0

@karolszymek Nie wiem, może coś od FromSoftware? Ew jakaś strategia pokroju Heroes.

0

@Klejnot_Nilu Cyniczny jest twój komentarz "nierówności oczywiście istnieją, ale muszą istnieć, świat w którym muszą istnieć to utopia " - Idąc jak mniemam twoim tokiem przestępczość musi istnieć , ale po coś powstało prawo, powstały funkcje publiczne, tak samo po coś powstają związki zawodowe .

No jak tworzy się uczelnie gdzie wręcz płacisz za dyplom jak Kołodziejczak , to co się dziwić, że studia tracą na wartości.

Nie wiem, mężczyźni od lat tworzyli system patriarchalny , jesteś tego przykładem, wmawiasz mi najpierw gadki o ewolucji gdzie kobiety są gorsze ( Skłodowska Curie się tutaj kłania i jego feudalizm względem kobiet już dawno upadł ) , po czym odpowiadam ci , że kobiety walczą o swoje prawa wcale nie w małych grupach i co więcej , populacja kobiet prędzej czy później będzie dominująca na całym świecie , następnie podaje ci różnicę jakie panują w płacy, ty się tłumaczysz, że kwalifikacje czyt studia no to guzik znaczą ( to wina już systemu który depta studia i sprowadza go do poziomu eliciarstwa w złym tego słowa znaczeniu) .

Ja już mam dość, wystarczająco powiedziałem w tej całej dyskusji.

0

@YeastMoss No , najlepiej dalej karmmy multimilionerów większymi milionami i dalej. Tylko nie płacz później , że tacy ludzie mają realną władzę nad systemem i społeczeństwo traci na znaczeniu.

Zawsze będą silne póki panują znaczące nierówności, czego przykładem jest Ameryka i czy naiwne? Może, jednak szereg rewolucji w historii świata nie wzięły się znikąd przynosząc ludziom demokrację i szereg udogodnień.

0

@Klejnot_Nilu Jaka zmowa? Sam artykuł wskazuje na to , że kobiety częściej garną się do niskopłatnych sektorów już o czymś świadczy, pomimo dużych kwalifikacji . No nie, jak nierówności były, tak nierówności są.

A co do ludzi eh, koniec końców ludzie to istoty stadne, łączymy się w stada, tworzymy państwa żeby przetrwać.

0

@Klejnot_Nilu Patrząc na czasy II RP a PRL jednak to było niebo i ziemia i tak, obserwuje historię polski po drugiej wojnie światowej regularnie i nie można odmówić tego, że z tego co dał PRL korzystamy do dziś . Nie neguję tego co się działo w okresie Polski ludowej, do jakich dochodziło represji, ale każdy system, nawet ten pozostawił po sobie kilka rzeczy z których społeczeństwo dziś korzysta.

0

@OCZYmm Widać jak chamstwo wylewa się z komentarza. Chłopie, no właśnie po części PRL tobie to dał, pomijam kwestie życia które były ciężkie, ale porównując to do tego jakim syfem była II RP to było niebo i ziemia. Mam rodziców którzy zyli w PRL , wujków więc wywiad ludzi znam, także skończ mi tu bredzić czy mam czy nie mam o tym pojęcie, do tego regularnie interesuje się tematem PRLu.

Ktoś tutaj mówił o dobrym życiu? Nie, ale PRL zapewnił podstawę z której po dziś dzien korzysta III RP i nie możesz tego wyprzeć choćbyś chciał.

Daruj sobie teksty o Korei Północnej, bo naprawdę nie wiesz o czym piszesz .

Takim tworem socjaldemokratycznym jest Unia Europejska i jak widać ten twór nieźle się sprawdza w rzeczywistości.

9

Trochę przykre w sumie. Barcelona i Bilbao łączą jednak całkiem dobre stosunki, także jeśli chodzi o kibiców, a tutaj nastąpi po transferze totalnie załamanie.

2

@kosiarz92 Racja, jeszcze Tymek Puchacz. Maldini może co najwyżej balenciagi im czyścić.

4

@kubix05 Najlepszy obrońca w historii piłki nożnej . Defensor który łączył swoją szybkość, siłę, technikę z elegancją boiskową i na dodatek był długowieczny. Po dziś dzień nie ma nikogo kto byłby w stanie choćby o milimetr zbliżyć się na tą półkę.

0

@OCZYmm Nie działał, bo komunizm prowadził do tyranii, dyktatury proletariatu i w zasadzie zniszczenia wolności słowa, no i jednak gospodarka w pełni scentralizowana na dłuższą metę nie była w stanie konkurować z wolnorynkową. aczkolwiek ta druga bez regulacji prowadzi do ogromnych rozwarstwień społecznych . Dlatego UE to system gospodarki mieszanej czy także III RP która po dziś dzień korzysta z publicznej ochrony zdrowia, edukacji . Jednak nie należy uciekać od PRL bo rzeczpospolita ludowa dała nam dużo dobrodziejstw z których korzystamy i w których mieszkamy po dziś dzień.

0

@negreanu No generalnie już dawno powinien ktoś się zająć limitem płac, ale chyba nikt nie chce ruszać grubej ryby, bo za duży w tym jest biznes, choć nawet bez kobiet kluby mają duże zadłużenia, patrz Olimpique Lyon czy upadek Bordeaux i to efekt monopolu katarskich szejków w lidze francuskiej, bo PSG dzieli i rządzi brutalnie w lidze pomimo , że Bayern miał 10 mistrzostw z rzędu a PSG potrafiło tracić, tak różnica między klubami w BL, a Ligue 1 wewnątrz jest ogromna. Najlepiej byłoby się właśnie zająć jakimś odgórnym limitem płac, wzmocnienia związków zawodowych, ale to są zbyt chóralne wizje niestety.

Owszem, ja już sam mam przesyt piłki nożnej i skupiam się tylko na moich ulubionych drużynach, to tyle.

0

@Klejnot_Nilu Witaj w kapitalizmie. Można zawsze założyć związek zawodowy żeby domagać sie równych płac i nie, to kobiety nadal w lwiej części mają niższe płace od mężczyzn, a już nie wspomnę o tym , że rynek chętniej zatrudnia mężczyznę niż kobiete, a jak kobieta ma dzieci no to powodzenia .

Znalazłeś sobie argument w postaci wybiórczej pracy takiej jak Steward czy praca w HR( bzdura, płace się zbytnio nie różnią) . No dziwne zeby w zawodach medycznych kobiety zarabiały mniej kiedy mamy luki kadrowe i to kobiety częściej garną się do zawodów medycznych od dłuższego czasu. To wymusił stan ludności, a nie cel wyrównania płac , ale mówimy o pracach gdzie kobiety powinny więcej zarabiać jak mnóstwo prac biurowych, pracy w sektorze edukacyjnym , a płacowe wykluczenie to zjawisko powszechne o czym nawet wskazują dane Parlamentu Europejskiego na temat luk płacowych.

0

@Muhitos Napisałem, co jest złego w stopniowym wyrównywaniu płac? Popularność kobiecego sportu rośnie więc warto pociągnąć to, pomału pomału i będzie dobrze. Ja wiem na czym polega wolny rynek i tutaj głównie rozchodzi się o biznes, ale dlaczego kobietom nie nalezy się dawania coraz to większych szans w świecie piłki nożnej kiedy radzą sobie coraz to lepiej? Poza tym nie wiem kogo co tutaj boli, bo jednak rozmawiamy o dochodowym przedsięwzięciu którego sięgnęło tematu wręcz krytykowania ustroju kapitalistycznego .

0

@Hasszz Fantastyczne komentarze. Większość pomimo tego , że sie nie zgadza potrafiła dać merytoryczne argumenty przeciw, nagle wjeżdża Hasszz ze swoim "XD" i obrażaniem ludzi za to, że polajkowali mój post. Jak nie masz nic ciekawego do powiedzenia ,to najlepiej nic nie pisz, bo twoje komentarze niczego nie wnoszą.

0

@Klejnot_Nilu Dążenie do wyrównania płac polega na tym, że należy uderzyć w mężczyzn. Tak było z sufrażystkami w XIX i XX wieku, kobiety w krajach anglosaskich dążyły do uzyskania praw i je uzyskały.

O jakim ty łańcuchu pokarmowym człowieku wygadujesz? Korwina się naoglądałeś czy jak? No taka mała , że kobiety stanowią już połowę społeczeństwa na świecie , to niezła mała grupa , gdy kobiety to połowa społeczeństwa, a sufrażystki nie stanowiły małej grupy, no ale ok XD.

Troche szacunku do płci przeciwnej, to w końcu ona wydaje ciebie na świat .

0

@Klejnot_Nilu Oho, Samiec Alfa już się odpalił widzę. Na szczęście świat taki nie jest jaki sobie piszesz i co, nie mozesz się pogodzić z tym, ze kobiety coraz częściej dochodza do głosu? Co, może piekło mężczyzn?

1

@ranger3120 Nie jest. Zdecydowanie bardziej wpływowy jest prezydent Chin.

0

@fotohobby W jaki sposób moje chodzenie na mecze spopularyzuje piłkę? Każda kobieca rewolucja zaczyna się od uderzenia w męską stronę i tak samo jest z piłką nożną. Kobiety domagały się coraz mocniej własnej marki, reprezentacji i to dostały, a kobiecy football stale się rozwija i będzie rozwijać.

Wiem, prawa rynku bla bla bla, ale sama idea dążenia do polepszenia plac w świecie sportu kobiet jest jak najbardziej słuszna.

0

@Safrani Taki stan rzeczy nie jest nam wioskach żadnym zaskoczeniem. Jeśli ktoś mieszka to może zauważyć że dużo kierowców traktora pije piwo przed jazda na pole i co najgorsze dzieci w tym nierzadko uczestniczą.

0

@PatrychoO Ale wiesz ze Laporta wspiera mocno kobiecy football? Jakby kibicujesz też klubowi który ma na wskos lewicowe wartości, bo nawet najliczniejsi ultra sa lewicowi, co więcej Barca ma socios, a prawie żaden klub tego nie posiada i działa na zasadzie przedsiębiorstwa którego zadaniem jest maksymalizacja zysku.

1

@Kapitan hawk Spoko, znam chłopa który przez swoj stan nietrzeźwości wsadził rękę do włączonej belownicy i belownica cała mu rękę zmiazdzyla. Nadawała się tylko do amputacji.

0

@fotohobby A co to ma do rzeczy?

1

@krol211 Teraz to Kiwiora nawet. Możliwe odejście Saliby, więc dlatego.

0

@OCZYmm Ale czemu to nie działało? 44 lata to dużo czasu, więc nie można powiedziec, że to nie działało, a generalnie sam komunizm trwal przez blisko 100 lat. Poza tym to co zaproponował Lenin i stalin nawet koło socjalizmu nie stało, bo to była dyktatura proletariatu.

0

@Gall No nie dostają bo nie grają na takim poziomie. Ja nie odpowiadam bo wiem na czym polegają prawa rynku, ale stopniowe wyrównywanie zarobków w kobiecym sporcie jest złe? Limity plac dla klubów też są złe? Bo zobacz ile piłkarze zarabiają, a są pierwsi do płaczu o terminarz, a przecież mają związek piłkarski fifpro.

0

@OCZYmm Nie, po prostu nie będę tego po raz enty tłumaczył. Ja już się nadyskutowałem tutaj.

0

@OCZYmm Ale nie musisz mi nic uświadamiać.

0

@OCZYmm Użyj porządnego argumentu A nie "idź załóż klub" to możemy wtedy dyskutować.

0

@MesQueUnClub_87 Przecież wiem na czym cały cykl polega, nie znaczy że powinniśmy stać w miejscu i warto inwestować coraz to mocniej w sektor kobiecy, bo zwyczajnie rośnie zainteresowanie tym sportem.

No ciężko będzie jak piłka nożna ma tak bogata kulturę w mężczyznach.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?