Azi

0

Z tym zmiennikiem to się nie śpiesz. Z jego ostatnich wypowiedzi można wywnioskować coś innego.

Myślę że tacy zawodnicy są w stanie pogodzić się z rolą rezerwowego pod warunkiem poważnej pensji. Z tym drugim może być trudniej, więc nie dziwią wycieczki na ostatnie sezony do Chin/Katarów/USA czy ostatnio Japonii.

Skoro u Valverde nawet Leo godzi się z siadaniem na ławce to wszystko jest możliwe :)

Azi

2

Znajdź użytkownika. Wejdź na profil. Pod avaterem są ikonki - szukaj "obserwuj" czy coś w tym stylu :)

Wersja hardcore: ustaw stronę z jego profilem jako stronę startową w przeglądarce :P

Azi

7

Ostatnio zawieszony. Dodaj kolegę ViscaBarca123 do ulubionych i będziesz miał świetną relację z wydarzeń nie tylko rezerw ale też La Masii

Azi

0

Ten mecz życia to i tak dużo za mało w stosunku do potrzeb. Nie trzeba być filozofem żeby zobaczyć że styl Malcoma nie pasuje do stylu zespołu. A nie dostosowuje się gry całej drużyny do jednego zawodnika - nawet jeżeli to byłby Messi (patrz. reprezentacja Argentyny).

Rozumiem że osoby lubujące się w bezpośredniej piłce chciałby żeby grał Malcom i Semedo. Ale to nie zmieni faktu, że budując zespół oparty na innym stylu tacy zawodnicy będą w odstawce. Semedo ma łatwiej bo jest jedynym prawym obrońcą w zespole. Ale i tak S. Roberto gra w najważniejszych meczach a Semedo jest zmiennikiem dającym trochę odpocząć. Malcom nie dość, że ma umiejętności mniejsze od rywali, to jeszcze nie pasuje stylowo. Warto mieć takiego zawodnika w zespole - idealny do kontry. Ale dla nas jest zbędny w ataku pozycyjnym co wyraźnie pokazują jego wcześniejsze występy w PK. Ani Semedo ani Malcom nie są jednak słabymi zawodnikami. Jest wiele drużyn w których oglądanie ich w akcji dałoby mnóstwo radości.

Azi

0

Nie wiem czy próbowali. Jakie to ma znaczenie? 95% tego co pisze prasa to zwykłe kaczki dziennikarskie

Azi

1

Nom. Jessica ładna ;)
A jak tam wolisz to już mnie nie interesuje :p

Azi

1

Willian? Bo prasa tak pisała?

Ostatnio nie kontraktujemy zawodników o których prasa wypowiada się jako o pewniakach (Pogba, Rabiot i itp.) tylko szukamy tam gdzie nikt się nie spodziewa.

Azi

1

Jakiego 30 latka masz na myśli? Najstarszym zakupionym zawodnikiem był Vidal (31 lat). Żaden inny zawodnik w wieku 30 i wyżej nie był sprowadzany. Trudno też spodziewać się, że nagle z naszej akademii wyciągniemy jakiegoś zawodnika, który mógłby zaoferować taką wolę walki jak Vidal.
Wypożyczyliśmy też Boatenga ale to nie jest transfer a desperackie łatanie dziury wobec braku jakiejkolwiek innej możliwości.

Azi

1

Ale "ładne" to sprawa gustu. O gustach się nie dyskutuje, bo to nie ma sensu.

Mnie się bardzo podoba gra piłką i powolne zbliżanie się do bramki rywala aby momentalnie ukąsić. Za to bezpośrednia gra z Lucho bardzo mi się nie podobała. Tyle że "podoba mi się" - "nie podoba mi się" nie ma tutaj żadnego znaczenia.

Barcelona to zespół który gra piłką i taki ma styl. Zawodnicy to lubią i dlatego są szczęśliwi, że trener gra tak a nie inaczej. Rozumiem, że ktoś jest kibicem ale domaganie się aby zespół odchodził od swojego stylu - to jest dopiero niepoważne w tym wszystkim.

Azi

0

Ad 2. Powiedziałbym że jest wręcz odwrotnie.

Valverde dostał podstarzały zespół rozbity odejściem Neymara, który miał być motorem napędowym na najbliższe lata. I zaczął przebudowę. Dostał Dembele (problemy wychowawcze) i później Cou (obecnie kryzys formy). Genialnie wprowadził do drużyny Arthura, wrócił na tyle na ile to było możliwe do naszego stylu po fatalnie wyglądającej grze za Lucho. Osiągnął nie najgorsze wyniki.

Zespół wyraźnie jest w fazie odmładzania. Jest Cou, Dembele, Arthur. Zaraz pojawi się de Jong. Do drużyny dołączył Alena (po ciężkim urazie) i dostaje szanse, choć będąc bardzo ofensywnie usposobionym pomocnikiem nie bardzo mieści się w koncepcji gry 433. Valverde przekonał Riqui Puiga do pozostania w klubie. Powoli zaczyna też sięgać po młodzież, choć te talenty z rezerw na kolana nie powalają umiejętnościami. Szansę dostali też Miranda, Chumi czy Oriol.

Oczywiście że Valverde mógł zrobić rewolucję i wylecieć z klubu w listopadzie przegrywając totalnie sezon. Wybrał drogę stopniowej ewolucji i odmładzania zespołu. I wyniki go bronią. A ten defensywny styl to jest śmieszny jeżeli weźmie się pod uwagę jak dużo trudności dostał przejmując zespół.

Azi

0

Zawiść, o której piszesz, to taka wyższa forma zazdrości (definicja sjp: https://sjp.pl/zawi%C5%9B%C4%87 )

Nie wiem czy ktoś tutaj czegoś zazdrości takim osobom. Za to nie ma co ukrywać, że bardzo zabawne jest kiedy grono hejterów dostaje pstryczka w nos taką informacją jak dzisiaj. Człowiek czasem chcę odpocząć od hejtu :)

Azi

0

Oto i kwintesencja całej tej "dyskusji".

"Ja podaję swoje argumenty Ty swoje."
Gdzie jest jakikolwiek argument? Tutaj masz definicje bo najwyraźniej to kolejne słowo, którego znaczenia nie rozumiesz:
https://sjp.pl/argument

I na koniec najlepsze:
"P. S. Pytasz mnie o wiek jak by to w ogóle miało znaczenie. Może dla ciebie ma.
Mi nie przeszkadza że rozmawiam z kimś młodszym czy starszym byle można było pogadać z sensem. Dla tego też nie pytam o wiek. I te marne prowokacje w ostatniej odpowiedzi. Litości. Jeśli wiek ma ZNACZENIE dla Ciebie to znaczy że uważasz się za osobę dojrzała i chcesz mi pokazać jaki jesteś dojrzały w konwersacji więc nie prowokuj mnie do dyskusji takimi pojazdami które cechują młodych nie mających argumentów rozmówców."

Wiek nie ma dla mnie żadnego znaczenia. Ale tutaj wyraźnie widać, że sam sobie wyciągasz głupie wnioski na temat tego co JA uważam a potem próbujesz ze mną o tym dyskutować. Mówiąc krócej: sam sobie wymyślasz co ja myślę na jakiś temat a potem uważasz że to moje faktyczne zdanie. Nie jest to objaw normalności ale z pewnością jest to objaw nieumiejętności czytania ze zrozumieniem.

Azi

1

Mnie się bardzo nie podobał styl za Lucho ale nie uznałem za sensowne krzyczeć i płakać z tego powodu. Teraz gra wyraźnie leży naszym piłkarzom. Wracamy do naszego stylu i kręgosłup zespołu jest szczęśliwy. Warto jednak pamiętać, że zespół jest wyraźnie odmładzany i ten proces jeszcze potrwa zanim się wszystko w pełni poukłada a zawodnicy zgrają.

Naprawdę jestem w stanie zrozumieć krytykę. Ale krytyki na stronie jest bardzo, bardzo mało. Hejtem natomiast można by obdzielić pół internetów...

Azi

2

Ten płacz to muzyka dla moich uszu :)

Azi

0

Tak mi się coś kojarzyło.

Oby nie miał powodów do radości po meczu :)

Azi

0

Ta jest! I darmowa pizza dla wszystkich!

Azi

1

Prawdziwy Ronaldo czy pan piękniś?

Azi

0

Już sie nie mogę doczekać :D

Azi

1

No i super.

Już nie mogę się doczekać tych płaczów na LR :D
Normalnie jak mocno spóźniony prezent na święta :)

Azi

0

pasquda co z Tobą? Ktoś Ci zadał pytanie więc uciekłeś? Przecież ja zrobiłem dokładnie to samo co Ty pisząc do mnie :D
Nie możesz odpowiedzieć (faktami) na nie mające żadnego sensu pytanie? Zmarnuj kilka sekund i odpowiedz. :D

Czyli jak Ty wymyślasz głupie, nie mające żadnej logiki pytania to jest ok, a jak sam takie dostajesz to już chowasz ogonek? Przecież tutaj wyraźnie "Jedno się kłóci z drugim."

Ja teraz tylko "oceniam konkretnie twoje wpisy" "A (Ty) czytasz swoje słowa i mój stosunek do tego."

Chociaż tak w sumie:
"Serio jak masz się tak kręcić to faktycznie obraz się"

Pozdro

Azi

0

Nie zmieniaj tematu. "Odpisz faktami"

Azi

0

Wstydzisz się tego ile masz lat? :)

Czy jesteś mi stanie odpowiedzieć w końcu na to pytanie?

Azi

0

Tak z ciekawości ile masz lat? :)

Azi

0

Serio spodziewasz się że bramkarz w takiej sytuacji będzie stał i się przyglądał?

Azi

0

Obejrzyj powtórkę. Tadic wyraźnie wchodzi przed bramkarza tylko po to aby go zblokować. Samo blokowanie nie jest sprzeczne z przepisami ale zwyczajnie nie miał farta bo stał na spalonym.

To był czysty fart Realu że sędziowie od VARu to wyłapali. Ale co do prawidłowości decyzji nie ma żadnych wątpliwości. Niestety :(

Azi

1

Jak zwykle mieli farta. Jak to mówią głupi ma zawsze szczęście...

Azi

3

Jakie ma znaczenie czy ją widział czy nie widział? Przepis nic nie mówi o tym że bramkarz ma widzieć strzleca/piłkę/czy cokolwiek innego. Zawodnik będący na pozycji spalonej uniemożliwia bramkarzowi interwencję. Taki jest fakt i dlatego był odgwizdany spalony.

Azi

0

Nie wyciągaj sobie za daleko idących wniosków.

Gdzie ja napisałem że Cou grał w PL co 3 dni? Weź sobie prześledź ile minut Cou spędzał na boisku a ile odpoczywał. Jesteś tak nieogarnięty że trzeba Ci podać wszystko na tacy, żebyś zrozumiał najprostsze rzeczy?
Klopp wspominał w wywiadach, że Cou nie nadaje się do gry co 3 dni i gaśnie w czasie meczu. To jest proste i oczywiste dla większości kibiców, którzy śledzą swój klub. Tylko Ty masz z tym jakiś życiowy problem i nie możesz się domyślić co autor ma na myśli jeżeli nie jest napisane wprost. I dziwisz się, że ktoś się irytuje jak czyta te Twoje uwagi?

Monitoruje się stan zawodników żeby wyłapać zmęczenie, unikać kontuzji przeciążeniowych i trzymać formę a nie żeby próbować zmieniać wydolność zawodników. Nikt normalny nie trenuje kondycji w czasie sezonu jak się gra co 3 dni.

Co Ty z tym obrażaniem się? Zawiesiłeś się czy co? Piszesz to i piszesz a ja nadal Ci odpisuje. To chyba znaczy że się nie obraziłem? Proszę Cię weź pomyśl zanim zaczniesz coś pisać...

Azi

1

Jak nie brał udziału w akcji jak wybitnie chodziło mu wyłącznie o blokowanie Courtois? :D

Azi

2

Nie bawię się w "gdybania". To niepoważne bo jak pokazałem wyżej można spokojnie polemizować w tej sytuacji.

Nie podoba mi się wynik ale w tej sytuacji nie mam żadnych wątpliwości. Sędziowie podjęli dobrą decyzję.

Courtois kiepsko zachował się przy pierwszym strzale. Dalej to czysty fart bardzo typowy dla Realu...

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?