RosjaninBut
Dołączył/a: maj 2014
świętokrzyskie/wielkopolskie
16 obserwujących
3 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
9
@Jakchcesz Takie coś się robi, żeby sprawić wrażenie na społeczeństwie, że jest dobrze i jest zaufanie. Może wydaje się to debilne, ale część ludzi nie kuma absolutnie nic z polityki i odbierze to jako pozytywny sygnał. W naszym kraju jest to kompletnie pozbawione sensu, bo nikt od koryta sam się nie odepnie.
1
Trzeba przyznać, że sylwetkę Patryk2703 ma konkretną, ale z baniakiem chyba nie jest najlepiej. Dobry genetix, nic tylko rypać na siłowni.
0
@Kaniak Nikt nie pisze, że Węgry to oaza luksusu. Wskaźniki mają raczej takie sobie, więc szału bym się tam nie spodziewał. Poza tym realna ocena zamożności społeczeństwa to zdaje się dość rozległy temat do analizy.
1
@wolnyninho Z pewnością nie dostaniesz się do takowej krainy za pomocą rządów realizujących politykę Berlina, a nie naszą. W Polandzie żyje się dość dobrze, i po co zaklinać rzeczywistość.
0
@gumaz https://wydarzenia.interia.pl/wideo/video-paulina-matysiak-wytyka-bledy-donaldowi-tuskowi,vId,3493834
7
Pani z Razemków kopie leżącego. Nieładnie.
0
@BorzyKrzys Wiking chyba czuje pismo nosem, że urośnie dzięki zbankrutowaniu polityki Donalda. Może i ma rację, jeśli myśli o własnym interesie.
3
@KichuBlaugrana Przecież napisałem, że z groka.
Grok czy chat GPT nie jest wyrocznią, ale w większości wypadków twarde dane zgadzają się z prawdą.
Poza tym tamten pierwszy tekst nie zawiera podstawowego pytania - jak wyglądałaby rzeczywistość tamtych państw, gdyby rządził tam na twardo ichniejszy Donald Tusk z pomysłem na kraj podobnym jak u nas?
22
@Zoker
Oto te straszne rządy PiS z własnym parlamentem i prezydenem:
Rządy PiS (2015–2023) zapewniły Polsce wzrost PKB średnio o 4% rocznie w latach 2015–2019 (GUS). Bezrobocie spadło do 2,9% w 2023, jedno z najniższych w UE (Eurostat). Płace rosły o 7,4% rocznie (Money.pl). Dług publiczny zmalał z 59% do 49% PKB (X post). Luka VAT zmniejszyła się z 24% do 4% (GUS). Deficyt budżetowy wynosił 1,5% PKB w 2017 (Eurostat).
58
@Zoker Wspaniały statement. Trochę zbyt rozległy temat, żeby tak prosto go przedstawić.
Grok:
Nieprawda:
UK: Twierdzenie, że Polska wyprzedzi Wielką Brytanię gospodarczo do 2030 roku – brak danych wspierających (PKB PPP UK: 3,8 bln USD, Polska: 1,7 bln USD w 2023, IMF).
UK: Brexit jest powszechnie żałowany – opinie są podzielone (56% przeciw, 44% za lub neutralni, YouGov 2023).
Węgry: Najbiedniejsze państwo UE, za Rumunią i Bułgarią – fałsz, PKB per capita Węgier (43 600 USD) wyższe niż Rumunii (41 900 USD) i Bułgarii (34 000 USD, IMF 2023).
Turcja: Spadające PKB – nieprawda, PKB (PPP) wzrosło do 3,6 bln USD w 2023 (IMF), choć wzrost per capita jest ograniczony.
Węgry: „Grożenie sąsiadom” – przesada, retoryka Orbána jest symboliczna, bez realnych działań militarnych.
Rzeczywistość:
Tekst przedstawia przesadzone i częściowo fałszywe obrazy rządów prawicy w UK, Turcji i na Węgrzech. W UK imigracja jest wysoka (685 tys. netto w 2023, ONS), ale gospodarka pozostaje stabilna (wzrost PKB 0,6%, bezrobocie 4,4%), a Brexit ma zarówno zwolenników, jak i krytyków. Polska nie ma szans wyprzedzić UK do 2030 roku przy obecnych trendach gospodarczych. W Turcji inflacja jest wysoka (49,4% w 2024, TSI), ale PKB rośnie, a ubóstwo (21,3%, Bank Światowy) nie obejmuje całego społeczeństwa. Secularność Turcji jest pod presją, ale nie zniesiona, a korupcja (CPI 34/100) nie jest rekordowa w Europie. Węgry nie są najbiedniejszym krajem UE, a ich PKB per capita przewyższa Rumunię i Bułgarię. Korupcja na Węgrzech (CPI 42/100) i przejęcie instytucji przez Orbána są faktem, ale nie unikalne w UE. Węgry utrzymują więzi z Rosją i Chinami, ale 80% eksportu kierują do UE (Eurostat). Tekst pomija mieszane wyniki gospodarcze tych krajów, wyolbrzymiając ich porażki. Dane z IMF, Eurostat i Freedom House pokazują bardziej zniuansowany obraz niż alarmistyczna narracja tekstu.
0
@Kinginiesta A kogo miał wybrać, jakiegoś nikomu nieznanego symetrystę?
To jest konserwatywny prezydent, oczywistym jest, że otoczy się ludźmi z tej strony politycznej. Wojna to tu jest od 89 roku, a obecnie pierwsi do niej lecą osobnicy z sekty podważającej wybory. Czarnek z ekipy PiSiorów to akurat jeda z bardziej sensownych postaci. Jakby jakiegoś Błaszczaka przygarnął, to byłoby gorzej.
1
@KB_nueve Nie, po co ma przepraszać, skoro braciszek głównie Polaków na śmierć skazywał, a nie żydów.
4
Wieczorny psychiatryk.
2
Pieniądze leżą na ulicy, wystarczy tylko się postarać.
11
@Kapitan hawk Narracja typu "a u nas też Polaki robią to samo" nie ma żadnego sensu, bo procentowo imigranci powodują większą ilość przestępstw niż tubylcy z krajów UE. Zresztą sam widzisz jak tam wygląda sytuacja. Nie jest naszym interesem społecznym zrobić sobie podobne piekiełko. Wystarczy nam swoje i to czające się do skoku z za wschodniej granicy.
2
Już niech tam będzie ta wojna w klubie, byle prawdziwa nie przyszła.
"Wnioski po wywiadzie z Damianem Dudą we Frontach Wojny:
Polscy dowódcy są odrealnieni, jeśli chodzi o wojnę na Wschodzie. Wciąż ćwiczą patrole w dużych grupach, kiedy Rosjanie są w stanie wysłać kilka dronów na jednego żołnierza, a cała grupa to dla nich prezent
Pilnie potrzebujemy małych i tanich dronów FPV, ale dowódcy nazywają je "komunijnymi", a lobbyści wciskają duże i drogie
Technologicznie nie nadążamy za rozwojem wojny. Kiedy Ukraińcy przechodzą z dronów sterowanych radiowo na światłowody, my nie opanowaliśmy jeszcze do końca radiowych
Nie nadążamy za digitalizacją pola walki. Kiedy wciąż używamy papierowych map, te w ukraińskich realiach nie istnieją, bo wszyscy - od szeregowca po generała - korzystają z taktycznych map w swoich telefonach
Sama wojna staje się coraz trudniejsza. Strefa śmierci rozciągnęła się z 1-2 km w 2022 r. do 10-15 obecnie
Praca medyków jest niezwykle skomplikowana. Słynna "złota godzina" ewakuacji rannego w Ukrainie nie istnieje. Ewakuacja może trwać dobę, a szanse przeżycia rannego spadają do 10 proc.
Z optymistycznych informacji: kilka miesięcy temu brygady WOT dostały zakaz współpracy z medykami Damiana Dudy, o czym sami pisaliśmy w Onecie. Dziś Damian mówi, że od tamtej pory zakaz zamienił się w nakaz współpracy."
(Damian Sylwester Duda, ps. Lektor (ur. 1988) – porucznik rezerwy, działacz proobronny, polski nauczyciel akademicki, medyk pola walki, były szef Wydziału Polityki Informacyjnej Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.
Po wybuchu pełnoskalowej wojny 24 lutego 2022 roku, Duda dotarł z pomocą humanitarną do oblężonego Kijowa wspierając obrońców miasta. Następnie działał w okolicach Mikołajowa, zabezpieczając działania 206 batalionu Terytorialnej Obrony, pełniąc funkcję bojowego medyka w składzie grup szturmowych, rozpoznania oraz wsparcia ogniowego)
0
@BORO_12 Nie wiadomo co gorsze, sabotażysta czy obrońca poza kadrą.
0
@pluszek Wesoła postać w sumie.
1
@gumaz Nie piję od przynajmniej 10 lat, rewelacja. Jedyny minus to wszelkie imprezy na których nie da rady wysiedzieć, bo wszyscy są nakręceni, rozgadani i chętni do zabawy. Człowiek trzeźwy to dużo spokojniejsze zwierze. Dlatego nie chodzę.
1
@DonCarletto W teorii tak, ale są ważniejsze sprawy. Mamy obecnie wspólnego wroga, a Ukraińcy mają sprzętowe i wojenne 'know how". Szkodliwe by było utopić interesy z tego zakresu przez niedogadanie w sprawach Wołynia.
4
Co do polityki Nawrockiego wobec Ukrainy mam spore obawy. Pojechał częściowo na głosach sympatyków Brauna i Mentzena, a co za tym idzie istnieje prawdopodobieństwo, że będzie musiał brać pod uwagę kompletnie obecnie szkodliwe antyukraińskie klimaty. Bardzo ciekawe jak sobie z tym poradzi, bo współpracować z Ukraińcami musimy, a Wołyń nie może w tym przeszkadzać.
1
@norbi77 Rozumiem o co chodzi. Warzecha gnojek już usunął tweeta.
0
@norbi77 Czy to oznacza, że mam go oficjalnie przeprosić?
0
@norbi77 Pretensja do Sikorskiego wpisuje się w cały schemat. Minister spraw zagranicznych grzecznie słucha tego szlamu i nie reaguje. Nie może reagować, bo retoryka szkalowania opcji konserwatywnej i tak jest częścią polityki jego ekipy, bez względu na to czy jest szkodliwa dla kraju, czy nie.
Jeśliby chcieć rozpatrywać tego typu skandale bez brania pod uwagę odpowiedzialności politycznej, to można by dojść do wniosku, że za to co się działo na granicy z Białorusią odpowiada tylko ten typ, co latał tam z pizzą czy reklamówkami.
W Polsce już dawno się ludziom przelało, jeśli chodzi o negatywizmy rzucane w stronę kraju czy ogólnie rodaków.
2
@norbi77 Przecież tu ogólnie chodzi o to, że publiczne osoby zdolne do tak szkodliwych dla nas wypowiedzi są oficjalnie nagradzane i finansowane, a nie że dostają nagrodę za wypowiedź. Nawet ten wpis Warzechy (którego ogólnie nie trawię) nie sugeruje, że owa Pani została nagrodzona za to co powiedział.
3
Ja bym nie powiedział, że to megaskandal. To raczej u nas normalność.
7
Pewnie liczą na śmieszną cenę, jeśli to prawda.
0
@gumaz PSL- czerwona latarnia polskiej polityki.
Niczego bardziej konkretnego nie uczynili dla rolnictwa.
Obrzydliwa partia.
0
@Safrani To że ktoś jest zdecydowanym przeciwnikiem niemieckiej ręki w Polsce i ekipy Donalda nie oznacza, że jest hejterskim kontem. Kompletnie nie trafiłeś z tym Czabanem, zdecydowana większość to całkowicie merytoryczna krytyka rządu.
1
@July_6_BcN Truskawki