Comentateiro
Dołączył/a: lipiec 2023
Poznań
53 obserwujących
71 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
@Odcinkowy Jeden pogląd nie buduje lewicowca czy prawicowca. Co do aborcji, nie jestem jej zwolennikiem, uważam, że to dramatyczna decyzja. Ale przecież nie może być tak, że szaleńcy i barbarzyńcy w Twoim stylu każą kobiecie rodzić ciężko chore dziecko a potem nie wspierają jej finansowo z pozycji państwa.
Ja nie jestem zwolennikiem np. aborcji na życzenie.
Więc pudło, kolego. Kolejne.
1
@barcelonaLM Póki co jedynym histerykiem jesteś Ty. Najgorsze jak okoliczności się zmieniają, a rozhisteryzowani populiści, jak Ty, nadal powtarzają te same kłamliwe brednie. Po kolei:
1. W mediach jest spokój jeśli chodzi o covid. Zalecenia dotyczą szczepień i wspominają o możliwej 4 fali, faktograficznie. A rząd musi zakładać najgorsze scenariusze, ponieważ musi być na nie przygotowany. Ty możesz chlapać ozorem bo nie ponosisz odpowiedzialności
2. Co do delty, badania są w toku, bez problemu można znaleźć artykuły opisujące deltę, ale ze względu na to, że jest to stosunkowo nowy szczep, na wnioski trzeba poczekać. Ale populista, jak Ty, już te wnioski wyciągnął
3. Dzięki ludziom odpowiedzialnym, którzy się zaszczepili szanse na mniejszą skalę poważnych przypadków są realne. Ale jak będzie trzeba poczekać. Ty o tym nie masz bladego pojęcia, bo prawdopodobnie wyciągasz wnioski na podstawie tego co wyciągniesz z nosa
4. Dla środowiska naukowego też jest to nowe doświadczenie, uczą się na żywym organizmie. Może zamiast szczekać, mógłbyś im życzyć powodzenia w zwalczaniu i zapobieganiu covidowi. Brzmisz jak bezmyślny, nieodpowiedzialny chłopaczek spod trzepaka
1
@Persyfl Ostatnio słuchałem godzinnej rozmowy z panią doktor, która zajmuje się opieką nad dziećmi, które przeszły "nieco cięższą grypę". Opisywała szczegółowo objawy i skutki, które są zupełnie inne niż u dorosłych. Zgony zgonami, ale mało kto zdaje sobie sprawę, że u sporej grupy ludzi, skutki przejścia covidu wpływają na ich funkcjonowanie w codziennym życiu - czasem łagodniej, a czasem dosadniej.
Zadziwia mnie jak wiele osób potrafi zbyć to wszystko jednym zdaniem, z reguły nie znamionującym nawet podstawowej wiedzy w temacie.
4
To zdanie mnie rozśmieszyło: "Jego zachowanie i praca fizyczna zaskakują wszystkich podczas pobytu w Niemczech"
Koledzy podchodzą do Griezmana i mówią:
"ho, ho, Antoine, jak Ty ćwiczysz"
"popatrz na Griezmana, ale zasuwa, jestem niezwykle zdumiony"
"Sergi, widzisz co wyczynia Antek, jeszcze czegoś takiego w życiu nie widziałem"
Na pewno tak jest.
0
@aldewir Francuzki. Dwie Francuzki idą na rogaliki do kawiarenki
0
@konrad1661 Tego nie da się stwierdzić autorytatywnie na tym etapie rozwoju wirusa.
https://www.healthline.com/health-news/heres-how-well-covid-19-vaccines-work-against-the-delta-variant#Vaccines-vs.-delta-variant
Tam masz opisane pod nagłówkami" study 1, study 2
2
@Odcinkowy Jesteś kolejną osobą, która zdaje się być zahipnotyzowana i nic do Ciebie nie dociera. Ja nie mam nic wspólnego z lewicą, a program 500+ i jego realizację uważam za koszmarek.
I żeby nie było Ci łatwo - wskaż co świadczy o mojej rzekomej lewicowości. Proszę bardzo. Czy znowu stchórzysz gdy trzeba będzie napisać coś więcej niż lewak
1
@Bocheno1 Stary, mnie tu lajkują za chwalenie Koemana. Ja nie wiem co się dzieje. Ale póki są wakacje, buduję w sobie koemanopozytywność
1
@arasz1819 Genialna puenta. No tak, widzisz elyta naukowa z Poznania.
My mamy taką hierarchię dziejową:
1. Justyna Socha
2. Powstanie Wielkopolskie
1
@arasz1819 Słusznie. Czy ja Ci mówiłem, że będąc na szczepieniach w poznańskim urzędzie wojewódzkim miałem z nią wymianę słowną. Powiedziałem jej, że ludzie w tych kolejkach zdają sobie sprawę ze skutków ubocznych, a jej transparent z napisem "chcą Wam zmienić DNA" jest kompromitacją naukową.
Poza tym razem ze swoim giermkiem wykrzykiwali "kobietom zanika miesiączka" a potem policja ich wyprowadziła. Co za kobita!
2
@eckov W sensie Socha jest tak znana, ze określenie "liderka ruchu antyszczepionkowego" jest niepotrzebne? No tak to w sumie taka Lewandowska medycyny.
2
@eckov No ma, ale kolega nie o tym pisze. Socha chce spieniężyć swoją działalność na niwie medycznej, więc spodziewam się obfitych przelewów.
Damsel in distress
Damsel in distress
0
@SpaceX No tak, jak odbiję od tematu, to może się okazać ten, który prawi morały, sam ma spore braki. Z tym piskorzem, wszystko szczegółowo Ci wyjaśniłem, a Ty zaczynasz się zachowywać jakbyśmy nie odbyli dziś pogawędki.
A na temat chyba niewiele napisałeś. Bo gdzie jest odniesienie do wprowadzania wiernych w błąd przez duchownych i brak odpowiedzialności Kościoła jako instytucji? To była naczelna idea wpisu głównego, oczywiście zawoalowana i wymagająca chwilę pomyślunku. Cisza.
Poza tym zaliczyłeś mnie błędnie do lewej strony.
Zarzuciłeś mi multikonto - takim jesteś rozmówcą. Nie stronisz od pomówień.
0
@SpaceX Czyli nie jesteś aż taki sprawiedliwy jakbyś chciał to widzieć. Tzn. przyganiał kocioł garnkowi?
1
@kaamil1910 Artur? To Ty?
0
@Bocheno1 np. tam do kata
0
@zadafcb Zawsze doceniam tych freaków od niszowych dyscyplin. Wiem, że MLB to największa zaraza do obstawiania. Tam nie ma wyraźnych faworytów chyba?
2
@Rust_Cohle Dzięki, właśnie poniżać za plecami? Wszystko chętnie wezmę na klatę, ale muszę wiedzieć, że ktoś mnie krytykuje
@Darkfin Dzięki za ciepłe słowo
5
Jan Urban po 3 golu Lecha powiedział k***a m*ć. Cieszy korzystanie z bogactwa języka ojczystego
0
@zadafcb No dzieje się wiele. Ale oglądasz te rozgrywki?
0
@7black4 "Potworna, armagedon, idioci, masakra "Cały wpis jest bagatelizowaniem zmarłych i relatywizowaniem zgonów. Te dopiski robią swoje.
Neutralne przedstawienie relatywnie niedużej liczby zgonów, z szacunkiem do zmarłych wygląda inaczej.
Analogicznie mogę pojechać do krajów głodujących gdzie z głodu ludzie umierają i wykazywać, że ich niedola jest przereklamowana statystycznie.
Po prostu jest to dość żenujące, ale zdaje się, że Tobie najwyraźniej tego wyczucia zabrakło, a przyzwoitości nie zamierzam Cię uczyć. Albo to się rozumie albo nie
PS. Nie tyle śmiejesz się co wyśmiewasz
0
@zadafcb To uchyl rąbka. Porównam to sobie do NBA
0
@Roobo No ale chyba nie doczytałeś całego wpisu, napisałem też, że ważna jest struktura skupienia ludności i rzetelna analiza. Zresztą Szwedzi i tak z czasem musieli wycofywać się z taktyki zupełnego luzu - niejako korygując początkowe założenia. Choć mnie ich podejście ciekawiło i przyjmowałem wyjaśnienia ich naczelnego epidemiologa jako wiarygodne, tak na amatorskiego nosa
2
@7black4 No a w Brazylii zmarło średnio więcej osób niż w Polsce, mimo gigantycznej powierzchni przy 200 mln.
Nieważne, ale dla mnie istotne jest co innego. Daj sobie na wstrzymanie z tymi heheszkami, bo niektórzy takie wpisy i naigrywanie się czytają przez łzy.
Akurat śmianie się z "małej" liczby zgonów (a to 75 tys.) w Polsce jest niestosowne.
Przecież jak Ci ktoś w rodzinie umiera, to nie przedstawiasz danych, że zmarła zaledwie 1/38000000 populacji Polski. Faktografia zupełnie wystarczy
28
To bieganie całe - uważam, że to świetna innowacja w Barcy
2
@AxelF Gdybym ja to napisał, to wywlekli by mnie na stos i podpalili. Ale przywaliłeś z grubej rury!
0
@SpaceX A powiedz mi, dlaczego nie widzę Twojego oburzenia gdy użytkownicy wyśmiewają rzekome ofiary covidu, a inni piszą, że te rzekome ofiary faktycznie umierały u nich w rodzinach.
Czy to nie jest niskie i niedopuszczalne? Czy Twoja "wrażliwość" nie jest wybiórcza? Czy umywasz ręce? Bardzo bym się cieszył gdybyś tam im robił wyrzuty moralne, tak jak mi.
0
@tbas Właśnie ten brak empatii mnie poraża.
5
@7black4 A powiedz mi czy wiesz jaką powierzchnię i populację mają Polska i Włochy oraz jak to wygląda w stosunku do Szwecji? Czy kiedykolwiek zastanawiała Cię gęstość zaludnienia i wpływ na rozprzestrzenianie wirusa?
A skoro model szwedzki jest tak skuteczny, to dlaczego zimą wprowadzali ograniczenia, a do szpitali państwowych trzeba było w trybie pilnym sprowadzać ludzi z sektora prywatnego?
I na koniec, skoro mają inny model, dlaczego Szwedzi się szczepią? Szczepienia to nie jest inny model, tylko przyjęty powszechnie.
W całej pandemii nie chodziło o przetrwanie ludzkości, tylko zmniejszenie strat. Czy model szwedzki można uznać za udany? Może tak, ale to musi wynikać ze szczegółowej analizy, bo jest to kraj prawie 1,5 razy większy niż Polska, a ludności mają prawie 4 razy mniej. Więc ważna jest tu struktura skupienia ludności.
Inaczej jest gdy 1 osoba ma covid, a 5 osób mieszka osobno, a zupełnie inne jest zagrożenie gdy ta osoba mieszka z 4 innymi osobami.
A ludzi nie wzruszyła nawet hiszpanka, więc pandemie nie są realnym zagrożeniem dla całej ludzkości. Stąd można uznać, że teza jaką postawiłeś jest efektowna i pod publiczkę, ale i z tych liczb można coś wyciągnąć.
Niezmiernie mnie cieszy, że piętno jakie odcisnął covid jest relatywnie niewielkie. Pamiętajmy jednak o tych, którzy zapłacili lub płacą wysoką cenę
1
Dobry wieczór Julio.