Mario96w
Dołączył/a: kwiecień 2012
Zakopane
14 obserwujących
4 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
Zniszczyli nas dzisiaj, brawo dla Levante
0
Ten wzrok Rakiety na Ernesta
1
Coś czułem że pchła się obudzi
1
Liga zagrożona panowie, będzie walka do końca w tym sezonie
0
Dobra tiki taka teraz
1
Hah a miałem mówić żeby Pereza wpuszczał
0
@damian16161212 A mi nie. Derby to zawsze emocjonujące spotkania, człowiek się przyzwyczaił, mam nadzieję że unikną spadku.
1
@Pilka_jest_okragla Szanuję twoją wiarę, ale trochę źle rozumiesz medytację i szukanie własnego "ja". Nie chodzi w tym o szukanie żadnego hinduskiego Boga czy oddawanie mu cześć, właśnie chodzi o to żeby stać się przyjacielem samego siebie, tylko z samym sobą człowiek jest nierozłączny od poczęcia aż do śmierci, zrozumienie własnej świadomości i nauczenie sie korzystania z niej w pełni daje nam prawdziwe szczęście i spokój. Musisz zrozumieć, że Bóg biblijny to nie jedyne wyjście do bycia w pełni szczęśliwym. Powiedziałeś że medytacja czy Joga może dać nam spokój tylko na chwilę, owszem, jeśli nie odnajdzie się prawdziwego szczęścia, wolności, dopóty medytacja będzie tylko czynnością dającą nam chwilowy spokój :)
5
@Janiama Hah ja posłuchałem i zagrałem remis, ale PSG i tak mi wtopiło kupon :/
2
@MarioVeB! Bo postawiłem na PSG proste
6
@AllBundy To napisz do niego
0
@Pilka_jest_okragla Uwierz mi że spokój i szczęście odnaleźć można przede wszystkim sięgając w głąb siebie, wyzbywając się wszelkich negatywnych bodźców które nami kierują. Buddyjscy mnisi opanowali te sztukę do perfekcji, niepotrzebny im Jezus, żeby nie czuć potrzeby zaspokajania się tak prostymi rzeczami jak sex, alkohol czy narkotyki. Wielokrotnie potrafiłem odnaleźć w sobie taki spokój, ale jeszcze daleko mi do pełni szczęścia. Ty odnalazłeś je poprzez silną wiarę w Jezusa, ja zrobię to w inny sposób i z taką sama siłą jak Ty w to wierzę :) Według mnie Bóg o ile istnieje jest zupełnie kimś innym niż wszystkim się wydaje, a Jezus był tylko bardzo oświeconym człowiekiem, który oddał się głoszeniu wartości biblijnych. Z pewnością tak samo mocno wierzył w Boga jak Ty teraz w Niego i stąd brała się jego energia życiowa. Nie mniej jednak było to bardzo bardzo dawno temu i wiele dotychczasowych dokumentacji z pewnością zostało przekłamanych. Zachęcam do przeczytania kilku książek na temat działania ludzkiej podświadomości i siły wiary, być może spojrzysz na swoją wiarę nieco bardziej obiektywnie. No, mimo różnicy postrzegania świata przyjemnie się rozmawiało, dzięki za przedstawienie swoich poglądów, mam nadzieję że oboje wyciągniemy wnioski z tej konwersacji :)
0
@Pilka_jest_okragla Nie mówię że Boga nie ma lub że chrześcijaństwo nie jest prawdziwe, mówię że jest to tak samo możliwe w moim odczuciu jak to że jednak istnieje.. Jestem antyteistą, nie ateistą, nie ufam po prostu religią które według mnie zostały wymyślone przez ludzi, nie przez najwyższego. Tak samo jest z biblią, a skąd wiesz że ten Bóg którego znalazłeś w sobie to właśnie Jezus, skąd wiesz że to nie jest wcale twoje podświadome przekonanie o swojej własnej potędze, która daje Ci siłę w życiu. Może to nie Jezus do Ciebie przemówił, lecz z takim uporem go szukałeś że w końcu znalazłeś, jako osoba która mówi do Ciebie we śnie. Naprawdę z całego serca Ci zazdroszczę że potrafisz tak silne wierzyć w Jezusa, zazdroszczę Ci że jesteś przekonany że istnieje coś takiego jak raj po śmierci, zazdroszczę Ci bo ja mimo że wierzę że nad nami stoją nadprzyrodzone byty, to domyślam się że po śmierci nasze silnie związane fale mózgówe ( Ty nazwiesz je duszą) zostaną wysłane w przestrzeń czekając aż ktoś je odbierze ( reinkarnacja). A może jest inny scenariusz, kto wie? Może te fale trafia do innego wymiaru..? Pamiętaj że dopóki w coś mocno wierzysz, to to coś będzie w twojej głowie istniało choćbym nie wiem co, dlatego nie jestem w stanie zmienić Twojego poglądu, tak jak i Ty mojego ;) Szanujmy się i swoje poglądy, nie musimy mieć Jezusa koło siebie żeby żyć szczęśliwie, żeby czynić dobro, dostaliśmy wolność nie po to żeby się ograniczać do wiary i postępowania według ich zasad, dostaliśmy wolność żeby móc w pełni korzystać z dóbr tego świata. I jeśli Ty czujesz że Jezus daje Ci wolność, świetnie, ale nie przekonuj na siłę nikogo, możesz zachęcać, ale nie wmawiać. Jeśli ktoś będzie szukał wiary, to tak jak mówiłeś prędzej czy później ją znajdzie ;)
0
@Criss18Barca Podobno jak w Krakowie otworzysz okno to wietrzysz miasto. Ale to prawda, sam lubię mieć chłodno i świeżo w pokoju, a spalenizny to utrudniają :/
0
@puyol_presidend5 Szczerze? Wystarczy Ci czapka, jak zahartujesz organizm to możesz nawet na golasa biegać :P polecam zimne kąpiele, zero przeziębień :)
0
@LuisSalvano No niby tak, ale Klątwa utknęła mi w pamięci, bo w dzieciństwie dużo się naoglądałem i potem spać nie mogłem ^^
1
@Wittgenstein Klątwa wszystkie części daje radę, jak sobie w kręcisz jeszcze że to na faktach, to gwarantuję że nie zaśniesz ;)
1
@robert12181 Za Polskę!!!
3
@robert12181 To nie gadaj tylko stawiaj flaszencje ^^
0
@FDJ To ja też, co mi tam raz na rok trzeba przejść, w końcu nick zobowiązuje
1
@Misanthrope Herbatką z prądem rzecz jasna
0
O widzę że do sąsiada już kolejka bombelków się ustawia, pora postawić wrzątek
10
@kerouac Lukrecja.. Cholera nie przesadzasz facet? To powinno być karane
1
@Pilka_jest_okragla Widzę że nie chcesz zrozumieć jednej istotnej rzeczy, nie ma żadnych dowodów na to że będziemy sądzeni wobec akurat "chrześcijańskich" Bożych zasad. Dlaczego mam być sądzony z przykazań w które nie wierzę że istnieją.. Nie wierzę że to właśnie ten Wszechmogący Bóg wymyślił przykazania, gdyby tak w istocie było, sprawiłby żeby każdy człowiek miał w sobie przekonanie że są one prawdziwe, że to Bóg je wymyślił i należy ich przestrzegać, a nie ludzie i kościół na swoje potrzeby. Wtedy człowiek miałby wybór, tak samo jest w naszym społeczeństwie, jesteśmy uczeni swoich praw od dziecka i dostajemy wolny wybór, albo ich przestrzegamy i żyjemy w zgodzie z ludźmi, albo je łamiemy i ryzykujemy ściganiem przez różne organy. Nie uważasz że jest to trochę niesprawiedliwe że będziemy sądzeni z czegoś o czym nie mamy pojęcia, w co nie wierzymy? Nie każdy od małego był wychowywany w wierze i najzwyczajniej w świecie stawia religię Chrześcijańską na równi z Mitologią Grecką. A co z ludźmi którzy od małego wierzą innym religią, którzy od małego uczą się innych przykazań, czy oni według Ciebie również są grzesznikami? Tylko dlatego że nie wiedzą które przykazania są prawdziwe i których należy przestrzegać? Naprawdę wierzysz ze człowiek rodzi się z grzechem i może go zmyć dopiero jak zostanie ochrzczony? Jak ma to uczynić ktoś kto rodzi się w innej kulturze i nie ma o czymś takim pojęcia. Ta twoja religia jest trochę niesprawiedliwa ;) Kolego obudź się jeśli naprawdę pragniesz szukać Boga, nie możesz ograniczać się do jednej religii, która jest tak samo realna jak wszystkie inne. Jak już powiedziałem wcześniej ludzie od wieków mieli potrzebe wymyślania sobie bóstw i tak powstały różne wiary, które również mają swoje przykazania. Jeśli już tak bardzo chcesz wierzyć w Jezusa, to pozwól przynajmniej innym wierzyć chociażby w Allaha, nie wmawiaj innym że twoja religia jest słuszna, skup się na szukaniu Boga dla samego siebie, inni sobie poradzą ;)
0
@Criss18Barca Ja jestem pod wrażeniem tego ile łódź podwodna strzela w tym sezonie
1
@adi7adi8 No tak, ale może kogoś to jednak zainteresuje, sam do pewnego momentu wierzyłem że Halloween to święto Szatana, bo tak wszyscy o tym trąbili :)
1
@Pilka_jest_okragla Kolego nie rozumiesz jednej prostej rzeczy.. Cały czas podajesz argument że "Jezus tak powiedział, to znaczy że tak ma być i koniec".Ludzie od początku swoich dziejów mieli skłonności do wymyślania sobie różnych bóstw, kiedyś z tak samo jak Ty wierzyłeś w Jezusa, Grecy wierzyli chociażby w Zeusa i w inne bóstwa z mitologii Greckiej. Jakbyś się urodził w Arabii, zapewne z taka samą siłą teraz wierzył byś w Allaha.. Zrozum że nie ma żadnych dowodów na to że to akurat Twój Bóg jest tym jedynym, prawdziwym i chcesz czy nie uszanuj to.. Gdyby ten Wszechmogący Bóg rzeczywiście istniał i był Wszechmogący oraz chciał żeby ludzie mogli wybierać między czynieniem dobra a zła, sprawiłby żeby wszyscy w niego wierzyli i mieli prawo wyboru. Nie jest tak i nie możesz powiedzieć że ktoś grzeszy, skoro według własnych zasad postępuje dobrze.
1
@adi7adi8 A po to żeby naprostować nieświadome osoby, nie widzę tu żadnego podgrzewania i prowokacji ;)
2
Wyjaśnijmy coś sobie, mówię to zwłaszcza do zagorzałych wierzących.. Halloween nie ma nic wspólnego ze świętem Szatana, które również odbywa się w dniu poprzedzającym "Wszystkich Świętych". Jego korzeni należy szukać w pogańskim święcie Samhain. Cała maskarada polegająca na przebieraniu się w upiory miała w swoim zamyśle przepędzić złe duchy, a nie je przyzywać, jak wielu wierzących uważa. Każdego choć trochę zainteresowanego genezą odsyłam do wujka google na szukanie lektur, tymczasem zastanówcie się jak łatwo dajemy się wciągnąć w propagandę, a często usłyszane nieprawdziwe fakty powielamy dalej i dalej i dalej.. Dlatego pewnie większość kraju uważa że Halloween to święto Szatana i należy się go wystrzegać
7
@Pilka_jest_okragla Poczytaj sobie jeszcze o korzeniach Halloween i jak już dowiesz się że nie ma nic wspólnego z czczeniem szatana(Który również ma w tym dniu swoje święto, ale nie jest to Halloween), a wręcz przeciwnie bo jest to zwyczaj związany z wypędzaniem złych duchów, wróć tu i przeproś wszystkich wierzących i niewierzących za to że szczujesz ich propagandą