9

2 mln świadczeń 500+ trafiło do obcokrajowców. Z czego 90% trafiło do „PRZYJACIÓŁ” Ukraińców… Zatem obecność Ukraińców, tylko w ramach 500+, kosztowało budżet polskiego państwa 900 milionów złotych… Jak dobrze wiecie od stycznia 2024 będzie to już 800+, więc te koszta pójdą w górę! Zgodnie z ustawą o pomocy obywatelom Ukrainy uchodźcom przysługuje prawo do ubiegania się o Rodzinny Kapitał Opiekuńczy (RKO) na drugie dziecko, który może wynieść nawet 12 tysięcy złotych (tj. 500 zł miesięcznie przez 2 lata bądź 1000 zł miesięcznie przez rok)...

https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/w-pol-roku-500-plus-dla-2-mln-obcokrajowcow-w-czolowce-min-rosjanie/4tl8vp2

Z Wdzięczności Ukraina złożyła SKARGĘ NA Polskę do WTO. ;)

2

Na co komu mecz. Fajne te logo Viaplay...

5

Debiut Ansu Fati'ego w barwach Brighton!

0

ManU wyszedł na transferze Onany "jak Zabłocki na mydle". Pozbyli się legendy klubu dla tego ręcznika, bo jak na GK dobrze gra nogami... xD

1

@esem91 Najpierw oglądałem wideo i myślałem, że złamał jej kark. Później doczytałem, że dziołcha ma złamany obojczyk i wybity bark. Gość leży, a on go nadal okłada... By*le nie człowiek.

5

@barcelonaLM
"Bohatersko rozwiązują problem, który sami stworzyli"... xD
Musieli zrobić sondaż zorientowany na rolników i wyszło, że tracą poparcie na wsi.

1

@Herato Grzegorz Lato

1

@kamyk_23 Koincydentalnie to były też czasy, w których ludzie ciężko pracujący mieli mniej pieniędzy od tych, którzy donosili.

1

@antymadridista100 Alan Shearer kiedyś zabrał sędziemu czerwony kartonik i mu je pokazał. Sędzia do szatni! xD

0

@korn234 Właśnie chodzi o to, że nie idzie do krajów Afryki, a zostaje w Europie. Zboże z Ukrainy jest tańsze od zboża od rolników z UE, więc nietrudno wpaść na to, że znaleźli się tacy, którzy chcą na ukraińskim zbożu zarobić. Poza tym zboże ukraińskie nie spełnia norm UE i może być szkodliwe. Ukraińscy rolnicy używają zakazane w UE nawozy.

12

@talizmo (G)reatest (O)f (A)ll (T)ime

3

Teraz żem przyuważył. @Comentateiro ty świeżak jesteś! Dopiero 71 dni w serwisie.

0

@norbi77 Napastnikiem na miarę Lewandowskiego w 90' był Krzysztof Warzycha, którego talentu żaden trener reprezentacji nie potrafił wykorzystać.

2

@Luciano99 Najlepszą furą jeździ imo nestor LR z punciakiem.

0

@korn234 "Jestesmy drugim krajem w Europie co w ich obecnej sytuacji atakuja (...)" "(...) Polska embargiem" Troszku odleciałeś... ;)

0

@Firestone PAPSZUN lubi grać trójką w obronie. W reprezentacji to się nie przyjmie. Poza tym nie sądzę żeby się odnalazł w roli selekcjonera. On nie potrafi pracować z Polakami. Wystarczy spojrzeć na Raków Częstochowa. To importowana drużyna obcokrajowców.

Ja widziałbym SKORŻĘ, ale trudno będzie go wyciągnąć z Japonii i czy on by chciał, skoro tam odnosi sukcesy. Wygrał azjatycką LM.

0

@korn234 Ty tak serio? Więcej RedBulli dzisiaj nie pij!

0

@Prorokk +1 Etykietka "ruskiej o**cy" gwarantowana. W kontrze wypomnisz jak to Ukraińcy się zachowali wobec Polaków, gdy napadły nas Niemcy, to będą prawić, że to już zaszła historia, tyle lat minęło...

0

@maroon +1 Tak jest. Dlatego w razie skargi Ukrainy na Polskę nie wierzę w sprawiedliwy wyrok.

0

@negreanu +1 Może wkrótce nadejdą dobre wiadomości. Nie zmienia to faktu, że wypowiedź czołowego ukraińskiego oficjela pozostawia niesmak...

0

@Seba_89_ +1 Zawsze jesteśmy rozgrywani. Kiedy ostatnim razem był naprawdę suwerenny rząd? Jeśli w ogóle taki był…

0

@arasz1819
Nie twierdzę, że Ukraińcy mają mieć na uwadze polskie interesy ponad własne. Jednak za wysiłek jaki poniosła/ponosi Polska wspierając Ukrainę wypadałoby chociaż żeby NAM NIE SZKODZILI.

„(…) tłuką się też w naszym interesie” Napisz jeszcze górnolotnie, że Ukraińcy „walczą za wolność ich i naszą”… ;)

Widzę, że przeszkadza Ci Trump na awatarze, więc przypomnę, że Rosja wtargnęła na Gruzję i na Ukrainę gdy w Białym domu urzędował demokrata.

0

@hayek Są problemy na jutro (Rosja) i na teraz ("braciszkowie").

0

@arasz1819 Przeczytaj twitta Premiera Ukrainy Denysa SHMYHALA. Chciałbym przeczytać do jakich wniosków TY doszedłeś? No chyba, że nie chcesz się podzielić swoimi przemyśleniami w temacie, bo zepsułoby Ci to narrację.
Imo słowo bracia w cudzysłowie jak najbardziej na miejscu.

0

@Hosh Po prostu nie wierzę w sprawiedliwy wyrok. Każdy sędzia komuś zawdzięcza nominację. Na orzekanie mają wpływ jego własne poglądy. Interes swój, znajomych. To, że w TV mówią, że w przeciwieństwie do polskiego rolnictwa, gdzie wciąż dominują "mali" polscy rolnicy, na Ukrainie lwią część sektora przejęły zagraniczne korpo, nie napawa do optymizmu. Komuś fest będzie się opłacał wyrok na korzyść Ukrainy!

2

@KamQiX „Każdy dobry uczynek musi zostać przykładnie ukarany.” Polska zachowała się jak najbardziej w porządku, pomagając Ukrainie z eksportem ich produktów rolnych, a nie musiała. Pomaga Ukrainie wbrew interesowi polskiego rolnika. Ukraińskie zboże miało być przecież eksportowane do Afryki i krajów trzeciego świata, a nie zalewać europejski rynek. Przypomnę tylko, że ukraińscy rolnicy nie muszą spełniać tych wszystkich wymagań jak rolnicy w UE. Ukraińcy mogą używać ZAKAZANE nawozy…

1

@hayek Nic o wypowiedzi premiera Ukrainy? Rozumiem więc, że Twoim zdaniem roszczenia "braci" Ukraińców są jak najbardziej na miejscu... xD

6

@Hosh XD Żyjesz wyimaginowanej rzeczywistość. Nie istnieją bezstronni sędziowie.

7

"BRACIA" Ukraińcy. Premier Ukrainy grozi Polsce...



Zniesiecie embargo (=zniszczycie polskie rolnictwo) albo doniesiemy na was i będziecie płacić odszkodowanie… Chciałbym tu przypomnieć, że swego czasu J. KORWIN-MIKKE powiedział: „UKRAINA stanowi większe zagrożenie dla Polski niż Rosja.”

1

@TR3YWAY Na przywitanie w policzek, a gdzie później wywnioskujesz. Nie świruj z całowaniem rąk. Mamy 2023, a nie 1953.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?