0

@Sulimo Dlaczego zabić? Podejrzewam że w tej wodzie to on jest u siebie.

0

@osa91 Z jednej strony może masz rację ale z drugiej nie jeden przykład w stanach wskazuje na to że można z biedy wyjść. Nikt im nie broni chodzić do szkoły z tego co wyczytałem w USA też jest obowiązek szkolny. Ale dużo ludzi wybiera łatwiejszą drogę np gangi i efekty widać w statystykach.

Druga sprawa państwo im pozwala na za dużo. Jak wyglądały protesty w wykonaniu Afroamerykanów po tym jak umarł ten cały Floyd czy jak mu tam było? W całych Stanach Zjednoczonych były niszczone sklepy tak jakby ich właściciele byli winni. Pod pretekstem protestu "poszli na zakupy" i władza to ignorowała przez długi okres. Do tego stopnia że ludzie wyszli na ulicę z bronią bronić swojego majątku. Nawet był film jak staruszka (czarna babka) opowiadała do kamery że jej rozwalili sklep. Zaczepił jakiś młody to się go zapytała dlaczego się nie weźmie do roboty tylko cały dzień się szwęda z kolegami i uczciwym ludziom niszczą dorobek całego życia?

Niestety jak się chcę wyjść z biedy to do roboty. Ale lepiej jest powiedzieć "nie udaję mi się bo jestem czarny". Kilka lat temu była sprawa że chłop zgłosił na policję że ktoś chodzi w domu jego sąsiada który wyjechał czy coś takiego. Przyjechali chcieli "włamywacza" wylegitymować a on mówi że tam mieszka. Policja naciskała a on na to że "dlatego że jestem czarny to mi nie wierzycie" (skończyło się na tym że to jakiś profesor który faktycznie tam mieszkał i on oraz policjant zostali zaproszeni do Obamy z tego co pamiętam). Ale co by było gdyby się okazało że ściemnia i okradł dom?

Ty mówisz że kolor skóry czy rasa nie może być argumentem. OK. Niech sami przestaną tego argumentu używać. Bo jak widać nawet dobrze wykształceni ludzie go używają.

1

@Danny Gaucho Czyli myślących?

3

@TR3YWAY Oj jaki biedny... Ostatni sprawiedliwy.

0

@osa91 No ciekawe. Ale myślę że na te statystyki i tak wpływa więcej czynników. Gdyby do Polski napchać imigrantów z Afryki to statystyki by wzrosły ktoś się może oburzać ale taka jest prawda. W Stanach oni imigrantami nie są ale mentalność mają w dużym stopniu podobną. Wystarczy zobaczyć na statystyki jaki jest % przestępców danej rasy i stosunku do liczebności. Czy nawet na to jak się zachowują w czasie "protestów". Skoro teraz jest tyle a można obcego zastrzelić to strach pomyśleć co by było bez tej opcji.

I ciekawe jak to działa w praktyce bo to też jest ważne.

0

@FcPortoFan1999 Nie wiem nie oglądam ani sportowego ani zero. Nawet nie wiem czym oni się tam zajmują a gdyby nie to że tu ludzie wrzucają różne rzeczy to bym nie wiedział że istnieje coś takiego.

0

@osa91 A jest w którymś stanie prawo że możesz zastrzelić włamywacza?

2

@FcPortoFan1999 Z jednej strony tak a z drugiej to nie jest "normalny" kanał. Przecież ten gość był znany w Polsce wcześniej. Nie zaczyna od zera tylko ma jakiś fanów. Trochę tak jakby był znany zespół muzyczny i zrobili sobie kanał. Za chwilę będą subskrypcje.

1

@Kgorecki2500 Zależy jaka. Na przykład tego sobie w innej niż twarda sobie nie wyobrażam.

https://ibb.co/02JkjYZ

Ale to może być miękkie (i nawet tak chyba wolę chociaż nie widziałem twardej więc nie wiem jakby to wypadło).

https://ibb.co/Q8jcWM0

0

@Kgorecki2500 Stawiam że to jest nie prawda chociaż fajnie by było haha.

0

@Ptasior Czarzasty Kwaśniewski Miller Zandberg sami czerwoni komuniści wszyscy w Konfie haha.

0

@KrychaFCB Ale i tak Brauna jak mu pokazał miejsce nie jeden tu atakował.

0

@draxidox Jeźdzczynie apokalipsy.

0

@Emhyr Może już w tym zgrupowaniu nie zagra i byłby plus.

8

@QQL5 Nawet bym 30 za niego nie dał szczerze mówiąc.

1

@Forsyth Taśmowy coś cieniutki.

0

@Gall To nie jest wina Baldur's Gate tylko podstawy systemu aktywnej pauzy. Wróg mając 6-7 w party jest w przewadze bo na dobrą sprawę każdy ma samodzielne AI i komputer każdym robi akcje w czasie rzeczywistym. Człowiek nie jest w stanie bez zatrzymania wydać rozkazu więcej niż jednej postaci na raz. Więc kiedy komputer wali wszystkim co ma daje buffy czy atakuje człowiek żeby mieć szansę musi pauzować. Bo inaczej jesteś bez buffów albo magowie nie czarują. No chyba że się da ustawić jakieś zachowania AI. Ale wtedy to jest trochę jak merc w Diablo II.

4

Jakoś nie najlepsza. Ale brama że szok.


1

@kynio302 Problem jest w takich co w kraju siedzą x lat dostają obywatelstwo a w danym języku nie mówią.

Ale przecież normalne że są ludzie którzy zawsze się do czegoś dop.... mówi źle nie mówi to by napisał że po 4 latach nie zna polskiego i też by było źle.

0

@Gall A jak z poziomem trudności?
Zastanawiam się nad tym najwyższym ale nie wiem czy to nie będzie bardziej wku.... niż trudne.
I jaki tryb walki? Bo widzę że można ustawić turową ale ze względu na to że ostatnio grany Baldur jest turowy myślę nad aktywną pauzą.

Z drugiej jednak strony jak grałem w Neverwinter czy BG I które turowe niby nie są to tej pauzy zwłaszcza na wysokim poziomie trudności i tak się nadużywa bo np nie dasz rady bez tego rzucać czarów czterema czy sześcioma postaciami na raz. Więc albo pauza albo walczą auto atakiem to są tury bez tur jakby się nad tym zastanowić. A jedyne czego nie widać to pasek kolejki ataku haha.

0

@Gall Rozwiń to trochę haha. Z tego co słyszałem w pewnym momencie jest jakieś zastrzeżenie zamkiem i coś jak Heroes. Ale nie wiem czy to prawda.

Druga sprawa grasz po angielsku czy robiłeś spolszczenie?

0

Był ktoś wczoraj na meczu i jest w stanie to potwierdzić?


0

@marcin62 Mam jednak nadzieję że się zdecydują na dodatek. Grałem w to dwa razy i na pewno zagram jeszcze raz a może i dwa. A tymczasem zabidram się za Pathfinder: Kingmaker. Zobaczymy czy po BG3 będzie się dobrze grało.

1

@Faro Kurde myślałem że coś nowszego jak takie rzeczy.

0

@Dari0G Tylko że pies to jest zwierzę on nie myśli jak człowiek. Pies jest powiedzmy to naiwny większość jak zna człowieka to by mu się dała "pokroić". Co mu nie zrobisz on zawsze do ciebie wróci i ci "wybaczy". I człowiek który to wykorzystuje żeby się nad nim znęcać to jest śmieć.

Pies jest zwierzęciem stadnym i broni stada. Nie wiadomo jak się zachowa jak zobaczy obcego dla siebie osobnika. Dlatego nawet jak masz psa 10 lat i mu ufasz a np urodzi się dziecko to NIGDY nie zostawiasz dziecka z psem sam na sam.

@Ojciec5tkidzieci Co do tematu posta. Moim zdaniem szkoda psa bo tak jak pisałem wyżej on nie myśli jak człowiek. Nie wiem jaka to była sytuacja. Ale fakt jest taki że jedyną bezpieczną osobą z takim psem to jest ten co z nim jest cały czas. Tym bardziej że to nie jest Golden retriever tylko niebezpieczny pies.

0

@Kuba_1 Niech się "ścigają" kto da więcej. To zawsze będzie plus.

2

@Kgorecki2500 O czyli jakiś sukces jest.

0

@Faro Co to za gra?

2

@Forsyth No tak. Dopóki w Polsce nie zacznie się przy urnach rozliczać polityków z ich obietnic nic się nie zmieni. Obawiam się że to szybko nie nastąpi za szybko i co parę lat będą następowały podmianki pis na po po na pis i tak w koło.

12

"W polityce słowa znaczą tyle ile sprawczości która za tymi słowami stoi" Tyle wystarczy za cały komentarz.


Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?