2

Czyli dokładnie to co napisałem w wcześniejszych komentarach. Zszedł o połowę z zarobków. Alr będą mu po 50 mln wypłacać przez 10 lat. Czyli.... Znowu 500mln. Do tego ma być ambasadorem Barcy w USA reprezentując barwy innego klubu z MLS.... Tak się w ogóle da? A później coś ma robić w klubie przez następne 5 lat? Tylko jeszcze nie wiedzą co, bo w sumie za 5 lat to może być inny zarząd i nie widzieć Messiego na banerze reklamowym, albo u Pana Henia konserwatora na pomocniku? .

Boże widzisz i nie grzmisz. Przecież ten piłkarz (tak, wspaniały i najlepszą, bez ironii) przerobi ten klub na drobne.
Kibicuję Barcie od 1991 roku. Ale takiego niszczenia klubu nie uświadczyliśmy nawet za Gaspara.
Przytaczajcie ile chcecie argumentów jak to klub na nim zarabia. Ale sorry propozycja płacenia mu przez 8 lat 50mln rocznie, za nie robienie nic to jest skandal!
Ja rozumiem że Barcy nie stać na jego kontrakt i w ten sposób próbuje rozłożyć płatność, ale ludzie przejrzyjcie na oczy! Wielki Leo zszedł o połowę z zarobków? Dostał 500mln za 2 lata gry? Dostał. Teraz też mu tyle dają. Dokładnie 500mln za 2 lata. Tylko wypłacą je w przeciągu 10.
Kur....no ręce mi opadają. I jeszcze stworzą do tego otoczkę żeby Pana Messiego Ego nie ucierpiało. No bohater. Obniżył zarobki. Bo chyba po to jest to tylko.
Byla Barca przed tobą. Ale po woli mam wątpliwości, czy zostanie coś z klubu PO tobie.

0

@Herbert zgoda. Przykład ostatniej kolejki ligi francuskiej. Dośrodkowanie i gol. Sędzia podnosi chorągiewkę, główny anuluje bramke. Var weryfikuje. Bramka.
Sztandarowy przykład idealności Varu.

Przesuwamy akcje 30 metrów od bramki. Sędzia podnosi chorągiewkę. Spalony. Piłkarz nie wychodzi sam na sam i nie strzela na bramkę i nie ma gola którego by strzelił/nie strzelił. Powtórka pokazuje że nie było spalonego. Błąd ludzki. Bo automatyczny Var by to wyłapał. Teoretycznie należało by tez puścić akcję dalej i w razie czego anulować bramkę. Tak jak to było w meczu Real Sevilla. DLa mnie idealna decyzja sędziego. Nie widział, podjął błędną decyzję akcja poszła do momentu jej przerwania. Var zweryfikował i sędzie cofnął do swojej błędnej decyzji. Ale gdyby od razu przerwano a sędzia by jednak ręki nie odgwizadł? Brak kontry i karnego dla Realu.
I tak można ciągle. Dlatego będą kontrowersje, że piłka nożna to nie football amerykański polegający na wznowieniach. Tam można rozegrać całą akcję a jak wychwycił monitoring błąd/przewinienie co cała akcja będzie anulowana. W piłce nożnej tego nie ma bo akcje są zbyt dynamiczne i często trwają nieprzerwanie. Dlatego właśnie to należało by usystematyzować.
Var do spalonych - jestem za tak. Bo 1 mm spalonego to nadal spalony.
Var do rąk? Nie. Dlatego, że jeżeli zagranie ręką podlega opiniowaniu przez sędziego to drugi sędzia nie powinien mu sugerować że była ręka bądź nie. ALbo sędzia widzi coś i gwiżdże albo nie gwiżdże i tyle.
Niby powrót do przeszłości ale albo mamy kontrowersje i niejasne decyzje (przykład ręki z meczu MU Villareal analizowanej przez VAR, gdzie dla mnie karny był bo choć odbiła się od części ciała, a później poszła w rękę, to jednak ta ręka była odsunięta w bok i sprawiał, że piłka nie poszła dalej w kierunku bramki), albo gramy tak jak to miało miejsce przez 100 wcześniejszych lat.
Jest też opcja 3. Ręka to ręka i jeśli jest odsunięta od ciała to jaka by nie była to ręka.

0

Sorry ale co to za brednie w stylu:
Będzie ambasadorem klubu w USA, po przeniesieniu się do MLS.
To rozumiem, że klub z MLS kupi go i wyda kasę na kontrakt, aby koleś promował inny klub? Ja rozumiem, że amerykanie mają opinię ćwierćinteligentów, ale nie tyczy się to się sfery biznesu, promocji i zarabiania kasy. Takie konstruowanie umowy pachnie wałkiem na ćwierć mili chyba, że już na ten moment podpiszą kontrakt z kimś z MLS. Bo inaczej nie widzę jakiejkolwiek szansy że Messi pójdzie do MLS. Bo co? Idę do was ale promuję FC Barcę? Nie gram w waszej koszulce tylko Barcelońskiej? To się mija z jakąkolwiek racjonalnością.

A na marginesie po tych sensacjach z wysokością kontraktu Messiego uważam że teraz wszystko powinni zrobić jawnie. Choć i tak wiem że dadzą mu tyle ile zarabiał tylko rozłożone na 10 lat. Bo przecież tylko debil może zaproponować coś takiego "Ostatni etap umowy to pięć lat w obszarze piłkarskim Barcelony, choć nie sprecyzowano, na jakim stanowisku".
Bo to oznacza nie mniej ni wiecej niż: nie wiemy kto będzie za 5 lat u sterów Barcy. Nie wiemy czy będzie ktoś cię widział na jakimkolwiek stanowisku. Ale wypłatę ci damy tylko jeszcze nie wiadomo za co. Najwyżej posiedzisz w domu.
DRAMAT.

0

@mutombo bo system nigdy nie będzie idealny jeśli decyzję będzie podejmował człowiek. Niestety nie można stworzyć systemu który, był by w linii z ostatnim obrońcą, a jednocześnie z synchronizowany z momentem podania. Bo to zawsze człowiek określa moment podania i odnosi do tego momentu pozycję obrońcy. Wtedy dla systemu opcja jest 0/1. Jednak moment określenia podania jest ciężki. Jak to pokazali przy jednym spalonym Realu. Podanie załapało się na trzy klatki, gdzie w 1 i 2 był spalony w 3 już nie było.

0

Ewentualna oferta Aresnalu lub Evertonu będzie wyglądała tak:
Pokryjecie 50 proc pensji, to i my pokryjemy 50 proc pensji. A jak złapie długą kontuzje, to wraca do Barcelony.
I szczerze? Rozważył bym przyjęcie tej propozycji. Bo drugiej takiej może już nie być.

0

@Herbert i ja cię popieram. Też dużo nie rozumiem tu. Też myślałem, że cały układ polegał na tym, że Barca jak go wykupi za te dodatkowe 9m, to jest jej i może go sprzedać, a Betis zyskał gracza na 2 lata + zarobił za to 3 mln.
Dalej, jeśli Barca nie wykupi, to może Bestis go wykupić. Natomiast jak się nie dogadają to sprzedają i dzielą się po 50proc. I to by było racjonalne....chyba.
Ale jednak ze wcześniejszego art wynika, że jak Barca go wykupi za 9 mln i postanowi sprzedać, to w obecnym sezonie zysk ze sprzedaż dzielony jest po 50proc.
Czyli Barca żeby zarobić musiała by go sprzedać za ponad 30mln ?. Przecież to samo w sobie już jest jakaś paranoją. Natomiast idąc dalejm w przyszłych sezona Betis ma zyskać 20proc kwoty sprzedaży.
Czyli wyszło na to, że kupiliśmy gracza za 12 mln. Zyskaliśmy 6 mln na 2lata za "wypożycznie" zawodnika. Po czym kwota łączna transferu wzrasta dla nas do 15mln (6+9), bo płacimy Betisowi na czystko 3 mln za to, że zawodnik sobie u nich pograł?
No tak się robi biznes Made in Barcelona?
Nigdzie też nie znalazłem informacji żeby Betis miał oblig w wykupieniu graczy gdyby Barca go nie chciała. Co po prostu jest jakimś dramatem i sprowadza mnie do wniosku, że coś tu jest mocno nie tak.
Oby Emerson się sprawdził na tym prawym skrzydle.

1

Może ktoś w końcu pójdzie po rozum do głowy że jednak lepiej zawodnikowi dać jednorazowo jakieś pieniądze za podpis niż się zgodzić na chorendalny kontrakt, po mimo rozłożenia na kilka sezonów. Bo kiedy przychodzi co do czego to tego gracze nie idzie sprzedać, nie idzie zwolnić, nie idzie się pozbyć bo bierze tyle, że szkoda go na trybunach siadać. I wpadamy we własne sidła.
Niech przychodzą tu ci co chcą grać. Nawet jak przychodzą za darmo. Jedni się dopasują inni nie. Jeśli tego u nas nie zrozumieją to skończy się jak z Dembel, Umtiti, Roberto i oby nie Pijanice. Będzie baza niepotrzebnych graczy którzy będą musieli być w klubie z uwagi na kontrakt.
To po to my mamy czystke zrobić?
Ja czystkę widzę tak. Zaproponować racjonalny kontrakt Dembele, a jak się nie zgodzi, wykorzystać umiejętności przez sezon do cna, podziękować za grę po końcu kontraktu i życzyć szczęścia.
Umtiti? Nie będzie chciał odejść? Niech będzie 5 defensorem. Trudno nic nie zrobimy. Chyba że znajdzie się ktoś kto zapłaci część pensji. Wtedy ocenić czy się opłaca czy nie.
Sami się wkopaliśmy sami z tego wyjdźmy i nie popełniajmy błędów.

0

@Sortello zgadzam się całkowicie poza tym Emersonem.
Żeby wziąc całą kwotę z transferu musimy zapłacić Betisowi 9mln. Do tego doliczamy wydane już 6mln. I mamy 15mln. Czyli zarabiamy wszystko ponad 15mln. A ile za niego można otrzymać? Czy ja wiem czy ktoś da 20mln? Drugą opcją jest sprzedanie go przy jednoczesnym nie wykupowaniu. Wtedy zarabiamy powyżej kwoty 12 mln (my daliśmy 6 i Betis 6). Ale zysk > dzielimy na 2.
Tak więc z tego transferu możemy ugrać może 4-8mln. A mieć zawodnika jeśli wydamy 9mln. Przy naszym prawym skrzydle gdzie mamy w sumie jedynie Desta (bo obaj się chyba zgodzimy że Roberto może być uzupełnieniem każdej pozycji w ostateczności) to za mało. Więc czy jest sens sprzedaży zawodnika i kupowania kogo innego? Czy za 9mln jesteśmy znaleźć gracza na jego poziomie ogranego w lidze, w dość silnym zespole, który nie radził sobie najgorzej?
Ja myślę że Emerson to najlepszy wybór pod względem jakość/cena. No chyba że bierzemy kogoś z Barcy B. Z tym, że nie wiadomo jak to jest z tymi kontuzjami Desta. Czy są, czy też Koeman po prostu go nie wpuszczał?

0

Kiedyś Real postawil na Casillasa bo było zmuszony. Barca w podobnych okolicznościsch na Valdesa. Należy sobie odpowiedzieć na pytanie czy Penia da radę na początku sezonu przez 2 miesiące? Bo Matsa przecież nie będzie. Co jak co ja jestem jednak zwolennikiem starca na ławce rezerwowych o określonym poziomie. A Masip klub zna. Kwestia ceny.

0

@Sortello ty zdajesz sobie sprawę że Umtitiego nie chciano w zeszłym sezonie za darmo? Jedynie Lyon wyraził zainteresowanie, ale stwierdził, że kontrakt sprawia że nawet za darmo ten transfer byłby za drogi. To samo z Roberto jest. Pijanic 7mln zarobków ale tu może chętny się znajdzie. Coutinio? Serio będąc nim poszedłbyś gdziekolwiek za 1/4 pensji, bo ile on zarabia? 18mln? Po ponad półsezonowej kontuzji? Ale tu też wierzę że za jakieś zmienne ktoś się skusi.
Realne transfery to Firpo, Neto, Langlet i Miranda. Emerson to raczej powinien być do składu wcielany by grać na zmianę z Destem.

1

Koleś nie zarabia dużo. Może grać na lewym skrzydle i w środku. Są mecze w których mógłby zagrać. Szczególnie te gdzie spychamy przeciwnika w pole karne. Tam Duńczyk, dobrze grający głową i atakujący linię bramkową przy dośrodkowaniach, coś nam daje.
Do tej pory też nie widziałem nigdzie by się skarżył, że nie jest wpuszczany.
Wszędzie tylko że dobrze się czuje i próbuje dać ile może drużynie.
Kadra będzie pewnie 25 osobowa. Więc po co kupować kogos nowego nawet za 10 15 mln jak mamy go.
Każdy rozpatruje Barce w formie rewolucji. Ale niech do was dotrze że tu może przyjdzie z 5 nowych graczy. Z czego 3 za darmo. A pozbycie się dużej części będzie koszmarnie trudne. Nawet za darmo nikt nie chciał Umtitiego bo ma wysoki kontrakt. To kto weźmie Roberto? Nikt. Wątpie by dano mu 4/5 mln pensji a co dopiero tyle co zarabia. Kolejny Pijanic. Krzyk Visca dzieci.... Wypieprzyć na zbity ryj. Super. Tylko koleś nie grał cały sezon. I kto mu da 7mln pensji jakie dostaje? Tu się sfrajerzyliśmy bo Arthur brał 3.
Kolejny Dembele. Nawet nie wiem czym będą chcieli go zatrzymać. Na zejście z oficjalnych 11mln się nie zgodzi. Bo po co? Po sezonie ma kartę i podpis w ręku. Więc prowizja jego. A co mu da Barca? 7/8. Wg mnie to znowu za dużo, bo co jak znowu się połamie?
Laporta jest w ciemnej dupie trochę. Rewolucję to będzie można zacząć jak uda się zejść z wysoko opłacanych piłkarzy. A ci mają jednak rok dwa albo trzy kontraktu.
Poza tym Covid też zmienił sporo. Czy ktoś obecnie będzie schodził z zarobków? Dobrowolnie pewnie nie.

0

Obaj piłkarze mogą jeszcze wiele dać klubowi. Busi jest klasą samą w sobie z jako gracz na uspokojenie gry, albo przetrzymanie piłki. Roberto w formie może grać na 4 pozycjach, więc też jest nieoceniony, bo teoretycznie może łatać dziury kadrowe które na pewno będą. Raczej też nie jego winą jest to, że trenerowi odebrało rozum i zaczął stawiać na kolesia, który po ciężkiej kontuzji nie grał pół roku. A ten go wpuścił na najbardziej wymagające drużyny.
Kwestia czy sami zawodnicy zdają sobie sprawę że w obecnej sytuacji nie powinni zarabiać nawet połowy zarobków jakie otrzymują. I tu jest właśnie pies pogrzebany. Czy będąc Roberto/Busim zrezygnowałbym z 2/3 lub połowy zarobków, żeby dostać kontrakt na 2 lata (Busi) a może 3 (Roberto), jeśli zostając z tym co mam na papierze, dostanę tyle w rok. A i będę mógł odejść za darmo ze swoją kartą z możliwością podpisania jakiegoś fajnego kontraktu i premii za podpis? Ja bym raczej się nie zgodził ale dał z siebie wszystko zeby udowodnic że zarabiam a nie biorę za nic.
Możemy żyć złudzeniami ale tu jakąś lojalność się kończy. Nam łatwo ocenić z pkt widzenia kibica stojącego murem za klubem ale nie wierzę że znalazł by się ułamek procentu ludzi którzy podpisaliby obcięcie zarobków o połowę dla "idei".
A transfer?. Adekwatna sytuacja. Kto obecnie da takie pieniądze do zarobienia Roberto? A więc powtórka z Suareaza i płacenie części pensji aby obiżyć wydatki? Pewnie tak się skończy w paru przypadkach. Np Umtitiego. Ale nie Roberto który w ostateczności moze grać na lewej i prawej defensywie, defensywnym i środkowym pomocniku. A Busi to Busi. Nie wiadomo kto tu przyjdzie ale czy akurat mając jego to Dm będzie pierwszą pozycją jak@ będziemy chcieli obsadzić?

0

@dzefrej234 Jeśli Real grał by niedługo w finale to za 2/3 lata patrzył byś że pokanali strapiony kontuzjami Liverpool który przegrywał na potęgę w lidze angielskiej, Atalantę która jest dość mocna ale to nadal Atalanta, pokonywany przez Milan i Chelsea która odpaliła na koniec sezonu a tak grała w kratkę?
Czy kogoś obchodzi że wygrywając LM w sezonie:
15/16 Real najpierw wygrywał z Romą, później z Wolfsburgiem później już było lepsze City i fenomenalne ale jednak niespodziewane Atletico?
13/14 Shalke a następnie Borussia?
Jasne można przegrać z Ajaxem. Jasne można zrobić to na pełnej petardzie jak zrobili to biali w sezonie 17/18 pokonując PSG, Juve, Bayern. Ale ile znaczy odpowiednie losowanie przekonaliśmy się w tym sezonie. Jedna bramka mniej z Juventusem na CN i ominęli byśmy PSG, City itp.
Można żyć w przekonaniu chcesz być najlepszy bij najlepszych. Ale czy ktoś z nas gardził by półfinałem z Rb Lipsk, albo Lyonem? Nonsens. Wygrywa się umiejętnościami, ale i szczęściem i dyspozycją dnia. Można mieć Ronaldo co strzelił 2 bramki w rundzie jesiennej i się z niego śmiać , a później spuścić głowę kiedy pobija rekord sezony LM prowadzać drużynę do tytułu. A można mieć Messiego co strzeli w grupie więcej bramek niż każdy, a w najważniejszym meczu po prostu nie istnieje. Bo tak przecież było z Romą i Liverpoolem. Wygrał nam pierwszy mecz. Ale w drugim nie istniał. Można komuś aplikować 8 brakem a można w turnieju zaaplikować 8x po 1 i wygrać 8 meczy. Turniej rządzi się swoimi prawami. Tak jak liga. W lidze angielskiej biją się o każdą bramke. Leicester był w dupie bo im 2 bramek brakowało do przegonienie Chelsea przy takiej samej liczbie. Ale przecież Chelsea mogła je stracić w meczu. Natomiast my co? Przegraliśmy z bezpośrednimi rywalami i mieliśmy praktycznie po sezonie choć szczęście się do nas uśmiechnęło dając szanse. Niestety nie umieliśmy jej wykorzystać w pełni. Bo nie umieliśmy zagrać na wynik.

0

@Pstryk dlatego chyba lepiej mieć ich w grupie niż potencjalnie przy mocnej obsadzie liczyć ze trafimy ich po wyjściu z grupy.

0

Musimy zwrócić uwagę że 2/3 pierwsze miesiące na boisku gramy bez podstawowego bramkarza. Więc na ten moment potrzebujemy dwóch golkiperów. I tu jest pies pogrzebany. Aczkolwiek potrzeba zawsze była matką wynalazków. Więc kiedy stawiać na młodych. Należy też spojrzeć na to tak, że ten rezerwowy nie pogra nic jak wróci Mats. Nie jsst to dla mnie zrozumiałe. Ale nawet w dramatycznej formie Niemiec nie czół się nawet na moment zagrożony. A tak nie powinno być.

0

@LatajacyHolender bo następcy nie są na poziomie topu światowego, plus być może trener nie jest odpowiedni dla reprezentacji. Nie oszukujmy się. Reprezentacją rządzi się swoimi prawami. Niemcy zawsze będą mocni choć by mieli zapaść. Włosi, Hiszpanie jak odpalą. Poza tym ciężko porównać jakąkolwiek reprezentację do tej największej Hiszpanii. Tam 9-10 zawodników z pierwszej jedenastki, to byli gracze dwóch klubów, którzy jednocześnie byli topem, topów ówczesnej piłki. Z takimi graczami to pewnie 99proc tego forum by wyszło z grupy.

A co do Barcelony. Skoro mówisz, że Messi, Dembele nie nadają się na pressing to trzeba bronić niżej. ALbo zastosować taktykę adekwatną do ich poziomu. Natomiast jaką my stosujemy? Messi zwolniony z zadań defensywnych? Super. ZOstaje na szpicy? Super. To teraz pytanie do Ciebie:
Ile goli w tym sezonie Barcelona strzeliła po szybkiej kontrze?
Sam nie wiedziałem, ale taka ciekawostkę podana w transmisji meczu.
Spoiler:

0!! Słownie....ZERO!

To jaka jest idea w zostawianiu Messiego na szpicy? Co on tam ma robić? To pokazała chyba kontra Dembele, który minął w którymś meczu 4 przeciwników i Messiego. Ten próbował się podłączyć do biegu ale po 10 metrach stanął. Takiego wysuniętego gracza potrzebujemy? Co nie przeszkadza obrońcom przeciwnika w rozegraniu, nie biega do wybitych piłek sytuacyjnych, a przy kontrze pozwala się wyprzedzić piłce bo woli atakować z głębi?
Sorry piłka się zmienia. I zmienia się też Barcelona. Albo pomoc bo to o nią się rozchodzi zdominuje środek pola i odetnie przeciwnika dość wysoko od grania piłką, albo przyjmujemy go na swojej połowie i WSZYSCY, razem z napastnikami pracujemy nad przesuwaniem linii.
Zresztą ja nie rozumiem dlaczego nikt nie przesunie Messiego na 10. Niech gra na ofensywnym pomocniku. Na rozegraniu. Tam może nam dać wiele więcej niż nawet w napadzie. Ok strzeli mniej. Ale mając taki talent jest w stanie rozprowadzić pięknie piłkę do szybkich Dembele i Griezmanna. DOdatkowo wsparcie młodymi dynamicznymi graczami Fdj/Pedri/Puig/Ilaxi i doświadczonym Busim na DM + jeszcze jeden mocny solidny gracz zaowocuje w mojej opinii.

POza tym gadanie o pozycjonowaniu graczy jest bezsensowne. CHyba tylko w naszym zespole jest tak, że środkowy pomocnik ma problem z zejściem na skrzydło, albo prawy obrońca z grą na lewej. Jak patrzy się na Kloppa, Guardiolę i innych topowych trenerów to oni nie pytają czy ktoś chce grać gdzie lubi. Wystawia się go tam gdzie widzi go trener i ma zasuwać dla drużyny.
Mc finalista LM, mistrz Anglii. Dwóch środkowych napastników od wielu meczy gra z ławki ogony. Tym czasem bezjajeczny, bezpozycyjny, młodizutki Foden jest drugim najlepszym graczem drużyny. Można nie mieć środkowego napastnika? Tylko ile ich pomoc biega to nawet nie ma porównania.

3

@catalanian09 Aguero nikt nie zarzuca braku umiejętności, talentu, czy czegokolwiek. Tylko to już nie ten wiek, czas oraz nie te oczekiwania. Skoro MC nie decyduje się z ni podpisać kontraktu nawet na napastnika z ławki, to coś to znaczy. Jak widać po dzisiejszym meczy potrafi być decydujący i być jokerem.
Niestety w naszym przepadku ściągany jest jako nadzieja na środek napadu. A chyba nie o to nam chodzi? Bo w takim razie po co było się pozbywać podobnego napastnika. Dużo bardziej fizycznego, znającego klub, dającego co sezon ~20 bramek w samej lidze a ok 30 we wszystkich rozgyrwkach?
Tego nie rozumiem. Gdyby tu ściągnęli obiecującego młodzika. Albo solidnego 25-26 latka to ok. Ale inwestycja w wysokokontraktowego zawodnika 32+, który ma problemy ze zdrowiem i stabilizacją formy? To raczej powrót do przeszłości i próba utrzymania się na teraz i tu, zamiast praca u podstawy i przebudowa składu.
Chyba że plan Laporty jest taki, że ciągniemy na MEssim i ochłapach przez dwa lata, próbując zażegnać finansowy kryzys, a później się zobaczy. Choć jestem w stanie to zrozumieć, bo kontraktów Roberto/Umtitego/Pijanica nie da się zmienić za dotknięciem różdżki. A i pewnie Busiego/Pique na obecny moment są wyraźnie przepłaceni. I to może być główna bolączka Lapory. Problem ze sprzedażą większości zawodników. Nawet komentatorze w C+ zauważyli, że większość graczy nie będzie chciała przechodzić bo w obecnych czasach będzie ciężko im wywalczyć kontrakty na poziomie połowy obecnych, a co dopiero całego. I w takim wypadku jestem w stanie zrozumieć działania Zarządu.
Ale w mojej opinii to plan zły. Na prawdę wolę 3-4 chude lata w oparciu, o to co mamy + wzmocnione szkółką + darmowe/tanie solidne transfery. Tylko to nie Manager piłkarski. Tu nie da się kliknięciem wymienić połowy składu.
Ci co nie wiedzą era Największej Barcy przeminęła. Nie będzie miażdżenia 8:0 jak na sparingu. Nie będzie Iniesty, Xaviego, Wielkiego Puyola. Pora budować na nowo, skoro przespaliśmy przebudowę.

0

@LatajacyHolender należy zwrócić uwagę że ani Xsvi ani Iniesta nie byli tuzami obrony. Nie górowali warunkami fizycznymi. Ale pressing w przednich formacjach oraz najlepszy w takim sposobie gr na świecie Sergio B. Dawali radę. To jest kwestia taktyki. Jak slabo bronisz to grasz piłką tak aby przeciwnik jej nie miał.

0

@LatajacyHolender przed Busim na DM albo z nim w linii jeśli ma rozgrywać od obrony jak wczoraj FdJ. Jednocześnie daje możliwość gry FdJ na dm i przed nim Pedri/Ilaix/Puig. Pewnie na Psg to nie wystarczy ale na zespoły z dołu tabeli? Młodość i intensywność powinny wystarczyć, poza tym jest to po prostu opcja odpoczynku dla podstawowej 11.
Bo na pewno jwst opcją na odciążenie. Na podstawowa jedenastkę to musial by dostać przynajmniej 5/6 meczy w pełnym wymiarze zeby ocenić co prezentuje. Bo każdy może mieć slabe mecze bez gry.

0

@LatajacyHolender trener kadry wybiera z pośród najlepszych. Dziwne aby wziął gracza który przesiedział cały sezon na ławce.
Ja nie mówię że Puig to geniusz i Zbawiciel Barcy. Ja mówię że jego uczestnictwo w grze mogło nam dać sporo, gdyby był częściej wkyrzostywany. Udowodni ł to w tym meczu. Parę razy ładnie rozegrał, parę razy przyspieszysł akcję. I to wystarczyło by być lepszym niż większość. Bieganie i przyspiesanie gry. Nagle dało radę wypuścić Dembele. Nagle można było zagrać prostopadle do Griza. Bez Puiga na boisku mieliśmy problem z wyjściem z 30 metra od naszej bramki. To pokazuje jakiego typu pomocnika potrzebujemy. Tylko czy stać nas na kupno takiego? Nie lepiej było próbować Puigiem? Nie lepiej było dawać mu po 2 min +3 doliczone z Valladoidem. A pózniej 8 meczy bez gry. W takiej sytuacji ciężko oczekiwać czegokolwiek od niego

0

@Adi123456789 oczywiście że krytykuję obronę, ale najbardziej pomoc. Bo tam nie ma ruchu. Wejście Puiga pokazało że zawodnik który choć trochę biegał zrobił więcej w konstrukcji akcji niż 3 pozostałych do jego wejścia. I nie. Nie chwalę Puiga bo nic nadzwyczajnego nie zagrał. Po prostu pokazał trochę ambicji.
I tak zgadzam się że bez Messiego będziemy słabsi. Ale bez niego zacznie się kreacja nowej drużyny. Fajnie powiedzieli to na C+ podczas meczu. Jeśli zostanie Messi to do jego odejścia w Barcelonie nie zobaczymy wielkiego piłkarza. I to jest prawda.
Ok ja mam swoje zdanie. Każdy może mieć swoje. Na poparcie swoich tez ja mam jednak to że od kilku sezonów kto by tu nie był nie jest w stanie zmienić obrazu gry. Nie jest w stanie dotrzeć do Messiego by inaczej podszedł do czlapania na boisku. Nie ma nikogo kto go zdejmie gdy przychodzi pora.
Możemy przedłużyć jego kontrakt ale wg mnie będziemy oglądać przez te sezony to samo. Dodatkowo możemy straszliwie obciążyc budżet. Niby Messi zejdzie z zarobków. O połowę czyli do jakiś 50mln. Ale oni chcą podpisać z nim współpracę na 10 lat. Chciałbym aby jego kontrakt był jawny i transparentny. Inaczej mam wrażenie że te 10 lat będzie nas kosztować jakieś 500mln. I możemy sobie gadać jak to Messi się spłaca. Ale nie oszukujmy się. To jie Barca i nie Messi jest obecnie idolem m) odego pokolenia i tego które pompuje największą kase w piłkę. Jeśli zagramy kolejny podobny sezon to będzie dramt. Zobaczmy na Real. Ugrali mniej niż my. Są pośmiewiskiem bo od 1935 roku nie zdarzyło się im aby 2 strzelec miał 6 bramek na koniec sezonu. A mimo to byli w grze do ostatniego meczu. Czego więc brakuje nam? Przecież mamy NAJLEPSZEGO piłkarza na świecie? A może to właśnie on był i jest problemem Barcy. Tak jak i Argentyny. Nie zauważamy synonimu sytuacji? Wszyscy w Argentynie byli winni tylko nie Leo. Tylko każdy trener musial zadowalać go. Ustawiać pod niego. I to się dzieje w Barcie. Messi na strzela. Nabije asysty. Znowu będzie najlepszy. Ale nie będzie to miało przełożenia na funkcjonowanie całego zespołu. To jak z Juve. Nie mieli Ronaldo a mieli drużynę. Teraz mają bramkostrzelnego Ronaldo i nie mają drużyny.
No ale moje zdanie nie wiele znaczy. Zobaczymy co będzie.

15

Jako jeden z niewielu walczyłeś. Jak by) a lipa z przodu to chociaż pomagałes z tyłu.
Ale spoko niech dalej oczekują że będziesz Neymarem.
Obyśmy spotkali się w przyszłym sezonie na Cn.

3

@Kismeth dodatkowo w obecnym przez pół sezonu kontuzjowany. Ale lepiej płacić pensję Suarez owi za mistrzostwo dla Atle i brać kota w worku.

0

@Adi123456789 ale że jak? Mamy 3pkt? A z genialnym Messim z Grenada, Celta i Realem przegraliśmy. Tyle nam dał ten geniusz.
Zrozum jedno. Bez Messiego będziemy słabsi. Ale będzie musiała się zmienić cała taktyka i sposób gry. Koniec czpłapniem i chodzeniem. Każdy będzie musiał pracować.
Chyba każdy normalny rozumie czym się przejawia przebudowa. Tylko przy Leo jej nie ma. Bo ciągle gramy to samo pod niego. Dlatego czasem trzeba się cofnąć aby ruszyć do przodku.

0

@LatajacyHolender spoko. Wchodzi Puig i jest najlepszy na boisku, nie pokazując nic poza zaangażowaniem w bieganie. Prosta piłka. Piłka do niego, piłka zwrotna, w tym momencie ruch, znowu dostaje piłkę i przyspiesza. Nic wielkiego ale za wielkie dla naszych tuzów.
Co do Ilaxia to w ofensywnie nie stoi na dm ale w obronie stoi dokładnie na jego pozycji. Tylko gdzie grał w takim razie Busi?

0

Oby Laporta nie przedstawił mu żadnej....

2

Ja rozumiem że trener nie odpowiada za zaangażowanie ale już za taktyka tak.
Do......pana Busi i Ilaix do tej pory grali na dm. Wiec skad poroniony pomysł naszego pseudofachowca do wystawienia dwóch dm na środku pomocy i grania FdJ jako dm? Kur...... Człowieku tu aż prosi się o puiga w środku z FdJ i Busim wyprowadzajacym piłkę. Przecież Sergio nawet nie biega żeby mu podać piłkę a przy akcji ofensywnej ustawia się na DM. Wiec co teraz FdJ ma biec od linii obrony do linii ataku? Taki pomysł na grę ma Koeaman?

A Trincao i Firpo? Mamy obraz zawodnikow, którzy nie grali o stawkę od wielu mĘczy.i o ile Firpo próbuje to Trinco przewraca się od samego biegania.
Brawo Panie trenerze. Tak się buduje zawodników.

0

@Adi123456789 kolega wyżej ci odpowiedział. Messi jest niesamowity. Niestety nie dociera do niego ze nie gra tego co 5 lat temu. Ze potrzebuje być zmieniany. Nie widzi potrzeby budowania formy na koniec sezonu. To nic nowego że podobnie jak w tym sezonie, tak i w 3 wcześniejszych odpalił ok lutego i zgasł w połowie kwietnia. Jasne strzeli. Poasystuje. Ale jego wpływ na zespół jest destrukcyjny.
Czemu nie narzekam na Langleta? Na Pique? Bo oni przynajmniej biorą na klate to że są winni i graja slabo. Messi nigdy nie jest niczemu winny.
I nie. Nie mówię że potrzebuję kolegów z Argentyny. Ale Aguero od zawsze był jego przyjacielem. I nie widzę naprawdę innego wyjaśnia jego transferu jak uszczęśliwienie Messiego. Tym bardziej ze pozbyto się Suarez który jednak był pewniakiem pewnego poziomu gry i zna klub. A Aguero leczył się pół sezonu. Tak więc widać biznes zycia z naszej strony. Tylko po co?

1

Spoko. Niepotrzebny już w silnie budowanym City, często kontuzjowany Aguero już nadciąga do Barcelony. W sumie wszyscy wiedzą że nie jest tu potrzebny, bo dużo lepszy był ograny tu Suarez. Ale czego się nie robi aby Pan Messi był happy i zaspokoił swoją potrzebę koleżeństwa.

Koniec cyklu? Cyrk dopiero się zaczyna. A skończy się gdy w końcu Messi odejdzie. Kwestia czy zostanie wtedy jeszcze coś z tego klubu.

0

Przeciez wiadomo że przez sytuację i jego kontuzje zaproponowali mu z 2 razy mniejszy kontrakt. A majac rok kontraktu do końca on za pół roku będzie przebierał w ofertach. I dostanie bonus za podpis taki ze mu się wyrówna obecny kontrakt. Więc wątpię byśmy mieli jakąś kartę przetargowa. Raczej rok na trybunach.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?