yoli
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Olsztyn
6 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@TheNekro94 jasne że tak. Tym bardziej tłumaczenie raportów finasowych. Do tego kali jeść, kali pić po Hiszpańsku nie wystarcza. Jednak myślę, że zobaczymy to i u nas. Bo to będzie pewnie jeden z najczęściej klikanych tematów.
Po zobaczeniu takich wyliczeń w umowy CvC nie wiem jak można miec pretensję do Laporty, że popiera Pereza i jest przeciwny CvC.
Przy najkorzystniejszej wersji wzrostu, to za 50 lat fundusz mógłby sobie kupić 200 CR7. Dwustu!!!
0
@Kamiloza91 nie zawsze natłok gwiazd daje rezultaty. Choć trzeba przyznać, że nas w ciężkiej chwili ciągnęli w poszczególnych runach Suarez, Neymar, a później Messi. W finale odpalił cały zespół. Jednak zdarza się nie moc i cały zespół się sypie. Wysatrczy zobaczyć co grało PSG w Barcelonie, a co w Paryżu (ah ten nieszczęsny karny Messiego)
1
@cules100pro ta opcja przewiduje spadek wartosi o 72proc w pierwszych dwóch latach a nie w całości trwania. Ale ten news to majstersztyk.
Nie wiem jak po takiej analizie, nawet jesli założenia finansowe sę tylko w 50proc. zgodne ta umowa mogła by zostać podpisana.
A reakcja Tebasa. Mistrzostwo!!!
3
Na rm.pl pojawił się zajebiście ciekawy news odnośnie zamówionej przez Real analizy finansowej umowy z CvC w przekroju na lata i wzrost/spadek wartości La Ligi. Mega ważne aby z tym się zapoznać.
Czekam na wersję naszego portalu. I czuję burzę komentarzy.
2
Akurat dla niego i LE była by super. Jeśli udało by się załatwić zespół pokroju Sociedat i gwarancję gry...przynajmniej na początku to był by to sukces. A tak strata fajnego zawodnika. Bo za dużo nie pokopie.
0
@totalcrack Footroll odniósł się do konferencji Laporty który powiedział w wywiadzie na żywo, że kluby nie dostały pełnej dokumentacji dotyczącej umowy z CvC.
Jakkolwiek postąpił Laporta ja akurat jego działania uważam za słuszne. Byłem zwolennikiem odejścia Messiego rok wcześniej, kiedy nie trzeba mu było jeszcze płacić zapisu za wypełnienie kontraktu. Obecnie chciałem żeby podpisali go, ale nie wyszło. Laporta podał powody i dla mnie sa wystarczające. Nie uważam, że należało robić WSZYSTKO aby podpisać MEssiego.
Jeśli dało by się to załatwić sprzedażą Umtitiego, Cou, Antka, Pijanica to jak najbardziej był bym za. Ale obaj wiemy (mam nadzieję przynajmniej) że sprzedaż tych graczy jest praktycznie niemożliwa. Nie bardzo widzę też inną możliwość poza chwytaniem oferty CvC. A ta osobiście w oparciu o to co podali uważam, za niekorzystną. Bundesliga w ogóle tego nie przyjęła. Serie A przyjęła, ale kluby odrzuciły. O czymś to świadczy. To jest zrzeczenie się części prawa na 50 lat. 50!!!! Pół wieku. Czyli 2/5 czasu ile istnieje w ogóle ten klub. Nikt nie wie co będzie za 20 jak rozwinie się technika i z jakiś źródeł medialnych będzie się korzystać, a oni chca oddać coś na 50 lat za równowartość połowy budżetu sezonowego (Barca miała dostać 270 mln zdaj się). SOrry ale to nie jest dobry deal. Poza tym nie oszukujmy się. Tak jak pisano ma to też związek z SuperLigą (którą Barca ogarniała jeszcze przed Laportą). I grom wie czy podpisanie umowy z CvC nie skutkowało by jakimiś pozwami wobec nas. Tu sytuacja nie jest jasna.
0
@KrychaFCB powiem tam. Jak by nie było to świetny gracz. Być może nie wpasował się do drużyny. A dodatkowo ciąży na nim łatka jego pensji. Ale to nadal świetny pomocnik. Jeśli złapie formę w Juve, to być może na ostatni sezon da coś z siebie u nas.
Ponadto przy naszych problemsch w pomocy nawet jak zostanie to jak Korman da mu czysta kartę, w drużynie bez Messiego nie jest powiedziane ze sie nie odnajdzie.
0
@kro323 mówią o Renato. Aczkolwiek zespół w którym gra, nie wskazuje na to, by klaskał na pierwszą lepszą ofertę. Więc raczej mało prawdopodobne.
Szybciej Demir zostanie w 1 składzie.
3
@AxelF zgodzę się, że dobra gra Barcy była wynikiem słabej gry Juve. Już samo porównanie do RB Salzburga, który zagrał na ambicji, dynamice, pressingu pokazał, że nie będzie łatwo. Jednak plusy trzeba też docenić. Jak zobaczyłem pomoc to pomyślałem po co ten Roberto w ogóle jest wystawiany. Ale o dziwo wyglądało to nieźle w połączeniu z ruchliwym Demirem na środku i dynamicznymi skrzydłami. Po prostu ta piłka latała. Mieli parę głupich strat, ale w końcu był ruch w każdej linii.
Masz też rację, że nie będzie można liczyć na Messiego i jego skuteczność. Ale może jakoś to się rozłoży. Pewnie zanotuje więcej wpadek typu 0:0 1;1 niż w zeszłym sezonie. Ale powiedzenie, że dzisiaj gra szła słabo to zakłamanie rzeczywistości. Obyśmy tylko takie mecze w lidze grali jak dziś.
0
@totalcrack No właśnie. Teraz i tu tyczyło się odnośnie pieniędzy z CvC i podpisania kontraktu z Messi. A skoro prezydent uznał, że nie jest to właściwa oferta to jej nie łyknął. Gdzieś była wzmianka (chyba na kanale Footrolla), że kluby dostały szczątkowe papiery, bez pełnej opcji, co do umowy. Wyglądało to jasno na próbę wykorzystania sytuacji. Barca pod ścianą przyjmie to bez względu na wszystko bo musi podpisać Messiego.
Jak widać w końcu ktoś w klubie stwierdził, że Klub jest ważniejszy ponad każdą jednostkę w nim. I to jest raczej słuszne. Wolę Barcę istniejąca bez Messiego. Niż z Messim, która upadnie za dwa lata.
0
@totalcrack gdzie ja piszę że liczy się teraz i tu? Jeśli użyłem takiego zwrotu, to nie tyczył się czegoś innego. Ja uważam że Laporta robi dobrze, nie patrząc na teraz i tu. O czym właśnie świadczy niezakontraktowanie Leo.
1
Brawo Panie. Po pierwszej połowie 5:0 z Juve....już 6.
0
@ToJa79 coś pomyliłeś. Ja właśnie powiedziałem, że ich sprzedać nie da rady ;)
1
@Elvisek nie. Poczytaj w artykułach. Laporta próbował rozłożyć 2 letni kontrakt, na 5 lat. La Liga nie wyraziła na to zgody. Pisali o tym w którymś z artykułów na tej stronie. Zresztą mogło to też nieść znamiona oszustwa podatkowego. A Messi był już karany. Więc to odrzucili w negocjacjach całkowicie.
A więc musiał by zostawać pracownikiem barcelony przez 5 lat. A nie wiem czy wiecie, że jeśli zawodnik nie bierze udziału w oficjalnym treningu zespołu klub musi o tym zawiadamiać. Nie można było go podpisać jako zawodnika na 2 lata i płacić mu za to przez 5 lat.
0
@Elvisek nie zaprzeczam. Pokazuje, że po mimo tego, że z nim mieli byśmy pewne zyski w niektórych kwestiach (co na pewno przekonywało tez do jego podpisania), Laporta nie mógł tego zrobić. Bo zyski dopiero by nadeszły, a przy podpisaniu liczy się teraz i tu.
Tak samo winienie La Liga nie jest w porządku. PRzepisy i wytyczne istniały już przed COvid-19. A że klub na nie lał to przyszedł moment "kary" dla nas.
Podpisanie Messiego na 110proc. obciążenia przychodów klubu to by zabiło ten klub. Mam też niestety obawę, że wielu nie rozumie, że to dopiero początki.
0
@totalcrack No i ciągłe wałkowanie tego samego. Umtiti nie jest na sprzedaż!!! Bo nikt nie chce go, nawet za darmo. Od zeszłego sezonu próbują się go pozbyć, ale zainteresowany Lyon wypowiedział się, że za darmo to i tak za drogo, z uwagi na kontrakt. Cou? Sprzedać kolesia z kontuzją kolana, który nie gra 8 miesięcy i mającego taką pensje? Za darmo niekontuzjowanego nie chcieli. Cud, że Bayern wziął za pensję. Tu dochodzi jeszcze konieczność spłacania Livepoolu, czyli amortyzacja.
Dembele? Była pewnie realna szansa na sprzedaż po niezłym sezonie, ale popsuł sobie kolano na ME i jak go sprzedać? Kupił byś takiego zawodnika?
Pijanic? Niby wszystko ok, ale jak widać Juventu lubujący się w takich transferach i znający zawodnika, nie spieszy się z jego wzięciem...ZA DARMO!!!.
Z wymienionych jedyne Lenglet jest realnym transferem. Aczkolwiek myślę, że tu nie chcą go sprzedać, z uwagi na częste kontuzje na tej pozycji.
Mówienie SPRZEDAĆ łatwo przychodzi na forum internetowym. Jednak jak widać w życiu NIE DA SIĘ tak łatwo.
W kwestii Dembele mówię od dawna, że jak wróci wykorzystać jego talent na ile się da i nie kontraktować go. Trudno. Strata to starta, ale oszczędność 20mln na sezon. A piłkarz z predyspozycją do kontuzji (nawet w warunkach domowych) jest mega problematyczny w sprzedaży. Już na Vermalennie powinni się nauczyć, że ciężko takich graczy się wyzbywać. Co do Samu, to Umtiti ma 2 lata kontraktu jeszcze i pewnie trzeba będzie się z nim przemęczyć.
Niestety ale tak wygląda rzeczywistość. Choć chciał bym abyś ty miał rację. Bo wtedy naprawdę można by pięknie zmniejszyć wydatki od ręki. Z informacji jakie się pokazywały to chcieli się wyzbyć i Antka którego pensja stanowi obecnie 10 proc. limitu płacowego. Ale .....brak ofert. Atletico stwierdziło, że za dużo zarabia i za dużo by wyszło jeśli trzeba za niego jeszcze zapłacić. Więc kogo sprzedać? ja podałem przykłady graczy, których pewnie dało by się sprzedać za przyzwoitą kasę. Ty natomiast graczy, których wyzbycie się jest mokrą fantazją Laporty i większości nas kibiców.
0
@greymid dlaczego na brudnej? Brudna kasa to pewnie pochodzi od właścicieli MU, Liverpoolu. Chyba, że masz na myśli, że ropa jest brudna. To tak.
0
@Recber no i zapewne taką mu wypłacą, bo kontrakt wypełnił.
5
Powiem tylko, że ja bije brawo Laporcie. To właściwy człowiek do rzeczy trudnych. Jako polityk wiedział ile będzie go kosztować:
1) niedotrzymanie obietnicy wyborczej
2) otrzymanie łatki: Ten który nie podpisał Messiego.
A jednak Joan to zrobił. Bo widać lepiej być tym który stoi za odejściem Messiego, niż tym za którego klub upadł. Bo przecież z pieniędzmi z CvC (pomijając korzystnie czy nie dla klubu) mogli podpisać Messiego. Mogli nie "kupić" nikogo, sprzedać Fdj, Pedriego i podpisali by Messiego.
Jednak Laporta podjął tą trudną decyzję w perspektywie długoletnie, mając na uwadze zmniejszenie wpływów reklamowych, koszulkowych, słabszej pozycji negocjacyjnej przy zawieraniu umowy ze sponsorem głównym. I za to mu chwała, choć pewnie kibice zapamietają ten czyn głównie przez pryzmat nadchodzących chudych lat. Ale te z MEssim ostatnio tez były już chude.
0
Coś czuję że Messi pojedzie. W końcu pewnie Barca jest u niego zadłużona od czasów Barto.
0
Przypomni ktos ile zapłaciła Barca za podpis Messiego przy ostatnim kontrakcie? No właśnie.
0
Nie odjedzie. Bo nikt mu nie da 3 mln na rękę za zagranie 10 meczy w Barcelonie jeśli jeszcze koszt transferu będzie musiał pokryć. Za rok wezmą za darmo. I dostanie ile chce bez opłat transferowych.
0
@swiergol2 nie no średniak to pojęcie ogólne. Być może będzie musiało dojść do tego, że bedziemy wyprzedawać swoich najlepszych graczy. Ale średniak ligowy to obecnie bijący się o 4 miejsce. Ostatni sezon był ciut inny bo słaba forma Realu i Barcy pozwoliła utrzymać się do końca w walce Sevilli.
0
@RR tylko Aguero to wydatek rzędu 15 mln rocznie w maksie. A środkowy napastnik jak i obrońcy oraz pomocnik są niezbędni. W sumie to mogliśmy nic nie zmieniać wywalić kogo się da, wziąć graczy z Barcy B i grać samym Messim. Prawda?
A tak naprawdę Messi miał mieć 80mln pensji (brutto). Ile chciał za podpis, ile za wypełnienie kontraktu? Nie wiadomo. Przy zeszłym kontrakcie te bonusy wyniosły tyle ile wartość zarobków z całego kontraktu.
8
Ja się zapytam natomiast.....JAK? Jak zmniejszyć wydatki na pensje o 200 mln od ręki?
Chcieli sprzedać Antka? Chcieli. A że nikt go nie chce z jego pensją? To co mają zrobić?. Chcą oddać Umtitiego? Za ile? Za darmo. Chętnych nie ma. Rozwiązanie kontraktu nie wchodzi w grę bo i tak musieli by go zapłacić. To samo z Pijanicem. TO samo z Demble (z którym mam nadzieje nikt nie podpisze kontraktu i w ramach obniżania pensji po prostu za rok nam odpadnie 20mln pensji).
DLa mnie szacunek dla Laporty że nie łyknął oferty Tebasa, która jest po prostu wałem na kilometr. NA stronie Realu sa wyliczenia, które jeśli są w połowie prawdziwe (co do tego ile miał zarobic CvC )to powinny doprowadzić do natychmiastowego wyjebania Pana Tebasa ze wszystkich struktur piłki. Najlepsze, że fundusz ten proponował podobne deale w Niemczech i Włoszech i nikt tego nie wziął. I tu brawo dla Joana. Bo łatwo było łapać się brzytwy aby nie być tym złym, który nie zakontraktuje Leo. Ale zrozumienie że pensji obecne pensje zawodników = 95proc. przychodu klubu jest kluczowe. Bo klub ma inne wydatki, na które zostaje 5 proc. przychodu. Dramat. I gadanie o MEssim jest teraz bezsensowne. Tu trzeba robić czystkę. I zejść do poziomu średniaka (który zacznie odbija od dna). A nie liczyć na co roczne triumfy. Bo zdobycie takiego CdR może być z uwagi na premie kontraktowe gwoździem do trumny.
1
@tomidloo słuchaj. Może oni realnie myśleli, że się uda. Może myśleli, że uda się zejść z kontraktów. Może założyli ok taki Roberto zejdzie o połowę. Podpisze/sprzeda się Dembele. Może liczyli na sprzedaż Antka i 2 francuskich obrońców. A wyszło wielkie G.
Tak naprawdę mamy szczątkowe informacje o tym. Klub mógł proponować obniżkę o 50 proc wynagrodzenia komuś a ten zgodził się na 20. Wiadomo, że przedstawi się to jako sukces a nie porażkę. A w ogóle o głównej ofercie nie wspomni.
Dodatkowo Laporta wskazał, że klub "niby" mogło być stać zakontraktować Leo z pieniędzy CvC. Ale jeśli to prawda a jednak Laporta stwierdził, że tego nie zrobi to raczej sytuacja jest dramatyczna.
Inną opcją jest to, że być może Messi chciał za dużo, albo Laporta (podobnie jak Perez Ramosowi) zaproponował za mało i Messi się nie zgodził. I dla dobra sytuacji stwierdzili, że tak przedstawią sytuację. Pamiętajmy sytuację z wypływem kontraktu Messiego kiedy ludzie mówili DAJCIE MU ILE CHCE ZASŁUŻYŁ.
Ja wolę jednak oglądać grający przez lata klub. Niż klub z Messim przez dwa lata i później spektakularny upadek.
A co do Laporty.
Powiedzmy sobie szczerze. Niezakontraktowanie Leo, to od razu spadek wszelkich notowań i hejt kibiców. I jeśli Laporta to zrobił, to należy mu się za to szacunek. Bo na zawsze zostanie zapamiętany jako ten co nie podpisał Messiego, a na to nie poszedłby nikt.
Niestety za mało wiemy o negocjacjach, bilansach, przekroczonych progach płacowych. Bo po prostu takiego info nie ma.
5
Trzeba być .....aby winić za coś Laportę. Widać że w pewnym momencie ludzie związani z tym kontraktem zrezygnowali aby nie rozwalić całego klubu. I chwała im za to. Mogliśmy miec Messiego na 2 lata i przestać istnieć. I nie kupujcie bzdur że by się zwrócił inaczej by był zakontraktowany.
Podjęli taką decyzzję i pora brać się do przebudowy i odbudowy.
W końcu może będzie normalnie. Budowanie aby wygrać, spijanie śmietanki, przebudowa i znowu wygrywanie. Nie da rady wygrywać ciągle i wciąż.
0
@smoku a może z drugiej beczki? Gdyby nie 500mln dla Messiego w 2 sezony też było by duzo ooo lepsza sytuacja. Te place kontraktowe rozumiem ale setki milionów za podpis i wypełnienie 2 letniego kontraktu?
0
@seba444 nie mów im o Francji bo ci zaraz powiedzą, że się skompromitowali nie wygrywając Euro. Niektórym nie wytłumaczysz, że każdy gra aby wygrać, a drużyna ze słabszym (na papierze ) składem nie ma prawa bytu.
Natomiast nie zgodzę się co do top 8 LM. Szczerze? Z tym co mamy szybciej wg mnie wygramy LM niż La Ligę. W La Lidze trzeba będzie się zmierzyć ze zmianą sposobu gry preferowaną od lat i szukaniem Messiego na ratunek gdy nie idzie. Jego liczby też ktoś musi zastąpić. Ale patrze na to jak ty , że ktoś się wykreuje i ktoś weźmie na siebie ciężar w większym stopniu, choć Messiego nie zastąpi nikt.
Nowe zawsze budzi lęk.
0
@Sheva77 aha czyli jak mam własne zdanie i pogląd na daną sytuację to nie jestem już kibicem tego klubu tak? Bo jak 99 na 100 mówi że tragedia to muszę klaskać jak wszyscy?
Ja uważam, że sytuacja pociągnie swoje konsekwencje, z którymi przyjdzie nam się zmierzyć. A to że jest to szok? Po części wisiało to w powietrzu od momentu kiedy nie mogli go zakontraktować. W sytuacji finansowej klubu wolę by go nie było, niż mieli by się wykrwawiać na jego kontrakt.
A że nie będzie łatwo? To oczywiste. Za wiele lat graliśmy jednym stylem.
A twoje gadanie w typie "W dodatku nie znasz specyfiki gry tego klubu" jest zwykłym biciem piany. Potrafienie zagrania z kontraktaku nie zmienia postaci że będziemy drużyną stosującą piłkę ofensywną i atak pozycyjny. Ale w minionym sezonie zdobyliśmy z Messim ZERO bramek z szybkiego kontrataku. Więc to raczej o czymś świadczy