2

@BarcaInfo
Wydaję mi się, że nawet jakby jutro mieli wyjść na pierwszy ligowy to prawdopodobnie skład byłby inny, a motywacja w ogóle 50 razy większa, także myślę, że to jest tylko i wyłącznie sparing.

0

@Emhyr
To może być dobry rywal - zobaczymy w jakim jesteśmy miejscu przygotowań na tle rywala, który już gra sezon.

4

@AntekGriezmann
Porównanie polskiej siatkówki do polskiej piłki nożnej to dno.

Wystarczy sobie wyobrazić, że:
- Legia wygrywa Ligę Mistrzów (ZAKSA), bijąc po drodze Chelsea, PSG czy Bayern (Lube, Zenit, Trento), jednocześnie przegrywa z Lechem Poznań (Jastrzębski Węgiel) walkę o mistrzostwo.
- reprezentacja Polski w piłkę nożną rozwala swoją grupę na euro/mundialu (IO - najważniejsza impreza w siatkówce) i odpada po ogromnej walce w ćwierćfinale.
- W Lidze narodów piłkarzy lecimy aż miło aż do finału i zajmujemy drugie miejsce.

1

Dwie pozycje mieliśmy na tym turnieju bardzo słabe - przyjmujący (Śliwka/Kubiak) i rozgrywający. Może wystarczyło częściej korzystać z Łomacza, który lubi grać środkiem? Semeniuk też dostał jedną szansę - w meczu z Wenezuelą, a tak sama zmiany na kilka minut...

0

@Krystian_mix
Za 3 lata Kurek będzie miał blisko 37 lat :D

10

Brawo Kurek, brawo Leon - za dobry turniej. Mam nadzieję, że Fabian Drzyzga już nigdy więcej nie zagra w kadrze.

0

Gdybyśmy zawsze chowali ręce w bloku to 3/4 piłek Francji by po trybunach było szukane...

0

2 siatkarzy vs team Francji, nie da się tego wygrać...

1

Trzeba liczyć na to co w każdym niemal meczu - Kurek i Leon. Drzyzga odpuścił środek, a Kubiaka/Śliwki nie ma w tym spotkaniu...

3

@betonito
3:1 nasi.

1

Argentyna zaczyna swoją najlepszą siatkówkę pokazywać, Włosi ciągnięci przez Juantorene ale to może nie wystarczyć.

1

@katalonczyk987
Trudno powiedzieć - to też była ciężka grupa. W każdym razie ćwierćfinały sporo nam powiedzą, na pewno o Naszej reprezentacji.

1

@FCB24
Dobry float taki tnący, lecący nad siatką szybko jest mega ciężki do przyjęcia - to fakt. Ale wydaje mi się, że naprawdę niewielu siatkarzy obecnie taki regularny float posiada.

1

Patrząc na wszystkie mecze faworytów dzisiaj to każda z drużyn łącznie z naszą reprezentacją faluje grą ale nas (i w niektórych meczach Rosjan) wyróżnia jedna rzecz - mamy najmocniejszą zagrywkę ze stawki. Leon, Kochanowski, Bieniek, Drzyzga, Kurek - wszyscy mocno z wyskoku i każdy już punktował nie raz serwisem. Do tego chyba jako jedyna reprezentacja mamy całą szóstkę zagrywających mocno z wyskoku - licząc, że Kubiak wyjdzie w pierwszym składzie jak z Kanadą, nie mam żadnego flotowca.

2

@FCB24
No tak tylko rozgrywający może wznieść Twoją drużynę sam poziom wyżej - myślisz, że ZAKSA wygrałaby ligę mistrzów jakby Toniuttiego zastąpić Drzyzgą?
Ja myślę, że nawet by ćwierćfinału nie przeszli z taką zmianą.

2

@Encore
Chyba na szczęście tylko lekkie podkręcenie i będzie grał :)

0

@Xxxbarca4ever
Mi się wydaje, że on po prostu chciał grać w miarę dokładnie i nic poza tym.

0

@Xxxbarca4ever
Ale ja tutaj mówię o różnicy między nim, a drugim rozgrywającym Włochów.
Różnica klas.
A co do samego Gianneliego jako rozgrywającego - jest młody, wg mnie też jest poziomem niżej niż Christenson z tego młodszego pokolenia.

1

@bixmix
Abdel Aziz który jest teraz atakującym lub Hierrezuello z Kuby - chodzi Ci zapewne o któregoś z tych dwóch panów :D

1

@Objectivo
Zdecydowanie najważniejsza. Tzn w siatkówce musisz mieć jednak mocną pakę całą żeby coś ugrać, ale możesz też mieć dobry team i świetnego rozgrywającego, który robi Ci grę. Dlaczego ZAKSA wygrała ligę mistrzów z takimi potęgami jak Zenit czy Lube?
Bo mieli niezłą drużynę ze świetnym rozgrywającym, który przy dobrym przyjęciu grał jak z nut.

1

@Encore
Obok Christensona chyba najbardziej kompletny rozgrywający jeśli właśnie chodzi o blok, zagrywkę i rozegranie, obaj panowie nie odstają w żadnym elemencie.

1

Oglądam tych Włochów i jedna rzecz się rzuca w oczy - Giannelli. Ich gra się zmieniła niemal o 180 stopni kiedy on rozgrywa, widać jak dużo ta pozycja znaczy w siatkówce.

0

@Rust_Cohle
Ja bym mimo wszystko postawił na Brazylię, Rosja się wydaje trochę jedno wymiarowa - wszystko siłowo, wszystko blokiem i mocną zagrywką, jakoś mało u nich techniki, mało obron, taktycznie średnio. Mam wrażenie, że oni są klonem Naszej reprezentacji tylko właśnie z gorszą techniką, gorszą obroną i organizacją gry.

0

@FCB24
Anderson jak najbardziej topowy siatkarz, ale dlaczego on, a nie np Wlazły skoro nie Leon?
Leon w wieku 17 lat był kapitanem reprezentacji Kuby, która w 2010 roku zdobyła wice mistrzostwo świata, a ja osobiście już w 2007 roku go widziałem jak grał zajebiście - a uwaga, miał wtedy 14 lat :D
A 7 lub 8 lat temu z tego co pamiętam to Leon już miał podpisany kontrakt z Zenitem Kazań :)

2

@Pawlak1992
Kurek na arenie reprezentacyjnej praktycznie zawsze w formie, ale z klubami to on wiele nie osiągnął, zawsze jakoś cieniuje w klubie.
Wlazły natomiast - co tu dużo pisać - legenda. Top3 zawodników na świecie w 2006 roku w wieku niespełna 22 lat, ciągnął naszych za uszy na igrzyskach w Pekinie, mvp 2014 mistrzostw świata, chyba 11 razy mvp naszej ligi, najwięcej punktów w naszej lidze do tej pory, najwięcej punktów w zagrywce w naszej lidze do tej pory, medale ligi mistrzów gdzie praktycznie zawsze był w top atakujących/zagrywających, niski i wątły facet jak na atakującego - ale robił mega robotę, bardzo skoczny i dynamiczny, mimo tych chudych rąk to rekordy zagrywek w naszej lidze siadały - 7 asów z rzędu i 128km/h :D

0

@Encore póki co wygląda na to, że Zaytsev się w końcu na tym turnieju obudził.

5

@Pawlak1992
Nie widziałem Wójtowicza, wtedy była też inna siatkówka więc odpowiedź może być tylko jedna - Mariusz Wlazły :)

1

@Encore
Obok kogo w top 3 byś go postawił? Bo wg mnie też top 3 obok Leona i Mikhaiłova :)

1

@VamosRakieta
Top 5 zawodników na pozycji rozgrywającego jakich widziałem, a siatkówkę oglądam od 2004 roku, od 2006 bez przerwy już ;)

0

@msmsms
No niestety Drzyzga jest gdzieś pod koniec top 15-20 na świecie wg mnie, prawdopodobnie Nasz najsłabszy punkt, a Łomacz niestety jeszcze pół poziomu niżej.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?