Borneo
Dołączył/a: maj 2018
10 obserwujących
1 obserwowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@daro22 nie do końca już na zgrupowaniu w japoni na konferencji prasowej jasno dał mu do zrozumienia ze nie jest już podstawowym graczem bo klub kupił de jonga.Po blamażu w live ma prawo do zmian.Jeśli przeanalizowano ze tu może być powód to dano mu do zrozumienia że powinien szukać klubu.Klub ma prawo przestawić zawodnikowi propozycje a on ma prawo odrzuć ze świadomością że grać będzie ktoś inny i to się teraz dzieje.Jeśli jesteś pikarzem to musisz się zgodzić na to że zmiany mogą wystąpić bo to jest wpisane w zawód.Dostaje też pieniadze konkretne.Wie ile miejsc jest w srodku a o de jongu nie mówilo się krótko był to pierwdzy transfer.To samo jest z Alenią.
0
@rademenes semedo nie jest asem ale wystarczy tych nowosci.Jest Firpo 2 nowych obrońców to za dużo.Niech zagra Arthur z de jongiem wyłoni się podstawowy skład ktory sie ogra.Suarez z Messim musza pograć bo nie mieli normalnego presezonu.Arthur musi wiecej grać prostopadlych piłek.A cały przód musi podjąć ryzyko i grać bardziej ofensywnie a nie wycofywać piłi do tyłu.Starać sie o karny itp.Muszą stosowac presing i wykorzystać brak ustawienia w obronie.Czyli atak nie może grać pasywnie.Trzeba poprawić dogrania ze skrzydeł bo nic niedochodzi do napastników.Druzyna gra w kratkę były i dobre mecze więc da się.
0
@wonsz_w_pomidorach no tak tylko trening miałbyć wieczorem musi być rano a wieczorem zespół jest zregenerowany bardziej.Trening odbywał się bliżej godz meczowej.
3
@JordiAlba18 on już myslami jest w juve
0
@Gall trener wie ze on szybko do formy nie dochodzi to mie vermalen miesiac minimum zwlaszcza że rózne kontuzje ma praktycznie od stycznia
0
Znowu podróze w trakcie sezonu na dodatek powinni imprezy robić w przerwie a nie teraz z takim kalendarzem.
0
@MaroBrd powiem tak Barcelona grała w tym sezonie tragiczne mecze jak i świetne da się grać dobrze.Kwestia dojścia do formy 3 napastników po kontuzjach.Zgrania środka i Aaaku.Adaptacja do gry nowych zawodnikow a jest ich kilku de jong, Griezman ,Perez,Fati, Firpo, który ten ostatni pewnie kilka meczy zagra.LM i La liga wymusza że zespół musi ogarnąć się szybko.Kwestia czy to zrobią.Co do Realu muszą trochę meczy wygrać złapać wiarę szybko wymienić środek i powinno być lepiej.
0
@MensculinVeB i tak i nie graliśmy świetne mecze w tym sezonie i tragiczne więc da się.Kwestia czy szybko się ogarną.Jeśli nie będą klopoty w la lidze i LM
1
@eltores jeśli w Realu zapanuję dobra atmosfera to piłkarze złapią pewność wygrają kilka meczy to Real będzie się liczył w walce o la ligę. U nas kwestia jest zgrania pomocy z atakiem i powrotem do formy 3 napastników po kontuzji i adaptacji nowych zawodników do gry w Barcelonie.Jeśli to się wydarzy będziemy bardzo mocni.Będziemy liczyć się na wszystkich frontach.Jeśli nie wydarzy się to szybko będziemy mieć kłopty i w la lidze i LM.Co do Atletico zobaczymy byli na 2 miejscu w zeszlym roku trzeba się zawsze z nimi liczyć.Myślę że sporo namieszają inne ekipy bo forma faworytów jest nierówna.My mieliśmy tragiczne mecze i bardzo dobre.Da się musimy to poukładać.
0
@Jondam ci co grają w ataku mają rok aby to udowodnić ,albo zespół się szybko podniesie albo przegra LM i będzie kiepsko w la lidze i go kupią.
0
@Rewolucja123 Luis będzie grał bo valverde będzie chciał go odzyskać.To że strzelìł 2 bramki to nie oznacza że jest w formie,ostatni mecz był słaby.Pewnie Dembele wejdzie w jakiejś 70 min aby być gotowy możliwie na inter nie wiem czy Fati na LM jest na tyle dobry aby zrobić tu różnice z Borussią nie istniał,jak dziś dostanie zielone światło Dembele to coś zagra.Jeśli napastnikiem będzie Griezman to musi być bardziej zdecydowany grać w kierunku bramki.A nie bezpiecznie odgrywać de Jongowi czy Arthurowi.
1
Mógłby przejść do ligi hiszpańskiej aby nabrać doświadczenia w tej lidze i dopiero przyjść do Barcy.
0
@cules100pro trzeba dać Fripo czas dostał bramkę przy pierwszej akcji.Słabo zaczoł przez to zespół.Wychodził do podań.Zobaczymy czy dostanie szanse.Ewentualnie co z tym zrobi.
0
@drifboy25 jeśli go nie zwolnią przez ten miesiąc to w ciagu 2 miesiecy Dembele Messi suarez i złapia formę a Arthur de jong i griezman zgrają się zresztą wrócimy do gry.Sezon rozstrzyga sie w 2 połowie.Jesli nie przegrają LM i ligi w tym miesiącu zostanie.Zobaczymy co będzie.
0
@sgrzesiek To znaczy tak ,to nie jest takie łatwe rywalizować finansowo z innymi krajami ,które dostają kase od szejków jak Psg czy MC gdzie dodatkowo pieniądzę pochodzą z ogromnych kontraktów z tv mówię tu o silnej angielskiej lidze która niedawno stała się aż tak silna z uwagi na podpisany kontrakt.Jeśli weźmiesz pod uwagę Włochów też robi się nieciakawie bo zmienił siŕ system podatkowy.Prawdopodobnie jest to co zaznaczam jeden z powodów straty de ligta a Realu Ronaldo.Problem jest jeszcze inny wybitnych piłkarzy jak kiedyś Zidan,Ronaldinho ,Eto ,Baggio, Maradona Edgard Davids,i wielu innych.Niespecjalnie jest za dużo.
Za to drastycznie zmniejszył się czas posiadania piłki.Zespoły świetnie się bronią ,teoretycznie słaby przeciwnik jest wstanie wygrać z lepszym stawiając autobus przed polem karnym.Grając z dużą intensywnością robiąc 3 akcje w meczu wygrywa 2:0.To powoduje że znaleźć odpowiednik zawodników jest bardzo trudno i często istnieje czynnik jak psychika który powoduje że taki Coutinho gra słabo a prawdopodobnie w Bayernie będzie dobry bo będzie miał więcej miejsca.Kupowanie zawodników do Barcy to trochę loteria bo to klub w którym jest w ataku najmniej przestrzeni na świecie.Nie każdy świetny zawodnik tu się nadaje co nie oznacza że jest zły.Przykład Coutinho któremu Fabregas powiedział będziesz miał mniej miejsca i czasu niż w live mósisz sie przystosować nie zrobił tego.Niestety w Barcelonie czy Realu presja jest ogromna ze strony kibiców.Real zmienia trenerów i ....rzekłbym.Kibice Barcy jak choragiewka od eufori do nienawiści.Następnego dnia Balonik.Niestety to nie pomaga ani zarządowi ani zawodnikom którzy tej presji nie wytzymują.Guardiola wytrzymał w barcelonie 4 lata w city może dłużej bo nie ma takiej presji.Wiadomo że jak zawodnik w Barcelonie się nie sprawdzi i nie gra cena za niego leci w dół nie jest to wina Barcelony.A Barcelona musi mieć mocną ławkę.Jeśli media oceniają że ktoś zawiódł cena idzie w dół.Jeśli Barca się kimś interesuje na poważnie odrazu interesuję się czołówka i cena idzie w górę.A i tak uważam ze poza de ligtem udało się ściagnąć wszystkich zawodników których chcieliśmy poza Neyem ktory po ludzku nie był na sprzedaż a i tak trzeba do ładu doprowadzić tych co są bo potencjał mają.Zauważ też ze generalnie poziom rozpoznania przeciwnika też poszedł mega do przodu.Ciężko jest dziś zaskoczyć co nie ułatwia sprawy.Prowadzenie klubu dziś i przed erą psg i kontraktu w Angli i Managerów podpisujacych milionowe kontrakty z młodzieżą jest dużo trudniejsze niż kiedyś.Marketing generuje coraz większe koszty jest coraz mniej skuteczny i coraz więcej kosztuję aby był równie skuteczny.A wiadomo że żyjemy w czasach gdzie artyści dzisiaj nawiązują kontakt z publicznością i to samo robi Bartek który każe jeździć do japoni i usa .Gdzie Barca przywozi sponsorów i kase.Dlatego na mój gust Bartek kombinuje tak trzeba zebrać na sezon kasę a w pierszych 2 miesiącach ligi zrobimy formę bo wszystko i tak się rozstrzygnie w 2 połowie sezonu.Tak jak w zeszlym roku gdzie ci co byli na mistrzostwach nie byli w usa.Niestety problem jest w tym że atakMessi Suarez i Dembele są kontuzjowani.A 2 z nich nie uczestniczyło w presezonie.Arthury oba także z uwagi na Copa.A nowi zawodnicy jak de jong i Griezman grają na różnych pozycjach aby znaleźć sobie miejsce.w przypadku Griezmana gasi pożary po kontuzjowanych.W przypadku de jonga efekt busiego.Perez i fati to nowość też musza wejść w zespół.Jest też za dużo pomocników i taki Rakitic jest bez formy i też kompletnie zniechęcony po Psg z głową w juve.Valdek musi dla rotacji wpuscić kogoś kto gra przeciętnie.Jeśli tego nie zrobi to cena będzie też lecieć przy sprzedaży.Jedno wpływa na drugie.Naprawdę to nie jest takie proste prowadzić Barce.A czynników mógłbym wymienić dużo więcej.Jeśli zbudują infrastrukture, kupią dobfych zawodników,będzie kasa w budżecie to widzę tu światełko w tunelu w kwesti pięknej gry czy zmianie trenera.Który z nową energią lepiej to ustawi.Choć uważam że jezeli nie przegramy 2 miesięcy najbliższych będziemy liczyć sie o tryplet.
0
@adukla ta kadra nie gra przeciw trenerowi.Widać było jak Messi wracał po kontuzji sympatycznie witał się z trenerem.Nie sądzę aby któryś z zawodników coś sabotował Messiemu.Sam Messi dobrze się wyraża o Valwerde.To że tu nie idzie to są inne rzeczy.
0
@bartekvisca niech mu idzie jak najlepiej aby był szczęsliwy i niech ustawia się po niego kolejka chętnych na kupno , aby odzyskać kasę za niego.
0
@Kwiat71 super może i inni się dołaczą aby go pozyskać
0
@ProMILs problemy Barcy w tym meczu to nie jedna rzecz a wiele nakładających.Nie jest to wina jednej osoby Valverde czy zarządu bo nie na wszystko ma wpływ.Jak kontuzje od połowy zeszłego roku do dziś, podróze do Japoni i usa i Copa.Czy też zarządu że trzeba zbudowac 2 stadiony i utrzymać starą kadre i kupić i utrzymać nowych zawodników, których pozyskać przy tej konkurencji nie jest łatwo.To wszystko łączy mianownik kasa i budżet.Nie ma też wpływu na przeciwnika który na Barce fizycznie spina się na max u siebie.Nie każdy
trener do nas pasuję z uwagi na styl.Co nie znaczy że ci inni to źli trenerzy.Nie jestem ani zwolenikiem ani przeciwnikiem valverde jeśli znajdzie się trener lepszy to nie mam nic przeciwko.Uważam też że jest szansa że jeśli zespół bedzie miał spokuj i kontuzjowani wróca do formy i poszczególne formacje zgrają sie i zawodnicy indywidualnie poprawią pewne rzeczy to jest szansa na dobre wyniki o ile teraz się nie straci za dużo.Druga cześć sezonu zazwyczaj jest decydująca i można przygotować się fizycznie dużo lepiej.Jeśli znajdzię się inny lepszy trener to nie będę miał nic przeciwko.
0
@fajny_football nie dokońca się zgadzam aby można mówić czy zarząd osiagnoł sukces czy nie trzeba rozpatrzyć kilka rzeczy
Trzeba widzieć że jesteśmy w specyficznym momencie gdzie zmieniamy infrastrukturę budowa 2 stadionów.Wyburzamy jeden a także jest przebudowa okolicy Barcy jest to projekt na lata.Także skład potrzebuje przebudowy pokoleniowej. Trzeba utrzymać zawodników którzy kończą kariery jak i nowych.To trudny moment dla Barcy ciężko aby wszystko się zgadzało.Inna jest sytuacja kiedy wszystko jest i jest kwestia że nie idzie wynik trzeba zmienić trenera kupić 2 zawodników i jest ok. Do Barcy to nie takie proste.Także znaleźć trenera dla Barcy to nie takie proste.
Co idzie a co nie.
1.styl. drużyny i sukcesu.Jest mistrzostwo ligi nie ma LM i stylu
2.Finanse - klubu są w dobrym stanie
3.Transfery są dobre choć pewnie ktos przyjdzie ktoś odejdzie ktoś zakończy karierę
4.budowa infrastruktury zbudowano stadion dla młodych na lata ,przygotowują się budowy dużego stadionu.
Nie ma szans na sukces aby budować stadiony i kupować najlepszych zawodników.Płacić pensje starym zawodnikom których pensje wraz byciem w klubie rosną.To wszystko łaczy 1 mianownik Kasa.Stadiony infrastruktura czy wymiana pokoleniowa to projekt na lata o tyle sukcesy w sezonie to rzecz krótkoterminowa.Obie rzeczy są ważne ale nie jest łatwo tutaj wszytko pogodzić.Dużo rzeczy robi się w 1 momencie.Osobiście jestem zdania że jeśli nie przegramy w tym miesiącu za dużo to o tryplet będziemy walczyć.
0
Z fatalnymi transferami bym nie przesadzał Arthur i de jong lenglet to fajni zawodnicy Griezman nie jest przeciętniakiem .Firpo zaliczyl bramkę na dzień dobry i się spioł.Fati to świetny transferJeśli baza fizyczna jest nie taka to nie można ocenić .Tak jak mówilem wczesniej obecnie mamy drógi presezon z rzędu bo rok temu było to samo choć gdyby nie kontuzje 3 atakujących byłby on krótszy.To co mnie uderza to to że można by czasem pójść szybką kontrą.Nie wszystko grać atakiem pozycyjnym grać też trochę jak Ajax czasami aż się prosi.Wczoraj nie było presingu przeciwnik nie tracil piłek a to jest moment kiedy w obronie nie był ułożony wtedy trzeba bramki zdobywać.To orzyg. Fiz.Środkowi kompletnie nie wchodzą do środka tylko oddają piłkę pmomocnikom.Zamiast zaryzykować szukać strzału wolnego czy karnego taki Messi często zdobywa z wolnych bramki.A kartki stoperów robią swoję.Griezman chcę grać po Barcelońsku i tylko odgrywa piłkę musi te proporcje ułożyć kiedy ryzykować kiedy oddawać.Na razie oddaje.Problem są dogrania bocznych skrzydlowych czy obrońców jak Alby kompletnie nic nie dochodzi albo przeloty albo są zablokowani.Trzeba oceniając zarząd wziąć 2 rzeczy budowane sa stadiony i jeden jest zbudowany i trwa przebudowa składu przy utrzymaniu drogich gwiazd.To nie jest takie proste.Widzę tu światełko w tun.Po pierwsze zostawi najprawdopodobniej dobry budżet i dobrych zawodników.Prawdopodobnie 2 czy 3 zawodnikó będzie trzeba dokupić. Pewnie przyjdzie xavi czy ktoś inny nie teraz ale w ciagu 1-2 lat.Powinna nastąpić jakaś rotacja trenerów.Zgodzę się że w przeciągu 2 miesięcy zawodnicy złapią formę bo jesteśmy w presezonie.Pewnie będzie to trwało tyle co powrót Dembele i dojście jego do formy.Bo on jeden na 1 umie też robić przewagę a to też jest potrzebne.Także jego szybkość.Ważnw aby nie odpaść z LM i nue stracić w lidze i szanse na tryplet ja widzę bo jedt dużo czasu i bedzue opcja aby między rundami fizycznie kondycje poprawić.Jeśli kontuzje niczego nie zniszcza mamy szanse.Trzeba sprzedać ze środka 2 zawodników ze srodka bo wchodzą też nie ograni zawodnicy i gra jeszcze bardziej robi sie przeciętna.Na koniec nikt o tym nie mówi ale na wyjazdach przeciwnik mega się spina na hasło Barca i to też jest ważnym czynnikiem słabych wyników zwłaszcza teraz jak więdza że Barca jest w słabej formie.
0
@AlvaroHanso problem Rakitica jest taki że nie jest Messim czy wychowankiem ,dlatego myślę że chcą go sprzedać.Dostać kasę bo potrzebują pieniędzy.No i odmładzać powoli kadrę na dziś w środku będą de jong i Arthur myślę że z czasem Puig.Nie wiem co z Roberto i Alenią to wychwankowie ale czegoś im brak nie wiem czy w Barcelonie się utrzymają.Jeśli pojawi się ktoś wyjątkowy a jest choćby w las palmas kopia iniesty kupiony przez Barce to za rok czy 2 nie wiadomo.Mogą być sprzedani.Jak Busi rok pogra to max.
0
@AlvaroHanso Rakitic to raczej myśli o odejściu ale za 2 miesiące może to wyglądać inaczej.
0
@xavi890 w Atletico potrafił choć grał z kontry problem w tym że stara się też za wszelką cenę nie stracić piłki i gra bezpiecznie.Nie bierze w tej fazie gry na siebie i nie podejmuje ryzyka to jest do zmiany nie wiem kiedy mentalnie się tu ułoży.
0
@juri90 ten mecz nie rózni się od meczu z Borusią sytuacja z kontuzjami się nie zmieniła.Na pewno gol w 1 min ustawił grę zwłaszcza Firpo.Suarez jest cieniem siebie po kontuzji Messi zagrał lepiej niż z Borussią ale to za mało.Griezman chcę grać piłką i musi znaleźć moment kiedy wchodzić ma w pole karne grajac tyłem do bramki on ją wycofuję do sŕodka.Fati ma góra 15min szansy na strzelenie bramki bo potem jest podwajany nie ma pomysłu.To czego brakuje tej drużynia to przyspieszenia tak aby nie grać cały czas strasznie pozycyjnie.To co widzę szczególnie to nie bywałą mobilizacje zawodników z dróżyny przeciwnej nikt tego nie mówi ale przeciwnik fizycznie mega się spina to nie tylko w tym meczu.Spodziewałem się bardziej że wyjdzie skład zbliżony do podstawowy z Arthurem.Ale wt ustawił wybór Valverde.Kontuzja Alby zmusiła postawienie na firpo który się bał się po błędzie co to dobre było w jego grze to że wychodził na pozycje ale miał słabe podania. No straty.Vidal za nim wszedł spowodował bramkę ten sam przypadek co Firpo to nie buduję gry.Podcina skrzydla drózynie skrzydła.To co mi się rzuca w grze to brak podania od Fatiego pereza griezmana Robero z boku do zawodników w środku pola.Z perspektywy Valverde zapłacił za ryzyko bo mógł postawić na Roberto za Firpo a dał mu szanse błąd był winą zawodnika.Widzę też ze Rakitic jako zawodnik zgasł jest i bez formy i energi co mu się nie dziwię.Powinien odejść.Vidal lepiej się zaprezentował mimo pecha z tą reką.Nie wiem czy Roberto i Alenia nie powinni też odejść i dać szsnse Puigowi.Lenglet nie jest jeszcze w formie.Na dziś tak to wygląda.Na mój gust jeszcze przez miesiąc do dwóch będą się układać potrzebny jest Dembele który też z 2 miesiące będzie dochodził do siebie.Trenera będę oceniał za 2 miesiace jak przód pogra złapią formę.Podstawa zgra się ze sobą.
0
Za wolno wychodzimy z pilką i albo boczni pomocnicy nie potrafią dograć piłki do środka albo zawodnik ze środka jak dostaje pilkę to odgrywa na zewnatrz a nie na raz stara się wejść.Griezman już tak się przyzwyczaił się do gry piłką i utrzymania piłką ze zapomina o tym że czasem warto zaryzykować.
4
Griezman jak dostaje pilkę w srodku powinien zaryzykowac a nie odgrywać do srodka zagrać na faul cokolwiek.
0
Brakuje podania do Suareza.Prób strzałów z dystansu.
0
Firpo musi pokazać charakter brakujemu gry i pewności.Musi się ogarnąć.
1
@Barca1992 Fati grał z borussią nie poszło mu