yoli
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Olsztyn
6 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Co do samego podcastu. To całkowicie się nie zgadzam z listą do odejścia. Rozumiem to że jest to lista życzeniowa ale chyba każdy sobie zdaje sprawę że większość graczy z niej będzie problematyczna do wyzbycia się: Umtiti, Pijanic, Roberto, Dembele.
Dodatkowo czyszczenia ataku z Griezmanna i Dembele jest dla mnie lekkim nieporozumieniem. Każdy chyba widzi że jeśli nie jesteś zawodnikiem o wielkiej technice, ale i odpornej na krytykę psychice to do stylu Barcelońskiego podporządkowanego ciężko się pezezwyczaić. Najgorzej mają właśnie zawodnicy pokroju Antka wjeżdzajcy w pole karne. U nas kończy się tym że nie ma po prostu komu zagrać. Czy Depay i Aguero coś w tym zmienią? Czy wprowadzenie ich za Antoina, któremu półtorej sezonu zajęło aby pokazywać połowę swoich umiejętności jest takie oczywiste? Nie oszukujmy się Greizmann ma gorsze wykończenie niż w Atle ale tych sytuacji ma też z 2 razy mniej. Ale też już nauczył się trzymać linię spalonego gdy Messi drybluje w poprzek boiska a to jest kluczowe.
Co do obrony. Pique. Jeśli mamy stawiać na Arujo to dla Gerarda miejsca nie ma. Dublują się pozycją. Poza tym poziom Pique zawsze będzie wyższy niż Arujo. Ich wspólną grą miała by sens gdyby to Gerard przeszedł na lewy środek obrony a Arujo mógł grać tam gdzie jego talent jest największy. Wtedy też zostaje miejsce dla "niewiadomego" Garcii + perspektywicznego Minguezy, który bez grania jednak zostanie zwykłym średniakiem. A co z Langletem? Z podstawowego na 5 obronce? Nie sędzę.
O ile saga transferowa do Barcy będzie krótka i ciekawe. To w drugą stronę będzie to zapewne droga przez mękę. Usłana cierniami. Oby w ogóle udało się kogoś sprzedać. Bo o Cou i Umtiti oraz Dembele nawet nie marzę. Za dużo zarabiają.
0
Haha. Jestem w szoku, że mnie zacytowano w audycji. Miło że ktoś czyta te moje niegramatyczne wypociny.
Aczkolwiek moja wypowiedź o szczepię psów Messiego była ironią i miała całkowicie odmienny sensy niż ją przedstawiono w audycji.
Jestem całkowitym przeciwnikiem podpisania takiego kontraktu z Messi, bowiem nie wyobrażam tego sobie, że gracz MLS, który jest ściągany do klubu z Maiami w celu PRowym, w celu podniesienia Haypu, w celu na kręcenia kibiców na ten klub jednocześni jest ambasadorem marki Europejskiej swojego poprzedniego klubu. Jestem graczem Interu Maiami i idę na uroczystość jako repezentant Barcy? Strzelam bramkę dla Miami po czym zdejmuje koszulkę i całuję t ad z herbem Barcy? Albo wzorem z SB unosi w górę koszulkę Barcy z nazwiskiem Messi? Sorry ale Amerykanie to mistrzowie reklamy, budowania marki wizerunku i wydaje mi się że nie są idoiotami do tego stopnia aby płacić kontrakt Messiego za to ze będzie on reprezentować swoim nazwiskiem Barce a dla nich tylko kopać.
Chyba że te 60mln to pensja za granie w Interze. Tylko wtedy to sorry wolal bym mieć Messiego nawet na ławce nie płacić mu za grę dla kogoś.
Bez komentarza postawię płacenie przez kolejnych 6 lat po zakończeniu kariery bo tu już jest pole do nadużyć skoro stałą pensję chcą na poziomie minimalnym, a opierać się na bonusach.
Warunki tego kontraktu jak go przestawiono są dla mnie kompromitujące i pokazują tylko jedno. Messi obniżył zarobki o połowę aby pobrać ponownie 500mln tylko tym razem wypłaca mu je przez 10 lat. Tak na prawdę to wolałbym osobiście 80mln kontrakt na rok z mozliwosxia przedłużenia przez klub. Albo przedłużenia w razie spełnienia określonych warunków.
0
Francja gra szybko z pilotem. Nie bawi się we wchodzenie do bramki to i napastnicy mają dużo więcej miejsca.
25
Postawą boiskową (choć zachowaniem jest irytujący) zasługuje i wiele może dać jeszcze zespołowi. Jeden z podstawowych graczy nie do ruszenia na teraz.
0
@Donio no właśnie nie bardzo rozumiem czemu nie przedłużyliśmy z nim umowy. Wystraczy spojrzeć co się dzieje na rynkach. Roma nie jest w stanie zapłacić 15mln za Mayorala, za którego, po tym co pokazał i w jakim jest wieku, powinni dziękować za ofertę w granicach 30 mln. Bayern bierze za darmo gracza z .....2 ligi Angielskiej. Rozumiał bym ~20 lat, młody talent. Ale to 24 latek, który nic nie pokazał.
Transfery gotówkowe realizowane są jedynie z topowymi zawodnikami.
A my zapewniamy sobie 40 proc z transferu gracza na prawym skrzydle gdzie mamy Firpo którego chcemy się pozbyć (choć ja uważam, że jest młody i tak naprawdę nie dostał szansy po kilku słabych meczach, podobnie jak Trincao), i powoli już zajeżdżanego Albę. Może warto było przedłużyć ten kontrakt spróbować opchnąć Firpo i zostać z Mirandą? Albo po prostu samemu go sprzedać. Nie wierzę, że 5-9 mln byśmy nie dostali po tym dobrym sezonie.
1
Powiedzmy tak. Być może Puig materiałem na pierwszy skład nie jest. Ale nikt nie powie, że nie jest w stanie efektywnie grać przeciwko Levanete itp. Jasne może mieć lepsze i gorsze mecze. Ale jeśli trener ma jasno powiedziane, że cudów nie dostanie w linii pomocy. A jak pójdzie idealnie, to przyjdzie Waijdalum, a odejdzie Pijanic, a może i Busqeust, to automatycznie powinna być informacja dla trenera:
Puig słaby, nie słaby. Lubisz go czy nie. Przygotuj go do sezonu z myślą, że będziesz musiał z niego korzystać, bo lepszych nie będzie. To trzeba wymyślić schematy i sposób gry gdzie i ten Puig się odnajdzie.
Wg mnie to uczciwie postawiona sprawa. Dodatkowo jest to sygnał dla La Masi, że jeśli się starasz prezentujesz pewien poziom, to możesz liczyć na wsparcie klubu, nawet jeśli te wsparcie przychodzi, tylko z powodu słabej kondycji finansowej klubu.
Młodzież wiedząc o problemach finansowanych może na tym skorzystać i sama garnąć się do pracy. Przykład Minguezy. Niby słaby, niby zawalał. Ale może być z niego solidny gracz na uzupełnienie składu. Za darmo i niewielki kontrakt. Czy gracze z rezerw mogą mieć nadzieję w oparciu o to? Myślę, że nawet sporą.
Sorry ale na to co nas czeka, to nie możemy grymasić mając na zawodników na poziomie Puiga. Być może nielicznymi wzmocnieniami na przyszłe sezony będa Konrad i Collado. I co? I trudno. Będą musieli grać za Messiego, Griezmanna to będziemy musieli przełknąć tą pigułkę i grać czym mamy.
0
@Uukasz_93 problem w tym jak go sprzedać. Kun zszedl o... 17mln z zarobków. Naprawdę wierzysz że Dbele zejdzie powiedzmy o połowę do 6 żeby ktoś go wziął? Nie sądzę aby zawodnik mial w tym interes.
1
@Tatazolwinia niestety ale się zgadzam. A dodatkowo nie jestem pewny czy Barca może pozwolić sobie na to by taki gracz nie grał. 1 czy 2 kontuzje i raczej wpuszcza Demb3le niż postawia na Collado/Konrada.
Niestety ale wysokość jego kontraktu sprawi że ani nikt raczej nie zaryzykuje jego transwlferu. Ani sam piłkarz nie będzie chciał odejść, bo jak napisałeś nie dostanie 1/2 tego co u nas.
Natomiast najgorsze co my moglibyśmy zrobić, to podpisać zawyżony kontrakt aby go zatrzymać. Szczerze to wolę chyba, aby mocno z niego korzystano i jeśli odpali zaproponować mu dobry kontrakt. A jeśli się połamie albo będzie mizerny podziękować i pożegnać.
0
@Donio mamy opcję wykupienia Emersona. Czy problemem było zrobić to w rozliczeniu? Widzisz szansę, że on pójdzie za 30 mln (marne wg mnie ale są). Natomiast 9 mln od ręki (których nie musieli byśmy płacić za Emersona)? Wchodził bym w to.
0
@OliverQueen zgadzam się. Tylko to też jest kwestia tego czy będzie potrafił się dostosować. Ja powiem tak. Od dłuższego czasu ciężar gry skrzydłem i tak przeniesiony jest na Albę. Alba po mimo upływu czasu i mocnego angażowania się w atak i tak nieźle sobie radzi w obronie. Jasne, są zgrzyty ale obyśmy tylko takich mieli skrzydłowych. Dlatego uważam, że prawe skrzydło powinno lepiej bronić niż atakować. Ta chemia między Messim a Albą będzie. A prawe skrzydło jednak należy do Messiego. Fajnie tam się podłączał Mingueza kiedy grał na skrzydle. Wiedział, że jest wolniejszy i mniej zwrotny więc skupiał się na obronie. Mistrz z niego nie był. Ale ja właśnie takiej gry "z głową" na skrzydle bym oczekiwał. CO nam po Deście który leci na łeb na szyję a później go brakuje.
0
@judaszowe_srebrniki on od dluższego czasu ma problemy z kolanem/więzadłem. Dlatego właśnie nie chciałem aby przychodził. Bo po prostu może grać, a może go nie być.....długo.
0
Po co przedłużyć kontrakt i sprzedać zawodnika. Można skończyć kontrakt i liczyć na 40 proc od next sprzedaży przez klub który go chce do grania. Fucking logic.
1
Madre Mio. 200+ mln płacone przez 4 lata. I grom wie ile przez kolejne 6 za 2 sezony gry.
Zamiast to za inwestować w place 4 topowych zawodników.
0
@judaszowe_srebrniki o to jest pytanie. Ja mam nadzieję że go obejrzeli 5 razy nim podpisali.
0
Może najpierw niech sztab medyczny Barcy zrobi mu sam badania, a później zleci jeszcze dodatkowe niezależne. Szanujmy nasze pieniądze.....
Szkoda aby pół sezonu przesiedział w szpitalu .
1
Generalnie to gdyby nie wiek Desta należało by uznać za przeciętnego gracza. A nawet gorzej. Kwestia że być może po prostu nie pasuje mu styl Barceloński gdzie nie może wjechać w pole karne, bo nie ma po prostu komu grać.
Mniejmy nadzieję, że w przyszłym sezonie z Emersonem będą nakręcać się razem w pozytywnej rywalizacji.
0
@Mike92 zapewne jakieś transmije na strimach rojadirect czy coś
1
Chłopaki grali niesamowicie. Poza jednym meczem zdominowali wszystkich. Sevilla nie istniała w finale.
Koleś z numerem 2 - xxx Kone choć ma jeden zwód, którym czasem zaskakuje siebie, ma takie przyspieszenie na prawym skrzydle, że szok.
Michał Żuk też rozgrywa ponad poziom. Ma problem ze spokojem w klarownych sytuacjach pod bramką, ale w tych nie klarownych pokazuje taki spokój i technikę, że szok. Szkoda tylko, że prawdopodobnie będzie grał dla Hiszpanii. Ojciec powiedział, że pozwoli synowi zdecydować samemu jaką reprezentacje wybierze.
0
Trzeba przyznać że Atle w meczu grało lepiej. Dodatkowo mieliśmy szczęście że ich gracz trafił w 100 proc. sytuacji w słupek.
Dodatkowo ostatni karny który wpadł) dla nas chyba nie powinien zostać uznany. Gracz się pośliznął i na powtórkach widać że najprawdopodobniej podciął piłkę lewą stopą po czym uderzył prawą. Kuriozalna bramka. Maluch sam był w szoku.
Paradoksem tej nietypowej sytuacji jest.... Że taki sam karny i też strzelany jako ostatni został wykonany w meczu Sevilli z Realem.
Na RM.pl w temacie o tym turnieju jest link do kanału yt gdzie można obejrzeć wszystkie 4 ćwierćfinały.
5
Jak tak patrzę na poziom intensywności jaki tam grają, to gdzie my kur....jesteśmy. Przy nich wygl@damy jak chłopaki z orlika
1
Ja pier....To się nie dzieje.
Szczerze? To na ten moment jedyną szansą na nie zrealizowanie się tej absurdalnej głupoty kontraktowej jest taka fala hejtu na Messiego aby pękł i sam sobie poszedł.
Przecież to wałek goni wałek. A po skończeniu grania ma jeszcze dostawać profity. Nie stałe. Gdzie można powiedzieć Barca płaci 10 mln za nic. Tylko zmienie których nikt nie skontroluje wiec moze byc i 1mln jak i 100mln.
Messi odejdź. Po prostu odejdź.
1
@Dundersztyc no ale po co się unosić? Kolega widzi Blacka na półce sklepowej i myśli że Tyson jest w top marketingu świata. To i pewnie Messi będzie. W sumie 7 pokolenie, drugiego szczepu psa Messiego też ma wartość marketingową w końcu to psy TEGO Messiego. Wiec w ten biznes tez nam przyniesie kokosy.
A tak serio takie lemingi jak autor postu nigdy nie zrozumieją, że rzeczywistość jest zakłamywana. Tak samo jak nas karmią teraz wodą z parówek (tłusta ale nie da się nią najeść) o tym że Messi obniżył zarobił, ale jak najbardziej chcą zakłamać rzecyzwistosc, ze tak naprawdę gowno obniżył. Po prostu płatność bedzie rozłożona na dłużej. Jeśli kończę karierę za dwa sezony to wielkiej różnicy nie zrobi mi czy mi zapłacą 100mln x2 czy 50mln x4. Dodatkowo koleś jeszcze ma zarabiać grając w MLS, a niby ma być ambasadorem naszego klubu. Czy Amerykanie są debilami? Dadza mu miliony za to żeby zamiast w ich koszulce chodzil w Barcelońskiej? Paranoja.
0
@WaFen nie wiem jak ty liczysz.
Zapłaciliśmy 12mln Mineiro. Betis nam 6. Czyli nasz dotychczasowy koszt wynosił 6mln.
Teraz wykupujemy go z Betisu za kolejne 9. Czyli łącznie mamy koszt 15 mln po stronie Barcy. I teraz tak(to pisze w oparciu o artykuł na fcbarca) :
1) Sprzedajemy w tym roku, to Betis bierze 50 proc kwoty transferu i my 50 proc. Czyli żebyśmy wyszli na zero transfer musi wynieść 30mln. 15 dla nas i 15 dla Betisu.
2) w przyszłym sezonie Betis juz ma tylko 20 proc praw. Czyli (nie licząc wydatków na zarobi) zarobimy 1mln jeśli sprzedamy za 20 mln.
Też myślałem, że jak Barca wykupi Emersona za te 9 mln to pełnia praw jest jej. Jednak w artykule o graczu jasno napisali że jeśli będzie transfer w tym roku, to 50/50, od przyszłego 80/20.
Dlatwgo to już nie wydaje się taki fajny transfer. I dlatego uważam że raczej pewne jest, iż gracz u nas zostanie. Swoją drogą jest solidny i nie wiem czy jesteśmy w stanie wyciągnąć za 15mln kogos na jego poziomie.
3
@Don-Corleone zrozum jedno. Messi może być wszystkim. Ale jeśli klubu nie stać na jego utrzymanie to powinien odejść. Kontrakt jaki ma otrzymać jest wartością stałą. Sytuacja w jakiej będzie Barca jest zmienna. Nie ma pewności ze na jesieni znowu nie zamkną stadionów. Że będą kibice. Nie wiadomo co będzie z wysokością praw telewizyjnych. A my chcemy branąć w długoletni kontrakt na miliony. Jak będziemy tonąć to wierzyciele od niego pierwsi przyjdą.
Sorry ale wolę grać młodzikami i liczyć że trafimy jakąś gwiazdę niż patrzeć jak klub upada.
Paradoksalnie. Wychowankowie którzy zaprowadzili nas na szczyt mogą nas teraz swoimi pensjami utopić. Nawet Real ma problemy a miał drabinkę. Nie brnijmy w bagno
0
@Herbert No to jest wałek. Wg danych miał gwarantowane 138mln zarobków za sezon. Stąd te 500mln za dwa lata z podpisami i bonusami za pozostanie w klubie.
To obniżając nawet do 100mln jak zejdzie o połowę da nam 50mln x10 letni kontrakt. I dziękuję mamy 500mln bez premii za pozostawanie za podpis itp.
Co jak co ale w takiej formie wole by go nie było niż był.
1
@T^L jednak to ty nie masz racji. Powiedział w prost że to trener poprzedniej ekipy, ale z ważnym kotraktem. Ocenią sezon, ocenią możliwości pozyskania nowego trenera, ocenia propozycję wizji Koemana, oraz to jakich wzmocnień zarząda. I albo mu podziękują albo zostawią na kolejny sezon.
Prywatnie mam małą teorię spiskową, że być może Pep ma klauzulę kontraktową pozwalającą mu odejść jeśli wygra LM. Tego nie wiemy, a być może Laporta wie i czeka na sobotę. Tylko czy nas stać na Pepa?
Inną opcją jest też że Koeman już wie i szuka sobie klubu.
Po tym jak się pogubił w końcówce chciałem aby odszedł. Ale już na spokojnie po przemyśleniu i przekalkulowaniu (to przede wszystkim) uważam że powinien zostać
0
@Herbert dodatkowo kolega chyba nie zrozumiał że w obecnym momencie Barca zarobi na nim dopiero jeśli sprzeda go w tym sezonie za 30mln+. Bo połowa idzie do Betisu. A kosztował nas obecnie 15.
Ten deal byl by dobry gdyby Betis byl zmuszony wykupić zawodnika za 6mln w momencie gdyby Barca go nie chciał. Opcjonalnie za mniejsza kwotę.
A tak wyszło na to że za 3mln Betis nam ogrywał zawodnika.
Jestem tez ciekaw tego co by było gdyby Betis i Barca go nie chciały i nie znalazł by się kupiec. Bo opcji tej nie podano jak została uregulowana.
0
@Herbert wejdź na transfermarket zobaczysz ile ma kontraktu. Podziel przez dwa i wychodzi taka kwota.
1
@FerNiKloVe spoko. Kiedyś ktoś wspomni. MESSI z Barcelony uczynił klub legendarnym, a później klub przestał istnieć.
1
@Herbert jaki wymysł? Toć od pół roku taka propozycja była przedstawiana tylko nikt głośno nie powiedział że 50 mln będzie brał za te sezony poza klubem.
Wczoraj przedstawiono to tak. 2 w klubie. 3 w MLS jako "ambasador". 5 w klubie na nieznanym stanowisku. Tylko nie mówili o pensji.