0

Jakich gazet ? Jakich ludzi? O czym Ty w ogóle człowieku bredzisz. Jeszcze nie spotkałem nawet jednej osoby, która by się w ten sposób ośmieszyła. Najlepszy gracz na mundialu haha :D Nawet jedna Jego interwencja nie została mi w pamięci.

Ubliżanie Valdesowi w ogóle zostawię bez komentarza.

0

jamjestjam

Przyjmując Twój tok rozumowania mógłbym spytać dlaczego w bramce Hiszpanii nie broni obecnie najlepszy bramkarz na świecie, tylko ten który kiedyś nim był ? Ale udowodniłeś swoimi postami dobitnie, że jakakolwiek wymiana zdań z Tobą jest stratą czasu.

Co do naszego Diabła Tasmańskiego to jest chyba moim ulubionym zawodnikiem z tych którzy nie są wychowankami (od czasu kiedy odszedł Henry). Zdecydowanie jeden z najlepszych prawych obrońców na świecie (o ile nie najlepszy) i do tego przezabawny koleś poza boiskiem :)

0

Bardzo fajnie, że nasi zawodnicy mają tak wysoką kulturę gry, a naszemu sztabowi trenerskiemu też raczej nerwy nie puszczają. I to jeszcze w obu ekipach! Widać w tym element barcelońskiej szkoły. Oby tak dalej :)

0

340mln ? Skąd Ty to wziąłeś człowieku ? No i oczywiście Johan był nieprecyzyjny bo porównuje dobre dane. 7 lat temu dług był wiele, wiele większy niż te 40mln, to także jest suma tamtejszego deficytu.

Jak zwykle nasz kochany Holender mądrze mówi, ale jakoś mówiąc metaforycznie obecny zarząd nie chce mu polać .. ;/

0

Wczoraj komentator w trakcie meczu powiedział o jakimś przecieku bodajże w Mundo Deportivo tudzież Don Balon (nie pamiętam dokładnie), który miał mówić o tym, że Złotą Piłkę FIFA dostanie Xavi, drugi będzie Messi, a trzeci Iniesta. Najlepszy trenerem zaś ma być Guardiola, przed Del Bosque i Mourinho. Ale nie wiem na jakiej podstawia owa gazeta wysnuła takie przypuszczenie oraz na ile może być ono prawdziwe. Dla mnie jego wiarygodność nie jest duża, chociaż oczywiście chciałbym żeby taka była prawda.

0

Dochodzimy tutaj do kuriozalnych wniosków a mianowicie, że transfery i każda działalność klubu jest finansowana z praw do transmisji telewizyjnych. Czy to nie wydaje Wam się abstrakcyjne ? Nie sądzicie, że taka np Sevilla czerpie sobie zyski z reklam choćby na koszulkach, a Barca jest tego pozbawiona (na własne życzenie, ale jednak)?

Poza tym jeśli Del Nido uważa że Sevilla jest tak okradana to niech obetnie sobie i swojemu zarządowi pensje o chociażby połowę i przeznaczy na zakupy/finansowanie pensji zawodników.

0

Ludzie na jakim świecie wy żyjecie ? Co to za idealistyczne mrzonki. Sprawiedliwość ? Kalkulacja i BIZNES ! Nikt nie będzie dawał Sevilli pieniędzy za prawa do transmisji skoro niemal nikt nie chce oglądać jej meczów. Jak Barca i Real cieszą się największą popularnością to mają z tego tytułu największe profity, co jest w tym nienormalnego albo niemoralnego ? A już na pewno nie niesprawiedliwego. Przecież tak samo Sevilla, Valencia czy Villareal mogą się promować na świecie. Barca i Real też nie zawsze były znane, na swoją pozycje zapracowały sobie długimi latami grania na najwyższym możliwym poziomie i teraz mają z tego korzyści. Nie rozumiem frustracji Waszej, a już na pewno nie rozumiem Del Nido, który powinien wiedzieć jak funkcjonuje obecny świat.

0

Cytując klasyka : "Takiego Szakala to trzeba nadpłacić, przepłacić, przebić.".

Nie uważasz, że lepiej było dać Samuelowi te 2-3mln więcej za sezon niż wydawać 40 na Ibre, który i tak dostał bajeczny kontrakt ? ...

0

Ach lubię takie newsiki rodem z Faktu ;d Wcale bym się nie zdziwił gdyby się okazało, że obecny prezes stoi za tymi pomówieniami.

0

A mówiliśmy, a prosiliśmy, a błagaliśmy żeby Eto'o nie oddawać za Drewienno. No i niestety teraz Eto'o nam pokazuje że żaden piłkarz nie jest wart sprowadzenia Jego kosztem. Ja Samuelowi życzę jak najlepiej i zawsze będę pamiętał najlepszy atak wszech czasów z sezonu 2008/2009 Henry-Eto'o-Messi. Od czasów kiedy oglądam piłkę nie widziałem lepszej trójki, o czasach wcześniejszych nie mam pewności, ale w kronikach, archiwach i skrótach także żadna trójka napastników nie wydała mi się lepsza.

3maj się Czarna Perło!

0

Jeśli by wywalczyła awans to grała by w 1 lidze. A jeśli nie to Barca musiała by zadecydować która drużyna będzie grała w 2 a która w 3. Ale jest to nierealna bo Barca jako jedna z trzech drużyn od początku istnienia 1 ligi gra w tejże :)

0

Na tej komplikacji bardzo mi przypomina obecnego Davida Ville albo może inaczej. Davida który wykreował się na MŚ2010. Taki środkowy napastnik często biegający też po skrzydle albo po pół-skrzydle + doskonały instynkt w samym polu karnym. Widać, że parę rajdów i klepek absolutnie na poziomie światowym.

Bardzo lubię Bojana ale moim zdaniem chyba na jakiś czas powinna nastąpić zamiana ról to jest Krkica należało by cofnąć do Barcy B, a Nolito dać na zmiennika Villi. Pomysł dość abstrakcyjny, ale uważam, że do zrobienia. A byłby to ciekawy eksperyment.

0

Pomimo swoich typowo ludzkich wad, które nie omijają chyba żadnego narodu, Hiszpanie są bardzo serdeczni i otwarci. Taka moja obserwacja. A pan prezes raczył by nie pieprzyć głupot.

0

Generalnie zgadzam się z Santiago. Logiki w posunięciach obecnego zarządu nie ma żadnej. Jednak ta opcja jest dla mnie osobiście nader interesująca ;d

0

Musze zaczął namawiać dziewczyne :D

0

Jeden przykład bramkarza który jest obecnie lepszy i możemy się pośmiać razem. Póki takiego przykładu nie będzie jak najbardziej zgadzam się z Pyrzo. Nie ma lepszego bramkarza na ten moment i już nawet ku mojej uciesze w nowym PES-ie to zauważyli.

0

Mnie dzisiaj znów zaimponował Abidal. Mascherano bardzo bardzo poprawnie. Widać, że zaczyna się wczuwać. Messi piękny strzał.

Po raz kolejny martwi mnie taka zmiana jakościowa między połowami ;/

0

Przykro mi, ale dla mnie jest to ewidentna ściema. Nie wierzę w ani jedno słowo wypowiadane przez zarząd Rosella.

0

Jak zazwyczaj się z Tobą zgadzam Hanc to tutaj nie mogę się doszukać logiki. Co ma wspólnego jedno z drugim ? Może zarząd myśli, że wśród kibiców Barcy nie świecie nie ma zwolenników Wolnej Katalonii ? Nie wiem też jak w tej sprawie miało by pomóc ograniczanie socios do tych tylko z Katalonii, ewentualnie Hiszpanii. Wydaje mi się, że to właśnie zadziała w drugą stronę. Bo jeśli chcemy kiedykolwiek mówić o niepodległej Katalonii na forum światowym to chyba trzeba by ten problem "rzucać" w świat. Pobudzać dyskusje na ten temat. Wielu którzy identyfikują się z Barceloną, identyfikuje się także z Katalonią więc tej sprawie akurat obecna uchwała zarządu na pewno nie pomoże.

0

Ja nie chce być przed rodowitymi Katalończykami bo mi się to na razie nie należy. Ale jak na to "zapracuje" to chciałbym mieć taką możliwość i stąd moje rozgoryczenie.

0

Liczę na to, że Xavi. Chyba nie będzie już lepszej okazji, niż rok zwycięstwa Hiszpanii w MŚ. A jak najbardziej ten wirtuoz środka pola powinien móc sobie w życiorysie zapisać Złotą Piłkę.

0

To co napisał visca to po pierwsze. A po drugie może niektórzy planują na dłuższą mete niż tylko do następnego weekendu i następnej najebki. Są ludzie pewnie nie tylko w Polsce, którzy kiedyś chcieli by w Katalonii mieszkać, a taka decyzja praktycznie uniemożliwia im wtedy zostanie socio. No chyba, że tak jak ktoś napisał będzie się to dało obejść dziećmi, ale to troche nie w porządku i przeczy wszelkim zasadom. No bo co "wiesz co synku, zrobię Cię kibicem Barcelony żeby samemu dostać legitymacje". Przecież takie coś jest chore

0

Bardzo kiepskie posunięcie jeśli chodzi o mój punkt widzenia. No, ale cóż taki sobie wybraliśmy zarząd... Na szczęście nie będzie on rządził wiecznie

0

Szkoda, że Bojan już nie może się rozwijać pod okiem takiego profesora jakim jest Henry. Bardzo, bardzo żałuje, że odszedł z Barcelony. Wielki szacunek dla tego piłkarza :)

Bramki Rivaldo nie trzeba komentować, ta Messiego z resztą też niczego sobie

0

Wiedziałem, że w końcu pojawi się taki idiotyczny komentarz i będzie można się pośmiać :D

0

Zgadzam się, że w tym aspekcie Messi nie jest wybitny, ale mnie średnia 88,8% jak najbardziej przekonuje.

0

Ciężko będzie biorąc pod uwagę ich rozrzucenie po świecie, a nawet całej Hiszpanii ;) Wiem, że jak my jeździmy (ja jeszcze fizycznie nie byłem, ale piszę my jako FCBP) to zawsze dajemy z siebie wszystko :d

Fajnie że znów odbyło się spotkanie penyi. Ciekawe czy będzie jakaś dłuższa relacja ;)

0

Absolutnie nie można się zatrenować, ale po co angażować się w modę jak jest się znanym piłkarzem, a nie playboyem ?

0

Mądry człowiek.

0

Jeśli chodzi o wybór D&G to jest to wybór dobry, ale niestety jestem sceptyczny co do takich przedsięwzięć. Moim zdaniem sportowcy powinni reklamować tylko i wyłącznie to co jest związane z ich sportem. Uwielbiam Messiego jako piłkarza, jako sportowca ogólnie i chyba jako człowieka biorąc pod uwagę tylko to jak się wypowiada czy zachowuje (z tego co zwykły fan może wiedzieć), ale moim zdaniem teraz podjął złą decyzję.

Media

Sonda

Czy zamierzasz śledzić dokładnie występy Lewandowskiego w Chicago Fire?