Świetny artykuł. Trzeba mówić o takich cichych bohaterach bo na to zasługują. Tekst ewidentnie jest też spowodowany wyborami ponieważ wiadomo, że Sandro chce się Txikiego pozbyć (a może już zmienił zdanie bo to źle wyglądało w mediach?)
Hokeiści na wrotkach nie na trawie ;) To są dwie różne dyscypliny sportu. Ostatnio robiłem krótką prezentację o Barcy i faktycznie byłem w szoku jak trochę więcej poczytałem o Sorli Discau. Szkoda tylko, że nie ma poważniejszej sekcji siatkówki :D
Nie, ja nie wiem o czym Ty w ogóle bredzisz. Milito nie jest wartościowym zmiennikiem ? Może Marquez (mimo wieku) ? Dmytro się wyrobi, widać było że nie gra źle kiedy już mu opadała trema. Opanuje emocje i będzie bardzo dobrym zmiennikiem.
Posądzanie kogokolwiek w klubie o rasizm jest żenujące i nawet tego nie skomentuję...
Iniesta na lewym skrzydle grał głównie źle dlatego że Xavi nie miał sobie z kim rozegrać w środku. Ten sezon pokazał, że z Sergio dają sobie radę, a jakby przyszedł Fabregas to już w ogóle cud, miód i orzeszki.
Powiedz mi czy dla Ciebie strzelenie odpowiednio 16 i 15 goli w pierwszych sezonach w Juve i Interze (przyp. liga włoska) stanowi to samo co strzelenie 21 w najbardziej (lub drugim w klasyfikacji) bramkostrzelnym zespole na świecie? No skoro to jedno i to samo no to już nasze toki rozumowania bardzo się rozchodzą.
Mirek1990
Pomijając już fakt, że nie mam pojęcia co to jest GC (?!) to nie zauważenie mrówczej pracy Eto'o w Interze jest zwykłą ślepotą albo celowym działaniem. To samo było w Barcy. Oprócz tych 20-30 bramek w sezonie zawsze zapieprzał jak mała mróweczka praktycznie po całym boisku.
Wypowiedź godna dziecka z max gimnazjum. Co to w ogóle za zwroty ? Milion emotów, klasyczne dziecięce "xd" ... Oby moja prośba z maila w wakacje faktycznie weszła w życie.
Co do newsa. Bardzo mi się podoba. Dream Team też zestawiony cudownie. W razie gdyby jednak Cesc się nie zdecydował Iniesta przesuwa się do środka, Pedro wskakuje na flankę i jest nie mniej spektakularnie choć jednak trochę gorzej (bo Pedro lepiej radził sobie na prawicy). Generalnie chciałbym żeby w podobnym składzie wychodzili na większość meczy/ów następnego sezonu.
Nie umiem tego wyrazić innymi słowami - ja pierd****... Kibic Barcy który mówi, że ma nadzieję, że liga hiszpańska upodobni się do angielskiej i będzie się grało siłowo a nie finezyjnie. Jak można mieć takie rozdwojenie jaźni ? To za co Ty człowieku kochasz Barcy ? A już wiem ! Za puchary ?
Za czasów Koemana ledwo co przychodziłem na świat/miałem maksymalnie 5 lat (kiedy odchodził). Nie pamiętam i nie uważam żeby było to coś złego. Ani też nie uważam za zasadne porównywanie tych dwóch piłkarzy ze względu na szacunek dla Ronalda Koemana.
Powiem tyle. W pierwszym sezonie zawodnik może strzelić połowę mniej tego co Ibra teraz, mieć mniej asyst a i tak pozostawiać nadzieje na następny sezon. A Ibra ma statystyki i tylko to. Nic więcej. Postawy boiskowej, charakteru Barcelonisty...
No po prostu rzucono Go w środowisko, w którym z góry był skazany na porażkę i było niemal niemożliwym żeby się dostosował, a On zamiast złapać się "liny" skoczył i został zeżarty przez piranie.
Teraz nie pasuje Ci 35mln + wart około 10 baniek zawodnik to ile byś oczekiwał po kolejnym nieudanym sezonie (bo 90% że taki będzie no i rozumiem, że tylko wtedy będzie mógł odejść) ? Jeśli ten sezon będzie miał do dupy to max co dostaniemy to 20mln za rok. A to będzie żenada.
Jeśli faktycznie byłeś to tym bardziej nie rozumiem Twojego zdziwienia, że Mini Estadi nie zostało uwzględnione w prezentacji... No, ale cóż.
Z Pingwinkiem zgadzam się co do zraszaczy. Wcale nie było to zachowanie godzące w tożsamość klubu. Lekko kontrowersyjne, ale moim zdaniem mające pełne uzasadnienie.
Przepraszam za drugi post, ale dopiero doczytałem resztę komentarzy.
9e0r9e
Nie jestem w żadnym razie zwolennikiem Rosella, ale jeśli nawet nie wiesz jak wygląda rozkład budynków i terenów FC Barcelony to lepiej się nie wypowiadać... Mini Estadi w ogóle nie jest pokazane na tej prezentacji .. bo znajduje się po drugiej stronie ulicy...
Projekt Fostera nie podoba mi się zupełnie, ale podobnie jak paws mama także zastrzeżenia do tego.
Moim zdaniem prawdą jest, że teren wokół Camp Nou i Palau Blaugrana jest zagospodarowany dość przeciętnie. Jednak zupełnie nie podoba mi się wizja nowego Palau, które wyglądało by jak na mój gust zbyt futurystycznie (z resztą ten sam zarzut mam do projektu Fostera). Dostawienie jakiś dodatkowych budynków jak najbardziej z tym, że zupełnie nie wpisuje się to w słowa Rosella o konieczności oszczędzania.
Co do samego Camp Nou. Jestem świadom, że brak zadaszenia większości trybun to ogromny mankament, jednak według mnie właśnie taka konstrukcja trybun nadaje prawdziwego ducha tego stadionu. Po dodaniu całkowitego zadaszenia stadion będzie bardzo, bardzo podobny do wielu obiektów w Europie ;/ Straci swoją unikatowość czy też unikalność (jak kto woli). Dlatego co do projektu przebudowy jestem bardzo rozdarty ;/
Wiesz mi się na przykład od razu tytuł jednoznacznie kojarzy z tym, że ludzie odchodzą od Laporty przed wyborami i opuszczają Jego stronnictwo. A chodzi o zwykłą procedurę. Tytuł powinien brzmieć coś jak "Procedury wyborcze" i było by w porządku. Może tytuł po hiszpańsku brzmi inaczej (inny sens), ale dla potencjalnego socio, który nie za bardzo interesuje się sprawami wyborczymi, ale na wybory pójdzie artykuł okaże się nieatrakcyjny, ale na tytuł zwróci uwagę. Takie moje spostrzeżenie. Nie wykluczone, że błędne.
Nie chcę się czepiać, ale tytuł jest dość tendencyjny. Zupełnie jak w jakiejś reżimowej gazecie, gdzie najpierw daje się tytuł sugerujący jednoznacznie jedno, a z treści wynika coś zupełnie innego. Problem w tym, że treść nie wszyscy przeczytają i tak nakręca się propaganda ;)
Artykuł bardzo ciekawy z interesującymi, dość unikatowymi fotografiami ;) Gratuluję pomysłu i realizacji. O Joanie Gamperze ostatnio co nieco pisałem więc to akurat mnie nie zdziwiło ;)
No i generalnie na to czekałem. Wiadomo było, że Thiago i Dos Santos dostaną najlepsze warunki. Fajnie, że jest zaakceptowali bo to właśnie Oni wydają się być największymi talentami ze wcześniej wymienionej piątki ;)
Botię można zostawić na wypożyczeniu albo wypożyczyć do jakiegoś mocniejszego klubu z PD. Martina najlepiej by było ściągnąć, no ale wiemy, że bardzo dobrze mu w Juventusie, a i Włosi są zadowoleni z Jego postawy, ciężka sprawa. Co do Henrique to chyba zaproponowano najlepsze rozwiązanie, trochę szkoda jakby pozostał w Santander. No a Keirrison jakoś sobie radzi w tej Fiorentinie także też sytuacja na razie stabilna i niezła .
Zgadzam się co do mnie :D Ponosi mnie czasami i jestem tego świadom. Ale to jest wyraz tego że na prawdę leży mi na sercu ten klub. Nie mam pretensji o redakcji o takie newsy czy coś w tym stylu, właśnie fajnie, że powstaje ich jak najwięcej.
Co do porównania to normalne, że się nie zna kandydatów osobiście, ale zdanie się o nich ma. Mnie by na przykład nie zanudziły te wszystkie tabelki i wykresy (wiem, że wielu wyborców tak) bo chciałbym może lepiej Rosella poznać i ewentualnie zacząć zmieniać o nim zdanie.
Prawda jest taka, że jestem raczej fanem ewolucji, a nie rewolucji (uogólniając) i jaki by ten kandydat Laporty nie był, to można podejrzewać, że będzie czerpał z tych samych wzorów, słuchał podobnych doradców. A skoro teraz jest genialny okres w klubie, to śmiem twierdzić, że Sandro nie jest w stanie uczynić go jeszcze cudowniejszym. Ale pożyjemy, zobaczymy. Może obawy się nie sprawdzą, a może sprawdzą, kto wie ;)
0
Jeśli nowy prezes zacznie do czegokolwiek zmuszać Guardiolę to powinien wylecieć na zbity pysk z klubu. Trener ma być niezależny!
0
"...nie zatrzymuje się ani na chwilę i wciąż pokazuje się na dogodnych pozycjach, czekając na podanie." - gruby pojazd na Ibre :D
Nie no pół żartem, ale i pół serio ;)
Tak jak już napisaliście. Xavi to nie tylko genialny piłkarz, ale i człowiek. Nie ma nic więcej do dodania
0
Świetny artykuł. Trzeba mówić o takich cichych bohaterach bo na to zasługują. Tekst ewidentnie jest też spowodowany wyborami ponieważ wiadomo, że Sandro chce się Txikiego pozbyć (a może już zmienił zdanie bo to źle wyglądało w mediach?)
0
Hokeiści na wrotkach nie na trawie ;) To są dwie różne dyscypliny sportu. Ostatnio robiłem krótką prezentację o Barcy i faktycznie byłem w szoku jak trochę więcej poczytałem o Sorli Discau. Szkoda tylko, że nie ma poważniejszej sekcji siatkówki :D
0
Nie, ja nie wiem o czym Ty w ogóle bredzisz. Milito nie jest wartościowym zmiennikiem ? Może Marquez (mimo wieku) ? Dmytro się wyrobi, widać było że nie gra źle kiedy już mu opadała trema. Opanuje emocje i będzie bardzo dobrym zmiennikiem.
Posądzanie kogokolwiek w klubie o rasizm jest żenujące i nawet tego nie skomentuję...
Iniesta na lewym skrzydle grał głównie źle dlatego że Xavi nie miał sobie z kim rozegrać w środku. Ten sezon pokazał, że z Sergio dają sobie radę, a jakby przyszedł Fabregas to już w ogóle cud, miód i orzeszki.
0
janek_centrum
Powiedz mi czy dla Ciebie strzelenie odpowiednio 16 i 15 goli w pierwszych sezonach w Juve i Interze (przyp. liga włoska) stanowi to samo co strzelenie 21 w najbardziej (lub drugim w klasyfikacji) bramkostrzelnym zespole na świecie? No skoro to jedno i to samo no to już nasze toki rozumowania bardzo się rozchodzą.
Mirek1990
Pomijając już fakt, że nie mam pojęcia co to jest GC (?!) to nie zauważenie mrówczej pracy Eto'o w Interze jest zwykłą ślepotą albo celowym działaniem. To samo było w Barcy. Oprócz tych 20-30 bramek w sezonie zawsze zapieprzał jak mała mróweczka praktycznie po całym boisku.
0
3 pomocników w tym żadnego defensywnego ? Ciekawe.
Odwrócenie stron boiska Alvesowi i Maxwellowi ? Ciekawe.
Poza tym co to za głupia moda na pisanie "na moje...", "najlepszego" itp. ? Już nie można napisać "na moje oko" ? Albo "wszystkiego najlepszego" ? ...
0
kluivert1987
Skomentuje krótko - zmień dilera albo bierz mniej.
0
Polać FlyEmirates !
0
Co Wam nie pasuje w Abidalu ? Czemu chcecie genialnego snajpera i lisa pola karnego wyrzucać do linii bocznej ?
0
Różnica między Manchesterem i Barcy jest taka że jedni dają sobie "wyrwać" te oszlifowane diamenty, a drudzy nie ;)
0
Błąd. Źle sformułowałem to co miałem na myśli. Gdyby jednak Wenger się nie zdecydował oddać Cesca*
0
czurek
Wypowiedź godna dziecka z max gimnazjum. Co to w ogóle za zwroty ? Milion emotów, klasyczne dziecięce "xd" ... Oby moja prośba z maila w wakacje faktycznie weszła w życie.
Co do newsa. Bardzo mi się podoba. Dream Team też zestawiony cudownie. W razie gdyby jednak Cesc się nie zdecydował Iniesta przesuwa się do środka, Pedro wskakuje na flankę i jest nie mniej spektakularnie choć jednak trochę gorzej (bo Pedro lepiej radził sobie na prawicy). Generalnie chciałbym żeby w podobnym składzie wychodzili na większość meczy/ów następnego sezonu.
0
A ja powiem!
STRZELAJ !
0
Nie umiem tego wyrazić innymi słowami - ja pierd****... Kibic Barcy który mówi, że ma nadzieję, że liga hiszpańska upodobni się do angielskiej i będzie się grało siłowo a nie finezyjnie. Jak można mieć takie rozdwojenie jaźni ? To za co Ty człowieku kochasz Barcy ? A już wiem ! Za puchary ?
0
Cofnąć się wstecz ?
Za czasów Koemana ledwo co przychodziłem na świat/miałem maksymalnie 5 lat (kiedy odchodził). Nie pamiętam i nie uważam żeby było to coś złego. Ani też nie uważam za zasadne porównywanie tych dwóch piłkarzy ze względu na szacunek dla Ronalda Koemana.
Powiem tyle. W pierwszym sezonie zawodnik może strzelić połowę mniej tego co Ibra teraz, mieć mniej asyst a i tak pozostawiać nadzieje na następny sezon. A Ibra ma statystyki i tylko to. Nic więcej. Postawy boiskowej, charakteru Barcelonisty...
No po prostu rzucono Go w środowisko, w którym z góry był skazany na porażkę i było niemal niemożliwym żeby się dostosował, a On zamiast złapać się "liny" skoczył i został zeżarty przez piranie.
0
danialves
Teraz nie pasuje Ci 35mln + wart około 10 baniek zawodnik to ile byś oczekiwał po kolejnym nieudanym sezonie (bo 90% że taki będzie no i rozumiem, że tylko wtedy będzie mógł odejść) ? Jeśli ten sezon będzie miał do dupy to max co dostaniemy to 20mln za rok. A to będzie żenada.
0
Michal
Masz rację. Messi i Villa stworzą zabójczy duet. Gdzie w tej konfiguracji miejsce dla Ibry ? :D
0
Jakim trzeba być kibicem żeby nie uważać obecnego Camp Nou za stadion "najwyższej jakości" ?
To jest najwspanialszy stadion na jakim byłem. Nie musi być nowoczesny żeby być cudownym. I wcale nie przeszkadzało mi, że pada deszcz ! :D
0
9e0r9e
Jeśli faktycznie byłeś to tym bardziej nie rozumiem Twojego zdziwienia, że Mini Estadi nie zostało uwzględnione w prezentacji... No, ale cóż.
Z Pingwinkiem zgadzam się co do zraszaczy. Wcale nie było to zachowanie godzące w tożsamość klubu. Lekko kontrowersyjne, ale moim zdaniem mające pełne uzasadnienie.
0
Przepraszam za drugi post, ale dopiero doczytałem resztę komentarzy.
9e0r9e
Nie jestem w żadnym razie zwolennikiem Rosella, ale jeśli nawet nie wiesz jak wygląda rozkład budynków i terenów FC Barcelony to lepiej się nie wypowiadać... Mini Estadi w ogóle nie jest pokazane na tej prezentacji .. bo znajduje się po drugiej stronie ulicy...
0
Projekt Fostera nie podoba mi się zupełnie, ale podobnie jak paws mama także zastrzeżenia do tego.
Moim zdaniem prawdą jest, że teren wokół Camp Nou i Palau Blaugrana jest zagospodarowany dość przeciętnie. Jednak zupełnie nie podoba mi się wizja nowego Palau, które wyglądało by jak na mój gust zbyt futurystycznie (z resztą ten sam zarzut mam do projektu Fostera). Dostawienie jakiś dodatkowych budynków jak najbardziej z tym, że zupełnie nie wpisuje się to w słowa Rosella o konieczności oszczędzania.
Co do samego Camp Nou. Jestem świadom, że brak zadaszenia większości trybun to ogromny mankament, jednak według mnie właśnie taka konstrukcja trybun nadaje prawdziwego ducha tego stadionu. Po dodaniu całkowitego zadaszenia stadion będzie bardzo, bardzo podobny do wielu obiektów w Europie ;/ Straci swoją unikatowość czy też unikalność (jak kto woli). Dlatego co do projektu przebudowy jestem bardzo rozdarty ;/
0
Normalnie drugi Miodek nam tu rośnie :D
0
Wiesz mi się na przykład od razu tytuł jednoznacznie kojarzy z tym, że ludzie odchodzą od Laporty przed wyborami i opuszczają Jego stronnictwo. A chodzi o zwykłą procedurę. Tytuł powinien brzmieć coś jak "Procedury wyborcze" i było by w porządku. Może tytuł po hiszpańsku brzmi inaczej (inny sens), ale dla potencjalnego socio, który nie za bardzo interesuje się sprawami wyborczymi, ale na wybory pójdzie artykuł okaże się nieatrakcyjny, ale na tytuł zwróci uwagę. Takie moje spostrzeżenie. Nie wykluczone, że błędne.
0
Nie chcę się czepiać, ale tytuł jest dość tendencyjny. Zupełnie jak w jakiejś reżimowej gazecie, gdzie najpierw daje się tytuł sugerujący jednoznacznie jedno, a z treści wynika coś zupełnie innego. Problem w tym, że treść nie wszyscy przeczytają i tak nakręca się propaganda ;)
0
Artykuł bardzo ciekawy z interesującymi, dość unikatowymi fotografiami ;) Gratuluję pomysłu i realizacji. O Joanie Gamperze ostatnio co nieco pisałem więc to akurat mnie nie zdziwiło ;)
0
No i generalnie na to czekałem. Wiadomo było, że Thiago i Dos Santos dostaną najlepsze warunki. Fajnie, że jest zaakceptowali bo to właśnie Oni wydają się być największymi talentami ze wcześniej wymienionej piątki ;)
0
Botię można zostawić na wypożyczeniu albo wypożyczyć do jakiegoś mocniejszego klubu z PD. Martina najlepiej by było ściągnąć, no ale wiemy, że bardzo dobrze mu w Juventusie, a i Włosi są zadowoleni z Jego postawy, ciężka sprawa. Co do Henrique to chyba zaproponowano najlepsze rozwiązanie, trochę szkoda jakby pozostał w Santander. No a Keirrison jakoś sobie radzi w tej Fiorentinie także też sytuacja na razie stabilna i niezła .
0
sentenced
Zgadzam się co do mnie :D Ponosi mnie czasami i jestem tego świadom. Ale to jest wyraz tego że na prawdę leży mi na sercu ten klub. Nie mam pretensji o redakcji o takie newsy czy coś w tym stylu, właśnie fajnie, że powstaje ich jak najwięcej.
Co do porównania to normalne, że się nie zna kandydatów osobiście, ale zdanie się o nich ma. Mnie by na przykład nie zanudziły te wszystkie tabelki i wykresy (wiem, że wielu wyborców tak) bo chciałbym może lepiej Rosella poznać i ewentualnie zacząć zmieniać o nim zdanie.
Prawda jest taka, że jestem raczej fanem ewolucji, a nie rewolucji (uogólniając) i jaki by ten kandydat Laporty nie był, to można podejrzewać, że będzie czerpał z tych samych wzorów, słuchał podobnych doradców. A skoro teraz jest genialny okres w klubie, to śmiem twierdzić, że Sandro nie jest w stanie uczynić go jeszcze cudowniejszym. Ale pożyjemy, zobaczymy. Może obawy się nie sprawdzą, a może sprawdzą, kto wie ;)
0
Właśnie specjalnie się zamienili ... Taki deal, w ramach "żartu"