4

[Temat F1]
Pirelli podało, że temperatura toru wynosiła dziś 59,7 stopni Celsjusza.
Jest to trzeci najwyższy wynik od kiedy są w F1 i było to widać na torze, bo softy nie wytrzymywały jednego okrążenia zanim się przegrzały.
To powoduje wielką niepewność co do jutrzejszych kwalifikacji, ponieważ jutro temperatura będzie podobna, tylko że kwale są o 15, czyli w szczycie upału, będzie duża loteria wyników.
No i zastanawiająca jest niedziela, bo ma być jeszcze cieplej, temperatura powietrza ponad 32 stopnie, może być nawet jazda na 4 stinty.

2

@kaamil1910 Wódka

0

@kuz Bo istnieje taka fajna możliwość jak zatrzymanie filmu i ręczne przewijanie klatka po klatce, wtedy nie jest za szybko.
https://i.ibb.co/PcK7k8w/image.png
Zobacz na te dwa ujęcia, na piłka na 99% dotyka ziemi.
Oczywiście można powiedzieć, że nie widać tego dokładnie, ale to niewiele zmienia, bo doskonale widać na tej klatce, że piłka jest już bardzo bardzo nisko, więc żeby ją odbić musiałby zagrać praktycznie rantem rakiety.
I to się nie kalkuluje z drugą klatką, gdzie widać uderzenie w piłkę bliskie środka rakiety.
Jeżeli na jednym ujęciu piłka jest niżej a na drugim wyżej, to co się mogło wydarzyć, że piłka nagle zaczęła lecieć do góry zamiast w dół?

2

@MesQueUnClub96 To nawet nie kontrowersja tylko błąd, nawet z gówno powtórki przewijanej na Twitterze można idealnie zobaczyć, że piłka dotknęła ziemi

9

Kroos celnie o większości Lig Mistrzów oraz mistrzostw Hiszpanii jakie Real zdobył.

9

@RosjaninBut Wiech poleciał clickbaitem, bo sam tłumaczył o co chodzi z tą elektrownią Korei.
W skrócie - Sasin pozazdrościł Morawieckiemu i dogadał się z Solorzem-Żakiem (tym od Polsatu), że zbudują swoją elektrownie w zakładzie energetycznym Solorza.
Pojechał do Korei, podpisał list intencyjny z Koreańczykami i koniec, nic więcej się w tej sprawie nie wydarzyło od tamtego czasu.
A kontekst jest jeszcze taki, że Korea chciałaby tu wstawić reaktor APR-1400.
Problem w tym, że zbudowany jest on w oparciu o tzw. System 80, do którego prawa rości sobie Westinghouse, czyli wykonawca z którym Morawiecki podpisał umowę na budowę reaktora państwowego na pomorzu.
Westinghouse uważa, że Korea nie ma prawa eksportować tego rozwiązania i ciągle z nimi toczą batalie oraz arbitraż.
Czesi mieli ten sam problem ale skończyło się tym, że im rozbudują elektrownie używając APR-1000, ale u nas takiego pomysłu pan Solorz z panem Sasinem nie mieli i skończyło się na tym, że ten projekt to w sumie nie istnieje.
A gdybyśmy próbowali go robić, to byłby to idiotyczny strzał w kolano, bo doprowadzilibyśmy do konfliktu interesów, gdzie dwa walczące ze sobą podmioty miałyby budować u nas dwie elektrownie, przecież to byłby sabotaż.

A ty właśnie kolportujesz bota PiSu, który jak zwykle sieje dezinformacje.

1

@mekston Dobry challenge? Ocon to jeden z najgorszych kierowców na gridzie i nie mówimy tu o umiejętnościach jazdy tylko zachowaniu, bo on ma coś ze łbem i zawsze bardziej go interesuje jego osobisty wynik na tle kolegi z zespołu niż wynik zespołu. Robił to z Perezem, Alonso i Gaslym, z każdym z nich doprowadził do głupich kolizji czy niebezpiecznych sytuacji tylko z winy własnego przerostu ego i chorego łba.
Do dziś na myśl o GP Węgier 2022 mi się nóż w kieszeni otwiera, jak sobie przypomnę jak Ocon wolał oddać 2 pozycje innym zespołom byle za wszelką cenę wyprzedzić Alonso, najpierw próbując wepchnąć go w ścianę a potem kilka razy wypchnąć za tor.
Estedzban to najgorszy możliwy partner dla debiutującego kierowcy.

1

@FcPortoFan1999 Ale o czym teraz rozmawiamy? xD Przecież powiedziałem, że jego rezygnacja dużo wyjaśnia w kwestii poszukiwania następcy

1

0

@FcPortoFan1999 A, to wiele wyjaśnia.

0

@MesQueUnClub96 Skąd w ogóle są te plotki o zmianie selekcjonera jak jeszcze kilka dni temu była informacja, że niezależnie od wyniku finału, Southgate zostaje na stanowisku?

1

@RosjaninBut Oczywiście w kwestii nadużywania aresztu ma rację.
Ale nie w kontekście sytuacji Romanowskiego i reszty.
Bo to nie chodzi tylko o areszt Romanowskiego, tam siedzi jeszcze ksiądz, te babki z Funduszu Sprawiedliwości. Gdyby nie taśmy, byśmy się nie dowiedzieli co tam się działo, ale taśmy też nie pokazują wszystkiego.
Gdyby nie stosować tutaj aresztu to i Olszewski i baby z FS też musiałby być na wolności, do tego na wolności są też inni podejrzani, ci wymienieni z nazwiska jak Matecki czy ci niewymienieni, ale przy tylu setkach milionów kręciło się dużo ludzi.
Oni zaczęli mataczyć i zacierać ślady zanim prokuratura się do nich dorwała, co na szczęście zostało nagrane i jest to żelazna podstawa do długiego aresztu, aż nie odkryją wszystkich kart tej sprawy.
To jest gruba sprawa polityczna a nie kradzież roweru.

2

@Kozinho. Nie ma nic złego w pomaganiu przyjacielowi, tylko warto zwrócić uwagę co to za przyjaciel.
Bo albo Wipler doskonale wie, że ten "uczciwy" Romanowski to pospolity złodziej i oszust a wtedy to świetnie świadczy o Wiplerze i towarzystwie w jakim się obraca.
Albo nie wiedział kim jego przyjaciel tak naprawdę jest a ten okazał się skrajnie przeciwny od uczciwego i bezinteresownego.

Ja zasadniczo zakładam opcję pierwszą, bo przecież Wipler to też pospolity złodziej i oszust, ale taka postawa jest warta odnotowania i pokazania ludziom, jak wygląda świat.
Bo wielu wciąż myśli, że Konfa to przeciwnicy PiSu a kluczową rolę w ich partii odgrywa ktoś, kto broni złodzieja.

0

@Lucerfi Kogo wsadzili bez zarzutów? Jak mówisz o Romanowskim, to ma ich 11 a areszt był uzasadniony mataczeniem i zacieraniem śladów, czyli czymś co akurat się składa, że już robił.

14


Przewracanie stolika w praktyce. Wipler lata za "najuczciwszym i najbardziej bezinteresownym" człowiekiem, który tylko brał udział w przestępczości zorganizowanej, podrabiał dokumenty, ustawiał konkursy, zdefraudował ponad 100 milionów złotych, moderował pracę prokuratury żeby uwalać niewygodne śledztwa a gdy zaczęli mu węszyć koło tyłka, to zaczął zacierać ślady, kasować maile, ustalać wersje wydarzeń, mataczyć i wprowadzać w błąd kontrolerów.
I to nie są wydumane przypuszczenia, to są rzeczy do których sam się przyznał na nagraniach.
Ale wiadomo, człowiek który rozdawał kasę w swoim okręgu wyborczym akurat w trakcie kampanii wyborczej jest bezinteresowny. Człowiek który kradł i próbował zacierać ślady jest uczciwy.
11 ciężkich zarzutów to tylko hucpa i zemsta polityczna, trzeba chłopa bronić i o północy pojechać do niego na prokuraturę xD

6

@Piernik Pierdolety. Romanowski nie był więźniem tylko w areszcie a teraz sobie przypomnij jak próbowali zamknąć Giertycha choć 30 razy sąd bił prokuraturę po łapach.
Przypomnij sobie jak przez 9 miesięcy Nowak siedział w areszcie BEZ POSTAWIENIA ZARZUTÓW.
Nitrasowi też zdjęli immunitet i postawili oskarżenie i wtedy nikomu nie przeszkadzało, że Nitras był członkiem RE i tak samo miał podwójny immunitet.
A ten wasz "więzień polityczny" to się sam na taśmach przyznał do popelnionych przestępstw oraz zacierania śladów i mataczenia.
Więc skończcie te swoją durną pisowską propagandę.

0

@ferdas_rawa A czy Nitras miał zarzut udziału w przestępczości zorganizowanej oraz są dowody mataczenia i zacierania śladów? Bo Nitras był z powództwa cywilnego oskarżony więc zatrzymać go nie mogli.
Ale zatrzymanie przez ABW nie ma żadnego znaczenia, immunitet nie chroni przed zatrzymaniem tylko przez wszystkimi konsekwencjami, więc nie istnieje różnica między tym czy go ABW zawinęło do aresztu czy tylko został oskarżony, to jest dokładnie to samo złamanie immunitetu.
Różnica polega na tym, że Nitras nie nawypisywał farmazonów do Zgromadzenia RE, ale fakt jest prosty: Jeżeli teraz złamano prawo, to w sprawie Nitrasa złamano je tak samo.

0

@Hosh no właśnie nie tylko za czasów ich rządów. Są taśmy nagrane w tym roku gdzie nawet odgrywali sobie ewentualną komisję śledczą żeby ustalić o co ewentualnie mogą pytać i jakie odpowiedzi udzielić żeby nie powiedzieć prawdy.

1

@Aragorn33 To prawo jest fatalne, zostało ustanowione jeszcze w latach '40 a potem tylko dodawano do niego interpretacje ale zasadniczo nic z niego nie wynika konkretnego.
Nikt nic nie wie, nikt nic nie rozumie a opinii jest wiele.
Choćby fakt, że w samym zapisie jest wskazane, że immunitet chroni w czasie wykonywania obowiązków służbowych na rzecz RE. I co to znaczy?
Czyny wykonane poza działalnością w RE też pod to podlegają? Czyny w momencie, gdy nawet nie był członkiem RE też?

0

@Hosh Oczywiście, że przesłanki zachodzą, bo gość został dosłownie złapany na mataczeniu i zacieraniu śladów. To jest nagrane na taśmach Mraza.

3

@MesQueUnClub96 Gówno będzie, jakoś Nitrasowi PiS zdjął immunitet i postawił zarzuty i to w idiotycznej sprawie, choć ten także był członkiem Rady Europy.
Teraz ci sami ludzi, co zdjęli immunitet członkowi RE krzyczą, że nielegalnie zdjęto immunitet członkowi RE (oskarżonemu o udział w grupie przestępczej, podrabianie dokumentów, przekroczenie uprawnień i kompetencji).

0

@barcelonaLM Widziałem już lepsze rymy częstochowskie. "Nasrał kot na parapet" przy tym wydaje się być poezją godną Nobla.

0

@Domin7777 Niestety posiadając małe dziecko nie ma czasu na takie zabawy, gdy masz w sumie wolne 4 godziny i to tylko dlatego, że godzisz się na max 6 godzin snu. Dlatego wolę audiobooka, bo w trakcie słuchania mogę jeszcze coś innego robić.

1

@Tasde Marudzeniem to można nazwać kogoś, komu się nie podoba 23 stopnie, ale gdy mówimy o 25 stopniach w nocy i to przy bardzo wysokiej wilgotności, to to już są bardzo niekomfortowe warunki.
Gdyby było 25 stopni nocą przy 40% wilgotności, dałoby się wyżyć, ale jak masz 60% czy po deszczu nawet więcej, to jest nieznośna parówa rodem z tropików.

0

Jako iż nigdy nie przeczytałem całej sagi Pottera a obecnie na czytanie książek fabularnych nie mam zbyt dużo czasu, postanowiłem sobie przewalić całość audiobookiem.
I z jednej strony głos Fronczewskiego jest przyjemny dla ucha, ale JAK można było zrobić to tak na odwal?
Że Fronczewski nie zna filmów i nie wie jak wymawia się nazwiska, to jest w pełni zrozumiałe, ale żeby reżyseria tak dała dupy?
Już pominę, że z książki na książkę potrafi inaczej czytać, ale popełniać takie rażące błędy jak czytanie nazwiska "Black" jako "Blake" (czyli czytanie blejk zamiast blek).
To samo z Remusem Lupinem, którego Fronczewski czytał jako "Lapin" choć to nazwisko nawet nie jest angielskie tylko wywodzi się od łacińskiego "Lupo" czyli wilk.
Aż cud, że zaklęcia "lumos" nie wymawia jako "lamus".

No, realizacja jest fatalna, jeszcze mógłbym się przyczepić do odgrywania postaci, bo Hagrid mówi specyficznie, ale Fronczewski odtwarza go jakby był upośledzony.
A przecież nie mówimy o jakimś półamatorskim nagraniu niszowej książki tylko jednej z największych marek świata.

10

@FcPortoFan1999 Absolutnie, jak można za tym tęsknić? Nawet jak jest zimno, to można się grubiej ubrać, jak jest upał taki, że nawet nago człowiek się topi, nie zrobisz nic bez postawienia sobie przed ryjem klimatyzatora, co też komfortowe nie jest.
A najlepsza jest pogoda umiarkowana, nie za ciepło, nie za zimno.

3

@Kamilos84 Nie rozumiem za bardzo z czym macie problem. Wirus istnieje, nigdzie nie zniknął, po prostu sobie jest i przynosi jeszcze dość nieprzyjemne choroby.
Tu w wiadomościach dają zwykłą informacje o ognisku epidemicznym wśród kolarzy do tego kilka informacji ogólnych. Nie straszą, nie mówią niczego niepokojącego.
A z czym macie problem?

3

@Faro Nie. Udany turniej nie może zamydlić oczu tym, że prezentuje się bardzo średnio. Pamiętajmy, że po Euro 2016 można było pomyśleć, że Pazdan to jest topowy obrońca, bo tak się na turnieju zaprezentował. Ciuciubabka na co dzień aż tak ładnie nie wygląda.

1

@tomcias10 Nie, to nie jest głupota. To co robi Trump to jest głupota bo to krótkowzroczność, powtórka z czasów II WŚ, gdzie USA poszło na rękę ruskim co skończyło się zimną wojną.
I teraz jest to samo, ruscy są agresywni i zawsze będą, odpuszczenie im "a niech se wezmą część Ukrainy" to zaproszenie do kolejnej wojny za jakiś czas, bo ruscy chcą całej Ukrainy.
A to da im dodatkową siłę i zasoby do kolejnych rozrób, które na 100% zrobią, bo inaczej nie potrafią.
Do tego ruscy od zawsze atakują Europę, na długo przed wojną robili wszystko, żeby rozbijać ten sojusz. Brexit, referendum niepodległościowe Szkocji, Katalonia. Wszędzie tam znaleziono ruskie wsparcie.

I teraz masz USA, które jest na kursie kolizyjnym z Chinami, które będą miały ruskie wsparcie. Jak myślisz, czym się skończy kolizja w formacie 2vs1?
Bo Europa nie wesprze USA, jeżeli USA się od Europy odwróci a Unia pod ruską presją będzie musiała sama się martwić o swój los.
Tu nigdy nie chodziło o niepodległość Ukrainy, to jest tylko narzędzie, wojna proxy, idealna okazja do pozbycia się jednego członka przeciwnego bloku.
A to co robi Trump to zaprzeczenie imperializmu Ameryki, a utrata pozycji hegemona będzie USA kosztować dużo dużo więcej, niż problemy jakie mają obecnie w kraju.
I nie licz na to, że Trump to jakaś deus ex machina, że on to wie i ma wyśmienity plan, bo po pierwszej kadencji wszystko wygląda tak, jakby planu nie miał.
Dlatego na wiceprezydenta wybrał człowieka, który wierzy w możliwość rozmowy w Moskwą.
Wierzyć w to 15 lat temu, ok, ale wierzyć w to AD 2024? Rozmowy i umowy z krajem, który łamie wszystkie umowy?
Zarzucenie im naiwność i brak kompetencji to jest i tak delikatne określenie.

5


Ktoś tu wczoraj pytał i bardzo niedowierzał, czemu ludzie mówią, że Trump byłby na rękę Putinowi.
Oczywiście argumentów nie akcpetował, a więc tutaj mamy kolejny kamyczek do koszyczka.
Trump wybrał już potencjalnego wiceprezydenta. Jakby ktoś nie doczytał, jest to osoba, która otwarcie krytykuje wsparcie militarne dla Ukrainy. Uważa, że USA nie powinna pomagać a Ukraina powinna oddać ruskim swoje tereny.
Do tego uważa, że co prawda nie chce opuścić NATO, ale USA powinno skupić się na Azji Wschodniej, gdzie tak się składa, że nie ma żadnego kraju NATO.

Także dla Polski jest to wspaniała wizja, nic tylko kibicować Trumpowi bo on zrobi, że Ameryka będzie znowu wielka.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?