0

@gumaz Na żarty to pierwsze było Kurze-orle piskle.

A na poważnie myślę że pierwsze było jajko. W którym była kura. Ale jego mama nie była do końca kurą tylko jakimś zwierzakiem co był przodkiem kur. Nie wiem co to było ale nie była to kura taka jaką my znamy.

Ta mała kura różniła się trochę od reszty gatunku ale na pewno była w stanie się z nim rozmnażać. Potem ona przekazała swoje lepiej dostosowane geny dalej i rodziło się coraz więcej kur.

Tak jak z człowiekiem trwało to miliony czy miliardy lat zanim z jakiegoś jaskiniowca powstał człowiek współczesny (no chyba że bierzemy pod uwagę inżynierię genetyczną). Było x stopni rozwoju i dopiero my. Tak kury też z czasem stały się kurą.

Więc teoretycznie najpierw było jajko potem kura ale wcześniej było coś kuropodobne ale to nie była "nasza" kura.

1

@MichalZZZ Piraci top.

0

@Essos A co tam się działo?

0

Przeszedłem całe demo Wo Long: Fallen Dynasty. Przed ograniem nie byłem pewny czy kupić tą grę. W internecie dużo było narzekania że wygląda biednie jak gra na ps2. Że jest chaotyczne. Że za trudne.

Moim zdaniem gra wygląda dobrze. Pierwsza lokacja w demie mi się mega podobała. Druga to był sam piasek praktycznie więc trudno oczekiwać nie wiadomo czego.

Walka jest świetna jak ktoś lubi klimat chińskich filmów gdzie jeden gość rozklada pół armii haha. Oczywiście przy tym wykonując skoki a w powietrzu jeszcze macha bronią. Mi się bardzo podobała moim zdaniem jest lepsza niż w Nioh (innej gry tego samego studia) i jest dużo przyjemniej niż walka z grach od FS (chociaż ja tu czuję troche Sekiro).

Co do poziomu trudności to muszę powiedzieć że trudne to to nie było jak już załapałem jak walczyć.

Z minusów to faktycznie jest czasem chaos jeśli chodzi o działanie kamery zwłaszcza po kilku unikach.

Drugi DUŻY minus to jest blokada fps na 60. Mam nadzieję że w wersji normalnej będzie się dało zrobić więcej (chociaż pewnie nie). Czasem fps spadnie z tych 60 i wtedy to czuć (a spada głównie przy szybkim obrocie kamery). Mam z tym problem tak samo jak w Elden Ring. Gra spokojnie mi szła (po odblokiwaniu fps) w 144 klatkach i wtedy jak spadnie o 20 to nawet nie zwracam uwagi. Podejrzewam że to jest tak robione z jakiegoś powodu ( pewnie na konsolach jest 60) ale ludzie 2022 rok gra na PC powinna mieć opcję odblokowania fps.

Dla niektórych minusem jest też brak polskich napisów ale to już sprawa indywidualna. Wiadomo że lepiej żeby były ale nie jest to w sumie gra jak Baldur's Gate. Tu story będzie raczej proste.

W sumie demo mnie przekonało. Za tydzień premiera. Przynajmniej będzie w co grać jak będzie czas haha.

1

@don'T.R.I.P.e Nie grałem w te wyścigi akurat. Ale z bratem my mięli cały zeszyty wyników z Mario Kart 64.

Na jednej stronie mieściło się z 3-4 GP haha a w zeszycie było 360 kartek zapisane od góry do dołu. Fajne to były czasy no i był czas na granie. Potem my jeszcze odpalili Mario Kart na jakimś emulatorze ale nie wiem która to była część.

0

@Medium Wszystko przez Diablo.

5

Centrostrzał czyli gatunek głównie ekstraklasowy.


0

Jak ktoś jest zainteresowany to można pobrać demo Wo Long: Fallen Dynasty na PC PS5, PS4, XSX, XOne. W artykule jest że do 26 marca ale to trochę podejrzane bo gra wychodzi za tydzień. Niemniej jest to soulslike od gości co robili Nioh. Więc można się spodziewać że będzie dość trudna. Jeszcze nie włączyłem więc nie wiem jak trudna ale klimat Chin bardzo ciekawy i walka (przynajmniej na YouTube) fajnie wygląda.

https://www.ppe.pl/news/314309/wo-long-fallen-dynasty-z-demem-i-zwiastunem-premierowym-gra-gotowa-do-debiutu-w-xbox-game-pass.html

0

Fati nawet nie wiedziałem że jest. Lewy szału nie robi ostatnio. Pierwszy gol MU to nieporozumienie. Masakra. Krótka ławka wypada dwóch gości i nie ma kim grać.

1

Lewy by się mógł obudzić.

0

No nic jeszcze ze 20 minut do boju.

0

Nie wiem jak tak można stracić gola... Aut z c... i dalej jak zamotani.

0

Roberto szkoda...

1

Lewy to naprawdę.... Czasem jak ekstraklasa.

0

Ciekawe.

https://www.fakt.pl/wydarzenia/swiat/jedzaca-mieso-bakteria-zjadla-mu-oko-wszystko-przez-jeden-blad/7k3n3v3.amp

Ale wynika z tego że to żyje w wodzie. Sam noszę soczewki i okulista dał mi płyn do soczewek. I powiedział żebym tego nie zalewał wodą. Nie rozumiem jak to jest możliwe szczerze mówiąc. Nawet gdyby w tym zasnął przecież nic tam nie powinno być. Musiał to w wodzie czyścić.

2

@tomek8756 Nie ma co zadziwiać 99.9% społeczeństwa rozwinietego (z dostępem do internetu) ogląda takie filmy.

Co do tematu to jej nie znam ale z tego twitta wydaję się fajna.

A co do sprawy z Mia to moim zdaniem nie zależnie czym się babka zajmowała to samo to że jest kobietą należy jej się szacunek (branża porno to nie jest przestępstwo). Ma prawo odpowiedzieć jakiemuś leszczowi.
Tym bardziej że ona już chyba nie robi w branży x lat ( nie wiem bo ona mi się specjalnie nigdy nie podobała. Była inna Mia haha) ostatnio ją widziałem w jakiejś TV na meczu NHL Dallas Stars ale nie wiem czy ona ma coś z tym wspólnego czy po prostu ją pokazali.

1

0

@kuz Pierwszy raz dziś usłyszałem o tym chłopie. Ale już widzę że udany....

0

@Cygan BRC Mnie bardziej zastanawia dlaczego politycy / dziennikarze / aktywiści którzy nawoływali do wpuszczania wszystkich przez granicę z Białorusią jeszcze na 2 tygodnie przed "rozpoczęciem 3 dniowej operacji specjalnej" nie zostali rozstrzelani za dzialanie na rzecz wrogiego kraju. Przecież to jest jawna zdrada stanu i próba destabilizacji państwa innymi słowy agentura. Powiem więcej ich nie spotkała żadna kara oni dalej są w mediach i zmienili nagle narrację o 180 stopni....

0

@Walker Śmiech śmiechem ale to bardzo dobry pomysł.

1

@John_Doe "Napiszcie, że jestem przewrażliwiony, że zakładam po ludziach najgorsze" Moim zdaniem jesteś realistą zwłaszcza w kontaktach z obcymi. Zawsze trzeba być gotowy że ktoś jest chamem żeby nie powiedzieć dosadniej. Lepiej być miło zaskoczony niż nie gotowy na konfrontację zwłaszcza jak się komuś zwraca uwagę. Ludzie nie lubią słyszeć że robią źle.

Co do kielbasy z haczykiem to trzeba być sku******m żeby na taki pomysł wpaść. I powinno być karane jak znęcanie się nad zwierzętami. Nie jest winą psa że właściciel debil. Pies poszedł na spacer on nie rozumie pojęcia cmentarza. Czy np tego żeby nie robić na ulicy.

0

@DonMatteo901 Są równi i równiejsi. Pan polityk nie trujące planety. A my szara masa najlepiej żeby przestała oddychać bo przecież co2.

Ograniczyć liczbę wdechów i wydechów na dzień to by było rozwiązanie.

0

@norbi77 Po angielsku nie... po polsku nie może lepiej nie mówić nic?

3

@marcin62 Matko ale mają ludzie problemy. Ja mam podkoszulek za 12 złotych i mam w d... czy się komuś podoba czy nie. Ja w tym chodzę i mi ma odpowiadać. C... że tani ważne że "działa".

PS: Buty w sumie też nie mam dużo droższe niż te z tweeta bo coś 230 - 250 ziła haha. Może to kwestia wieku ale trzeba mieć wyj.... na to co kto o tobie myśli bo w życiu liczy się zdanie raptem kilku osób.

1

Liverpool posrany jak .....

0

No powiem tak jest nie źle ale nie ma się co podniecać to jest dłuuuuugi dwumecz zwłaszcza w Madrycie.

0

@John_Doe Dla nas czy od razu na Ukrainę jedzie?

0

@osa91 Gdyby w PO nie robili sami debile to mogłoby robić to samo. W PiS jeden Kaczafi wykumał że jak kupi ludzi ich własną kasą to będzie się dało z kraju zrobić plac zabaw. W PO nikt do tego nie doszedł a jak widać po chyba 8 latach PiS w PO jest dalej calkowita impotencja programowa.

3

@tomek8756 Najlepsze jest to oburzenie jakby za PO nie było tak samo haha. Niech głosują dalej na tych samych co przy stole siedzieli z Jaruzelskim i Kiszczakiem albo na skorumpowanych to na pewno się coś zmieni.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?