yoli
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Olsztyn
6 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
3
@vangoor i to się właśnie mija z racjonalizmem. Ponieważ zarabiam za dużo to muszę odejść? To odbijam piłeczkę i właśnie z uwagi na to ile zarabiam nie odejdę. Niestety ale tak to wygląda. Może przesiedzieć sezon/dwa na ławce/trybunie. Później i tak znajdzie klub na poziomie takim jaki obecnie znajdzie.
0
@Unf mamy Puyola który odszedł a mógł gdzię kopać. Mamy Iniestę, który stwierdził że Barcelonie nie już tego co powinien ale nie chce kończyć i ma pomysł na siebie. Dodatkowo dochodzi też aspekt zarobkowo-rodzinny. Ktoś kto nie pochodzi z bogatej wielopokoleniowo rodziny wiadomo że będzie starał się grać i zarabiać jak najwięcej. Weźmy przykład Ramosa. Zarobił miliony a mówią że jest bankrutem. Tayson majątek rozwalił na momencie. Nie można oceniać nikogo przez pryzmat innych. Pique ma żonę milionerkę o ile nie miliarderkę. Sam mógłby nie kopać już bo ma swoje interesy. Niektórzy mogą żyć z odsetek. A Iniesta chciał zarobić.
1
Kolesiowi zabierali przez dwa lata najlepszych ludzi. Jak była szansa nie oddano mu Fatiego/Puiga. Rok rocznie ociera się o awans. Widać, że brakuje mu po prostu goleadora na 9 i wszystko by poszło.
Nie jestem pewny czy zwonienie go to dobra decyzja. Ale mówiono że zarabia na poziomie topki Segunda. Wiec jednak to mógł być powód.
0
Tylko po co nam 7 środkowy stoper?
0
@davvidek styl gry Francji skrojony poz Antka. Szybkie prostopadłe podania przez środek i duża liczba płaskich wrzutek ze skrzydła. Młyn na wodę dla niego.
0
@Tomek54321 cicho. W ostatnim meczu uszczelnił poprzeczkę i miał dwa fantastyczne podania. I to wystarcza kibicom tej strony aby piąć z zachwytu. Nie ważne że nie biega. Nie ważne że w obronie nie pomaga i nie realizuje żadnych założeń defensywnych. Ważne że w meczu coś w ogóle robi. A jak generalnie kolegom nie wyjdzie mecz a on go przechodzi to o winią wszystkich, tylko nie Leo. Bk przecież poprzeczka i dwa fantastyczne podania.
2
To co mi zawsze się podobało w Xavim. Nie przesadzał. Nigdy nie "rozwodził" się nad wspaniałością Messiego. Zawsze zespół nad indywidualnościami.
Onx Puyol Iniesta i Ramos potrafił ponad podziałami zbudować Hiszpanie na największe triumfy złotego pokolenia.
1
Ale w czym problem? Jest to ścisła czołówka klubów Angielskich. Rusza SL i dostają +300mln. Więc kara dla federacji - 30mln euro (bo 25mln funtów), -100 Uefie bo przecież podpisali. Więc nadal +170mln. A teraz spójrzmy na tabelę.
Najmniej pkt Arsenal który mimo - 30 pkt i tak jest +3 nad strefa spadkową. Tak więc przeżyć jeden sezon, a później czysty zysk.
0
Sorry ale po tym co zdarzyło się ostatnio uważam że jego kontrakt powinien być transparentny i jawny.
Byłem przeciwny takiemu 2lata +8 bo myślałem że chcą płacić 50mln co sezon.
Ale jeśli serio będzie to ok 50/60mln przez te dwa lata i 10 przez następne 8 to jestem za. Na takie pieniądze zasługuje i jest to realna kwota kontraktową na ten moment kariery i sytuację klubu.
Natomiast po tym co ogłosili wcześniej to mam wrażenie że 10mln bedzie stałe a reszta dostanie w bonusach. A na to nie daje zgody
0
Propozycja z Firpo to żart. Najgorsze w tym że znając Barce całkiem realny. Choć jeśli bylo by to obowiązkowe wykupienie to jestem na tak. Tylko w takim razie po co te wypożyczenie?
0
Z jednej strony super. Bo to doświadczony i dobry gracz. Ale jednocześnie ma taki wpływ na zespół i pozycję w nim, że będzie zabierał miejsce młodym. Choć nie powiem dla mnie Langlet, Mingueza, Pique, Arujo i Garcia to odpowiedni środek. Kwestia aby stawiac mocno na Arujo i Garcię a Mingueza budowac w ramach potrzeb. Tylko czy nagle dwóch podstawowych obrońców stanie się rezerwowymi? Słabo tak widzę, podobnie jak odstawienie np W Realu Ramosa gdyby był zdrowy.
Taki Ramos i Pique zawsze długoterminowo będą lepszymi obrońcami. Bo mają lata doświadczeń ale o to właśnie chodzi aby zbudować tych którzy są przyszłością. I to oni powinni odegrać kluczową rolę w najważniejszych momentach sezonu. A nie Pique wracający po kontuzji na najważniejsze mecze z marszu.
0
@varosso też uważam podobnie. Walczą w lidze. Nawiązują walkę z największymi. Jak mają dzień konia potrafią zniszczyć bezdyskusyjnie każdego. Czy to Barce czy Real. Często brak im tej kropki nad i. Ale stadion pobudowany, drużyna konkurencyjna. Sprzedają nie gorzej niż kupują. Finanse stabilne. W klubie rozumieją że trofeum to cykl a wygrywa zawsze jeden. Byli w finałach ale je przegrali. Tylko czy bycie w finale nie jest już samym sukcesem?
Zachwalamy w tym sezonie Real że doszedł do półfinału. Ale czy Barca Valverde w nim nie grała? I to wygrała 3.0 w pierwszym meczu deklasując Liverpool. Niestety porażka w rewanżu przykryła wszystko.
Sezon później? To samo. Barca gra najlepszy mecz sezonu przegrywając 2.3 z Atletico. Trener traci pracę ale następca i tak dochodzi do półfinału LM. Tam dramat który znowu przysłania dość dobry wynik. Ale raczej chodzi o styl gry. Bo Koeman tak naprawdę nie osiągnął tak samo za dużo. Ale u niego patrzy się już przez pryzmat częściowo wymienionej kadry.
Niestety nas strasznie bolą te 3x z rzędu LM Realu. I niestety nikt nie rozumie że takie cuda się zdarzają jak masz Gwiazdę LM która odpala w fazie pucharowej. A tak normalne drużyny mają cykl 2/3 letni zbudowania formy na jeden mocny sezon. U nas byla masa Lig + CDR i sie dobrobyt w dupach po przewracał. Sezon bez LM był tragedia. I do czego doprowadziło to? Powrót do korzeni i za Ligę nikt by nie grymasił.
9
@SeWo77 ciiiii nie mów tego na głos na tej stronie, bo cię ukamienują (jak będziesz miał szczęście), jak nie, wbiją na pal. Nie można mówić że ma wyebane. Strzelił w meczu poprzeczkę i dwa świetne podania. Na pewno był najlepszy. I nie można mówić inaczej. To że nie ma zadań defensywnych, w pressing pomaga w 2 akcjach na mecz, biega tylko kiedy chce nie ma znaczenie. Jest najlepszy, a bez niego Barcelona i Argentyna istnieć.
0
@agrad0 znajdź chętnego na zapłacenie za Cou i Dembele. To raczej nie takie proste.
0
@totalcrack nie muszę być prze negocjacjach, żeby wiedzieć, że skoro sobie poszedł do PSG to nic z Barcą nie podpisał. Byli w fazie negocjacji i się nie dogadali. Po to właśnie zawodnicy mają agentów, żeby momentem finalnym było złożenie podpisów. A nie fantazje o umowach słownych.
0
@MrCental wydali zdaj sie ok 135 ze wszystkimi bonusami. Ale nie ma sensu się sądzić i przepłacić kontrakt jeśli nie będzie chciał podpisać.
W jego przypadku nie należy być chytrym. Częstotliwość kontuzji sprawia, że jego sprzedaż przy wysokim kontrakcie będzie niemożliwą. A najgorsze co mogło by nam się trafić to męczenie się przez kolejne ~5 sezonów z jego gigantyczna pensją. Nie neguje też że to świetny gracz, który może odpalić. Tylko czy "nagroda" jest warta podjęcia tego ryzyka? To już w klubie powinni kalkulować.
A akurat w jego przypadku on ma dużą przewagę negocjacyjna. Jest na tyle dobry że klub znajdzie. Jest na tyle dobry że połowę kontraktu od nas dostanie. I jest na tyle dobry że przychodząc za darmo dostanie bonus za podpis.
0
@totalcrack chyba nie wiesz co mówisz. Barcelona to miasto turystyczne, ale warunkami do życia jest dramatyczne. Smród przez ciągłe problemy z kanalizacja i niemożliwą modernizacją (z uwagi na zabytkowy charakter miasta i wąskie uliczki). Oczywiście zdaje sobie sprawę że mówimy o luksusowych dzielnicach. Ale generalnie miasto nie jest zbyt przyjemne dla tubylców.
0
@totalcrack to ty nie rozumiesz, że na nic się nie dogadali. Nie zawarli umowy ani nic bo byłaby obowiązująca. Negocjacje trwały i przyszedł "gracz", który zaproponował więcej. Koniec kropka.
To gazety się rozpisywały kto pospisany, że już klepneli. A jak się okazuje nic nie jest do momentu ogłoszenia. Były sytuację ze słynnymi faxami to gdzie tu do nich? Powiem tak. Nie jestem szczęśliwy ale rozumiem zawodnika w wieku 30+. Nawet jak dali mu tylko 50proc więcej to jego zysk. W Liverpoolu zarabiał 5mln. Barca dawała zdaj się 6. To kto by nie wziął 10?
2
Jak widać nawet za darmo oddanie Umtitiego nie będzie łatwe. Zdrowie i wysokość ko traktu. A raczej po 2 ostatnich sezonach ciężko liczyć by ktoś mu zaoferował wiele za podpis.
0
@tom9001 a widzisz np różnice... 3mln gdy zdobędzie się LM, a +3mln gdy rozegrasz 15 spotkań? To jest kwestia jak realne do spełnienia są to zmienne.
0
@JarekS a pomysles ze to nie jedynie od Barcy zalezy kiedy kontrakt zostanie podpisany? Wielu graczy nie lubi rozmawiać przed końcem sezonu. Piszesz tak jak by ci bez kontraktów mieli na kolanach dziękować ze zgłasza się Barca. A rzeczywistość jest zapewne taka ze zawsze mają kilka opcji. A ich menwgerowie działają prężnie. Dla mnie danie Waijaldumowi 10mln to była by kompromitacja. Skończmy z tymi wieloletnimi przepłacony mi kontraktami. Wystarczy że koleś nie odpali i na 3/4 lata bysmy mieli niesprzedawalnego z uwagi na wiek i kontrakt zawodnika.
Już dość Umtitich chcących walczyć o "miejsce w składzie", których nie można się wyzbyć.
0
Czy kogoś dziwi że każdy na rynku walczy o takie transfery? Wyzywacie Laporte ale zrobić dobry, darmowy i niskokontraktowy transfer wartościowego gracza jest mega trudne. Juve siedzi w tym od lat. Dodatkowo "prawdopodobnie" kończą z CR7 więc mają gruby hajs na pensję. My też mogliśmy zaproponować dużo więcej bez Messiego. Ale to kwestia decyzji ile i dla kogo. Ale mówi się głośno o tym że Psg chce wyzbyć się z 8 graczy w tym z 2-3 ze środka. Czy to dziwne że chcieli darmowego Waijdaluma? Czy to dziwne że Juve woli wziąć Depaya jeśli będą mieli zastępować Ronaldo? Aż dziw że Angielskiej kluby nie uczestniczą w walce.
0
@JarekS alw zeby rozwiązać to trzeba go zapłacić.
0
Grali dużo gorzej i bez polotu. Gdyby nie różnica warunków fizycznych nie sądzę aby dali radę U12 Barcy. Tam są gracze z fantazja i techniką użytkową. Tutaj rwczej wyrobicny. Co nie znaczy że ktoś wartościowy tu się nie pojawi.
0
Grać nim sezon a w międzyczasie zaproponować racjonalny kontrakt, adekwatny do tego co pokazuje. Jak nie przyjmie pożegnać bez żalu.
0
I gdzie tego Emirca by wsadzic? Ani Umtiti ani Langlet nigdzie się nie wybierają. To co 7 środkowy obronca? Bajka raczej.
Nie wiem co myśleć o Pijanic. Branie za niego kogoś jest wyłącznie opłacalne jeśli to będzie gracz z połowę mniejszą gażą. Z drugiej strony sprzedać za ile się da będzie ciężko. A Juve nie będzie chciało s) yszeć za transfer przy wyzerowaniu długu.
0
@Sentrosii taki Skandynawski wyrobnik. Fizjonomia budowy jego ciała jest dramatyczna a mimo tego to WIELKI napastnik. Pomyśl co by robił jak by miał idealne warunki jak np Icardii.
Przy takim wzroście cięźko o fajny balans ciała zwrotność. A ci co się wybijali to giganci. Zlatan, Crouch
0
@Tatazolwinia szybciej oddadzą go gdzies gdzie zaproponują mu z 4 mln a my resztę. Nie widzę innej opcji.
5
@xparix tak. U12 zdominowała cały turniej. Jedynie z Atle byli ciut gorsi ale wygrali po karnych. Innych zdominowali. Cieszy że Polak Michał Żuk jest tam czołową postacią.
U13 gra tak sobie. Bez wyraźnych liderów, ale grają jak stara Barcelona. Prostopadłe podania do napastnika i rozrzucenie w szerz.
1
@fenix1983 kasa za Umtitiego? W zeszłym sezonie nikt nie chciał go za darmo. A Lyon powiedział że nawet za darmo jest za drogo z uwagi na wysokość kontraktu. A ty nim i Langlet em chcesz finansować top obrońcę?