Azi

17

Na kolejny sezon Barca ma 3 stoperów: Pique, Umtiti i Lenglet. Vermaelen kończy kontrakt i wiemy, że go nie przedłuży raczej. Murillo wraca do swojego klubu a Tobido nie grał za dużo w poważną piłkę, wiec raczej nie stanowi konkurencji.

De Ligt ma za konkurenta tylko Pique. W zasadzie o minuty nie powinien się martwić - tym bardziej, że ideałem jeszcze nie jest a Pique musi się już liczyć z tym, że potrzebuje dłuższego odpoczynku pomiędzy meczami aby utrzymać przyzwoitą formę.

Czy można sobie wymarzyć lepszy start w Barcelonie dla 20 latka niż spora ilość minut ale niekoniecznie w najważniejszych meczach?

Inną sprawą są finanse. Transfer tani nie jest. Zapewne trzeba byłoby sprzedać wszystkich wypożyczonych (różnie z tym może być) i być może Cillessena aby zrównoważyć budżet.

Azi

7

Co za różnica kto strzela? Ważne jest aby wygrać.

Azi

0

A co ma piernik do wiatraka?

Azi

4

W składzie PSG na wczorajszy mecz nie było żadnego nominalnego środkowego pomocnika :D
W pomocy zagrał stoper (Marquinhos) i dwóch bocznych napastników (Di Maria i Draxler). Ten ostatni grywał wprawdzie w Wolsburgu jako ofensywny pomocnik ale zawsze miał za sobą dwóch typowych środkowych pomocników. Podobnie Di Maria był testowany w Realu ale stosunkowo szybko zrezygnowali z takiego pomysłu.

Toż to niepoważna drużyna w tej pseudo elitarnej lidze. Może na L1 takie cuda wystarczają ale niemożliwe jest, żeby z poważnymi rywalami w LM dało się tak z kimkolwiek wygrać. A oni się obrażają na Rabiota zamiast go po rękach całować, że jeszcze pół roku chce u nich grać...

Azi

1

Chrapkę na transmisję ma pewnie połowa naszych stacji. Problem w tym, że nasze tv - z TVP na czele - żyją w świecie gdzie chcieliby dostać prawa za grosze. Nikt im tych praw po tej cenie nie sprzeda bo taki precedens obniżyłby cenę dla innych w przyszłości.

Azi

0

Śmieszny komentarz :)

Azi

0

Co jest w tym dziwnego?

Azi

0

Widzę kilka rozwiązań:
- spróbować na lewej Malcoma
- zagrać 3 z tyłu co odciąży wahadłowego z części zadań defensywnych i będzie można postawić tam bardziej ofensywnego zawodnika
- Miranda/Wague - przy czym ten drugi wydaje się na dziś bardziej pewny. Pytanie czy zawieszenie nie działa też w LL?

Azi

0


1:47 ;)

Azi

24

Tyle że bardzo możliwe że na lewej zagra Semedo

Azi

1

Ciekawy skład. Mam nadzieję że S. Roberto wyjdzie na lewej stronie i będzie współpracował z Cou. Na prawej Semedo asekurowany przez Vidala + ofensywny Alena. Z przodu Leo i Suarez. 442 ale można też rozpisać na 4231. Moim zdaniem tak to powinno wyglądać ale znając Valverde na lewej jednak wyjdzie Semedo.

Azi

1

On :)
Tak naprawdę gramy 3-5-7
Pozdrowienia dla Gmocha

Azi

0

Semedo znowu na lewej czy dziś S. Roberto?

Azi

4

Albo S. Roberto jest na liście jako pomocnik (wypada Samper/Alena) albo na trybuny któryś ze stoperów (Murillo, Vermaelen - a może Pique dostanie wolne?)

Azi

2

Z dużo kolega się nagrał w football managera...

Azi

0

Najwyraźniej nie rozumiesz. Bo właśnie Twoje wnioski są tak naiwne jakby je wymyśliło dziecko. I nie chcę Ci pojechać. Po prostu czasem jest fajny temat do dyskusji a ktoś wyjeżdża z tak naiwnymi teoriami jak te, które tutaj wrzuciłeś. I temat umiera - a szkoda.

Piłkarze to ludzie poważni. Grają za grube pieniążki i wiedzą że nie ma takiej opcji jak "wybieranie sobie komu będę podawał a komu nie". Albo grasz drużynowo albo nie grasz wcale bo w dużych klubach trener nie może sobie pozwalać na wystawianie takiego idioty - to jest proste i logiczne.

Tak samo jak logiczne jest, że zawodnicy mają różne umiejętności. Jedni są lepsi (Leo, Suarez) inni odstają pod tym względem (Paco). Dlatego Ci słabsi nie błyszczą w lepszych klubach a mogą być gwiazdami w innych (szczególnie jak podejdzie im styl drużyny i trafią z formą). Ale fakt, że ktoś zagra 10 kolejnych spotkań nie zmieni faktu, że może mieć za małe umiejętności na daną drużynę. I idealnym przykładem jest tutaj Semedo - który na prawej obronie gra więcej niż S. Roberto (Semedo: 1647 minut, S. Roberto: 1253 min). Ale jak przychodzi do poważnego meczu i obaj są zdrowi to zawsze gra drugi. Bo jest po prostu wyraźnie lepszy. I nie ma w tym wielkiej filozofii. Po prostu Semedo brakuje pewnych umiejętności choć może mieć lepszą technikę i grę w odbiorze niż nasz wychowanek.

Azi

30

Szkoda żeby się u nas marnował. Życzę powodzenia w nowym klubie, dużo bramek i licznych sukcesów :)

Azi

0

Cóż - nic nie poradzimy. Ale Cou ma w ostatnich 7 meczach ponad 530 minut a nie jest to zawodnik jak Rakitic bazujący też na wytrzymałości. Wiemy, że nie jest to jego najmocniejsza strona a nie bardzo jest kim rotować.

Azi

0

Ciekawe. Miało być 15 dni a wychodzi 21 :/

Azi

2

Alba na boisku: "O! Ktoś wychodzi na wolne pole! A nie - to Paco - to nie podaje..."
ARGH! Co za błyskotliwa logika...

Kolejny standardowy tekst: "Gdyby koledzy podawali do X to byłby on genialny".

Azi

9

Całkiem mądry facet. A nie żaden gryzoń ;)

Azi

5

Wiecznie te same teksty, które nie mają żadnego sensu "gdyby X grał regularnie to byłby genialny". Bo to jakie umiejętności ma zawodnik zależy od tego jak często gra...

Azi

0

To nie jest mudnial na który ludzie czekają 4 lata a ogląda go nawet moja żona (a nie zna się totalnie na piłce i w ogóle jej nie interesuje). Tutaj masz 5 dni do pierwszego meczu, więc musisz w tym czasie wykupić prawa, zorganizować wszystko i rozreklamować, bo po za kibicami Barcelony i Realu mało kogo to na dziś interesuje. W dodatku inne stacje mają w tym czasie np. seriale, które mają dopiero gigantyczną oglądalność i z których ludzie nie zrezygnują od tak dla jednego meczu.

Azi

0

S. Roberto pokazał jak wygląda ofensywna gra bocznego obrońcy. Szkoda że zmarnował drugą setkę, ale to bez znaczenia w ogólnym rozrachunku.

Po zejściu Rakiety środek pola trochę się złamał. Średnio mi pasują takie wejścia Vidala, bo to zaburza schemat. Ale Arthur, Busi i Rakitic nie mogą grać wszystkiego - dlatego niezmiernie mnie cieszy transfer de Jonga. Taki kwartet poparty zadaniowcami Vidalem (waleczność) + Alena (ofensywa) to powinien być idealny zestaw.

Wyróżniłbym Cou. Dużo się napracował, bo broniliśmy w 442 a przy przejęciu od razu szedł do ataku. Odpowiada mi taka pozycja dla Brazylijczyka - niestety trzeba się pogodzić, że będzie znikał w końcówkach spotkań.

Azi

0

Zapewne olbrzymia. Tym bardziej teraz, kiedy zapowiada się hicior w półfinale. Nie robiłbym sobie nadziei bo nasze tv stoją na przegranej pozycji negocjacyjnej tym bardziej że czasu brak. Albo akceptują warunki albo do widzenia.

Azi

22

Szczerze wątpię. Na podstawie czego określasz te cyferki?

Azi

1

Ale Real ma nas, derby Madrytu i Ajax w jeden tydzień. Nie zazdroszczę.

Azi

0

Negocjacje pewnie będą ale:
- nie ma za dużo czasu do pierwszego meczu
- wszystko zależy od ceny

Raczej nie robiłbym sobie nadziei. Ewentualnie na finał jest szansa.

Azi

0

Możesz zakładać że wiesz więcej - Twoja sprawa. Ale ocenia się po czynach a nie po "widzi-mi-się" a napisałeś taką bzdurę, że to głowa mała.

Azi

0

Ciężki dwumecz. Znowu once de gala albo nas zmiotą. A będą zmotywowani, bo zdają sobie przecież sprawę, że w lidze odrobić 10 punktów będzie im bardzo ciężko - tym bardziej że z trudnych wyjazdów mamy tylko Santiago Bernabeu i Ramon Sanchez Pizjuan. Na siłę jeszcze Celtic ale do tego czasu liga może być dawno rozstrzygnięta.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?