Azi

9

Takie transfery łączone bardzo mi się podobają. Nie dość że wykłada się tylko część kasy to jeszcze zawodnik trafia do klubu, gdzie ma dużo większą szansę na granie.

Azi

4

Ale masz mózg wyprany...

Unia się nie czepia do czasu aż nie próbujesz naginać/łamać przepisów unijnych. Pisanie że KE "czuwa na przestrzeganiem konstytucji w Polsce" świadczy tylko o tym, że za dużo oglądasz telewizji. Proponuję poczytać o tym jak działa UE i jakimi sprawami się zajmuje a jakimi nie.

Azi

1

Dwa dodatkowe ciężkie mecz. A pokonanie Realu w finale jest dużo bardziej kuszące niż dwa półfinały.

Azi

1

Gość się urodził pod szczęśliwą gwiazdą. Pół roku temu nie grał w profesjonalną piłę a dziś jest w najlepszym klubie na świecie i to z numerem 6.

Nie wiem czy jest psychicznie gotowy na taki "przeskok". W najgorszym razie pół roku posiedzi na trybunach. Oczywiście może to być genialny talent i może odpalić ale prawdę powiedziawszy - jako realista - nie wierzę w taki obrót spraw, choć bardzo, bardzo bym tego chciał.

Azi

5

Isco o ostatnich 7 meczach (w tym 4 w PK) zagrał około 120 minut. Masakra! Po co chłopie podpisywałeś nowy kontrakt? :'(

Azi

4

Kolejny klub i pewnie też grać nie będzie. Szkoda mi go bardzo bo talent do gry nieprzeciętny. Szkoda że trochę wybrakowany :(

Azi

0

Nie. Rafa nieźle się prezentował ale znowu uraz. Vermaelen grałby więcej ale też szklany niestety. Z wymienionych nie gra tylko Samper.

Liczę że Umtiti będzie zdrowy ale i tak Pique potrzebuje zastępcy. Może Tobido a może ktoś inny.

Suarez też już jest wyeksploatowany, więc o minuty dla Cou/Dembele nie ma się co martwić. Z mniejszą ilością minut pogodzić będą się też musieli Busi i Rakitic. Może nie drastycznie i nie od początku przyszłego sezonu ale jednak stopniowo tak być musi.

Azi

0

Jest. Ale do pełni szczęścia brakuje nam de Jonga. Na szczęście dołączy już w lecie.

Swoją drogą możemy mieć mocno okrojony skład na przyszły sezon. Jeżeli odejdzie Cillessen, Vermaelen, Samper i Rafa. Plus oczywiście Murillo i Boateng. Może się okazać, że w pierwszej drużynie jest 18 zawodników (dojedzie de Jong) a nadal nie wiemy czy będzie sens aby został Malcom.

Azi

0

Kurde. Nie mam :(

Azi

1

Dokładnie. W dodatku po co nam gra piłką skoro można posłać dzidę do Malcoma? A najlepiej grać na wrzutki w pole karne? Można też kupić jeszcze 3 zawodników w stylu Vidala i postawić na twardą walkę na całej szerokości boiska. Oczywiście i koniecznie w ustawieniu 4-2-3-1!
Ale co ja gadam?! Można przecież tych zawodników wyciągnąć prosto z La Masii, gdzie przecież przyjmują tylko takich, którzy mają świetne warunki fizyczne a niekoniecznie potrafią grać piłką.
Tylko zły Valverde tego nie rozumie, choć to przecież tak oczywiste ;)

Azi

1

No co Ty?! Żeby grac u Valverde trzeba mieć ukończone 21 lat i co najmniej 3 mln widzów na instagramie. Nie wiesz?

Azi

0

Fakt - lepsze porównanie :D

Rozwaliło mnie jak ktoś napisał, ze odda 10 naklejek osobie, która wyślę mu swoje zdjęcie z garnkiem na głowie i dostał ich sporo. A jakie bluzgi leciały jak nie dostali naklejek?

Z jednej strony jest to bardzo zabawne. Z drugiej jest to bardzo przerażające. Ale żyć trzeba a świata się nie zmieni.

Azi

1

Dokładnie. Trzeba przejść nad tym i olewać, olewać, olewać. A jak ktoś Cię wybitnie irytuje to wchodzisz na profil i klikasz ignoruj. I tyle.

Swoją drogą: rozumiem że laski potrzebują "lajków". Ale potrzeba "herbów"? Jak zbierzesz 100 to możesz sobie kupić kawę starbucksie czy co? Taka potrzeba społecznej akceptacji?

Azi

0

Znowu się zaczyna wypożyczanie do nas zawodników? Już to przerabialiśmy w poprzednim sezonie a efekty były dalekie od oczekiwanych. Po co tak?

Azi

3

Tłoczno wśród stoperów w naszych rezerwach.

Azi

1

Uważam że trzeba mieć coś zryte w głowie, żeby kogoś bawił ten rodzaj humoru. I nie - nie jestem antyszczepionkowcem. Wręcz przeciwnie.

Azi

0

Jasne że takie też były :)
Po prostu rzuciło mi się w oczy to co wymieniłem. Sporo podobnych negatywów w większości artykułów. Ale tak jak napisałem - nie dziwi mnie to specjalnie. Za to cieszy mnie że Arthur szybko do siebie przekonuje, bo to znaczy że mamy grajka na lata :)

Azi

2

Jestem dorosły (niemal dosłownie stary) a "lajki" mnie nie wyżywią. I równie mało interesują. Sorry ale kierujesz swoje zarzuty w złą stronę.

Po drugie chyba nie załapałeś przesłania tego co napisałem skoro mnie atakujesz. Nie będę Ci jednak nic tłumaczył. Zrozumiesz albo nie - Twoja sprawa.

Azi

1

Nie przesadzajmy. Mimo wszystko przejście z ligi brazylijskiej do hiszpańskiej to bardzo duży przeskok i można mieć obawy w tym związane.

Pewności też mieć nie można - jest bardzo dużo czynników na które nie ma się wpływu a które mają wpływ na zawodnika i mogą decydować o tym, że transfer będzie "pozytywny" czy "negatywny".

Nie dziwi mnie też, że ludzie chcieliby aby stawiać na dużą ilość wychowanków ale trzeba zrozumieć, że zawodnicy o takim potencjale, który pozwala zrobić różnicę w Barcelonie, nie rodzą się się codziennie a nawet co roku. Trudno też aby wszyscy byli w naszej akademii. Bądźmy realistami - jak raz na sezon/dwa jakiś zawodnik przejdzie do pierwszej drużyny (nie mówię że będzie gwiazdą zespołu) to już będzie dobrze.

Azi

4

Jak to miło wejść sobie w archiwum i poczytać komentarze pod pierwszymi artykułami na temat Arthura :)

Początkowo przelewa się bardzo dużo narzekactwa typu:
- "drugi Douglas/Gomes"
- "za drogi"
- "Alena lepszy" (tutaj trzeba oddać koledze ViscaBarca123, że z uporem powtarzał że to inna pozycja - dużo osób nadal tego nie rozumie...) itp.itd.
Z czasem jednak zawodnik zaczął przekonywać coraz więcej osób.

Po pół roku od przybycia do Barcelony (zaledwie pół roku!) transfer Arthura za 30-35 baniek wydaje się istną promocją! To pokazuje jak ogromnym sukcesem był ten transfer i jak bardzo potrzeba nam jest takich zawodników.
Podobne nadzieję wiążę z de Jongiem, że też wejdzie i zrobi różnicę. I nie mówię tutaj "drugi Busi, drugi Xavi czy drugi Iniesta" bo nie lubię takich porównań. To są zawodnicy jedyni w swoim rodzaju - nie do skopiowania i nieporównywalni. Ale to jest ten rodzaj pomocników jakich nam potrzeba - szkoda że nie wyszli z La Masii, ale nie można mieć w życiu wszystkiego :)

Azi

6

"Sergi Roberto pozdrawia kibiców Legii Warszawa" :D

Azi

2

Real chciałbym na deser na finał. I tak już jest za duży natłok spotkań a z potencjalnie słabszym rywalem jest większa szansa na rotacje.

Azi

5

Kogo byście chcieli na półfinał PK? Ja Gironę :D

Azi

1

Nie wyciągajmy daleko idących wniosków po jednym meczu. Tak samo jak po Romie nie byliśmy beznadziejni tak samo po Sevilli nie jesteśmy niepokonani.

Wczoraj obrona rywali łamała się przy co drugiej akcji. Mieli gigantyczne problemy z przekazywaniem sobie krycia i zwyczajnie to wykorzystaliśmy. Stąd bramka i Rakitica i S. Robero (a powinny być dwie). Obaj wychodzili z głębi pola i nikt nie próbował nawet ich kryć. Nawet druga bramka Cou to kuriozum bo Promes dosłownie go odpuścił. Bramka Suareza to samo - wchodzi w pole karne a rywale tylko się przyglądają.

Rywale nas nie przyzwyczajają do takiej gry. Ale bardzo dobrze, że umiemy wykorzystać błędy rywali.

Azi

1

Pamiętaj że podanie to jedno ale nie mniej ważne jest , że ktoś musi wychodzić na pozycję aby do takiego podania w ogóle doszło. Arthur zaliczył genialne zagranie - i oby jak najwięcej takich. Ale to ruch Rakitica i jego urwanie się z krycia dał możliwość do takiego zagrania.

Swoją drogą odniosłem wczoraj wrażenie że gra 5 w linii obrony wychodzi Sevilli bokiem. Mieli gigantyczne problemy z przekazywaniem sobie krycia i co rusz ktoś im się urywał.

Azi

0

Kibicu Sevilli. Rzuć ten szalik. Idź do sklepu i kup coś w barwach Blaugrana :)

Azi

0

Może uważać sobie co tylko chce. To świadczy tylko o nim a mnie mało interesuje. No dobra - w ogóle mnie nie interesuje :)

Mam za to duży szacunek do osób, które potrafią się przyznać do błędu oraz do tych, które sprawdzają dane zanim wymyślą sobie jakąś teorię.

Azi

0

Muszą mieć na niego mocne papiery. Szkoda mi chłopaka. Inteligencja i skromność nie należą do jego zalet ale - nie oszukując się - to zwykły chłopaczek na posyłki. W dodatku będzie kozłem ofiarnym, bo nie wierzę aby ktoś wydawał mu polecenia na piśmie.

Azi

4

Valverde dostał rozbity zespół po odejściu Neymara, więc i ławkę (chcąc nie chcąc) miał jeszcze mniej atrakcyjną. W dodatku w trakcie sezonu odszedł jeszcze Masche.

Sorry ale wymyśliłeś sobie teorię a teraz próbujesz pod nią naciągać fakty.

Azi

0

A ja wolałbym Vermaelena za Pique.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?