Safrani
Dołączył/a: lipiec 2021
15 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Kazragore tu nie chodzi o inne zdanie, tylko o to, że Ty czerpiesz wiedzę cholera wie skąd.
Masz rację. Pis zaczynał od zera. Tylko pis miał wszystkie narzędzia we własnych rękach, a nie użył żadnego. Gdzie jakąkolwiek specustawa, która skraca procedury i inne działania?
PiS wiele mówił, ale niewiele robił. To samo tyczy się reparacji. Od lat o tym mówią i nawet nie wysłali wezwania do zapłaty. Pis świetnie wychodził na konferencjach. Zlotousci byli. Ale do roboty już się nie nadawali.
1
"Ukraina potwierdza, że nie ma żadnych przeszkód do prowadzenia przez polskie instytucje państwowe i podmioty prywatne we współpracy z właściwymi instytucjami ukraińskimi prac poszukiwawczych i ekshumacyjnych na terytorium Ukrainy, zgodnie z ustawodawstwem ukraińskim i deklaruje gotowość do pozytywnego rozpatrywania wniosków w tych sprawach” - Radosław Sikorski.
"W ramach wspólnej ukraińsko-polskiej grupy roboczej pod egidą ministerstw kultury Polski i Ukrainy pracujemy nad praktycznymi mechanizmami dla prowadzenia prac poszukiwawczych i ekshumacyjnych" – przekazał Andrij Sybiha.
"Każda rodzina ma prawo do uhonorowania pamięci swoich przodków" – powiedział Sybiha.
0
@Kazragore nasłuchałeś się propagandy z jednej i drugiej strony plus Wilków i innych i myślisz, że pozjadałeś wszytkie rozumy. Tak jak Ci wyżej napisałem. Poczytaj wszystko od początku. Może dojdziesz do jakiś wniosków, choć wątpię.
1
Komisja Europejska dobrze oceniła 4-letni plan budżetowo-strukturalny Polski - informuje w mediach społecznościowych minister finansów Andrzej Domański. To plan wychodzenia z procedury nadmiernego deficytu. Komisja wzięła pod uwagę między innymi wzrost inwestycji w obronność - napisał w mediach społecznościowych Domański. "Stawiamy na wzrost gospodarczy napędzany inwestycjami" - podsumował minister.
1
@FCBparasiempre pewnie, że tak. Może kiedyś przy piwie ;)
0
@Kazragore to może doczytaj, bo piszesz bzdury.
1
@FCBparasiempre może to i nie takie złe. Siedzieć w lesie.
1
@FCBparasiempre w wielu miejscach nie byłem. Ale generalnie na mecze latałem dość sporo. Szczególnie do 2006 roku, dopóki mi się syn nie urodził. Potem musiałem ograniczyć. Ale od jakiś sześciu lat znów latam sporo. Z synem.
A tak w ogóle, to byłem na przykład najmłodszym kibicem Widzewa, który zrobił sto meczów wyjazdowych.
Do tego pięć lat mieszkałem i pracowałem w Portugalii, więc na mecze Barcelony miałem bliżej.
0
@Ls0811 nie ma ludzi niezależnych. Każdy od kogoś, albo od czegoś zawsze będzie zależny.
Prezydent ma prawo veta i prawo składania ustaw.
4
@4drian0 jechał szybko, ale bezpiecznie.
1
@prokofiew przeczytaj to, co napisał @(C)Puyol wyżej.
A statystyki? W zasadzie pokrywają się z danymi GUS za 2023 rok.
4
"Podjąłem decyzję o przekazaniu 3,5 mld zł. Spółce CPK. To są papiery skarbowe i te pieniądze dofinansują spółkę. Będzie to związane z pracami projektowymi dla terminala, dworca kolejowego i węzła przesiadkowego transportu publicznego w strefie Airside i Landside oraz sieci przyłączy i prace przygotowawcze dla budowy portu lotniczego CPK - powiedział premier Tusk.
Premier zaznaczył, że mówi o tym "ponieważ ciągle jest bardzo dużo zamieszania w przestrzeni publicznej i to jest zamieszanie, które bardzo często wytwarzają ci, którzy dużo mówili o CPK, ale nic nie zrobili".
5
W Polsce prawie 2,5 mln osób żyje w skrajnym ubóstwie - wynika z raportu Szlachetnej Paczki. W tym ponad pół miliona dzieci i 400 tys. seniorów.
1
Tymczasem w ciemnej krainie
1
@gumaz spadam z rodziną na taką jedną wyspę portugalską.
2
@BorzyKrzys @TheNekro94 trochę tych wyborów już przeżyłem. Pamiętam też takie, gdzie nie było żadnej kampanii, bo nie była potrzebna. Wszytko z góry było ustalone.
Najbardziej durne? To te z lat 90-tych. Teraz to jest normalna walka, jak na całym demokratycznym świecie.
3
@Tasde nie no, póki co nie jest kandydatem. W sumie, to chyba jeszcze formalnie nikt nie jest.
1
@Nightraider ja też kończyłem państwowe szkoły, ale nie narzekam. Za moich czasów poziom były zdecydowanie wyższy.
1
@Nightraider jeśli Was tylko na to stać, to nie ma co się zastanawiać, bo to jest zupełnie inna szkoła.
Ale dobitnie pokazuje, że można nauczać porządnie.
0
@BorzyKrzys to co wyżej. Piszę Ci osobno, bo nie mogę Cię w tamtym wpisie oznaczyć.
3
@Nightraider cały system edukacji jest do głębokiej reformy. Wszystko szlag trafił jak wprowadzono gimnazja i tę durną maturę. Prace domowe są najmniej tu istotne.
Moje dzieciaki chodzą do prywatnego liceum. Czwarta i druga klasa. Klasy są dziesięcio osobowe. Nauczyciel ma możliwość poświęcić czas każdemu uczniowi. Program tej szkoły jest nieco inny, niż zwykłego liceum. Szerszy i kładzie się nacisk na samodzielne myślenie. Dodatkowo moje dzieciaki w domu naprawdę niewiele już muszą robić. W zasadzie, to chyba tylko lektury czytają.
Także problem jest w całym ogólnym systemie, a nie w pracach domowych, czy ich braku.
1
@FCBparasiempre byłem, widziałem. W końcu grały ze sobą dwie moje ulubione drużyny
1
@arasz1819 nie. Teraz liczy się tylko partia
8
Koalicja rządząca zdecydowała o wygaszeniu w 2025 roku wynagrodzeń sędziów TK i diet członków nielegalnej KRS. W budżecie na przyszły rok zapisała dla nich 0 zł. Koalicja nie chce finansować instytucji, które są nielegalne i przyczyniły się do łamania praworządności.
2
@Eklerek wiem, że dla niektórych to problem, ale już dawno wymyślono nóż i widelec.
3
Oto drwal podawany w jednej z knajp u mnie w mieście. Cena zestawu to 49 złotych.
https://zapodaj.net/plik-eApQbxVexv
4
@MesQueUnClub_87 najwyraźniej zajmował się analizą kontuzji mięśnia dwugłowego. I wyszło mu, że każda kontuzja jest taka sama.
3
Całkiem dobry wierszyk
https://x.com/JanSzczerba_k/status/1860992078773174639
0
@Foro nie wiem, czy można gdzieś przeczytać, bo nigdy się w temat nie zagłębiałem. Ja dość często latam z synem na mecze, więc problem zauważyłem, a i sami autochtoni o tym mówili w hotelach.
2
@Foro @mrboom w poprzednich latach tego nie było. Problem zaczął się wiosną tego roku i jest coraz gorzej.