FCBparasiempre
Dołączył/a: grudzień 2020
Biała Podlaska
33 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Bykunn To że nic mu nie udowodniono nie znaczy jeszcze że jest niczemu nie winny. Najwięksi łajdacy zacierają ślady i nigdy się do winy nie przyznają. Może jeszcze będziemy stawiać go za wzór prowadzenia FC Barcelony? Dla mnie łajdakiem był i łajdakiem skończy!
To samo dotyczy się Bartomeu.
0
Dokładnie 6 lat temu, czyli 23 stycznia 2014 r. prezydent FC Barcelony Sandro Rosell podał się do dymisji. Ta informacja była ogromnym zaskoczeniem dla wszystkich cules(i nie tylko), gdyż nic nie zapowiadało odejścia prezydenta w połowie kadencji. Rosell podkreślał iż jego czas w klubie się skończył a także opowiadał o pogróżkach, które otrzymywała jego rodzina. Sandro tłumaczył się również z nieprawidłowości przy transferze Neymara, które zdaniem wielu komentatorów były głównym powodem jego odejścia. „Nie chce aby niesprawiedliwy atak wpłynął negatywnie na wizerunek klubu”- podsumował.
,Niesprawiedliwy atak’? I on ma jeszcze czelność domagać się sprawiedliwości? Co za łajdak! Kto został jego następcą dobrze wiemy. Jakaż szkoda że w tym 2014 cały zarząd nie podał się do dymisji. Dzisiaj bylibyśmy zapewne w zupełnie innej sytuacji, choćby finansowej…
0
@VamosRakieta Może ty nam geniuszu powiesz?
0
Pomimo kilku błędów i bardzo przeciętnego meczu wygrywamy z Cornella, awansujemy dalej i niby wszystko jest ok. Czy aby na pewno wszystko? W regulaminowym czasie gry nasi „ulubieńcy’’ nie strzelają 2 rzutów karnych! O czym to może świadczyć? No cóż, dwóch naszych profesjonalnych graczy nie strzela karnego przeciw trzecioligowej drużynie i samo to w sobie jest niczym więcej tylko kompromitacją! Ktoś zapyta- dlaczego nie strzelał Griezmann? No tak, kolejny „geniusz od rzutów karnych!’’. Na Boga przecież my nie możemy wiecznie liczyć na Messiego. Ktoś te karne do cholery musi umieć strzelać po ludzku. Mimo że mamy kryzys instytucjonalny, drużyna jest w przebudowie, mamy kontuzje no i w dodatku jest to pierwszy sezon Koemana, lecz to w żaden sposób nie usprawiedliwia postawy strzelania karnych. Ktoś musi do cholery odpowiadać za te zmarnowane jedenastki, zresztą już nie pierwszy raz w tym sezonie. Ter Stegen nam broni karne a zawodnicy z pola je marnują! W końcu to jest FC Barcelona a nie jakaś Foto-Higiena…
0
@kryhaa Trafione w punkt. Nic dodać, nic ująć.
0
Wy się śmiejecie z Realu? Nie śmiej się dziadku z cudzego wypadku-mawia przysłowie. My na dzień dzisiejszy też nie jesteśmy lepsi od nich. Obyśmy już dzisiaj nie płakali po meczu...
3
My prawdziwi cules nie zapominamy:
21 stycznia 1901 r. w Barcelonie urodził się Ricardo Zamora, wielka legenda nie tylko Barçy lecz i światowego futbolu. Jeden z najlepszych bramkarzy w historii tej dyscypliny. Swoją karierę rozpoczynał w Espanyolu. Miał zaledwie 16 lat gdy zadebiutował w zespole lokalnego rywala Barçy. W roku 1919 przeniósł się do FC Barcelony, która wówczas potrzebowała klasowego bramkarza. Jego ojciec poprosił go wtedy aby zawiesił karierę i dokończył studia. Ricardo spełnił życzenie ojca ale wraz z innymi socios założył czwartą drużynę Barçy, która grała co niedziele dla własnej przyjemności. Władze Blaugrany uznały to za marnotrawstwo jego talentu i w końcu udało się namówić piłkarza do powrotu w szeregi pierwszej drużyny. Zamora miał świetne warunki fizyczne(186 cm./82 kg), doskonały refleks, potrafił wyczuć intencje strzelca i rzucić się w odpowiedniej chwili w stronę właściwego słupka. Słynął również z solidności i stalowych nerwów. Bardzo szybko zaczął uchodzić za jednego z najlepszych bramkarzy świata. W Dumie Katalonii Ricardo spędził 3 sezony, dwukrotnie zdobywając Puchar Króla(La Liga jeszcze wówczas nie istniała) i trzykrotnie mistrzostwo Katalonii. W 1922 Zamora opuścił jednak Dume Katalonii, po konflikcie jaki wynikł pomiędzy nim a władzami klubu. Ricardo zażądał od prezydenta Gampera podwyżki, na którą ten się nie zgodził. Wykorzystali to dyrektorzy Espanyolu, którzy proponując zawodnikowi 25 tys. peset za przejście do ich klubu oraz miesięczne pobory w wysokości 1 tys. peset, zapewnili sobie jego powrót. Za ten transfer hiszpańska federacja nałożyła na zawodnika karę. Za opuszczenie Blaugrany bez zgody tegoż klubu Zamora nie mógł występować przez rok. Z Espanyolem zdobył Puchar Hiszpanii a kilka lat później przeniósł się do Realu Madryt gdzie zakończył swoją wielką karierę. Zamora do dziś uważany jest za najlepszego bramkarza swojej epoki. Ponieważ we wszystkich sezonach La Ligi od jej powstania w 1928 r. aż do zakończenia kariery, Zamora był bramkarzem, który miał na koncie najmniej puszczonych goli w każdym z sezonów, to od jego nazwiska nazwano trofeum wręczane co roku najskuteczniejszemu bramkarzowi tych rozgrywek. Mimo że na Camp Nou spędził tylko 3 sezony to jednak cules uważają go do dziś za swoją gwiazde. Rodzinne miasto uczciło Zamore nazywając jego imieniem jeden z placy nieopodal Camp Nou.
3
Czy wiecie że…
Równo 100 lat temu urodził się Telmo Zarra, wybitny baskijski napastnik, 6-krotny król strzelców La Liga. Do 2014 roku rekordzista pod względem strzelonych goli w historii La Liga z 251 golami. Jego rekord pobił dopiero niejaki… Lionel Messi. Popularny ,,La pulga’’ dokonał tego wyczynu strzelając drugiego gola w wygranym 5:1 meczu z FC Sevillą 22 listopada 2014 roku. Do osiągnięcia 251 goli Messi potrzebował 289 spotkań. Natomiast Zarra 251 goli strzelił w 277 meczach. Cóż za snajperzy!
0
@SiSenior Co ty bredzisz, piany czy co?
4
Feliz cumleanos Pep! Guardiola obchodzi dzisiaj swoje 50-te urodziny. Co tu dużo mówić, trener, który doprowadzał wszystkich cules i nie tylko do ekstazy w czasie swoich meczów. Naznaczył wybitną epokę w dziejach futbolu.
Zobaczyć to wszystko na żywo bezcenne!
12
Czy wiecie że:
17 stycznia 1968 r. wybory na Prezydenta FC Barcelony wygrał Narcis de Carreras. Urząd piastował zaledwie 2 lata lecz zasłynął na zawsze ze słynnej frazy: ,, el Barça es mesque en club” co wszem i wobec znaczy Barça to więcej niż klub. Ta fraza miała na celu podkreślić iż Blaugrana jest od dziesięcioleci symbolem i wizytówką Katalonii, a nie tylko zwykłym klubem piłkarskim. W czasach dyktatury Franco Katalończycy byli mocno prześladowani a Camp Nou było jednym z niewielu miejsc, w których można było rozmawiać po katalońsku i demonstrować lokalny patriotyzm.
0
@ferdas_rawa Miałem na myśli tylko i wyłącznie że przydały by się transfery takich zawodników jak Depay czy Wijnaldum. To że czasy były wówczas ciężkie w klubie i brakowało wyników to absolutnie się z tobą zgadzam.
0
Wspomnienia:
15 stycznia 1999 r. bracia de Boer podpisali kontrakt z FC Barceloną. Od czasu przybycia van Gaala do Barcelony rozpoczął się zaciąg holenderski do klubu. W styczniu 1999 r. Blaugrana zaczęła negocjacje w sprawie kolejnych dwóch nabytków z kraju tulipanów. Jeszcze 13 stycznia o godzinie 13-tej wiceprezydent Gaspart oznajmiał iż bracia de Boer trafią do Barçy dopiero latem. Sześć godzin później transfer został jednak nieoficjalnie potwierdzony, brakowało jedynie testów medycznych obu zawodników. Kontrakt został w końcu podpisany 2 dni później. Frank i Ronald de Boer kosztowali Dumę Katalonii odpowiednio 11 i 10 mln euro, stając się po Kluivercie i Rivaldo najdroższymi nabytkami van Gaala. O kolonii ośmiu holendrów w Barcelonie(nie licząc wszystkich trenerów) wypowiedział się Pep Guardiola: ,, Gdybym ja był Holendrem, z trudem zaakceptowałbym ośmiu Katalończyków w Ajaksie ale jeżeli gra się dobrze i wygrywa, można zaakceptować wszystko. Mówiło się nieoficjalnie że Blaugranie zależało głównie na Franku de Boerze a Ronald przyszedł niejako w pakiecie niejako z bratem. Pierwszy z nich rzeczywiście został w Barcie na 5 sezonów i był podstawowym graczem a Ronald po dwóch nieudanych latach odszedł do Glasgow Rangers.
Teraz też mamy holenderskiego trenera a historia lubi się powtarzać. Frankie de Jong się sprawdził więc może kolejny holenderski zaciąg?
0
@Cochise Bardzo dobry drybling? przeciez jemu piłka ucieka na 2 metry!
0
@KimBassinger1 Wróżka
0
@Kusiar Jak zaczynasz kombinować z czymkolwiek to niemal zawsze jest urozmaicenie. Natomiast w tej kwestii jest to po prostu czysta niesprawiedliwość aby grali w tym wicemistrzowie.
7
Superpuchar sam w sobie jest sprawą normalną, rozgrywaną od wielu lat, w wielu krajach. Natomiast uczestniczenie w nim wicemistrza kraju i wicemistrza krajowego pucharu i w efekcie rozgrywania półfinałów jest rzeczą nienormalną, wręcz absurdalną!
7
Feliz cumpleaños panie Carles!
Dzisiaj swoje 74 urodziny obchodzi Carles Rexach, napastnik, trener, wybitna postać i legenda Dumy Katalonii. Na wstępie przypomnę tylko iż to właśnie Rexachowi zawdzięczamy to że Lionel Messi wylądował jako junior w FC Barcelonie. Tak, tak to właśnie Rexach podpisał słynną umowę z ojcem Leo na serwetce w Barcelońskim klubie tenisowym. Gdyby tego nie zrobił młodziutki Leo mógł nawet wylądować w Realu Madryt. Charly-jak nazywają Rexacha przyjaciele był zawodnikiem, o którym mówiło się że jeśli go zranisz to jego krew będzie tryskała barwami klubowymi. W FCB zadebiutował 10 września 1967 r. w przegranym meczu z Realem Saragossa 2:3 ale swój debiut mógł zaliczyć do udanych ponieważ strzelił pierwszego gola w tym spotkaniu. W sezonie 1973/74 stał się doskonałym uzupełnieniem dla Johana Cruyffa. Oboje wyznawali tę samą filozofię w życiu i sporcie. Duet napastników: Rexach-Cruyff poprowadził Barçe do pierwszego mistrzostwa od 14 lat! W 1978 r. Charly zdobył 2 gole przeciwko Las Palmas w wygranym 3:1 finale Pucharu Hiszpanii. Przez 16 lat gry dla Dumy Katalonii Carles Rexach rozegrał 665 meczów strzelając 197 goli, zdobywając jedno mistrzostwo Hiszpanii, 4 puchary Hiszpanii, Puchar Miast Targowych oraz Puchar Zdobywców Pucharów.
Proszę nie zapominać o takich postaciach ,,naszego klubu”
8
Bardzo miłe i ważne wspomnienia:
10 stycznia 2011 r. Lionel Messi odebrał swoją drugą z rzędu Złotą Piłke, tym razem po raz pierwszy w historii pod egidą FIFA. Wielu ekspertów faworyzowało Wesleya Sneijdera, który z Interem zdobył potrójna koronę a z reprezentacją dotarł do finału mundialu. Holenderski pomocnik przegrał jednak nie tylko z Messim ale również z mistrzami Świata- Iniestą oraz Xavim. Tym samym stała się rzecz bez precedensu ponieważ całe podium Złotej Piłki zajeli wychowankowie jednego klubu.
Czy my dożyjemy jeszcze kiedyś tak spektakularnego wyczynu?
1
Te zmiany mają na celu osiągnąć wynik dwucyfrowy...
0
100 procentowa skuteczność do przerwy(3 strzały i 3 gole).
Ze świecą szukać takich meczów. Kiedy to tak się ostatnio zdarzyło? Chyba za Guardioli?
0
@kubix05 Ten rzut wolny był troszke szczęśliwy. Natomiast jeśli chodzi o strzały nad murem w wykonaniu Messiego to ostatnio wygląda to fatalnie!
1
@mekston Kto jest w ścisłej czołówce?
18
Pamiętamy:
8 stycznia 1994 r. FC Barcelona pokonała Real Madryt 5:0! Było to jedno z najlepszych El Clasico w historii i prawdopodobnie najlepszy mecz ,,Dream Teamu’ Johana Cruyffa. Hat-tricka ustrzelił w tym spotkaniu Romario a do historii przeszedł jego pierwszy gol, w którym zastosował trik ,,cola de vaca’’, pozbywając się krycia Alkorty. W 49 minucie drugiego gola ze wspaniałego rzutu wolnego strzelił Koeman. 7 minut później Butragueño miał najlepszą okazje do zdobycia gola dla Realu ale trafił prosto w Zubizarrete. Chwile później drugiego gola świętował Romario i losy meczu zostały rozstrzygnięte. W końcówce trzeciego gola dorzucił Romario(pamiętny ,,no-look pass” Laudrupa) a Ivan Iglesias ustalil wynik meczu. ,,Mam nadzieję że na kolejny taki wynik nie będziemy musieli czekać kolejne 20 lat”- wyraził nadzieje Cruyff, gdyż taki sam wynik padł dokładnie 20 lat wcześniej w Madrycie. Na kolejną ,,manite” przyszło czekać… prawie 17 lat.
0
Ten kryminalista co zniszczył klub? Nie no co za szuja...
1
@NeroTFP Roberto Carlos z włosami na głowie, a to ci niespodzianka:) Swoją drogą nie kojarze że grał w Interze, a że jeszcze Hodgson był trenerem Interu to już w ogóle...
0
Grać z Baskami i to na ich terenie, to generalnie mordęga. Biorąc jeszcze pod uwagę naszą dyspozycje i skuteczność(nie wspominając o kontuzjach) to wygranie tego meczu będzie graniczyć z cudem! W tym wieku to chyba zdecydowanie lepiej nam się gra na Bernabeu niż w kraju Basków.
No cóż, osobiście nie liczę dzisiaj na wygraną ale obym się mylił...
0
Robert Lewandowski strzelił swoją 286 bramke, czym zrównał się w klasyfikacji strzelców ligowych z Samuelem Eto'o i meksykaninem Hermosillo.
0
@JurtonFCB No on tak się łapie jak jego kontuzje i długie przerwy po kontuzji
3
Ter Stegen, Pique, Alba, Dest, De Jong i Messi oraz dobrze rokujący Pedri, Puig, Araujo i Mingueza- to zawodnicy prezentujący odpowiedni poziom takiego klubu jak Barca. Reszta zawodników to tylko uzupełnienie składu i nic więcej a to za mało żeby walczyć o trofea. Z pustego i Salomon nie naleje, więc nawet i sam Klopp niczego by nie zdobył...