Comentateiro
Dołączył/a: lipiec 2023
Poznań
53 obserwujących
71 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Shapiro Fatalna, rozmydlona wersja i tak dość niespecjalnej piosenki.
Rojek jest tu słaby, zresztą to się tyczy też jego "popisów" na żywo.
2
@kuz Ach, żeby to była największa przewina tych panów, byłbym szczęśliwy
0
@Kurkmen Nie, tylko w Polsce media zachodnie sobie wjeżdżają i promują zoofilię. Na szczęście media państwowe za polskie pieniądze dbają o jakość prawdy. I nie nadają tego co chcą. Ludzie niezłomni jak Kurski wspierani czystym polskim kapitałem zapewniają wybitną jakość przestrzeni medialnej w Polsce.
0
@Bobo25 A co z nim?
1
Nie mogę w to uwierzyć, zaraz gramy z Sociedad a nikogo zdaje się to nie interesować.
Hmm, zastanawiające. Widocznie tematy zastępcze są bardziej w cenie.
Czy na murawę wybiegnie prawie taki sam skład, który pokonał wczasowiczów z Turynu? Chyba nie ma za bardzo innego rozwiązania. Nie wierzę, że mając do dyspozycji Pedriego, nie wybiegnie na murawę. Z kolei jeśli w składzie wyszedłby Roberto zamiast Demira, to chyba zacznę śpiewać psalmy w czasie meczów Barcy.
Ewentualnie Demir za Braitwaite'a z roszadą na prawą flankę i Roberto w pomocy.
Neto
Dest - Pique - Araujo - Alba
Demir - Busquets - Pedri
Griezmann - Braithwaite - Memphis
Jakie macie oczekiwania względem gry i wyniku?
PS. co z de Jongiem?
1
@Senyer Te normalne kraje nie mają połowy mieszkańców o mentalnym rysie azjatyckim
0
@Odcinkowy Nie udawaj niekumatego. Nie zgadzam się z wnioskami, a nie z faktami.
U Ciebie to tak wygląda:
Fakt: był wypadek samochodowy.
Wniosek Odcinkowego: to lewaccy budowlańcy czyhają na życie Polaków.
Jeśli każdy Twój wpis idzie w takie tony, to najpierw tracisz wiarygodność, a potem nie chce się z Tobą rozmawiać.
Mam takiego sąsiada pisiora w bloku. U niego każda rozmowa kończy się wnioskiem, że winne PO i te środowiska lewackie. Jest zaczadzony i żyje w swoim autystycznym świecie. Rozmawiałem z nim wiele razy, a obecnie mówię cześć i idę dalej. Na konstruktywną rozmowę nie ma szans.
12
Nieco faktów o tlenie i Amazonii (jeśli ktoś ma biologię w szkole, czytajcie i zaginajcie nauczycieli)
1. Czy Amazonia to płuca świata?
Amazonia odpowiada za 6% tlenu produkowanego przez organizmy fotosyntetyzujące, ale prawie w całości zużywane przez istoty żywe ją zamieszkujące. Nadwyżka tlenu jest wręcz minimalna.
2. Skąd zatem tyle tlenu w powietrzu?
Część martwej materii organicznej uniknęła ponownego utlenienia, stając się torfem, węglem, ropą lub gazem ziemnym. Dzięki temu od niepamiętnych czasów w ziemskiej atmosferze pozostawała mała nadwyżka „niezużytego” tlenu. Aby osiągnąć obecny poziom (prawie 21%), zawartość tlenu w powietrzu rosła przez miliony lat.
3. Uwaga, uwaga, fantastyczne poznawczo zdanie (wynika z punktu 2):
Nawet gdybyśmy spalili całą biomasę naszej planety, to tlenu w atmosferze dalej byłoby niewiele mniej niż obecnie.
4. Amazonia nie jest tak istotna ze względu na produkcję tlenu, ale na pochłanianie dwutlenku węgla. Susze powodują, że pochłanianie dwutlenku węgla staje się mniej efektywne i wpływ Amazonii na zmiany klimatu maleje. Znacznie lepiej ten proces przebiega w wilgotnych warunkach.
5. Zniknięcie, nawet fragmentów, amazońskich lasów deszczowych miałoby dramatyczne i trudne do przewidzenia konsekwencje nie tylko dla Ameryki Południowej, ale dla całej planety i dla ziemskiego klimatu. I nie chodzi tu tylko o wpływ takiego scenariusza na zawartość dwutlenku węgla w powietrzu, ale również o wpływ na obieg wody w atmosferze.
0
@Odcinkowy Przepraszam, ale czy masz tam obok siebie kogoś znajomego, kto mógłby przeczytać to co napisałeś i wylać ci kubeł zimnej głowy na głowę? Nie da się rozmawiać w ten sposób.
Nie lubię fanatyzmów.
4
@macio_944 Masz rację i w sumie szkoda Twojego języka. PiS często mawia: a w Hiszpanii, a we Francji, a w Niemczech itd to taką ustawę mają.
Problem polega nie na samej ustawie czy konkretnym zapisie, ale na kontekście.
We Francji np. jest zapis o karaniu prawników, ale ten zapis jest w praktyce martwy. Ewentualne jego użycie służy wykluczeniu kogoś ze względu za rażące naruszenie zasad. I ten przepis funkcjonuje w konkretnej kulturze prawnej.
W Polsce przepis został przyjęty z jasnym celem podporządkowania prawników i atakowania ich kiedy to wygodne.
I tak jest ze wszystkim, prymitywy wyciągają z różnych systemów prawnych osadzonych w innych kulturach, wygodne przepisy i łopatologicznie stosują.
Jest to prostackie rozumienie prawa i podobnie jest z intencją niszczenia TVN. Kontekstem jest nieprzyznawanie bez powodu koncesji na działalność tej stacji. Dodaj ustawę i widać jasno cel likwidacji TVN w obecnej formie.
To są te detale, które nieukom można ładować do głowy szuflą, a i tak ich nie rozumieją. Wieki ciemne wróciły z pełną mocą
3
@AllBundy A druga nikogo nie obchodzi
0
@Odcinkowy Ale fanatyk z Ciebie wychodzi. Stwierdzenia o przedterminowych wyborach używasz tylko i wyłącznie po to by realizować swoją obsesję antylewicową.
Nie ma pół powodu przypuszczać, że nie głosowanie za funduszem rozbiłoby koalicję rządową. Wczoraj bez Gowina dało się wygrać głosowanie. Kaczor korumpuje, a giętkie prawicowe lub rzekomo antysystemowe kręgosłupy uginają się chętnie przy korupcyjnych ofertach.
Już 10 razy koalicja upadała i upaść nie może.
Czy nie powinieneś mieć bardziej wyważonej opinii zamiast życzeniowej?
0
@Odcinkowy Sam mam mieszane uczucia, bo w tej jednej sprawie, uważam, że 460 posłów powinno przyjąć budżet odbudowy przez aklamację, narzucając PiS-owi jako warunek, wzmocnienie budżetów samorządowych.
Uważam, że zdanie o spiskowaniu z PiS, to czysty populizm.
Poza tym jednostkowego wyskoku używasz, by zrobić z lewicy "mistrza takich ruchów". Używasz wielkich słów, do jednorazowego wydarzenia. Czy to nie trąci obsesją antylewicową?
Bo na tej zasadzie, ktoś kto 1 raz zjadł miskę ryżu, jest wielkim miłośnikiem kuchni chińskiej.
2
@arasz1819 Wczoraj z tego wszystkiego aż sprawdziłem ile Kukiz ma lat. Bo po hipisie Terleckim widać, że coś w głowie człowieka może zacząć kisnąć na pewnym etapie życia. I okazało się, że Pawełek ma 58 lat. Już tym wieku zaatakowała go demencja, co mnie zaskoczyło.
I w wyniku owej demencji Kukiz wykazuje bardzo cenioną na rynku pracy cechę - "elastyczność"
0
@Odcinkowy To ilu posłów lewicowych łącznie przeszło do Porozumienia lub PiS? Nie wymagam nazwisk, poproszę przybliżoną liczbę.
1
@AllBundy Jestem w Twoim teamie. Zdecydowanie. Ma chłopak ten magic touch.
0
Ale Emery formę wyrychtował graczom Villarealu u progu sezonu. Jestem miło zaskoczony ich postawą w dzisiejszym meczu.
4
@lucas/catalan Czy Ciebie nie siali?
3
Cudowna akcja Villareal.
Ile oni już mogli tu goli załadować. To zawsze jest przyjemny zespół do oglądania.
5
@tristan87 @Breakdrowser Ten człowiek był tak czytelnie niewiarygodny i wątpliwy merytorycznie od początku, że zastanawiam się na co się nabraliście?
Szkoda, że nie został przy muzyce, ponieważ przy skali upadku jaki zaliczył, z przyjemnością całkowicie go zbojkotuję, włącznie z jego utworami
0
@olejtm Kupczy między głosowaniami. Idealista się znalazł, który topi się w szambie własnego upadku
8
Przypominam, że obecną władzę wybrali Polacy. Prezydenta również. Wszyscy widzieli jak wyglądały pierwsze kadencje PiSu i Dudy i nie budziły one wątpliwości większości wyborców.
Tacy są Polacy. Przynajmniej ich głosująca większość.
Nie będę wygłaszał swojego komentarza dotyczącego Polaków (nie rządu czy prezydenta, gdyż oni są tylko emanacją wyborców) bo nie chcę dostać bana przed weekendem.
8
I co? Tyle było pomyj na @Chakalaka, że zaśmieca stronę polityką. Chakalaki nie ma a polityczny śmietnik trwa tutaj w najlepsze. Czyli z tego wynika, że prosty lud potrzebował wymyślić sobie kogoś do wysłania pod publiczną gilotynę.
To czy tematy polityczne są tu intensywnie omawiane czy nie, nie koniecznie zależy od konkretnego użytkownika.
0
@Coutinho007 Przyganiał kocioł garnkowi, takie tutaj niestworzone brednie niektórzy wypisują, że ręce opadają. Nie ręce, wszystko opada.
66
Ja zawsze doceniam zawodnika, który zamiast iść na łatwiznę i dołączyć do mistrzowskiego zespołu, wybiera tych z drugiej pozycji i chce odzyskać mistrzostwo.
0
@don'T.R.I.P.e Jakby było pięknie gdyby nie było potrzeby tych dyskusji prowadzić. Koeman zrobi postęp jako trener, a de Jong nie będzie popełniać błędów.
0
@Granto Defensywa zawsze musi być fundamentem. Liczę na świetną grę z Araujo, a przecież jest do towarzystwa Garcia czyli nowa karta. Pytanie czy Dest to dalej będzie kurczak bez głowy, czy może Emerson okaże się lepszy. Trochę przybyło tego nowego materiału do zagospodarowania.
Wydawałoby się, że w defensywie nie trzeba mieć graczy błyskotliwych, tylko rzetelnych i wystarczy ich zgrać. W Barcy jakoś się to nie udaje i czasami ta formacja wygląda jak ciało obce. Nie wiem czy to jest kwestia aż tak słabych indywidualności czy błąd systemowy w planie taktycznym całego zespołu.
5
W tym sezonie Tuchela czeka o wiele cięższe zadanie niż w poprzednim. Czym innym jest wejść do klubu po słabym trenerze, zmobilizować zawodników i zagrać entuzjastycznie pół sezonu, a czym innym rzeźbić cały sezon, gdy rywale mają już twój zespół na radarze.
Ciekawi mnie czy Chelsea utrzyma intensywność w grze i będzie kontynuować marsz z zeszłego sezonu, niejako odtwarzając Liverpool czy City z ich wielkich sezonów, czy jednak to był jednorazowy wyskok.
2
Tak myślę o faworytach najbliższej LM i PSG wydaje się być faworytem, ale od bycia faworytem do realizacji zamierzeń bardzo daleka droga.
Przecież w Monachium i klubach angielskich też mają swoje ambicje i nikt się przez Francuzami nie położy. Trzeba pamiętać o zdarzeniach losowych, kontuzjach, obniżce formy, niespodziewanej czerwonej kartce w meczu, atmosferze w zespole itp. itd.
Nie ma czegoś takiego jak 100% faworyt. Barca w sezonach 2015/16, 2016/17 miała dream team, ale w LM nie dojechała.
0
@Bogan Nie wiem na jakiej pozycji grał kiedyś, ale wydaje mi się, że Fati to gracz na tyle inteligentny, że nie jest konieczne przykuwanie go do jednej pozycji. CR7 też szalał na lewym skrzydle, a kończy jako egzekutor. Fati jako gracz wielkiego formatu też może się rozwijać w różnych sektorach boiska.