19

@MesQueUnClub96 Może dorównał tej dwójce pod względem bramek ale dochodzą inne umiejętności.
Lewandowski nie ma podjazdu do Messiego w ogólnym rozrachunku, Argentyńczyk jest również najlepszym rozgrywającym a także dryblerem.

0

@Khajio Statystyki to nie tylko gole, po za tym we wszystkich rozgrywkach Norweg trafił tylko 3 więcej.
Messi miażdży Haalanda pod względem asyst, dryblingów, kluczowych podań, wykreowanych szans i mógłbym tak długo wymieniać.

0

@kamilop Myślałem że złotą piłkę przyznaję się głównie za umiejętności piłkarskie prezentowane w danym roku a nie za trofea zdobyte drużynowo ale co ja tam wiem.

0

Jeszcze 2 dni temu nikt by Kante nawet do top5 złotej piłki nie dawał a teraz ma zostać najlepszym piłkarzem świata?
Aż tak dużo zmienił jeden mecz?
Fakt zagrał genialnie i od przybycia Tuchela gra bardzo dobrze ale są piłkarze którzy prezentowali o wiele większy poziom piłkarski w tym roku.

3

@MesQueUnClub96 Za jego indywidualne statystyki i praktycznie sam ciągnie Barcelone?

0

@4drian0 Niech Pep wbija do nas, Umtiti weźmie swojego szamana i może zdejmie zły urok.

1

Widzę że tu złotą piłkę przyznaję się za kilka meczy albo za osiągnięcia drużynowe, owszem ma to wpływ ale bardziej powinno się brać pod uwagę:
Bramki
Asysty
Kluczowe podania
Asysty drugiego stopnia
Przechwyty
Dryblingi
interwencje w obronie
Innymi słowy statystyki indywidualne.

A także rzeczy których nie można uchwycić na papierze:
Wpływ na grę drużyny
Możliwości drużyny w której dany zawodnik się znajduje
moment w której dana statystyka jest nabijana (o wiele trudniej jest przedryblowac zawodników takiego Eibaru czy obronić ich strzał niż przeciwko Bayernowi)
trudność rozgrywek (wiadomo że łatwiej nabijać statystyki w Ligue 1 i Bundeslidze niż La Liga, lidze angielskiej czy na mistrzostwach świata)

Wybór najlepszego piłkarza na świecie nigdy nie będzie obiektywny ale nie można za bardzo bazować na emocjach.
Trzeba brać pod uwagę każdy element piłkarskiego rzemiosła i analizować cały okres za który jest przyznawana złota piłka a nie tylko pięć ostatnich meczy w LM.

2

Na tego pana liczę najbardziej na Copa nie biorąc pod uwagę Leo.

1

Tak naprawdę De Bruyne zagrał na jakimś przyzwoitym poziomie w City.
Mahrez Foden Gundogan Sterling nie dojechali na mecz.

6

Borek dobrze gada, po części jest to sukces Lamparda który mocno postawił na młodych którzy teraz się odpłacają.

19

Guardiola przegrał ten finał tak jak przegrywał w poprzednich edycjach.Za bardzo kombinuje.

1

Finał Ligi Europy był o wiele lepszy do oglądania, oczywiście o wiele niższy poziom piłkarski.

0

Ale to Chelsea stawia autobusy aż mi się mecz Barcy przypomniał jak Torres nas dobił.

0

Pepuś pakuj walizy i wracaj do domu!

1

Hahab ale się turlał xD

0

@Mr8lack No wiesz ostatnio w lidze Hiszpańskiej chłop skończył minute wcześniej niż doliczony.

4

@ranger3120 drink water and relax

1

Dawaj mnie tu Aguero Pepuś i jazda z nimi!!!

0

@barcowy1899 Tu nie trzeba mieć żadnej wiedzy przecież to widać.

0

Duński Nazario> Werner.

1

Werner dla Chelsea jest jak Karius dla Liverpoolu.

1

Werner xD To powinna być bramka

4

Dariusz"Okazja"Szpakowski.

1

@Encore To chyba nie oglądasz Juve, miał kiepskie wejście do drużyny ale od dłuższego czasu czołowy obrońca ligi włoskiej.

6

Chcielibyście wymiane 1:1 Griezmann-De Ligt?
Zważając na pensje Francuza i nasze problemy w obronie mocno bym się zastanowił a myślę że Juventus by dorzucił kilka groszy.

0

@Gosciuu Wczoraj ktoś tu pisał że są beznadziejni xD
Bardzo fajnie się ich słucha w przeciwieństwie do komentatorów piłki nożnej.

0

@Grubson06 Dać im Pjanicia i Roberto a niech dają Holendra.

7

@Encore Gdy obejmował City to sezon wcześniej Arsenal był 2 a Totki 3. Wybrał 4 City, wtedy to był zupełnie inny zespół, o wiele słabszy.On zbudował City na nowo.

0

@KapitanKnykiec Raczej Barcelony,pies wielkości psa Leo więc transfer kwestią godzin.

6

@MesQueUnClub96 Jakby brano pod uwagę 2-3 sezony to tak ale w ostatniej dekadzie było kilku lepszych np.Suarez.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?