0

oczywiście, nie można wygrywać wszystkiego, ale jeżeli największe gwiazdy (Iniesta, Messi, Suarez, Pique) się starzeją, a młodzi piłkarze nie rokują (z wyjątkiem Umtitiego i Sergiego Roberto)to chyba raczej idziesz w dół a nie w górę.
" Pisanie o braku perspektywicznej kadry jest na wyrost, bo wystarczy, że klub kupi 3 zawodników i znów mamy zespół na 3-4 lata." W zeszłym roku zakupili cały band perspektywicznych piłkarzy, jak na tę chwilę wkomponował się raptem jeden, wiec nie rozumiem jak możesz uważać, że jest to tak trywialne i proste. Tym bardziej, że nie widać kompletnie pomysłu na budowanie drużyny.

0

odetchnij spokojnie, skup się i przeczytaj jeszcze raz o czym była ta wypowiedź... wybór masz zawsze, ale jeżeli obie opcje są słabe, to w praktyce jesteś w d***e i wtedy czy to naprawdę jest wybór ?

3

właśnie ze specjalną dedykacją dla Ciebie napisałem "oczywiście dno proporcjonalne do swoich aspiracji", biorąc pod uwagę tłuste lata sukcesów, wygrany Puchar Króla i brak perspektywicznej kadry, to chyba jednak nie jest droga na szczyt, tylko w stronę przeciwną. Wystarczy przeczytać ze zrozumieniem.

3

Barcelona i Valencia bardzo solidarnie razem idą na dno (oczywiście dno proporcjonalne do swoich aspiracji), również solidarnie wymieniają się narzędziami, żeby na tym dnie pozostać jak najdłużej.

4

To kolejne powiązanie Barcelony z Polską (el Polaco)... w Polsce jest taki rząd jaki jest i taka opozycja jak widzimy, można tylko zamieniać siekierkę na kijek, ale i tak nie wiesz kto jest siekierką a kto kijkiem... w Barcelonie identycznie, zarząd dno, opozycja też dno, tylko nie wiadomo czy nieco płytsze czy głębsze ...

brak konkretu, brak pomysłu...

0

Aleix'a Vidal !

3

Arda dostawał mało szans od Enrique, ale nie zawiódł, a Barca to nie Real, gdzie piłkarza można wykopać jak pudło rupieci ...

0

dokładnie, tak naprawdę to nawet Dos Santos moim zdaniem gdyby rozwijał się dalej w Barcelonie to byłby innego kalibru piłkarzem w tej chwili.

0

o to to to ! ja bym do Messiego dorzucił Suareza i Neymara, jedno co pragnę zauważyć, najlepsza drużyna czyli Guardioli to byli wychowankowie, którzy mieli czas na to by do zespołu wejść. Trudno od młodych zawodników jak Alena, Halilovic, Marlon, czy nawet Andre Gomes, Denis Suarez, wcześniej Sandro czy Munir, by z marszu stawali się światowym topem. Nie każdy jest Messi, a taki Iniesta, Busi, Pique też kiedyś potrzebowali czasu na wprowadzenie się do zespołu, ale Ci goście dadzą radę, tylko potrzebują czasu.

1

Przyszły sezon w wykonaniu Barcy niestety raczej lepszy nie będzie, kolejny być może też, to jest jednak dobry czas, by zacząć budować nową, głodną drużynę na kolejne długie lata.... wprowadzać wychowanków, młodych zawodników... pytanie tylko czy z tym zarządem jest to możliwe ?
Transfery Theo i Bernardo Silvy już przespali, pytanie czy obudzą się na dniach, czy zostaną ochłapy.

11

Można sprzedać Rafinhe, można sprzedać Ardę, Denisa Suareza, Andre Gomesa... nawet Rakitica można sprzedać czy Iniestę, tylko czy oprócz sprzedawania ten cudowny zarząd ma pomysł kogo w miejsce tych piłkarzy sprowadzić ?
A może trzeba jednak zacząć odliczać czas do nowych wyborów ?

0

i kisić Turka kolejny sezon na ławce, za Masipa też można postawić cenę zaporową np 120 mln, pytanie tylko... po co ?

0

... kataloński targiem :D

8

wspaniały biznes.... taki w katalońskim stylu, nic tylko brać.

0

proszę bardzo
Pogba 5 bramek 4 asysty 522 minuty/bramkę
Gomes 3 bramki 2 asysty 531 minut / bramkę (co wskazuje że grał znacznie mniej od Francuza)
Do Iniesty, Modrica, czy Ngolo Kante nie ma sensu porównywać tych zawodników bo to zupełnie inny poziom. Uważam jednak, że to Ty nie masz pojęcia jak wyglądał ManU. w tym sezonie. Ja oglądałem ok połowę meczy tej drużyny bo bardzo z nią sympatyzuje i.... przecieram oczy ze zdumienia czytając to co piszesz. Pogba, wyróżniający ? Chyba charakterystycznym, nieskoordynowanym końskim poruszaniem się po boisku, ewentualnie fryzurą. Nie mam zielonego pojęcia co wg Ciebie ten facet innego wniósł do tej drużyny. Mogę się zgodzić, nie odstawał od reszty, ale wcale nie był wyróżniającą się postacią, a na bank nie pokazał, że jest najdroższym piłkarzem świata.

0

cieszę się, że udało mi się poprawić Ci humor, ale... dobrze byłoby jeszcze podeprzeć czymś swoją teorię. Pogba w MU strzelił w tym sezonie 5 bramek i miał 4 asysty, United skończył ligę w miejscu nie dającym gry w Lidze Mistrzów . Natomiast Pogba w United zasłynął przede wszystkim dużym drewnem i sztywniactwem, dużo nieskoordynowanych ruchów. Strzelił bramkę w finale LE, ale jeżeli to jest najdroższy piłkarz obecnie na świecie, to ja nie mam więcej pytań. Co ja będę mówił... warto pooglądać trochę ligi angielskiej i się samemu przekonać... powtarzam jeszcze raz: BARDZO dobrze, że Barca go nie kupiła!

0

chciałem zauważyć, że na Isco przez trzy poprzednie sezony to raczej psy wieszali, a facet zawodził.... obudził się dopiero teraz, więc z Andre Gomesem może być podobnie jeśli da mu się kolejne szanse.
A opcja zamiast Pogby Gomes, okazała się po prostu tańsza, Pogba wcale nie jest lepszy.

0

Kuba, daj spokój, znając gospodarność i smykałkę do interesu naszego super-zarządu to Vidala puściliby za 8-10 baniek :) żadna kwota odstępnego nie wchodziłaby w grę.

0

... której nikt nie zapłaci :)

1

Aż strach pomyśleć, co byłoby gdyby ten tytuł zdobyli po 15 latach posuchy. Czy wtedy podpaliliby autobus albo pobliską stodołę ? albo palenie okolicznego bezpańskiego kota jak w średniowieczu ? tak to jest jak po wielkich posuchach coś tam jednak się ugra.

13

Zarząd nie ma ani cienia argumentu, żeby pozbyć się tego faceta...

2

Ramos: "Pycha chodzi przed upadkiem, a wyniosłość ducha przed ruiną." . Wyczesany koń, choćby nie wiem jak chciał nNIGDY nie będzie kapitanem klasy Hierro, Raula, Casillasa, Xaviego czy Puyola. Piłkarzem jest wielkim ale człowiekiem malutkim.

1

mniej więcej tak właśnie będzie, chociaż ja liczę na 1:0 dla Juve po samobójczym Ramosa :D

4

Jedno co Valverde powinien zrobić to zabrać się za transfery jak NAJSZYBCIEJ. Inne kluby nie próżnują, Theo już w Realu, Bernardo Silva w City, Vinivusa nie będę wspominał bo to jest absurd. Ale za chwilę przeczytamy że:
Coutinho w PSG
Eriksen w United
Veratti w Chojniczance
A Barcelona obecnie nie jest najbogatszym, ani najsprytniejszym klubem na rynku transferowym.

1

Ja się nie znam, bo byłem przeciwny przyjściu Guardioli, ale sprowadzenie Valverde przypomina mi przyjście Davida Moyes'a do Manchesteru United, ale oczywiście trzymam teraz za tego faceta mocno kciuki :)

0

tak, ja podobnie, również żałuję, że nigdy nie miałem szczęścia oglądać np Ladislao Kubali, ale z drugiej strony gdybym miał wybierać, to nie może być nic lepszego niż jakieś 20 lat z Messim :)

22

żyć w erze Leo Messiego to wielkie szczęście...

3

a niech idzie w cholerę, byle za niego dobrze zapłacili... bardzo dobry piłkarz ale jest nieregularny i na dodatek psycha słaba + nurkowania. Można sprzedać Presleya i kupić w jego miejsce Beatlesów ( z Monaco czy Liverpoolu chociażby)

0

Yes, they can !
Jeżeli tym razem to Celcie dopisze odrobinę szczęścia, a Navas nie będzie wyciągał piłek jak z Atletico, to Aspas i spółka mogą to zrobić. Real na wyjeździe nie miażdży przeciwników, a Celta pokazywała już nieraz, że potrafią pojechać najlepszych.

3

żałuję, że nie wybrano ostatnio Joan'a Laporta ... to był jednak innego kalibru prezes...

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?