yoli
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Olsztyn
6 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Panie trenerze. Gorzej w środku pola nie będzie. FdJ nie istnieje. Pedri dziś słabo ale ma zrywy, ale nie ma z kim grać. Puig. Kiedy jak nie teraz?. Tylko nie na 5 min, tylko teraz. Aby trochę to podciągnął, rozrzucił, przyspieszył.
3
Tak długo jak nikt nie powie, że pora skończyć grac Busim będziemy tkwić w tym marazmie. Koleś spowalnia każdą akcje ofensywną i ustawia się w nich na pozycji DM. Natomiast kiedy gramy w defensywie kolesiowi odcina mózg i rusza do ataku..jak ofensywny pomocnik/napastnik. Wygląda to straszliwie. Brak nam jednego zawodnika w środku który potrafił by przyspieszyć piłkę, zamiast oddawać do najbliższego.
Paradoksalnie notujący najwięcej strat Abde jest najaktywniejszym zawodnikiem zawsze gotowym do wyjścia i biegania (choć mało mu wychodzi). Feran całkowicie odciety. Na Lukka nie można narzekać. On gra jak ma podania,a kto mu obecnie ma podać?
Natychmiastowo Nico do środka zamiast Busiego. Feran za Ferana, a docelowo Martin za Abde.
Szczerze? Przy takiej dominacji nad piłką to nawet Puig powinien wejść żeby coś wykreować.
0
@jaras121 będzie to tak długo trwało, jak długo Busi nie będzie rozumiał, że musi uciekać na wolną pozycję, nie w momencie jak mu boczny chce zagrać, tylko jak piłka leci do bocznego. Ale i boczni muszą rozumieć, że kiedy On zgrywa do bramkarza oni mają już biec po skrzydle do przodu a nie cofać się do tyłu.
1
Trudno. Kiedyś takie wygrywaliśmy. Teraz przegrywamy. Będzie lepiej. Najgorsze co nas mogło spotkać to kontuzje. I niestety spotkało.
Po minie Fatiego widać, że raczej coś poważnego.
0
7 mln za wypożyczenie rezerwowego bez formy? Whahaha
1
Ni no winić piłkarza że dostał uraz na treningu to trochę skandal.
Pracował dla drużny i zdarzyło się najgorsze, w najgorszym momencie.
Tej zimy nie odejdzie.
1
A ja chcę abyście zagrali po prostu dobry mecz, nie okupiony urazami. W co wyjdzie to będzie.
0
2bramki i nagła zmiana opinii.
Ale to chyba oczywiste, że kiedy nagle zaczęliśmy grać górą, że kiedy kto inny ma odpowiadać za doprowadzanie piłki do linii pola karnego, to rosły, silny napastnik się przydaje.
I tak będzie zawsze. Grając wrzutkami nie jest potrzebny nam napastnik pokroju Jesusa/Aguero. Grając szybko prostopadle Luuk będzie zbędny.
2
Naprawdę fajnie pojechał. W momencie jak dostał piłkę, odpalił takie turbo do przodu, jak Messi za młodu :D
0
To teraz też ina Puiga? Lol. Fajna nagonka.
0
@RanDiFCB dlaczego? Czy koleś grający raz od świeta nie może miec wahania formy? Tak naprawdę w pomocy mamy lidera środka Busiego i wschodzącą gwiazdę Nico. Czemu czepiać się tylko Puiga jak nikt dziś nic nie gra?
0
Panie Allgieri....DZIĘKUJĘ!
0
Śmieszni są ci co go krytykują, a już ci co mówią iż był najsłabszy na boisku powinni sobie sprawić lepsze okulary.
- karygodne straty!!! I tu się zgodzę. Za to można go krzyżować!!! Aczkolwiek duży wpływ miał na to aspekt, że nie miał wtedy komu oddać. Mimo wszystko duży minus za to.
A poza tym?
- rozprowadzanie piłki polegające na ROZEGRANIU wtedy kiedy trzeba, przyspieszeniu kiedy trzeba, spowolnieniu jak było to konieczne i oddawaniu do najbliższego kiedy sytuacja tego wymagała.
- tytaniczna praca bez piłki (ewidentny gracz pod tiki takę kiedy piłką grają zawodnicy potrafiący ją podać i od razu wyjść w inne miejsce na podanie), to raczej koledzy byli zbyt stateczni
Ten mecz pokazał właśnie, że on spokojnie powinien grać w momentach kiedy Gavi nie będzie, oraz w momentach jak potrzebujemy pograć piłką. Myślę, że zobaczenie go z zawodnikami typu Pedri i Gavi w jednym momencie może być bardzo ciekawym sposobem zgniecenia słabszych drużyn.
Duża część tutaj nie rozumie chyba tego, że rozgrywający musi po prostu grać. Popatrzcie sobie na przebieg kariery Xaviego (będącego zmiennikiem Guardioli) i Iniesty (który co 2-3 mecze notorycznie łapał kontuzje). I nie porównujcie do talentów Pedriego i Gaviego, to tak się nie da. Niezajeżdżalny i niezniszczalny Pedri nagle nie grał 1/4 sezonu bo go wykończyli. Wybuch talentu Gaviego może się skończyć równie szybko jak odpalił. A Puig może zacznie grać na miarę możliwości jak zagra kilka meczy.
Wg mnie tu sytuacja jest adekwatna do dawnej sytuacji Bojana. Chłopaka o olbrzymim talencie wsadza się do gry w trundym okresie w rywalizacji z Etoo, a później z Ibrą (kupionym za miliony). I zdziwienie, że nie jest od nich lepszy. A później zjazd po równi pochyłej.
Puig w pewnym momencie końcówki sezony był jednym z lepszych graczy jeszcze za Messiego. A później kiedy wyleczyła się "elyta" olano go ciepłym moczem i cały sezon spędził na trybunach. Adekwatna sytuacja jak S. ROberto. Nie grano nim nigdy, dopiero odpalił w momencie kryzysu i grania z konieczności.
Ja powiem tak. Mecz z Mallorcą był trudny. I poza dwoma momentami kontrolowany w całości. A kto tam grał w środku? Nie Busquesty, Iniesty, Xavie tylko właśnie Puig.
Tak samo ja LdJ. Wyszydzany koleś daje nam zwycięstwo ja? Tak jak zawsze gra. Ma 3/4 sytuacje i coś wepchnie? Ale jakie sytuacje? Nie takie po milionie podań, kiwaniu obrońców. Tylko po szybkiej grze z prostymi wrzutkami, dół-góra. I nagle się okazuje, że ślepa kura potrafi trafić. Nie grając z najlepszymi naszymi zawodnikami. Tylko z większością rezerw. BO nagle zawodnicy ci zaczeli grać pod styl w jakim zawodnik się dobrze czuje.
Niestety u nas od długiego czasu kupuje się gracza dla niego samego a nie pod styl gry.
1
Po prostu czas ruszać w drogę Panie. Nie masz żadnego argumentu na żądanie 1/2 tego co podają. Nie wiem czy 1/4 jest dla Ciebie realna.
Powodzenia w sumie gdziekolwiek. Bo najprawdopodobniej skończy się w jakimś Besiktasie.
0
@ShawnC również jestem zwolennikiem talentu Dembele. Widzę jaką on ma petardę do gry w obu nogach. Ale nie widzę obecnie żadnego klubu który był by skłony zaoferować mu "wskazywane" kwoty. A tym bardziej PSG, z którego wszyscy cisną, ale które raczej nie robi głupich transferów tylko bierze graczy w topie (co nie znaczy że oni tam dalej tak grają).
To nie jest klub który bierze zawodnika z potencjałem który trzeba wyciągać. Tylko gotowe produkty na które przeznaczają miliony. A nie ciągle chimerycznego łapiącego kontuzje Dembele.
0
@Hugo76 Niestety wg prawa zawodnik jeśli nabawi się kontuzji w klubie do czasu jej zakończenia za rekowalescencję opłaty ponosi klub. Nawet w przypadku wygaśnięcia kontraktu. Coś ala nasze: nie można wręczyć wypowiedzenia na L4
Więc raczej trybuny.
Zerwanie kontraktu nie wchodzi w grę bo na podstawie jakiego argumentu: bo zawodnik nie chce podpisać?
Proste zakończenie współpracy i tyle.
0
Wy na prawdę wierzycie że Dembele interesuje się ktoś z poza średniaków europejskich? Psg? Serio?
0
@Kibiczpolski tylko wtedy było to fajne bo odchodził do Barcelony i wszyscy krzyczeli... Nie można trzymać zawodnika na siłę, nie można robić niewolnika, nie można niszczyć marzeń.
Jak to pkt widzenia może zmienić się w 5 lat jeśli zawodnik nie odpali.
0
@Matej a Newcastle pracują idioci żeby wydawać miliony ku chwalę Barcelony. Nie róbmy tu Realu i nie traktujmy klubów na zasadzie Folwarku Europa.
Angielskie kluby nie stoją finansowo tak mocno bo pracują tam idioci.
1
Prawdopodobnie zawodnik walczy o granie w klubie. Bo jeśli przyjmie powołanie ma obowi@zek stawienia się.
I może być to tylko wybieg.
1
Zrobic z niego przyklad. Nie ma zawodnikow ponad klub. Albo grasz dla nas albo bez nas. Mamy 5aka a taka sytuacje finnsowa. Dajemy tyle, negocjujemy. To jest nasz limit. Powyzej niego zyczymy szerokiej drogi.
Brac przyklad z MC i KDB. Jak komus dobrse i prezentuje odpowiwdni poziom to się i bez agentów dogada.
2
@Gall masz świadomość ze Chiny się skończyły? Limit płac i obcokrajowców. Nie ma tam już wielkich kontraktów.
0
@tomasz2002sz tylko należy zauważyć kiedy zaczęło robić się źle. A zaczęło kiedy ktoś zaczął wpadać na genialne pomysły typu Dest w ataku. Depay bez wsparcia jest tak samo slaby jak De Jong. Można mówić ze i Lucc jest nieporozumieniem. I można się zgodzić. Ale może też zapytać co by było jak by Barca grała duża liczbę wrzutek oraz prostopadłych podań w pole karne.
Nie oczekujmy od słonia że będzie tanczyc w składzie porcelany.
Był sobie napastnik Mario Gomez co dwa razy weczu dotykał piłkę i strzelał 2 gole.
Nie oczekujmy Lewandowskiego i Benzemy w ataku co dodatkowo kreują grę. Tylko jeśli kupujemy 9 to ma być 9. Jeśli rozgrywającego to niech rozgrywa. A skrzydłowy ma być skrzydłowym.
7
Kupować kontuzjowanego zawodnika. Bajka....
0
Najgorsze w tym, że przy wysokim pressingu Busi znowu jest najlepszy na boisku. A jego czas powoli się kończy co niestety widać przy grze do przodu. Gdyby ten zawodnik choć chciał podbiec z 10/20 metrów i postraszył uderzeniem. Sytuacja gdy piłkę ma Dembele a Busi stoi na 20/25 metrze kompletnie nie kryty, albo gdy prowadzi piłkę, a nikt do niego nie podchodzi wygląda komicznie. Nawet przeciwnicy stwierdzili że nie jest żadnym zagrożeniem w odległości 20 metrów od bramki.
0
AAAAAAA czemu nam nie wejdzie ostatnia akcja.....eh.
Mimo wszystko bardzo dobry mecz z naszej strony. Raczej nie byliśmy fworytami. Teren trudny nawet w szczycie formy.
Brawa.
Dla Xaviego minus, za banie się zaryzkować. Wpuszczeni Lucca bardzo dobre. Zwiększenie możliwości drużyny o grę w górze. Ale widać, ze się wściekał na wrzutkę Langleta. Ot Panie Xavi chciał Pan rozegrania? Wpuszczaj Pan ludzi co rozgrywają.
0
PRzesunięcie Gaviego do ataku wybiło kontrolę środka. Trzeba rozumieć, że Busi nie rozgrywa. Nico to bardziej skrzydło. Czemu nie wszedł Puig aby to rozrzucić?
0
@domisiek114 oczywiście że by dało. Busi podający w bok bez kroku do przodu tego nie uciagnie. To jest właśnie moment kiedy należy mu się ta szansa.
0
Aż się prosi o Puiga. Czemu żaden trener nie chce mu dać szansy wtedy kiedy jego ruchliwość i rozciąganie gry by się przydało.
1
Najgorsze w tym momencie, że trzeba się zebrać i zacząć biegać aby przejąć kontrolę. A to my wyglądamy jak by nas było mniej.