0

@Comentateiro "Ale ja ci nie bronię walczyć o utopie" - Wyrównywanie szans jak I plac nie jest żadna utopia, jest to nawet zgodne z demokracją, czego przykładem są państwa skandynawskie.

Jestem obywatelem który należy do pewnej grupy i tak, jestem etatowcem, studentem, nie wstydze się powiedziec do jakiej należę grupy(ty nadal nie odpowiedziałeś do kogo należysz) i tak bo widzę nierówności jak spotykają ludzi którzy pomimo swojej pracy, kompetencji dostają bardzo słabe wynagrodzenie. Ja z takimi ludźmi żyje i dobrze jest walczyć o takie prawa, co więcej poruszam tematy które wcale nie dotykają mniejszości, bo dyskusja I tak skręciła w stronę zarobków.

Dużo ludzi docenia to co ma, ale nie znaczy że jest dobrze tak jak mówią w mediach czy w internecie, bo w Polsce nadal spotykamy ogromna skale nierówności, zwłaszcza w sytuacji etwtowcow, kobiet czy intelektualistow gdzie państwo nie dba szczególnie o obywatela porównując to do krajów zachodnich.

Czy zabieram Ci prawo głosu? Ależ skąd, ale to co głosisz nie ma nic wspólnego z tym co rzekomo wyznajesz i tyle w sumie mam do powiedzenia.

8

Jak widać presja społeczna działa, ale to nie rozwiąże uważam problemu, jednak trzymam kciuki aby po tych decyzjach nadeszły lepsze czasy sędziowskie.

0

@fotohobby Bez inwestycji I wyrównania szans nie dostaniesz żadnego rozwoju tej dyscypliny, bo klubom na tym nie zależy, bardziej to kwestia społeczeństwa i presji nałożonej na nie. Klub to też przedsiębiorstwo którego celem jest maksymalizacja zysku.

0

@pt9 Wyniki mają dobre, coraz chętniej ludzie oglądają kobiecy football, więc inwestycje w kobiecy sport powinny być coraz większe, w tym place i takiemu Dembele to korona z głowy nie spadnie,a faceci i tak zarabiają zdecydowanie za dużo i za nich już państwa powinny się wziąć, bo to jest chore aby młody dzieciak dostawał tak sowite pensje, nawet pomimo marketingu.

Na tym polega wyrównywanie szans, nie tylko w rozrywce, ale także w innych zawodach. Nie od razu zbudowano Rzym.

0

@mientusek1407 Real to Real, światowa ekipa która jeszcze ma boosta w postaci naprawdę świetnego trenera, a transfery póki co zrobili naprawdę dobre, a to nie koniec.

Następny sezon będzie o wiele trudniejszy, bo Real nie śpi.

0

@DariaFCB Znowu, po mi tłumaczysz coś co ja wiem?

0

@Comentateiro Zdaje sobie z tego sprawę, to nie znaczy że mam osiąść na laurach i mówić że tak w tym kraju jest dobrze? No nie bardzo.

Przecież niedofinansowań jest mnóstwo i nadal lwia część społeczeństwa ma problem z utrzymaniem się. Widziałeś ile płaci się tutaj za mieszkanie? Jakie mamy słabe prawa pracownicze w porównaniu do państw zachodnich? Pomimo wysokiego mimo wszystko standardu życia Polska nadal musi gonić, a przede wszystkim za boom gospodarczy też odpowiada poprzednie pokolenie. Poczekaj gdy demografia zacznie nas konkretnie dojeżdżać, to wtedy szybko wpadniemy z rowerka.

Poza tym zadałem pytanie, kim jesteś z zawodu aby czuć się uprzywilejowany głosząc takie tezy? Rozumiesz w ogóle potrzeby społeczeństwa? Widzisz je? Czy tylko żyjesz w bańce i kreujesz się na rzekomego progresywiste i demokrate (a w rzeczywistości twoje poglądy w ogóle z tym nie współgrają, a obserwuję cie nie od dziś).

0

@Zoker Okej, mea culpa.

0

@MesQueUnClub_87 Przecież wiem czym jest kapitalizm. Samym celem tej ideologii jest gromadzenie kapitału, niekoniecznie przez masy, ale to znaczy że kobiecego futbolu nie należy zrownywac placowo do męskiego? No poza tym nie jesteśmy w Ameryce gdzie masz turbo kapitalizm, bo takie wynalazki jak służba zdrowia, edukacja publiczna nie wzięły się z tego ustroju.

Widać że zrównanie zarobków boli głównie męską widownie, a i to w środowisku piłkarskim są ludzie którzy opowiadają się za wyrównywaniem pensji kobiet.

0

@Zoker Ale rozwijają i coraz więcej kobiet oglądają kobiet, więc jakie "my"? Jak już to mów za siebie.

0

@Comentateiro Place dzięki którym ludzie będą w stanie normalnie się utrzymać, a nie skrobać od 1 do 1 jest utopijna? Nieźle xd.

0

@pt9 Ale czy ja ci mówię abyś dawał 6 na rękę? Nie, jednak pensja powinna być dostosowana do warunków jakie panuja w obecnym społeczeństwie, po to tak podnosi się minimalna aby ludzie mogli żyć godniej, a że ludzie po studiach często gęsto są słabo finansowani bądź pracownicy budzetowek jak nauczyciele kiedy ich kompetencje zasługują na większy zarobek no to jest wina państwa które nie dba za bardzo o obywateli. Państwo oczywiście w wielu kwestiach daje solidnie ciała jak słaby nakład na służbę zdrowia, mieszkalnictwo społeczne itd itd, no ale sens minimalnej jest mimo to słuszny.

Spoko, też mam znajomego na inposcie, ale rzecz w tym, że Brzoska już wielokrotnie był I jest oskarżany o unikanie płacenia podatków, o niekorzystne umowy które są podawane pracownikom i nie są to jakieś bajeczki które ja sobie wymyśliłem.

0

@Comentateiro "niewiele osób się nabiera" A jakoś oglądalność rośnie pomimo młodego stażu, ale snuj bajki dalej.

A kim jesteś z zawodu, że tak łatwo przychodzi ci oceniać moja wiedzę? Jesteś przedsiębiorcą który odnosi sukcesy? Kimś z elit?

Nie, ludzie pracują po to aby żyć a nie żyją po to aby pracować, a Brzoska desygnuje to drugie i wyzysk ludzi trwa w najlepsze, ale dalej snujcie teorie o tym jak on uczciwie się dorobił bo nie, dorobił się jak większość multimilionerow, na wyzysku ludności, a to ta ludność stanowi paliwo dla państwa bo jak wiesz, państwo jest dla ludzi i my zawarlismy umowę społeczną, tak w gwoli ścisłości.

To co jest pożyteczne powinno być lepiej wynagradzane i mam świadomość że czym większe kompetencje tym lepszy zysk, ale zysk dla pracownika nie powinien stanowić głodowej pensji w której ledwo cie stać na utrzymanie mieszkania czy zapewnienia sobie podstawowych potrzeb jak jedzenie.


0

@Kinginiesta A to nie można oferować godnych umów tylko szukać wyzysku na najbardziej wrażliwych społecznie grupach? Tak, winni oczywiście są temu pracownicy, bo tak najłatwiej libkom jest zwalić odpowiedzialność. Na pracowników Jeremiasa, Tesli itp zwalisz też odpowiedzialność?

0

@pt9 Uwielbiam dyskusje typu "idź I załóż działalność". Ahh ten Brzoska, mistrz strategii opierający swój dochód na wyzysku ludzi. Muska I Bezosa pewnie też w taki sposób bronisz co? A na kapitał pracuje rzesza ludzi, głównie na jego kapitał A dostają ochłapy w postaci miernych praw pracowniczych, wypłat nie dostosowanych do potrzeb obecnego życia i charowania ponad normę, potem się dziwić czemu mamy rozwarstwienie społeczne pomiędzy bogatymi A biednymi.

Wcale nie twierdzę że to takie proste, ale robienie z takich ludzi autorytetów jest doprawdy niewspółmierne z ich korzyścią dla społeczeństwa, bo lekarz czy prawnik mają o wiele większą korzyść dla państwa niż przedsiębiorca który postawił skrzynkę na paczki i przy okazji zatrudnienia szuka jak najwięcej łuk podatkowych aby jak najmniej odprowadzić kasy do państwa i jak najwięcej zostawić dla siebie przy okazji wzmacniając swoje wpływy i pchać się do koryta zwanym sejmem i coś tam gadać o deregulacji.

0

@Comentateiro Trzeba być być ślepym aby nie widziec różnic między damskim A męskim footballem, a takie wyniki nie dziwią, bo trening kobiet A mężczyzn jest zupełnie inny.

"chcą kasy niech na nią zarobią" Powiedz to ludziom którzy pracują w innych zawodach A dostają ochłapy, ale czego mam się spodziewać po libku który określa siebie dumnym demokrata, a jego komentarze niewiele się różnią od komentarzy pisowskich.

0

@mmaciass A jakiż to pomysł? Mnóstwo pomysłów mają naukowcy, a jakoś często są krytykowani, za to Rafałek taki bóg ludu m

0

@mmaciass Brzoska xdddd, typ który każe ludziom pracować na śmieciowkach I na umowach typu b2b. Poczytaj sobie jaka patologia występuje na inpost i nie, ktoś taki jest dla mnie żadnym autorytetem.

Ja nie mam żadnych, ale wolę aby ludzie wzorowali się na naukowcach, lekarzach, prawnikach czy po prostu ludziach którzy faktycznie są wartościowi niż na typie który głównie swój kapitał zawdzięcza ludziom którzy pracują na jego dorobek.

0

@mmaciass Brzoska? To ten co dorobił się na żerowaniu mas? Widać jakie masz autorytety.

0

@Mazi Po co tłumaczysz coś co ja wiem?

0

@martool2 No ja tam chciałbym aby kasjerki czy inne grupy społeczne miały godne zarobki i jestem przeciwnikiem horendalnych zarobków we wszystkich grupach społecznych, ale to jest temat na szersza dyskusje.

Tak tak wiem wolny rynek bla bla bla, prawo popytu i podażu. Jednak skoro ludzie walczą o równe place to powinny to dotykać niemal każdego stanowiska. Nie rozumiem czemu większość ludzi tłumaczy mi o czymś o czym wiem, ale historia pokazała, że ludzi niezbyt interesują cyferki na Excellu.

0

@Tori_Black Owszem, ale jeśli chcemy rozwijać kobiecy football, to jednak zarobki powinny rosnąć i być wyrównywane. A jeśli rozpoczniemy równanie plac od najwyższego poziomu to z pozytkiem przyjdzie to niższym ligom, no i jednak kobiet już mamy coraz więcej na świecie, więc także siła rzeczy place stopniowo powinny być wyrównywane. Wiele się tutaj osób z tym nie zgadza.

Bstryy - jeśli jestem na takim samym etacie to owszem, jest to niesprawiedliwe i tak być nie powinno, ale z takim zjawiskiem najczęściej zmagają się kobiety.

0

@Kinginiesta To jest mało jak na sport który raczkuje? Uważam że to są bardzo dobre wyniki.

0

@dorkizos Jakie na siłę? Że Lehman coś o tym wspomni albo Rapinoe? Przecież gdy powstaje dyskusja o płacy to media czy portale piłkarskie wręcz pietnuja kobiety które otwarcia o tym mówią, więc co ty za przeproszeniem wygadujesz człowieku?

0

@sciahoo Znaczy nawet na studiach miałem wykłady odnośnie kryzysu tożsamości płci męskiej i to wynika też z tego, że mamy zmianę na stanowiskach gdzie to kobiety coraz chętniej realizują się zawodowo, w sumie tego przykładem był film barbie.

0

@Kinginiesta Garstka? No mistrzostwa świata czy Europy czy nawet kobieca liga mistrzów pokazuje że wcale garstka nie przychodzi i tak, zwiększenie nakładu finansowego w kobiecy sport równa się rozwojowi kobiecej piłki. Masz niby Pojęcie, a nie potrafisz pojąć, że kobietom place powinny być podnoszony no bo też sorry, ale ich praca jest równie ciężka co mężczyzn, a i oczywiście męski football działa od ponad stu lat.

0

@sciahoo Dokładnie, widać to po zawodach gdzie kobiety równie pracują ciężko co faceci jak zawody biurowe czy medyczne, zresztą statystyki są twarde, kobietom o niebo trudniej znaleźć jest godna pracę w porównaniu do mężczyzn i emerytury kobiet są niższe.

0

@Krzysztof1987 Równanie plac to ściemnianie? To w takim razie po co są place minimalne?

0

@Walpiano Za to monopolizowanie piłki nożnej przez mężczyzn i płacenie już i tak chorych pieniędzy na pewno rozwinie ten sport i wcale nie doprowadzi do monopolu jak w ligue 1.

Ja też pozdrawiam.

0

@Kinginiesta Większe pieniądze to większa inwestycja w fizjoterapeutow, lekarzy, zachęcanie kobiet do sportu, inwestowanie w ośrodki treningowe itd itd więc tak, większy nakład w kobiecy football podniesie poziom pan.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?