Comentateiro
Dołączył/a: lipiec 2023
Poznań
53 obserwujących
71 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
3
@zTx To jest populizm. Takich ludzi nie ma co słuchać i czytać
0
@takisobiektos Masz tu rację, zadziałał efekt proporcji. Dopuszczenie do horrendalnych zarobków Messiego okazało się bardzo niezdrowe dla klubu. Ale po to jest prezes żeby powiedzieć 25-30 mln i ani peso więcej.
1
@Janiama Możesz mieć żal, ale to nie zmienia faktu, że ktokolwiek inny zrobiłby cokolwiek lepiej. Możesz nie kupować zwalniania na Laportę, ale to on zrobił z Barcy finansowego Titanica i jeszcze przykuł go kotwicami do dna.
Musisz nabrać dystansu i zobaczyć faktycznego winowajcę. Laporcie możesz zarzucić populizm, mamienie, ale pola manewru nie miał.
A ligę przegrali zawodnicy z trenerem.
4
Dane za 2021 rok:
Zarobki zawodników w PSG: £202,254,468
Zarobki zawodników Barcelony: £238,513,600
Popatrzcie na poszczególnych zawodników i ich zarobki w stosunku do wkładu w grę.
PSG:
Neymar - 44,6M
Mbappe - 20,9M
Marquinhos - 13,1M
Verratti - 13,1M
Di Maria -12,2M
Navas - 10,9M
Kimpembe - 9,1 M
Icardi - 8,7 M
Paredes - 7,2M
Herrera - 7,1M
Draxler - 6,5M
Barca:
Messi -52,0M
Griezmann - 30,8M
Coutinho - 21,1M
Pjanić - 14,1M
Busquets - 14, 1M
Alba - 11,0M
Umtiti - 11,0M
Dembele - 11,0M
Roberto - 9,1M
De Jong - 9,1M
Stegen - 7,8M
0
@Kusco15 Mój wpis to wyjaśnienie dlaczego stać ich na pensje. Chyba to jest oczywiste. Mądrze zarządzany klub.
Barca jest przykładem, że nie da rady wydawać po 200 mln na okienko i przepłacać zawodników.
3
@Keson Oni de facto grali zrywami. Tak jak celnie to określiłeś kompletnie nie było efektu "woow". Nic pod kibiców, żadnych fajerwerków, absolutny minimalizm, przeciętna lub słaba forma większości graczy, a gra zespołowa zaistniała zaledwie fragmentami.
Durant potwierdził, że jest numerem 1 na świecie - on zawsze grę w reprezentacji traktował poważnie. Swoje zrobił Holiday, a Adebayo przepychał się z centrami na nie swojej pozycji.
Z pewnością radości z gry USA czerpać się nie dało. Po prostu wykonali robotę i wracają do domu
11
Bilans transferowy PSG w ostatnich sezonach:
(21/22) - 69,0
(20/21) -62,1
(19/20) +10,9
(18/19) -113,0 (Mbappe)
(17/18) - 139, 6 (Neymar)
Jak to są niedorzecznie wysokie wydatki to ja jestem rosomakiem kamczackim. Bardzo racjonalne wydatki, a pewien hiszpański klub mógłby się od nich uczyć.
2
@SenseiFCB Dlatego, ja niegodny, mecze z Leo oglądam rzucając ukradkowe spojrzenia a lico mi płonie
13
@TheNekro94 Ja jestem zdegustowany tym, że 35% społeczeństwa głosuje na PiS i też nie mogę ich zamknąć.
0
@arasz1819 To samiec alfa, więc jeśli tylko na nią wskaże. A Antonella z dzieciakami nie zostają w Katalonii?
3
Moja jedyna obawa dotycząca Messiego w PSG dotyczy tego czy Icardi będzie mu podawał piłkę.
19
@Katalończyk 99 Co Ty piszesz? Obejrzałbym Messiego nawet gdyby grał w klubie na Grenlandii.
1
@Encore Oglądałem w nocy. Tym razem Amerykanie pięknie "błyszczeli" pudłując pierwsze 8 rzutów za 3. Ale w przeciwieństwie do poprzednich meczów wyszli na prowadzenie, które spokojnie kontrolowali do końca meczu. To złoto wygrali tak minimalnym nakładem sił jak się dało.
3
Maaaaaaaaaaamaaaaaaaaaaaaa, powiedz coś Joanowi. Zabrał mi Messiego
0
Messi dołączy do Chelsea i zemści się za Iniestazo.
3
Różnica w weekendy będzie taka, że czekać się będzie na mecz Barcy, a potem jako bonus można włączyć Messiego w innym zespole. Szukajmy pozytywów
0
@arasz1819 Ja w takie nagłe obroty sprawy nie specjalnie wierzę, bo wydaje się, że wszelkie dane były stronom znane. Coś mi tu nie układa się w logiczną całość. Do Laporty nie mam nawet odrobinę pretensji.
A jakby miało być tak jak piszesz, to masz jakieś podejrzenia? Spekulacje?
Ale dostaliśmy strzał w ryja, panie arasz1819.
2
@tomek8756 Nie tylko jego.
Mateusz, Mateusz, Mateusz! Dziękujemy, dziękujemy!
2
@barcelonaLM Mariusz, Mariusz, Mariusz!
5
Ciekawe byłoby poznać sprawę od kulis. Przecież Laporta nie dowiedział się po wylądowaniu Leo, że nie zakontraktuje Argentyńczyka. Sprawa musiała być jasna już znacznie wcześniej. Pytanie czy Leo wiedział, że nie będzie kasy na jego kontrakt i obaj panowie zdecydowali się odegrać teatrzyk dla kibiców Barcy, czy to był tylko teatrzyk prezesa?
Może Leo już wiedział, że nie ma przyszłości w Barcy. A co jeśli Messi uznał, że w Barcy nie ma szans na trofea? Może otocznie Leo też wypuszczało komunikaty niezgodne z prawdą czyli odczuciami Leo, a umówili się tak, że Laporta weźmie odium odejścia Leo na siebie?
Jest jeszcze inna sprawa, która nieco przeczy domysłom powyżej. Czy Leo naprawdę chciałby zmienić otoczenie Barcy i ze słonecznej Katalonii zabierać rodzinę w nieznane miejsce, wyrywając ich korzenie? Chyba, że Antonella z dziećmi zostanie tutaj, a Leo będzie Katalonię odwiedzał.
Ciekawe jaka jest prawda.
3
To Alba dobiegnie do linii końcowej boiska i ...?
Zonk.
2
Mimo emocji,staram się podchodzić do sprawy racjonalnie. Messi dał Barcy i jej kibicom kilkanaście sezonów nie oglądanych nigdzie fajerwerków na niebotycznym poziomie.
Doświadczenie oglądania Leo w innym klubie byłoby niewątpliwie fascynujące z czysto sportowego punktu widzenia. I pomimo smutku kibica Barcy, ożywcze dla futbolu europejskiego.
Z kolei Barca jest w ciekawym momencie. Kilku doświadczonych graczy: Griezman, Depay, Aguero, de Jong, Busquets, Stegen i zaciąg młodości (Fati, Pedri, Demir, Gavi, Araujo, Mingueza, Dest, Emerson, Garcia) wcale nie skazuje Barcy na nudne sezony i bezradność. Składniki są ciekawe, przecież bez Messiego to wcale nie musi być zespół, który położy się i wszystko przegra. Potencjału jest całkiem dużo, nie ma co rozpaczać.
A za kilka lat, przy rozkwicie kilku młodziaków Barca ma perspektywy na bardzo silny zespół i to nie tylko w Hiszpanii.
1
@Pustelnik W primie randka w ciemno była hitem, więc nie wiem czy chwalisz czy ganisz. To może Ibisza na prezesa La Ligi ?
41
Messi, Messim, ale uwaga, uwaga:
Dzisiaj obchodzimy 14-tygodnicę klęski z Granadą!
Jeśli Messi odejdzie, takich świąt będzie o wiele, wiele więcej.
0
Wiedz, że coś się dzieje:
3458 cules online
1
Messi obejrzał kompilację defensywnych zagrań obrońców z Salzburgiem i kazał pilotowi samolotu zmienić kierunek.
0
Nie wziął jednak na siebie Doncić ostatniej akcji no i ostatecznie nie awansuje do finału kosza. Dziś Donek rządził i dzielił w swoim stylu jednak był słabiej dysponowany rzutowo.
Mecz wybitny, świetny poziom europejskich zespołów. Zobaczymy, czy Francja nawiąże walkę z Amerykanami, którzy zaczęli grać 15 dobrych minut na mecz i to wystarczyło by zmiatać kolejnych rywali. Pierwszy mecz w turnieju obu zespołów nie ma tu absolutnie żadnego znaczenia.
4
@shinthps Tu niektórzy autorytetu słownika nie uznają
1
@michaleu Zęby już naostrzone
0
@masq Weź sztormem koronę Wielkopolski