0

@astralny trenerzy mylą się co do transferów i według mnie to jedna z pomyłek

0

@pride1899 dla mnie podstawowa statystyka w przypadku napastników są gole i asysty, z tego rozliczam napastników.

Mam konserwatywne podejście do piłki:
- bramkarz ma przede wszystkim bronić, gra nogami to miły dodatek
- obrońca ma przede wszystkim bronić, przegląd pola to miły dodatek
- pomocnik ma przede wszystkim rozgrywać, gole i asysty to dodatek
- napastnik ma strzelać i asystować, inne statystyki to dodatek

2

@Zoker oczywiście, mam nadzieję że Gordon się sprawdzi ale… nie widzę tego.

Porównajmy sobie jakość Diaza, Barcoli, Kvary czy Viniciusa do Gordona, dla mnie to przepaść.

Patrząc nawet na ostatnie transfery LS, Lookman kosztował 35 baniek a Gordon kosztuje nas 80.

0

@Koni8M nom, Barcola + 30 milionów i niech idzie do PSG

0

@pride1899 chciałeś opierać dyskusje o statystyki więc to zaakceptowalem. Napastnik ma strzelać i asystować, Gordon tego nie robi.

1

@Zoker ja nic do niego nie mam, po prostu uważam że to jest zawodnik na poziom Newcastle a nie Barcy :)

Gdyby miał przyjść na wypożyczenie albo za darmo po skończeniu kontraktu to bym go witał z otwartymi ramionami, ale 80 baniek można było spożytkować dużo lepiej, poczynając od zakupu Cancelo / Grimaldo / innego LO

0

@Zoker Jovic się źle zestarzał wiadomka ale porównajmy po jakim sezonie Jovic przyszedł do złodziei a po jakim przychodzi Gordon, okej?

0

@pride1899 jeżeli chcesz się bawić w suche liczby to porównaj sobie statystyki Rashforda i Gordona z tego sezonu.

Po co przepłacać 50 milionów za piłkarza który nie robi liczb mając sprawdzonego piłkarza który je robi?

0

@Zoker real wygrywajac 3x lm grał tym samym atakiem cały sezon, vinicius, benzema nie mieli żadnego jakościowego zmiennika

0

@Filipem no nie, nazwałeś Deco cudotwórca, a przy tym transferze żadnego cudu on nie zrobił :)


Cud to było na przykład sprowadzenie na rok za darmo Gundogana który przyszedł, zrobił dobrą robotę i odszedł w chwale, tak jak teraz Rashford

0

@pride1899 patrząc na suche statystyki to równie dobrze moglibyśmy iść po Bobka z Lechii bo dużo strzela ;)

Liga Angielska jest totalnie inna niż liga Hiszpańska, przykład Antony który grał gowno w United a gra dobrze w Betisie.

0

@Antimadridista_WR dla mnie Alvarez byłby OK tylko wtedy gdybyśmy nie mieli w kadrze Ferrana.

Mając Ferrana, nie kupowałbym Alvareza.

Zakup ma sens gdy niesie faktyczny wzrost jakości, na przykład Balde -> Cancelo, widoczny, niepodważalny upgrade

0

@MesQueUnClub_87 patrząc tylko na liczby to Ferran nie ma gorszych i nie miał też gorszych w City.

Patrząc nie tylko na liczby, dla mnie Julek jest na tylko trochę wyższym poziomie niż Ferran i za te „trochę” nie płaciłbym 150 milionów

Oba kryteria akceptuje - zarówno liczenie wszystkich goli jak i tylko ligowych.


0

@Antimadridista_WR według mnie powinni spróbować kupić Kane.

Jeżeli to by się nie udało to wówczas spróbować Osimhena.

Jeżeli to również by się nie udało to wówczas kupić np. Muriquiego, lub tego młodego talenta z Levante.

Na pewno nie kupowałbym za 150 baniek Alvareza gdyż +/- podobny profil o podobnej jakości mamy już w kadrze, tj. Ferrana

0

@Filipem no okej, ale w dalszym ciągu dobry dyrektor to taki który potrafi zrobić dobry deal jakość / cena. Dla mnie 80 milionów za Gordona to nie jest dobrym dealem.


Deco ugotował piękny deal z wypożyczeniem Rashforda i Cancelo, ale zakup Gordona za taką kwotę nie jest „cudem”

0

@MesQueUnClub_87 Okej, jest realne, ale mimo wszystko łatwiej się gra przeciwko jaśkom z LM niż nawet sevilli.

Wynika to po prostu z tego że hiszpańskie drużyny są dobre w murowaniu się.

Dlatego rozumiem kryterium liczenia tylko bramek w lidze hiszpańskiej

0

@Antimadridista_WR kilkuset też nie oglądałeś gdyż Alvarez w Europie był
głównie rezerwowym a umówmy się - ani ja ani Ty nie śledziliśmy jego przygody w Ameryce Południowej.


Ja nie podważam że Alvarez jest dobry - bo jest. Ale to nie jest topowa 9tka, takowe mamy na rynku trzy: Haaland, Mbappe, Kane.

Nie opłaca się wydawać 150 milionów za piłkarza o zbliżonym poziomie do Ferrana.

0

@Zoker po 1 głębię składu tworzy się gdy ma się podstawową jedenastkę ogarniętą.

Nie kupujesz drugiego LS gdy nie masz podstawowej 9tki, to jest niewłaściwa kolejność.

Po drugie, zdrowy Yamal nie podlega rotacjom, tak jak rotacjom nie podlegał Messi, cr i żaden inny piłkarz z ścisłego topu.

Zdrowy Raphinia też będzie grać (prawie) wszystko, to że w tym sezonie się kontuzjował nie oznacza że tak samo będzie w przyszłym sezonie.


Po trzecie, na rynku są lepsze LS niż Gordon, na przykład Barcola

1

@LeoKrol bo z pana tomasza taki znafffca

0

@szymonekk @MesQueUnClub_87 jednak nie ta pozycja.

Od pomocnika nie wymaga się goli / asyst, lecz kreacji, bramki są jedynie „mile widziane”.

Napastnik musi strzelać i asystować

0

@MesQueUnClub_87 przy obecnej lidze mistrzów można trafić na placuszki którym łatwo strzelić kilka bramek.

W lidze hiszpańskiej praktycznie nierealne jest by pojedynczy piłkarz załadował autobusom 4 bramki w meczu

0

@Antimadridista_WR jak tam z Arsenalem coś pograł? Bo oglądałem w tv i go nie widziałem :(

0

@Filipem cudotwórca bo kupił za 80 milionów napastnika nie strzelającego bramek? :o

Cudotwórca to dyrektor którego ruchy transferowe dają zysk a nie stratę (finansowa lub sportowa)

0

@maroon Bellingham przychodził jako gwiazda Bundesligi, jeden z najlepszych młodych piłkarzy :) dodatkowo 19 latek więc mający całą karierę przed sobą, co ułatwi ewentualną sprzedaż w przyszłości

Trenta wzięli za darmo, mając starego i łamiącego się carvajala na PO.

Zakup Gordona nie ma żadnego, ani marketingowego ani sportowego sensu.

Przepalone 70-80 milionów na niczym nie wyróżniającego się piłkarza :)

1

@pride1899 w Anglii to i Rashford mijał obrońców gdyż tam jest więcej ku temu miejsca.

Gordon nie jest i nigdy nie był lepszym piłkarzem niż Rashford. Jedyny atut Gordona to pressing, to za mało jak na gościa za 80 baniek

0

@Zoker nom, ale albo się wzmacniamy albo kupujemy średniaka do grzania ławy za 80 milionów ;)

Gordon nie będzie grać w pierwszym składzie gdyż jest gorszy od Raphinii, zaś na ławce spokojnie wystarczyłby Rashford za 30

0

@lucca87 główną pozycją Diomande jest lewe skrzydło a nie prawe więc nie masz tutaj racji.

Napastnik jest głównie od strzelania, asystowania, mijania obrońców a w tym Barcola jest na innym, wyższym poziomie niż Gordon.


Nico też jest lepszy niż Gordon co udowadnia za każdym razem w repce.


Jaki klub trenuje? Ten sam co Ty. A jaki klub trenował Pep kupując Grealisha? To że ktoś jest dobrym trenerem nie oznacza że umie w transfery.

1

@Zoker w dalszym ciągu lepiej dopłacić 20-30 milionów niż mieć najwyższą jakość niż gościa który jest średniakiem :)

1

@Zoker rynek transferowy nie kończy się na pl.

Mogli wziąć bajecznego Diomande, wzięli kompletnego średniaka :)

0

@lucca87 na rynku są lepsze opcje: Barcola, Diomande, Nico też jest lepszy.

Gordon to jest średniak, ten transfer nie ma szans na powodzenie

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?