yoli
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Olsztyn
6 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
3
Najgorsze: Zdecydowanie trener kompletnie nie reagujący na to co dzieje się na boisku. Przecież te zmiany z wymuszenia, to jakieś nieporozumienie. Ani Puig, ani Gavi, ani Nico się nie rozgrzewali przy linii bocznej. Co świadczy tylko o tym, że trener chciał grać do końca tymi pomocnikami, którzy byli na boisku. No jakieś kompletne nieporozumienie.
Gavi i Nico weszli dosłownie "z ławki".
Kompletnie nie rozumiem Koemana. W presezonie jak wpuszczał Demira, to razem z Puigem i ci przyspieszali grę. Jak chciał ożywić skrzyło, aby nie było dośrodkowań ALby, tylko wjazdy w pole karne to stawiał na Balde.
A teraz? Demir i Puig nie podnieśli się z ławki a rozgrzewał się Cou, Umtiti, Migueza. Balde został odesłany tak, że Alba nie ma zmiennika. Manaj i Collado równie dobrze mogli by mecz oglądać z tv.
Powiem tak. Ronald paru młodych ogra. Ale w przyszłym sezonie nie będzie go na ławce. Chyba, że będzie najtańszą opcją. Ale to był by dramat. Bo styl jest starszliwy. Ja nie oczekuję gry na miarę Xavi Iniesta. Ale jak środek w składzie Busi-DeJong- Roberto nie są w stanie przytyrzymać i wyprowadzić piłki twarzą w kieruku bramki przeciwnika to nie wiem co oni robią na boisku. Langlet zagrał więcej ciekawych piłek niż oni, poza podaniami na 2:1.
Zawodnikiem meczu powinien być Langlet. Wyporowadzenie, przegląd gry. Kluczowe interwancję i wszystko to w meczu gdzie nie był zbyt pewny. Arujo dziś kompletnie zagubiony w wyprowadzeniu piłki.
0
@mally2009 nie zgodzę się. Myślę że rolę tu odgrywało odszkodowanie.
Koles jest betonowy. Widać jak na dłoni ze potrzeba kogos takiego jak Puig (nawet nie o niego samego chodzi) kto rozegra z piłką do przodu i pobiegnie z nią. Ale on się uparł.
Fajnie i niefajnie ze sytuacja zmusiła do dania ok 20 min młodzikom.
Nico się nie pokazał z dobrej strony. Dużo strat i chaos. Ale Gavi. O cie panie spokoj, opanowanie. Na razie in plus.
Niech Koeman gra ile może. Niech ogrywa młodych. Za rok juz i tak go nie będzie. Bo styl jaki prezentujemy to dramat. Nie chodzi o wyniki nawet tylko problemy jakie mamy w grze i rozegraniu.
1
Tak będzie to wyglądało do momentu jak trener nie zrozumie ze w środku potrzebny jest jeden pomocnik do rozgrywania, podawania i ruszenia z piłką do przodu.
W ŚRODKU a nie z tyłu i przodu. Druga bramka pokazuje ile daje dobre podanie przyspieszające ze środkowej pozycji.
Prawe skrzydel nie istnieje ale to dlatego że Emerson jie ma kompletnie pomocy od Antka, który w ogóle jest nieobecny na boisku.
Tu potrzeba Cou albo Puiga do podawania.
Ja nie wiem po co był ten presozon w którym umieliśmy zagrać szybko, kombinacyjnie. Za zła się sezon i wszyscy ci co cos dawali nagle nie mają prawa pojawić się na boisku?
Cały Koeman. Boisko swoje, a on swoje.
Niech przejdzie na grę dwoma napastinkami i 4 pomocnikiem. Albo niech da w końcu kogos kto rozgrywa.
3
@formentera2017 ale ja to wiem. Szybki rozgrywający grający prostopadłe piłki. W sam raz na nasz trójkę w ataku.
Tylko Koeman nie zrobi tego. Bo by się własnym ego udławił.
0
Przecież powiedział że chce grać w zespole z LM (co wg mnie jest bajką, bo poza Sheriffem którego na niego nie stać, kto będzie gral w LM wypożyczonym graczem bez prawa wykupu?). A teraz niby oferta z Championship jest rozważana?
Moze lepiej przeprosić Bragę i Bruggie?
0
A może jednak Puig?
No dobra poniosło mnie. Przepraszam.
1
Barca w długach prosi o 100 mln a krezus Real o 200?
To pokazuje jak to jest z tym księgowaniem zadłużenia. Real sobie nie wlicza do zadłużenia kredytu na stadion bo ma się spalacać sam.
1
Może lepiej poczekajmy do tej przerwy reprezentacyjnej? Te kilkanaście dni moze być dla nich zbawienne.
2
@ACRAB95 liga mistrzów startowała w 1992 roku w całkowicie innej formie niż teraz. Puchar Europy był całkowicie inny.
Eszystko co nowe przeraża. Ale twierdzenie że coś nie ma tradycji jest bzdurą. Takie założenie zabiłoby całkowicie jakąkolwiek nową firmę i pomysł.
Jesli SL powstała by teraz za 30 lat miała by podobna tradcyję jak obecną LM.
Patrząc na tradycję nalezalo by przywrócić Puchar Miast Targowych albo Puchar Zdobywców Pucharów.
Przypomnę tylko że był moment kiedy zmniejszono liczbę rozgrywek bo ponoć klubom się nie kalkulowało. Jak pokazała rzeczywistość ci co nie grali w Europie zostawali lata świetlne z tyłu. Kilkanaście lat temu 3 puchar się nie opłacał. Teraz się opłaca jak graja w im Tottenham, Roma ale i Red Imps z Giblatlrtaru?
Angolom się opłaci bo u nich na 5 ligowy zespół w pucharach przychodzą komplety. W innych państwach z ogórkami będą pustki.
0
@franegpro no już oficjalnie. Tylko mały szczegół, że pomyliliście Manchestery. Niestety ale Guardiola nigdy nie był zwolennikiem dziadków. A Cr po prostu nie pasuje do tego co tam ma.
0
@Magicc89PL nie. Ale nie wierzę kompletnie w ten transfer.
1
@denks1984 niby tak. Ale widzisz jaki przesiew u nas. Urazy kartki i nie będzie kim grać.
0
@karci0 raczej po to aby warunki zatrudnienia w Anglii wypełnić
0
@Bogan jeśli to spowoduje że odejdzie za te 20mln to raczej mu podziękujmy za taki krok.
Anglia ma swoje prawo pracy, co sprawia że milion leszczy tam nie trafi. I musiał to zrobić, aby taki kontrakt podpisać.
Tak więc trzymajmy kciuki.
3
@Sz4lony prowizja agentów na poziomie 3/4 wartości transfery...... Woooow.
Chyba serio koleś wpier.....się w dziwną umowę, której bez jakiejś astronomicznej kary nie może zerwać i tyle.
0
@Rivaldinho11 Ronaldo w City? Bądź poważny.
0
Szkoda ze nie City albo Psg lub Chelsea.
Ale patrząc po grupach wcale rywal z 2 miejsca nie musi być łatwiejszy.
Tak na szybko Psg/Liveepool/Juve jest się kogo bać.
0
Szczerze? Bierzmy w grupie Chelsea/MC albo Bayern. Lepiej nie wpaść na żaden z tych zespołów po grupie, bo pewnie skończy się to dla nas przykro. Lepiej zagrać z nimi w grupie.
Natomiast grupę jaką bym chciał:
MC, Barca, Ajax/Atalanta, Milan/Wolfsburg
1
@Artuu Arsenal, Tottenham, Liverpool mają obcy kapitał, który ich finansuje. Sprawdź kto jest właścicielem tych klubów. Tylko kluby te inaczej wydają pieniądze i są inaczej zarządzane. Dodatkowo nie są sygnowane tak znanymi dla nas "twarzami" właścicieli, jak Abramowicz albo szejkowie reprezentujący kraje.
0
Co za kur.. bzdura. Przekroczenie limitu dopiero o 20proc. powoduje sanscje? Czyli klub musi osiągnąć 90+ proc wydatków na pensję. Obecnie znam jeden wielki klub Barca który taki ma. I rzeszę innych w tym pewnie wszystkie Polskie finansowane z prywatnych pieniędzy. Bo przecież z 5tyś kibiców nie da się utrzymać klubu bez prywatnych dotacji.
Jak Uefa chce się za to brać normalnie, niech ustala próg 70proc. i kary za każde 0.000000001 proce przekroczenia limitu.
0
@jurczak i niestety się muszę zgodzić, bo trener niestety nie da mu pograć. A wypadało by. Bo choc często się gubi (wg mnie jest to wina braku rytmu meczowego) to gra całkowicie inaczej niż wszyscy nasi pozostali pomocnicy. Szybkie wyjście i prowadzenie piłki przy nodze to jest to czego niestety nam brak. On to ma. Tylko musi dostać SZANSĘ a nie 4 minuty w meczu w którym nie idzie.
1
Ależ bzdura z Neto. Villareal by dał za niego Asensjo? Nie zastanawiał bym się tylko brał. Tylko że to s-f.
O Collado mówi się, że odejdzie tylko do zespołu z LM. Ale w jakim ma realną szanse na grę? W Sheriffie którego na niego nie stać? Raczej mało który klub zainwestuje w zawodnika wypożyczonego, grającego dotychczas w 3 lidze hiszpańskiej aby dać mu realną szansę na grę. Realna szansa na grę to by była w Legii. A nie w zespołach z LM, bo w takiej to kluby nawet jak są z przypadku, to starają się pokazać swoich graczy pod dobry transfer a nie bić kokosy na uzyskanych wynikach (których nie osiągną).
Riqui Puig - dramatyczna sytuacja. Z jednej strony najlepiej żeby odszedł i grał. Może wróci jako Pan piłkarz. Z drugiej, to kogo do cholery my mamy w tej pomocy, abyśmy mogli sobie pozwolić na kolejne odejście w tej formacji? Nikogo. A jednak Koeman prawdziwej szansy mu nie da jeśli kogoś (Pedriego najszybciej) nam nie połamią.
3
Powiem tak. Zarabia 11 mln. Realna wartość kontraktu, jaki powinien dostać, mieście się między 5-6 mln. A może mniej, bo więcej go nie ma niż jest. 1/3 zarobków była by ucziwią pensją.
Osobiście uważam jednak, że nie powinno się z nim przedłużać kontraktu.
Przyznać się do nieudanego transferu. Skorzystać z umiejętności w tym sezonie i pożegnać, dziękując za grę.
Niektórzy powiedzą, że to marnotrawstwo, starta, można przecież sprzedać.
Tylko czy aby na pewno? Czy uda nam się sprzedać zawodnika którego prześladuje pech? Miał odejść teraz. Cyk kolano i brak szansy na transfer.
Jaka jest gwarancja, że nie rozsypie się na koniec sezonu i nie będzie można go wystawić na listę? Duża.
Niestety ale po tym, co było do tej pory, w przypadku tego piłkarza powinno się raczej niwelować straty, niż liczyć na zysk.
I żeby nie było. Akurat osobiście jestem zwolennikiem jego talentu. I jestem w szoku jak może dobrze grać obiema nogami, gdy jest w formie.
Niestety rozum podpowiada: Skorzystajmy z szansy, że kończy się kontrakt i jesteśmy w stanie zaoszczędzić 20 mln brutto na pensji. I postawmy na kogoś innego.
2
To jest kreatywna księgowość. Coś co mogę zapisać 30 czerwca jako stratę, 1 lipca może być już zyskiem.
DLa mnie z punktu widzenia kibica jest oglądanie fajnych meczy, ale będąc racjonalnym człowiekiem wolę niższy poziom sportowy klubu przez kilka/naście lat ale zbudowanie solidnej podstawy na tryb budowanie- sukces-zarobek-budowanie-sukces. Niż jazda bez trzymanki na granicy banktuctwa.
1
Kto za niego da duże pieniądze? 18 lat. Parę oficjalnych meczy. I.....rok kontraktu. Większość poważanych klubów będzie wolała poczekać i ocenić na testach za rok niz płacić 20mln za kota w worku.
I to jest jego jedyna kartą prsetargową w sporze.
I co za brednie ze nie odszedł w 2019 jak miał ofertę za 1.5mln. W klubie dostał 2 netto. To o czym my mówimy?
2
Niestety ale taki o to jest skutek niezrozumiałego transferu w zakresie pensji. Bo czemu Barto go wziął każdy wie.
Ale sprzedaż Arthura z 6mln brutto to był by obecnie bezproblemowy deal. A tak dupa. Za darmo nikt go nie chce.
0
@MrCental podziel stręfę pomocy na 3 części. W destrukcji Pedri naprawdę zacny. W grze pod bramką rywala naprawdę dobry, potrafiący zagrać szybko, niekonwencjonalnie. I niestety całkowicie niewidoczny jak FdJ w środkowej części, najczęściej odpowiadającej za rozegranie i kontrolę piłki.
Wg mnie Pedri profilem przypomina FdJ, ktoremu dają więcej zadań defensywnych. Dodatkowo Busi którego głównym atutem s@ odbiory, nie rozegranie i mamy całkowitą bezpłodność w kwestii rozrzucania piłki.
Tu aż się prosi o takiego kogos jak Puig/Demir kto potrafi odwrócić się z piłką i przebiec z nią kawałek.
Niestety trener nie chce próbować zmian w tej linii i nas kastruje/katuje jednym i tym samym ustawieniem linii pomocy.
1
@Zag raczej zagwizdali Martina opierającego się na obrońcy po wyskoku.
1
@domisiek114 Jak byś porównał Iniestę i Pedriego w wieku 17/18 lat to się okaże, że Iniesta wtedy nie istniał.
0
Zdrowie piłkarzy jest pewnym zasobem, którym wydaje mi się sztab szkoleniowy Koemana nie potrafi zarządzać.
Jeśli na początku sezonu mamy informację, że jest ryzyko u Pique na wystąpienie urazu , to nie ma konieczności grania nim na siłę. Tym bardziej, że po drugiej stronie miał grać jeden z najszybszych napastników ligi.
Jeśli Prdri jest zawodnikiem, który rozegrał najwięcej minut w roku (prawdopodobnie na całym świecie świecie), to przy golu na 3:0 z RSSO, już powinien być ustawiany przy linii bocznej, zmiennik dla niego.
A tu wszystko na odwrót. W meczu w którym powinniśmy wyjść Arujo - Garcia. Wychodzimy Pique. Zamiast zdjąć przeciążonego to jako jedyny z pomocy, gra pełny wymiar.
Pomoc aż się prosi o jakieś roszady, bo widać, że w meczach gdzie przeciwnik się nie cofnie PEdri - FdJ mają problem z opanowaniem środka pola. A Koeman pozbawia się możliwości nie stawiając tam na roszady. Przecież nikt nowy w środku nie dołączy. Chyba, że nie odejdzie Pijanić. Wtedy jakaś nowa możliwość jest. I mówię to serio. Bo słabo mi się to widzi obejrzeć 38 meczów Fdj - Pedri- Busi + LM + CdR +SPH.
Hiszpania też grała Busim i Pedrim a Rodri nie jest chyba lepszy od Fdj. A jednak lepiej do wyglądało. Czemu? Bo tam do rozegrania cofał się Olmo. A u nas nie ma kto kompletnie rozegrać. Ale nie daj boże kontuzja w tej formacji to będzie drama. Zresztą i tak dochodzi do takich absurdów, że mając w perspektywie El Classico i zagrożonego Fdj mecz wcześniej trener i tak go wystawia.
Dlatego to zarządzanie mi się kompletnie nie podoba.
Schemat naszego trenera jest taki. Jak jest prawy obrońca to musi być na prawej obronie. Jak jest DM to musi być DM. Brak elastyczności. Zaryzykowania. Kiedyś trzeba wyjść Puigem w pierwszym składzie. Albo Minguezą(jak będzie zdrowy)/Roberto na DM. Jak trzeba cofnąć do pomocy Depaya na 10 i zagrać na 2 napastników. A tu po prostu schemat. 4:4:2 to sztywno. 4:4:3 to sztywno. Umie zmienić przed meczem. Ale w trakcie chyba tylko w jednym meczu zrobił korektę.
I mistrzowskie: to nie moment na rotowanie graczami. Noż kur....to od razu wyślijmy skład i taktykę przeciwnikowi.
A co do zdrowia. Mam nadzieję, że nie będziemy przepraszać Umtitiego. Bo na razie Migueza i Pique out. Garcia czerwona bezpośrednia. I zostajemy z trójką Arujo/Langlet/Umtiti. Chyba, że Fdj na obronie.