Azi

0

Ładny wynik. Ciekawe ile osób ogląda eleven?

Azi

0

Trzeba przyznać, że akcja Semedo i Malcoma z 31 minuty imponująca. Dwóch zawodników z wielkim potencjałem do takiej gry.

Problem w tym, że reszta kolegów takiej gry nie lubi i grać tak nie chce, więc nikt za tą akcją nie poszedł.

Azi

0

Zapewne masz rację. Zakładam zmiany (nie wiem czy od razu na drugą połowę) S. Roberto za Semedo i Leo z Malcoma.

Azi

0

Dwie ;)
Ale rzecz nie w ilości ale w tym kto w gra

Azi

1

Trzeba mieć jaja żeby wystawić taki skład na Real na własnym stadionie :)

Azi

0

Isco wziąłbym w ciemno. Zastanowiłbym się nad Ceballosem ale on u nas znaczyłby jeszcze mniej niż w Realu. Nie obraziłbym się za Marcelo (jako zmiennik Alby ;)

Azi

2

Coooo?
Statystyki nie przemawiają za S. Roberto? :D

Ale to nie jest najdziwniejsza część wypowiedzi, bo:
"przede wszystki postawa na boisku za tym nie przemawia"
to jest po prostu ślepota. Jeżeli nie widzisz zdecydowanie lepszej gry całego zespołu, kiedy na boisku jest S. Roberto, to sorry.

Warto się zastanowić czemu w takim razie S. Roberto gra w najważniejszych meczach (a nie Semedo) i czemu to właśnie Semedo zszedł z Valencią, kiedy trzeba było gonić wynik. To że Ty (i inni) nie rozumiecie, że S. Roberto jest o wiele, wiele bardziej produktywny dla zespołu niż Semedo, to nie znaczy że inni tego nie widzą.

Azi

0

Spodziewam się składu podobnego do rewanżu z Sevillą. Real w fazie ataku przypomina ustawieniem 3-4-3 i gra bardzo ofensywnie usposobionymi bocznymi obrońcami, którzy szukają współpracy z bocznymi napastnikami oraz Modricem.

Real nie ma problemów z przejmowaniem inicjatywy ale jej utrata nie powoduje u nich nerwowości. Kontry to coś co lubią i co im wychodzi. Nie wierzę jednak aby odpuścili wysoki pressing, spodziewam się jednak, że jeżeli uda nam się przedrzeć przez pierwszą linię, to natychmiast będą się cofać bardzo głęboko.

Moim zdaniem kluczem do zwycięstwa będzie związanie w defensywie obu bocznych napastników/skrzydłowych (jak zawał tak zawał) a można to tylko zrobić bardzo odważnymi wejściami bocznych obrońców, za którymi będą musieli wracać i napastnicy. Do tego koniecznie bardzo wysoki pressing. W dodatku intensywny - więc możliwe że Cou zejdzie dość szybko z boiska, bo nie jest demonem kondycyjnym.

Największą bolączką dla Realu powinien być bardzo intensywny pressing - coś z czym nie poradzili sobie w pierwszym meczu w tym sezonie. I to pomimo tego, że nie grał tam Messi. To trzeba Leo przyznać, że czyta grę jak mało kto - nie musi dużo biegać, żeby odciąć rywalom możliwość podania. Ale kiedy jest podirytowany (jak w meczu z Totkami) to potrafi wrócić za rywalem pod własne pole karne. Lepiej więc, żeby zagrał.

Azi

0

Zabawne jest to, że ta gra tak naprawdę nie jest jeszcze ukończona. Na dniach ma wyjść wydanie 0.17 i już nie mogę się doczekać żeby zacząć od nowa ^^

Azi

1

Gracie/graliście w Factorio?

Nie sądziłem że znajdę grę (po Football Managerze) w którą mógłbym grać kilkaset godzin. W FMa nie gram już dobre 5 lat a w Factorio siedzę tyle, że żonka narzeka, że już w ogóle z nią nie rozmawiam :D

Tak się zagrałem, że zapomniałem obejrzeć pierwszy mecz z Levante w PK a jeszcze dwa miesiące temu powiedziałbym, że to niemożliwe.

Azi

0

Nie przeszkadza mi jako rezerwowy tylko trochę przypomina mi przypadek Digne.

Jest w sezonie sporo takich spotkań, gdzie prowadzimy a rywale zaczynają się otwierać robiąc miejsce na kontry. To jest dla mnie idealna okazja na wprowadzenie Semedo. Nie widzę jednak problemów na linii Semedo - Messi. Zresztą ostatnie mecze przeczą takiej teorii. Leo i tak gra ostatnio głównie w środku.

Azi

0

Nic tak nie cieszy jak brak porozumienia z Rabiotem :)

De Ligt musi najpierw obiecać PSG, że do nich przyjdzie żeby w ostatniej chwili ogłosić że nie jest niewolnikiem w złotej klatce wiec wybiera Barcelonę. To warunek konieczny :D

Azi

11

Marketing pełną gębą :)
Tylko taki jakiś... chiński.

Azi

1

Źle się zrozumieliśmy. Ja miałem na myśli: po co w ważnych meczach wystawiać Semedo - słabszego obrońcę. Samo zastanawianie się nad pytaniem: kto ma zagrać jest dla mnie bez sensu. Wiadomo że S. Roberto, chyba że musi łatać dziurę w drugiej linii.

Azi

0

Wystawienie Semedo zaburza płynność gry co jest dla nas bardzo ważne. Za to Portugalczyk byłby nieporównywalnie lepszy w grze z kontry i przy grze bezpośredniej. W takich wariantach to S. Roberto wyglądałby śmiesznie w porównaniu do Semedo.

Ale my nie gramy takiej piłki, więc to S. Roberto jest podstawowym obrońcą. Dużo razy już to powtarzałem: S. Roberto nie jest ideałem na prawą obronę ale gra dlatego, że Semedo nie ma minimum niezbędnych umiejętności (głównie gra bez piłki), która pozwoliłaby mu wywalczyć pierwszą jedenastkę.

Semedo zalicza jednak dość dużo minut, bo S. Roberto gra też w drugiej linii a i z uwagi na dużą liczbę minut też potrzebuje rotacji. Bardzo liczę na rozwój Wague, Moreya albo Emersona, którzy wykażą się nie tylko techniką i motoryką ale przede wszystkim grą bez piłki.

Trochę dziwię się Semedo, że nie szuka transferu. Na zostanie u nas pierwszym prawym obrońcą nie ma praktycznie szans. Kupiliśmy już dwóch ewentualnych zastępów a w La Masii jest jeszcze bardzo obiecujący Morey. W innym klubie Semedo wyglądałby dużo lepiej niż u nas. Im bardziej zespół chce grać piłką tym bardziej wychodzą jego niedostatki, które maskują naprawdę olbrzymi potencjał tego zawodnika. Zwyczajnie mi go szkoda.

Azi

0

Wróżbita Maciej ma tutaj konto? :)

Azi

0

Jaki byłby sens wystawiania w ważnym i trudnym meczu słabszego prawego obrońcy? O.o

Azi

1

Przecież jest nieporównywalnie lepsza. Te cyferki nie są potrzebne do szczęścia ;)

Azi

4

Chyba kolega nie przeczytał artykułu...

Azi

0

Szukałeś rozwiązania w googlach? :D

Azi

4

PiS kłamie mniej niż PO = sukces

Normalnie propaganda rodem z TVP.

Typowa Polska rzeczywistość... Rządzić kilka lat a wszystkie swoje niekompetencje zrzucać na poprzedników. Nie ma znaczenia kto akurat rządzi, bo każdy kolejny rząd prezentuje ten sam żenująco niski poziom a swoje niekompetencje uzasadnia niekompetencją poprzedników (jakże oryginalnie).

Azi

2

Jeżeli dobrze rozumiem to chciałeś wyciągnąć średnią z ocen 6,5/10 i 0/10

Azi

1

Zdarzyło się i tyle. Szansa na wygranie w totka to 1 do 13.983.816 a jednak czasem pada 6-ka tylko akurat nie u nas ;)
Ot świat jest zabawnie skonstruowany - inaczej byłoby zbyt nudno :)

Azi

1

I bardzo dobrze. Im mniej tępoty w necie tym przyjemniej będzie się żyło.

Azi

0

Marnie - ale z matematyką :D

Azi

1

Real Madryt nie lubi to

Azi

0

Pinto był ogranym w poważnej piłce zawodnikiem. Pena ma na koncie 10 stpokań w rezerwach. Same porównania nawet nie mają sensu.

Azi

1

Pena na Real? Totalne szaleństwo na debiut dla niespełna 20 latka, który rozegrał 10 spotkań w dorosłej piłce. Nie wierzę w taki obrót sprawy.

Wague może zagrać na lewej stronie i moim zdaniem ma większe szanse niż Miranda z uwagi na ogranie w seniorach a nawet piłce na wyższym poziomie. Pytanie czy zawieszenie nie obejmuje PK?

Azi

1

Klasyki są świętem i dodatkowe dwumecze czy to w PK czy LM bardzo mi się nie podobają. Niby wszystko super ale takie mecze powinny być w finale. W tedy zwycięstwo cieszy nawet potrójnie :)

Azi

0

Wague może wystąpić w PK czy zawieszenie obejmuje również te rozgrywki?

Morer to też prawy obrońca - coś się wyraźnie szykuje :)
e: nie wiesz kiedy Morey wróci do gry? Jakoś w lutym miał się (szacunkowo) wyleczyć.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?