3

każdy ma swoje preferencje odnośnie kibicowania, ale z punktu widzenia fanów Barcelony sytuacja moim zdaniem jest dość klarowna: jeżeli Real wygra trzeci raz Lige Mistrzów, przejdzie do historii a Zidane jako trener wygryzie z jej annałów Guardiolę. Real nawiąże do lat 50. gdy wygrywał seriami europejskie rozgrywki i z pewnością na tak dobrej passie będą płynąć też w lidze. Poza tym, jeżeli przejdą 1/8 to później będzie im szło tylko łatwiej i łatwiej, oni są drużyną typowo turniejową i trzeba się z tym liczyć. Nie znoszę PSG, ale z punktu widzenia kibica Barcy nie znajduję ani pół powodu kibicowania Realowi w obecnej sytuacji.

1

... a rewanż tym razem nie będzie w Dzień Kobiet :)

0

W 1/4 są już jednąnogą City i Bayern, cała reszta stawki jest otwarta.

0

strzelił bramkę owszem, ale miał na to aż 90 minut na boisku. Ja niestety oglądałem przez większą część meczu mnóstwo niedokładnych piłek od Suareza i na siłę szukanie Messiego na boisku, co często jest irytujące. Suarezowi brakuje tego czym imponował wcześniej: szukania okazji do strzału w niemal każdej sytuacji, on jest w tej chwili trochę nijaki. Chociaż bardzo wierzę w to, że jeszcze się odnajdzie.

5

obecnie: Paco > Luis Suarez
gdyby wyszedł od pierwszej minuty za Paulinho, mam wrażenie, że nie czekalibyśmy tyle na gola.

0

Ten mecz pokazał, że linia pomocy potrzebuje Coutinho, czy innych wzmocnień (nie mam pojęcia kim jest ten Arthur). Pół sezonu można próbować szkłem d...ę podcierać, ale w kontekście rundy wiosennej, ligi mistrzów, ilości meczy do rozegrania, na Camp Nou powinien zawitać nie jeden a nawet dwóch klasowych pomocników. Denis Suarez, dobry na zmiennika, Rakieta nadaje się jako zmiennik Busquetsa, ale ogólnie jest po prostu irytujący, jego zagrania są bez pomysłu, szblonowe, głównie do tyłu, wrzutki blokowane. Jak na tę chwilę trochę szczęścia, Messi i cudowna obrona niezależnie od jej składu + Ter Stegen na bramce - wystarczą, ale to może na dłuższą chwilę nie zadziałać.

1

trochę irytujące jest to, że Messi i Suarez jakby nie uznają obecności innych zawodników na boisku.

0

Linia obrony jest raczej przesądzona, największa niewiadoma to pomoc, ja chciałbym zobaczyć: S.Roberto-Busquets,-D.Suareze , obstawiam,że z przodu oprócz Messiego i Suareza będzie straszył Paco, a Paulinho jako dżoker :)

4

"Szefunio" = klasa + ambicja ; niezależnie zostanie czy odejdzie, to piłkarz godny Barcelony.

4

Beata Szydło swoim przemówieniem zawiesiła dzisiejszemu zwycięzcy wysoką poprzeczkę. Ponoć Kriszczjano zapowiedział, że jeżeli wygra to jedynie wyda z siebie okrzyk godowy.

1

JA osobiście też, ale uważam Ligę Mistrzów, a w szczególności losowania za totalną ustawkę. Nie kupuje tego, że wylosowanie zawsze kogoś z pary City/PSG w 1/8 finału LM to czysty przypadek.

13

Jeszcze w drugiej części sezonu okaże się, że środek obrony będzie tworzyła para: Verma - Umtiti.
O losowanie nie ma się co martwić: ktoś z dwójki Bayern, Chelsea już czeka. I tylko dlatego, że PSG i City, tym razem nie mogą.

0

A ja się bardzo cieszę, że jest to kolejna, szyta grubymi nićmi plotka transferowa i nic z tego nie wyjdzie. Myślę, że Barcelona obserwuje Gelsona podobnie jak ja. Tyle tylko, że ja w tym piłkarzu turbo-kozaka nie zauważyłem. Ale może ja jestem tylko zwykłym "Januszem footballu.

48

Również człowiek symbol, moim zdaniem jego wielka praca była pewnym preludium, wstępem dla drużyny Guardioli. To on zbudował podwaliny, które Joseph oszlifował i sprawił, że te trybiki pracowały perfekcyjnie. No i Frank zawsze będzie tym, który wprowadził Messiego. To trener który odrodził wielką piłkę w Barcelonie pierwszy czas od czasów drużyny Cruyffe'a. Ma swoje miejsce w historii klubu.

1

bardzo nie lubię wściekłego plucia na własnych piłkarzy, tym bardziej niezasłużonego, dziękuję i pozdrawiam również ! : )

0

Nie wypada cieszyć się z czyjegoś nieszczęścia, ale w meczu z Leganes Bacca zszedł w 35 minucie. To może znacznie uprościć życie za tydzień naszym obrońcą, oczywiście jeżeli Bacci zabraknie. Tymczasem Villareal przegrywa z Leganes 3:1, to dobry znak przed meczem z Barcą (dla nas oczywiście).

6

Valverde naprawdę "odkurzył" Inieste, ten jednak rozwiązuje problem tylko na 60 minut meczu i to rozwiązuję go połowicznie, bo jego partner (zwykle Rakitic) to nie ten sam poziom. Wczorajszy mecz dobitnie pokazał, że klub potrzebuje tego drugiego środkowego pomocnika. Pokazał też, że trzymanie Roberto na prawej obronie to przestępstwo, bo on jest stworzony do gry w środku pola. Wydaje mi się, że Valverde widzi w nim jednak bardziej następcę Iniesty niż alternatywę dla Rakiety.

0

szczerze ? Nie widzę podobieństwa Parsonsa do Iniesty.

0

Ja widziałem, z początkiem poprzedniego sezonu, okres o którym pisałem wcześniej, później Arda zaginął w czeluściach ławki rezerwowych.

32

Komentarz usunięty

3

Pauza Umtitiego to oczywiście wielka tragedia dla nas, ale z drugiej strony chyba nie mogła wydarzyć się w lepszym czasie niż teraz. Przerwa na Ligę Mistrzów (mecz ze S.L. jest o czapkę gruszek tak naprawdę), po drodze z trudniejszych meczy jest owszem Villareal i Prześcieradła, ale myślę, że na dwa mecze Pique i Verma są w stanie wznieść się na wyżyny swoich możliwości, w końcu to Gran Derby, a Pique będzie miał swoją symfonię.
Patrząc na wczorajszy mecz stwierdzam, że my naprawdę potrzebujemy tego solidnego pomocnika. Rakieta w takiej dyspozycji to jest max. ławka rezerwowych. Jego wczorajszy występ można podsumować słowem "był", proste piłki potrafi zagrać, głównie do tyłu, ale poza tym to niestety jego wkładu brak.

0

Oczywiście, że tak :) Dzięki za czujność i poprawkę ! :)

1

No i już 4 punkty sędziowie zawieźli i złożyli w darze w madrycie. Na koniec będą pisać o niesamowitym pościgu i wielkiej remontadzie (słowo, przy którym w madrycie nie powiem jaką czynność wykonują).

0

Aspas, Cameni, Aduriz - to dla mnie niezwykle wkurzające symbole tarapatów Barcelony, które gdy tylko widzę, podnoszą mi ciśnienie. Oczywiście dla nich to komplement, a do listy być może dojdzie jeszcze Zaza, zobaczymy w kolejnym meczu z Valencią.

1

Może to być super szansa dla np Davida Costasa, albo innych zawodników cantery, ale równie dobrze może to się zakończyć wielką tragedią. Ta strata "Big Sama" to gorsza wiadomość niż te dwa punkty, ta cholerna Celta zawsze była niewygodnym przeciwnikiem, ale dzisiejszy mecz to prawdziwa masakra z punktu widzenia wyniku jak i składu. Tak to bywa,że wszystko idzie dobrze, a tu nagle zwrot o 180 stopni.

0

nie, dla żartu.

0

Macki tej białej .... z madrytu sięgają naprawdę daleko, to co wyprawiają Ci oszuści, to nie może być zwykły przypadek

1

Bardzo żałuję, że nikt nie decyduje się na uderzenia zza pola karnego... chociaż po tej próbie Rakitica momentalnie przestałem żałować.

0

Big Sam - dzisiaj nie jest tak "Big" jak zwykle ...

4

Grając z pierwszą drużyną - uczy się od najlepszych, zaczyna wtapiać w schematy, rozwija styl drużyny
Grając z Cześkami w przysłowiowym "Sportingu Gijon", staje się jak reszta Cześków ze Sportingu Gijon i jego szanse by pełnić ważną rolę w klubie znacznie spadają
Uważam, że gdyby Halilovic był stopniowo wprowadzany do zespołu, dzisiaj mielibyśmy drugiego zawodnika na poziomie Sergiego Roberto, a może nawet wyższym. To jednak z niewielu rzeczy którą spieprzył Lucho.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?