Colon
Dołączył/a: luty 2018
32 obserwujących
5 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
@MesQueUnClub_87 W sumie pelno mozna znalezc, Jak sie nazywaja Ci ludzie (amatorzy), ktorzy wlasnie w domach wyszukuja takie niedociagniecia - script contintuity errors seekers?
ps. W polskim serialu, ktory badzo lubie Fala Zbrodni, pratkycznie w kazdym odcinku jest cos - a tu lampa oswietlenowca zostawiona, a tu czlonek ekipy itd..
1
@MichalZZZ nie, spojler nie. taki kulotwy tekst, ale pojawiajacy sie dosc pozno.
0
@MesQueUnClub_87 eee, za szybko krecili ten film, bo w widac operatora kamery w odbiciu na blyszczacym lakierze samochodu.
1
@Stoiczkow ten serial widzialem juz kilka razy, bylem po prostu ciekaw czy wlasnie przez slang - szczegolnie w pierwszym sezonie nie traci sie kilku fajnych tekstow.
@MichalZZZ @mateuszdabski
tutaj tekst legenda z the Wire i to bez lektora
0
@MichalZZZ @mateuszdabski w sumie tylko jedno, czy przebrnales przez ten slang natruszczykow?
1
Kto ogladal The Wire / Prawo Ulicy w oryginale?
3
Robi sie naprawde groznie.
1
@Chwytliwy Wierz mi, wielu sie tego spodziewalo, a szczegolnie wlasnie wolonrynkowcy, bo oni znaja slynny cytat:
"Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby skądinąd łagodny i liberalny rząd, kiedy zabraknie mu pieniędzy"
0
@Arkon przyznaje!
1
@Arkon jeden niewielu klubow, przy ktorym mnie ani ziebi ani parzy.
8
@Janiama Jesli chcesz dyskutowac, to nie zaczynaj od manipulacji, bo to nie jest dobra podstawa dyskusji.
Ja bym zadnego postu nie wstawil, gdybys chcial po prostu cos oznajmic, nie naginajac faktow.
A jaka jest szansa, ze jesli sie tu rozpisze na kilka stron o tym, ze socjalistyczny eksperyment sie nie udal, ze podatki to zawsze jest grabiez, ze zycie na kredyt to zawsze myslenie krotkowzorczne i obarczanie dzieci i wnukow, jaka jest szansa, ze Cie przekonam? Zadna, wiec po co ja mam wchodzic w takie dyskuje? Jesli chcesz placic szwedzkie podatki, to prosze, ja nie chce.
Zreszta temat Skandynawii jest tematym znanym tylko powierzchownie - tak jak niezbyt dobrze zrozumiane jest Sredniowiecze i uzywanie tego terminu jako pejoratywnego epitetu.
W Skandynawach jest dluga historia prawa własnosci. Akumulacjia bogactwa w krajach skandynawskich odbywala się w warunkach relatywnie wolnego rynku i trwala od drugiej połowy XIX wieku do lat 60tych., w Niemczech rowniez byly ku temu warunki.
To ze bogate spoleczenstwa naturalnei daza do socjalu (opieku bezpieczenstwa) to odkrywa nam zupelnia inna watek w dyskusji.
Jesli krytykujesz propagande rzadacych, to sam jej nie uprawiaj i bedzie ok, nie bedzie takich postow pod Twoimi wpisami.
Wolnorynkowcy to nie utopisci (chociaz jest wsrod nich wielu idealistow), tylko ludzie, ktorzy chca zminimalizowac biurokrcje i redystrybucje pieniadza - nikt z nich nie twierdzi, ze obecnie bedzie to latwo wprowadzic.
0
@lucas/catalan ah te kujonice.
11
@Janiama Dobrze, ze obaj jestesmy za wolnosia slowa, ale wolnosc slowa nie oznacza pisania czego sie chce, tylko oznacza konsekwencje, a tutaj konsekwencja jest to, ze ktos Tobie odpowiada, zwarca uwage, ze piszesz nieprawde.
Nie mozesz zabraniac reakcji na akcje.
Konfederacja nie jest idalnym wyborem, Bosak tez nie, ale nie ma praktycznie
innego.
"Socjalistyczny charakter partii nie wynika wyłącznie z jej nazwy, tylko z przekonań, w jakie wierzy. Socjaliści hołdują poglądowi, że najwłaściwszym sposobem redystrybucji dochodu narodowego jest redystrybucja przymusowa poprzez budżet.
W odróżnieniu od socjalistów, przedstawiciele prawicy uważają, że najwłaściwszym sposobem jest redystrybucja dobrowolna poprzez rynek. Jeśli przyłożymy do polskiej sceny politycznej to obiektywne kryterium, nie ma najmniejszych wątpliwości, że prawica jest u nas w zdecydowanej mniejszości"
Wydaje mi sie, ze nikt z wyborcow Konfy nie wierzy w cuda, ale od czegos trzeba zaczac.
31
@Janiama W zasadzie po "nie bedzie podatkow" mozna przestac czytac.
Do tego tekst: "zero tolerancji do homosekualistow" - skad takie wypaczenie tematu, to przeciez jest proba manipulacji.
"nie krytykuje nikogo" - a za chwile "Być może jak dożyjemy to za 10 lat albo 20 wyciągniecie podobne wnioski do tego co ja zrozumiałem dwadzieścia kilka lat temu. - to co to jest jak nie krytka i do tego argument wieku?
potem:
"Nigdy nie stwierdziłem że nie mam na kogo głosować bo do cholery co ja dokonałem w życiu by coś takiego twierdzić."
A Ty w innych dyskujach : "wszytko w zyciu osiagnalem, ty (dowolny uzytkownik, ktory sie z Toba nie zgadza) tego nie bedziesz nigdy mial".
Lubie gdy piszesz o pilce. Kropka.
1
@dawo17 Do Sydney, skąd ?
1
La Rambla goes political. 3x Gorace Dyskuje. Jesli drewniany, to kariery tu nie zrobi.
1. drewniany drąg zakończony stalowym hakiem i ostrzem lub w całości wykonany z metalu, używany jako sprzęt pożarniczy;
2. dawniej:
a) osoba chodząca boso;
b) obuwie noszone na nagie stopy;
c) niekuty koń, wóz, sanie
3
Monty Python: Komunistyczny quiz
Typowy quiz telewizyjny, czterech zawodników za kontuarami z przyciskami.
--
PREZENTER (Eric Idle): Dobry wieczór. To naprawdę niezwykły wieczór w historii telewizji. Mamy wielki zaszczyt gościć w naszym studiu Karola Marksa, twórcę współczesnego socjalizmu i autora "Manifestu Komunistycznego"... Włodzimierza Ilicza Uljanowa, lepiej znanego światu jako Lenin, przywódcę rosyjskiej rewolucji, pisarza, męża stanu i ojca współczesnego komunizmu... Che Guevarę, przywódcę kubańskich partyzantów... i Mao Tse-tunga, przewodniczącego Chińskiej Partii Komunistycznej od 1949 roku.
Pierwsze pytanie do Karola Marksa. Młoty. Jaka angielska drużyna piłkarska nosi przydomek "Młoty"?
(Marks nie ma pojęcia)
Trudno. Nie masz szczęścia, Karolu. Twoja kolej, Che. Che Guevara. W którym roku Coventry zdobyło ostatnio Puchar Anglii? Nie wiesz? Pytanie kieruję do pozostałych.
(Wszyscy milczą)
Nie dziwię się, że nie wiecie. Coventry nigdy nie zdobyło Pucharu Anglii.
Tak więc przy równym stanie punktów zaczynamy drugą rundę. Lenin, wchodzisz za dychę. Na corocznym festiwalu rockowym w Jarocinie w 1989 roku zwyciężył pewien zespół z Warszawy. Jaki to zespół? Zwycięzca Jarocina w roku 1989. Kto wie? Nikt?
(Mao sie zgłasza)
Słucham, Mao Tse-tung?
MAO (?): Closterkeller?
PREZENTER: Tak, zgadza się! Bardzo dobrze.
Przechodzimy do konkursu z nagrodami. Zawodnikiem jest Karol Marks, a główna nagroda ten wspaniały komplet wypoczynkowy. Karol wybrał pytania z zakresu robotniczej kontroli środków produkcji. Zaczynamy- pierwsze
pytanie. Zdenerwowany?
(Marks potakuje)
Rozwój przemysłowego proletariatu jest uwarunkowany jakim innym rozwojem ?
MARKS (?): Rozwojem przemysłowej burżuazji. (oklaski)
PREZENTER: Tak jest, Karolu. Jesteś już w drodze do kompletu. Pytanie drugie. Walka klasowa to jaka walka?
MARKS : Polityczna. (oklaski)
PREZENTER: Zgadza się! Ostatnie pytanie i ten niematerialistyczny komplet będzie twój! Gotów? Dzielny z ciebie zawodnik. Kto zdobył Puchar Anglii w 1949 roku?
MARKS : Robotnicza kontrola środków produkcji? Walka miejskiego proletariatu?
PREZENTER: Nie. Wolverhampton Wanderers zwyciężyli Leicester 3:1.
0
@MesQueUnClub_87 to?
0
@MesQueUnClub_87 masz moze linkad do Commandosa?
0
Wasze ulubione gry w kategoriach:
1. Strategiczne
2. Zręcznościowe
3. Fabularne
4. Przygodowe
5. Sportowe
6. Symulacyjne
7. Logiczne
8. Edukacyjne
0
@Hushovt ju nawet nie wiem - to bylo Nintendo Game Cube, chyba malo popularna konsola. W sumie z 10 gier tam mialem, potem sprzedalem.
1
@Hushovt no jakos tak, albo Chamber of Secrest?
Gralem jeszcze w Mario Football. - tez calkiem niezle.
1
@Hushovt nie ma sprawy. Widzialem jedna czesci - chyba pierwsza i bylo ok, ale nie wciagnelo do konca. Ale w gre za to gralem na Nintendo Game Cube - Flipendo.
0
@Hushovt Jeszcze nie obejrazlem tej czesci, ale juz wiem, ze "Voldemorta którego pokonała trójka nastolatków.".
:)
1
@Hushovt #theWalkingDead
@Hushovt w Hobbicie tez sa jakies dobre bitwy?
3
@Hushovt najbardziej podobaly mi sie bitwy. Szczegolnie ta armia Trupow czy jak oni sie tam nazywali. Oraz walczace drzewa.
W Narnii tez byla jedna niezla potyczka.
0
Na TVN7 - Wladca Pierscieni 4: Armia Bosaka.
0
@TomaszWitaszek racja.
Tu fajny motyw muzyczny z tego dokumentu.
1
@Hiacynk moj faworty jesli chodzi o gre to Aldo „Apacz” Raine. Waltz tez dobry, ale potem w innych filmach probowal to kopiowac i nie za bardzo mi to podeszlo.
0
@bixmix nie no byl jakis ogolny kosmos. Ciezko to opisac.