0

@NGTRX nie wierze.. nie "default". Kto to?

1

Czy w Polsce powrzechne jest zjawisko pedofobii?

0

@Arkon Juz wczoraj polecalem Amedeo. Taki rzeczywiscie dobry (2 razy Forman na liscie), to taka typowa biografia czy cos wiecej?

1

@Avada Kedavra ja moja mam juz chyba z 10 lat. ostatnio czyscilem soda oczysczona i wyglada jak nowiutka. Nie byla tania, ale pratkycznie jedna na cale zycie, wiec.

0

@Colon "Zaparzacze do kawy Napoletana to jeszcze inny, oryginalny sposób parzenia znakomitej kawy włoskiej, inspirowany tradycją Neapolu. Kafetiery neapolitańskie są doceniane przez wytrawnych smakoszy kawy, która dzięki odpowiedniej temperaturze i nieco dłuższemu zaparzaniu zyskuje wyjątkową barwę i unikalny bukiet smakowy południowych Włoch. Oferowane kawiarki neapolitańskie, wykonane w całości z polerowanej stali nierdzewnej, wyróżnia perfekcyjne i estetyczne wykończenie. Także wewnętrzny system filtrów kafetier zbudowany jest ze szlachetnej stali nierdzewnej INOX 18/10. Kafetiery Napoletana cechuje bardzo prosta konstrukcja i znacznie łatwiejszy sposób parzenia w stosunku do tradycyjnej, włoskiej moki, nie ma tu gumowych uszczelek i zaworków, otrzymujemy większą ilość kawy i są one łatwiejsze w utrzymaniu czystości. Po zdjęciu zaparzacza z dzbanka, zamykamy kafetierę pokrywką i serwujemy kawę w eleganckim naczyniu bezpośrednio na stół. Decydujący jednak zawsze pozostanie smak i aromat neapolitańskiej kawy."

4

Jesli ktos lubi poranna kawe, to polecam malo znana w Polsce metode parzenia po neapolitansku.
Laczy w sobie dobre cechy:
- kawiarki (dosc mocna kawa tzw moka, nie za duzo jej, nie za malo)
- filtra - dziala na zasadzie filtra, ale olejki smakowe nie zostaja w filtrze, bo go po prostu nie ma
- french press - jak wielu twierdzi - najbardziej czysta forma kawy

Ladna, zgrabna, szybka w czyszczeniu, na lata.

https://lushbite.com/images/large/neapolitan_flip-drip_coffe_and_barley_brewer_steel_ilsa_LRG.jpg



0

@Lamora Prawdopodobnie będę oglądał 2 równocześnie.
Jak yerba ?

2

@mr_robot Dobra lista, bardzo ciekawe tytuly. Sens Zycia oczywiscie poza skala. Jak mowil Beksinski, dla sceny z grubasem w restaruracji warto zyc. No szkoda, ze juz go nie ma, za malo takich scen.

1

@Stoiczkow ok, dzieki. Dam znac gdy obejrze. Dla @MichalZZZ to tez ciekawa informacja.

1

@Colon When you walk through the garden
You gotta watch your back
Well I beg your pardon
Walk the straight and narrow trackIf you walk with jesus
He's gonna save your soul
You gotta keep the devil
Way down in the hole
He's got the fire and the fury
At his command
Well you don't have to worry
If you hold on to jesus handWe'll all be safe from satan
When the thunder rolls
Just gotta help me keep the devil
Way down in the hole
All the angels sing about jesus' mighty sword
And they'll shield you with their wings
And keep you close to the lord
Don't pay heed to temptation
For his hands are so cold
You gotta help me keep the devl
Way down in the hole

2

5 sezonow i 5 razy inna aranzacja intra. W drugim, "polskim" sezonie - sam Tom Waits spiewa ten utwor.



miodzio

0

@JimMorrisonFCB te stare Bondy Beksa tlumaczyl?

6

@FC1899Barca Cytaz z @kerouac z Westworld.
kerouac
11 maja 2020, 23:06

Ależ pinkny cytat wpadł mi w oko i wyjść nie potrafi. Co o tych słowach sądzicie? ji.

"Myślę, że ludzkość to cienka warstwa bakterii na grudzie błota pędzącej przez kosmiczną pustkę. Myślę, że gdyby Bóg istniał, dawno by się od nas odwrócił. Sprezentował nam raj, a my wyżęliśmy go do sucha. Wydobyliśmy każdy gram paliw kopalnych. Konsumujemy i wydalamy. Zużywamy i niszczymy. Siedzimy na kupce popiołów na ogołoconej planecie i pytamy: co tu właściwie robimy? Jaki jest cel twojego istnienia? To oczywiste. Znaleźliśmy się tu, by przyspieszyć entropiczną śmierć ziemi. Służymy chaosowi. Jesteśmy robakami pożerającymi trupa."

2

@TheNekro94 On to taki troche Matt Damon dla biednych. Rola Todda swietna, niezly ujek.

0

@TheNekro94 no wiem, wiem. Widziales "Todd-a" w Fargo, jak przymasowal?

0

1

@deyna2018 ja wiem, kto to ogladal i polecal.

moim zdaniem akcji jest malo, jak na lekarstwo. BArdzo duzo dialgow, z ktorych wiele wynika, rowniez mometami niesamowite napiecie, byl moment, ze myslalem sie do tego serialu uzaleznilem, a po pierszym odcinku dalbym sobie palec obciac, ze w zyciu bym tak nie pomyslalm

Serial przegadany? Tak, ale w bardzo pozytywnym sensie.

#kupon

0

@TheNekro94 Dobrze. Mozna dodac, ze Niemiec.

0

@FC1899Barca a jake Scifi lubisz ? Star Trek, Battlestar Galactica, Ziemia 2?

1

@FC1899Barca Ciekawa lista i odwaznie bo bez BB, Nie widziales czy sie w ogole nie podobalo?
Jestem fanem sajensfikszon - The Expanse widze, ze polecasz, a nie widzialem.
Ja natomiast polece pierszy sezon Westworld, ktory jest prze...dobry.

1

@MichalZZZ jakos tak mi sie skojarzylo, ze moglo byc podobne - tu gangi na motorach, a tam gangi truposzczakow.

1

@Szreko Son of Anarchy to cos jak Walking Dead?

@MichalZZZ ciesze sie, ze sie przekonales. Ja go juz polubilem od 2 odcinka i cieszylem sie, ze nie stara nasladowac BB, a potem sie cieszylem, ze jednak troche z BB bylo.

Peaky Blinders - dla mnie serial dobry, ale nie rewelacyjny.
Tez nie wiem, co ludzie widza w Szerloku.
Dexter, Fargo u mnie bardo wysoko.
A jesli chcesz sie wziac za Prawo Ulicy, to tez musisz sie w cierpliwosc uzbroic.

Pytanie do fanow The Wire @Lamora @Stoiczkow , @mateuszdabski - serial "The Shield" cos tam zahacza o The Wire?

0

@NeroTFP racja, racja. Dodam "The Wire".

3

Przedsiebiorcy to zawsze wyszczekani byli, nawet w sierpniu 2014.

"Z naszego punktu widzenia jesteście gorsi od mafii. Mafia żąda płatności od dziś. Wy od dziś i 5 lat wstecz. Teraz na warsztacie znalazł się sektor firm badawczych. Wierzę, że nie jest Pan, aż tak małostkowy i nie jest to zemsta za wyniki badań preferencji wyborczych"
-
pisze w liście otwartym skierowanym do Donalda Tuska Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.
14.8.2014

i ten Vito Corleone
https://scontent-ham3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/10392474_1452258088369839_5479384121439015178_n.jpg?_nc_cat=107&_nc_sid=2d5d41&_nc_ohc=JN7moBk-CNgAX8qzNap&_nc_ht=scontent-ham3-1.xx&oh=eedaa592fe1a43888a2a7b1ae0287086&oe=5EE31D5B

0

"Tylko Strach" - polski film z 93 roku ktos widzial?

4

Jan H. 13 emerytura i wybrory, Rejs. Oczywiscie tego wczesniej nie widzialem.

https://demotywatory.pl/uploads/202005/1589054474_vnrvhn_600.jpg

1

@damianex10 wlasnie Plant. bardzo go lubie, ale jakos do Queen nie pasuje.

0

@Avada Kedavra jeszcze do intelektu pijesz...oj oj mizogin?

0

@Avada Kedavra no i pani Ogorek jest w tym momencie bardzo przykro.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?