1

@Cochise A na marginesie skończyłem czytać pierwszy tom"1Q84" Haruki Murakami. Dość długo rozkręcała się akcja, ale ostatecznie klimat książki mnie wciągnął. Obecnie jestem na początku 2 części trylogii.
Czytasz coś teraz, czy zajmujesz się "Dark"?

2

@SpaceX Muszą być dwie nóżki. Nie można oddać pola dominującej większości o skłonnościach do nietolerancji. Niech sami zobaczą jak to jest być atakowanym. Zresztą można odpowiedzieć merytorycznie, a można się zagrzać, co tym nietolerancyjnym notorycznie się zdarza. Niezmordowani w odbieraniu praw innym, przewrażliwieni na swoim punkcie.

4

@Cochise Wiesz, ale rzecz w tym, że wypuszcza się w przestrzeń publiczną księdza, który wygaduje niestworzone dyrdymały, a kościelna góra daje na to przyzwolenie. Czyli nie strofując i nie pouczając takiego księdza, pozwala nabrać opinii publicznej przekonania, że to może być prawda.
Rozumiem ideę wolnej woli, ale wymagam jakiejś odpowiedzialności od hierarchów. Przecież idea wolnej woli nie przeszkadza narzucać im szeregu reguł w życiu katolika.
Niech zakomunikują "covid jest niebezpieczny, zostańcie w domach", ale ostateczną decyzję niech pozostawią wiernym. Tylko niech ten komunikat wybrzmi donośnie.

Niestety mamy taki rząd, że kieruje się słupkami poparcia, a prawdę mówiąc to Mateuszek powinien ograniczyć czasowo dostęp do kościołów.

2

@SpaceX Czyli sugerujesz, że głosu katolickich księży nie należy brać na poważnie?

1

@pt9 Wtedy kobiety walczyły o swoje być albo nie być. Poza tym one nie twierdziły, że strajki leczą

9

@pt9 Przyszedł PiS i polityka zmieniła się na antyeuropejską. Stan państwa się zmienia, bo coraz trudniej o dostęp do prawników (długość oczekiwania wzrosła), a samorządy coraz bardziej się zadłużają wskutek okradania przez rząd centralny.

Zatem, to kto rządzi ma wpływ i na politykę i stan państwa. A to tylko 2 przykłady. Za chwilę może zniknąć niezależna od PiSu stacja telewizyjna, wiele organizacji pozarządowych straciło dotacje i nie może efektywnie patrzeć rządowi na ręce. Następuje dewastacja lasów, które chyba są w naszym państwie. Dofinansuje się lizusów kościelnych, uczelnie związane z kościołem i gazetki religijne dostają punktacje naukowe. Itd Itp, lista jest długa.

Dużo się zmienia. Twojej analizy nie umieściłbym nawet na papierze toaletowym.

8

@Encore Ja też znam paru PiSowców, zawsze rozmawiam z drugą stroną. Każdy z nich jest nietolerancyjny, homofobiczny i rasistowski. Każą leczyć gejów, nie czytają książek. Takie chłopki roztropki. Oczywiście jest też część wykształcona, ale to nie wpływa na ich nietolerancję. To jakiś zainstalowany błąd systemowy i żaden antywirus tego nie zmieni.

1

@CuttingHead Ciekawy nick, nieciekawy wpis

4

@Chakalaka Dzięki Donald, jak widzisz księża wymyślili temat, razy zbieram ja. Tu już tak jest, że policjant z premedytacją morduje człowieka, a winny jest człowiek, nie policjant. Słabo u tych ludzi z uczciwością

7

@macio_944 Po rozmowach ze pisowcami jestem zdania, że są to często ludzie fatalni - konserwatywni szowiniści, rasiści, homofoby z pogardliwym podejściem do edukacji. Ale są jacy są i podejmują wybory jakie podejmują - wynikające z ich ograniczonego widzenia świata. I to rozumiem.

Ale nie jestem w stanie zrozumieć tych wszystkich pseudomędrków, którzy ględzą na PiS, ględzą na opozycje, nic im się nie podoba i w czasie wyborów zostają w domu. Niby ludzie z firmami, często z dyplomami a kompletnie nie rozumieją sensu praworządności, samorządności czy wzmacniania pozycji międzynarodowej.
Jak już taki jeden z drugim nie potrafią spojrzeć globalnie, to niech spojrzą lokalnie. Jakie szkody i straty ponoszą samorządy. Czy lokalne podwórko też mają w dupie? Nominatów partyjnych w szkole też mają w dupie? Aż do tego stopnia może człowiekowi na niczym nie zależeć?

0

2

@Foton Uzasadnij to jakoś. Bazuję na wiedzy pozyskanej z Kościoła. Obrażasz to środowisko, nie mnie

2

@RobiS Ale mi tego nie tłumacz. Ja to wiem, ale mówili to księża, że w kościele covid jest niegroźny, bo moc łaski boskiej go likwiduje.

3

@mrboom Kościół przez cały czas pandemii był otwarty, co oznacza, że nie uznawał zagrożenia covidem. Stąd moje przekonanie, że jednak był przekonany o prozdrowotnych właściwościach swoich gmachów. Odezwało się kilku duchownych, ale Kościół swoim postępowaniem nie odciął się od tych wypowiedzi.

2

@AlicjaFCB Ale co konkretnie masz na myśli? To, że księża kłamali i że dałem się nabrać? Czy to, że uwierzyłem klerowi i zdziwiłem się, że to co powiedzieli to nieprawda? Twój wpis uderza w kler a nie we mnie. Ja opieram się na wiedzy, którą uzyskałem od Kościoła. Bez stwierdzeń Kościoła mój wpis nie mógłby zaistnieć.

A Twoim zdaniem księża kłamali z ochroną przed covidem?

3

@Odcinkowy @zadafcb Koledzy, te informacje o ochronie boskiej wypływały od kleru, nie ode mnie. Źle kierujecie pretensje. Czuję się oszukany przez stronę kościelną

2

@zadafcb Ja bazuję tylko i wyłącznie na wyjaśnieniu strony religijnej. Bóg osobiście miał chronić przed covidem, to nie ja wymyśliłem

3

@RobiS Umierać można, ale nie w czasie wydarzenia religijnego, bo tam działa, tak słyszałem, opieka boska. Chroni ona przed wirusem, to sądziłem, że również przed zasłabnięciem w trakcie pielgrzymki. Ktoś tu chyba mijał się z prawdą

14

Wczoraj czy przedwczoraj zmarł pielgrzym idący do Częstochowy. To jak to jest? Opieka boska z tego co słyszałem od przedstawicieli kleru chroni przed zarażeniem covidem w kościele, a nie dotyczy pielgrzymek? Sądziłem, że to się rozciąga poza samą świątynie. Człowiek całe życie się uczy.

1

@draxidox Putin się wkurza, bo robotę jego ludziom zabierają

0

@JohnNash Jeszcze uzupełnienie a propos zdania "Naukowcy są swoimi największymi krytykami". Miałem na myśli środowisko naukowe, które się weryfikuje, a nie pojedynczego człowieka, który miałby być recenzentem samego siebie. Nawet nie chodziło mi o pojedyncze uczelnie, gdzie lokalnie mogą występować i występują patologie. Pytanie, czy z tych 50 artykułów, które czytałeś, wszystkie były napisane przez naukowców? Zakładam, że część z nich nazywa się naukowcami formalnie, a faktycznie nie wiele mają z nauką wspólnego.
Prężnie rozwija się przecież nowa gałąź pseudonaukowa w Polsce, czyli "naukowcy" za punkty. Co sądzisz o tym punktowaniu za publikacje w czasopismach często wątpliwej jakości?

0

@JohnNash To nie jest wpis do mnie.

W taki sposób możesz zakwestionować całą naukę. Przecież wszystko co ustalają naukowcy, podlega zmianom, weryfikacji i ponownym badaniom. Naukowcy sami są swoimi największymi krytykami.
W rozmowie z tamtym kolegą, problem tkwi w tym, że on zdania wyciąga z lasu.

Chyba nie stwierdzisz, że opinie w oparciu o badania naukowe i ich wyniki ze wszystkimi zastrzeżeniami są równe opinii wymyślonej na poczekaniu, opartej o nic.

1

@Encore Problem z tym, że Westbrook widzi siebie zawsze w roli pierwszej opcji. On ma detonatory w głowie, których kompletnie nie kontroluje. A najgorsze, że on ma to w sobie, że będzie w stanie usunąć w cień i Lebrona i Davisa. To fizyczny fenomen, który się nie zatrzymuje.

1

@Bocheno1 Czyli nigdy? Zbrukałeś mnie realizmem

1

@Rewolucja123 Ale ja nie śmiem Julii wywoływać z lasu. To pani redaktor, a ja maluczki z chłopstwa.

1

@Encore Już widzę, jak Westbrook spełnia. Ciemność widzę ciemność

0

@AmigoBlancos Kazik ryczywół, brrrrrrr. Koszmar

0

@Cochise Oni pokonali fizykę, logikę i wiele innych barier naturalnych : )

11

@horang Zauważyłeś ten motyw? Witam Julkę o dawien dawna, a Julia nie odpowiada. Nie wiem, może kiedyś się "złamie". Wyobrażam sobie to tak, że za 27 lat jako podstarzały pan dostanę powiadomienie, a tam odpowiedź od pani Cichej "dzień dobry Comentateiro". Wtedy powiem: mogę umierać

0

@AmigoBlancos Jest antyWęgrzynem, czyli oceniam go wysoko

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?