1

Jeśli już tak bardzo chcesz wiedzieć to dowiedziałem się o tym z Twojego komentarza, więc mylisz się. W swojej ocenie jako że ja podszywam się pod kibica Barcy też się mylisz, ale cóż żyj sobie dalej w tym swoim wirtualnym, różowym świecie, w którym zawsze masz racje.
Pozdrawiam, idę z rodzinką na spacer, piękna pogoda jest.

5

zupełnie przypadkiem też o tym wiesz, więc z łaski swojej przenieś się tam i po kłopocie ;)
pozdrawiam

0

słyszałeś o czymś takim jak interpunkcja?

1

"...jednak została ukarana tylko Barcelona."
bodajże 3 lata temu taką samą karę (zakaz tyle że na jedno okienko, zakontraktowili niezgodnie z przepisami jednego piłkarza) dostała Chelsea, więc proszę ni pisz że tylko Barcelona.

0

Zgadzam się, powinni już pozwolić trenować tu dzieciakom. Ale z drugiej strony piłka nożna jest grą uniwersalną i można grać w nią wszędzie. Ten Kobe jak wróci do Japonii to przecież też może dalej grać w piłkę w jakiś juniorskich druzynach japońskich, wiem że to już nie ten poziom, ale możliwość gry ma dalej. A może po powrocie do kraju już w pełnej rodzinie (bo ojciec rzekomo pracuje na stałe w Japonii) życie mu się ułoży lepiej i kto wie może za parę lat wróci do Europy już jako ukształtowany piłkarz.
Nigdy nie widomo co przyniesie przyszłość, oby była dobra dla tych młodych chłopców.

2

Zastanów się o czym ty piszesz, w którym miejscu jest mowa o zakazie gry w piłkę?!
Przecież oni mogą dalej grać w piłkę czy to w Japonii, czy we Francji, Holandii czy w kraju z którego pochodzą, tam też są kluby i też mają drużyny młodzieżowe/ juniorskie.
Powtarzam po raz kolejny nikt im nie zakazuje gry w piłkę!
Zresztą nie o tym był mój post, a o sytuacjach jakie miał regulować zapis odnośnie rejestracji piłkarzy poniżej 16 roku życia, ich sytuacji rodzinnej itp.

0

A ja nie twierdzę że to życie to bajka, ale weź pod uwagę że mówimy o dizeciach 10-13 letnich. To są dzieci, nie mówmy tu o ryzykowaniu i wykorzystywaniu szansy, bo to są decyzje ich rodziców. Takim ryzykowaniu i podejmowaniu decyzji możemy mówić u człowieka min. 16 letniego, który już ma jakoś ukształtowane pojęcie konsekwencji podejmowanych decyzji. A co do Chopina, to podajesz taki przykład jakby co najmniej każdy z nich miałby być nowym Messim. Trochę powagi.

1

akurat Uefa nic do tego nie ma, w tym sporze nigdy nie była stroną.

3

Zwróćcie proszę uwagę, że nikt tym młodym adeptom nie zakazuje grać w piłkę, jak tu co niektórzy piszą. Kwestia jest ich nieuprawnionego ściągnięcia przez zarząd do Barcelony. W zamyśle przepisy Fifa mają chronić dzieci przed nadużyciami przy ich transferowaniu z rodzimych krajów do obcych.
Weźmy na przykład tego młodego piłkarza ze zdjęcia. Chłopak ma 13 lat (a są na liście jeszcze młodsi), mieszka z matką w Barcelonie, a ojciec pracuje na stałe w Japonii. Młody człowiek w tym wieku,potrzebuje ojca na codzień, zycie w takiej niepełnej rodzinie może równie dobrze źle się odbić na zdrowiu psychicznym dziecka.

Wiem że to dla niego szansa, że jak się wybiję, może osiągnąć wiele w życiu, zarabiać olbrzymie pieniądze, grając w piłkę, czyli robiąc to co pewnie kocha. Na starość zapewnić byt swoim rodzicom. Ale życie nie zawsze jest takie różowe i proste, czasami coś się nie uda, noga się potknie i nic z marzeń nie wyjdzie, a dzieciństwa już drugi raz nie przeżyje, by nadrobić tak potrzebne dla chłopca w tym wieku kontakty ze wzorem jakim z reguły jest ojciec.
Moim zdaniem przepisy Fifa są w jakimś mierze podyktowane dobrem małoletnich i ich ochroną.
Ale to tylko moje osobiste zdanie i pewnie zostanę zasypany komentarzami że ta decyzja odbiera im marzenia itp, więc proszę mnie źle nie zrozumieć, też bym wolał żeby jak już się tu przenieśli to mogliby tu zostać. Ja odnoszę się tylko co do zamysłu Fifa wprowadzającego takie a nie inne zapisy w regulaminach.

0

Ale nikt im nie zabrania grać w piłkę. Przecież mogą grać w swoich krajach, w sowich miastach. Futbol jest uniwersalny i można go "uprawiać" niemal wszędzie.

0

Ale tak czysto teoretycznie to nikt im nie zbarania grąć w piłkę. W futbol mogą przecież też grać w Japoni, Francji czy w innym kraju z którego pochodzą.
Problemem jest nieudolny zarząd który nie zna się na przepisach i wyrządził teraz tym szkrabom pewnie krzywdę, sprowadzając ich w sposób sprzeczny z przepisami FIFa.

0

pewnie tak, ale chyba dopiero w 2016. Jakoś nie widzę że sami wcześniej zrezygnują.

0

Proszę cię tylko nie pisz zaraz że to Perez.
Co do dominacji to Barcy to już nie jest tak różowo od 2, nawet 3 lat (mając już namysli rok 2015). W LM już w 1/4 odpadliśmy. A co do tego gościa, który za tym stoi to jeszcze bym rozumiał ten argument gdyby to dot. tylko decyzji Fify czy jej organu odwoławczego, ale już TAS jest instytucją niezależną od FIFY, rozpatruje sprawy ze wszystkich dyscyplin sportu, nie tylko piłki nożnej. Ciężko byłoby jednej osobie, czy nawet grupie osób mieć aż takie możliwości by wywierać wpływy zarównow FIfie jak i w trybunale arbitrażowym ds. sportu.

0

Właśnie o tym pisałem dla nich to może był genialny rok, u nas patrząc jeszcze niedawno na wyczyny naszej paczki za Pepa to byłby rok dobry/bardzo dobry. Miejmy nadzieje że nowy rok 2015 bedzie dla nas zdecydowanie lepszy, nawet mimo zakazu transferów, może piłkarze się przez to bardziej zmobilizują i pokażą że warto na nich stawiać.

1

Barca w przebudowie ok, ale w Realu przed tym seznoem też odeszli dwaj czołowi zawodnicy stanowiący o poziomie ich gry (Alonso i Dimaria). W ich miejsce przyszli Kroos i James. Ancelottiemu udało się poprostu szybciej ich wkomponować w zespół niż Enrique Rakiticia czy Suareza.

0

Fajnie, czekam by się dowiedzieć co z nimi.

2

Trochę tego było, nie popadajmy ze skrajności w skarajność. W końcu przegraliśmy z Realem dwa ostatnie mecze. LM też wygrali, a że strzelili w 90 min. to jakie to ma znaczenie, wygrali, wygrali. Po drodze eliminując jeszcze w dwumeczu Bayern 5:0. Więc nie mówmy że Real gra dopiero od 2 miesięcy. Jeden mecz z RSSS nie rzutuje przecież na cały rok. Mieli bardzo dobry rok (4 tytuły), a patrząc na ich poprzednie lata to rzekłbym nawet genialny jak na swoje warunki, choć i tak im jeszcze trochę brakuje do 6 trofeów Barcy i jej poziomy gry za Pepa.PS. Ja się napociłem a ten usunął swój komentarz :(

0

Myślałem że to będzie jeden z tych chłopaków zakontraktowanych niezgodnie z przepisami. Swoją drogą ciekawe co z nimi, jakoś nie widziałem by ktoś o nich coś pisał.

5

"No coz po raz kolejny pozostaje tylko sie smiac z Realu"

A czemu chcesz się śmiać z Realu? czy Real to Marca albo AS?
Real jako klub nie publikuje informacji o golach strzelonych przez CR, robi to tylko hiszpańska prasa, więc jak chcesz się śmiać to się śmiej z gazet madryckich a nie klubu jako takiego.

0

Dni Zubiego są policzone, ciekawe, ciekawe...
Choć i tak do 2016 nic nie zepsuje, więc co za różnica.

0

Kolejna bzdura, Po to są przepisy by je przestrzegać. Skoro osoba kierująca pojazdem posiada uprawnienia, powinna też znać przepisy drogowe i konsekwencje związane z ich łamaniem. Idąc Twoim tokiem rozumowania to przecież o tej 23:59 mogę sobie przejeżdżać np. na czerwonym świetle na skrzyżowaniach jak nie ma większego ruchu.
Dalej chyba nie rozumiesz jak działa prawo, kary/mandaty mają za zadanie "odstraszać" ludzi od ich łamania. Kiedy o tej północy ktoś wjedzie za zakaz wjazdu i dostanie tylko upomnienie to następnym razem zrobi to samo bo pomysli sobie że nic za to nie zapłaci, nic na tym nie będzie stratny, a może oszczędzi sobie drogi i czasu wjeżdzając np w drogę jednokierunkową pod prąd (przed nią był zakaz wjazdu). Te znaki są po coś postawione, nikt ich nie stawia od tak sobie. Mają zapewniać bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu.

a co do Twojego zdania: "Roczny ban transferowy to przesada, nie można karać kogoś na postrach innym" to pisałem Ci już wcześniej że już taką karę dostała Chelsea, tyle że na jedno okienko (zakontraktowali wbrew przepisom tylko jednego zawodnika, Barca kilku lub kilkunastu), więc twój argument że to kara na postrach innym odpada bo już takie kary były wcześniej.

0

byle się nie cofnąć jeszcze trochę do lat 2003 2004 bodajże gdzie Barca biła się o 4 miejsce w lidze.

0

Też coś może w tym jest ale 2-3 lata temu chyba Chelsea też dostała karę na jedno okienko za transfer jakiegoś małolata.

0

Ten przykład z dzieckiem na czerwonym świetle to bzdura. Wiadomo że to nie małoletni zapłaci za mandat a jego ustawowy opiekun prawny. Jak dostanie po kieszeni wyższą karę to może nauczy w końcu swoją pociechę prawidłowego poruszania się po ulicach, a tym samym zwiększy jego bezpieczeństwo, a być może nawet uratuje dzieciakowi życie.
Dla mnie ten Twój argument uważam za kompletnie nie trafiony.

0

z jakich "was"? proszę mnie do jednego worka z takimi osobami nie wrzucać.

0

To jest (pozycja w lidze) obiektywny wykładnik m.in. też ich gry i ich wkładu w ten zespół.

0

Nigdy nie byłem w gimnazjum, jeżeli już chcesz wiedzieć.

0

Nie ośmieszaj się, sam Eusebio ostatnio był na nich zły że każdy gra pod siebie, żeby siebie wypromować, że nie grają zespołowo. Zobacz na którym miejscu w tabeli jest Barca B. Ogarnij się trochę, zamiast pisać takie głupoty.

0

to wolny kraj, mam ochotę i wolne po świętach to sobie komentuje.

0

pomoc Bussi, Rafinia, jakoś to słabo widzę.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?