1

@NeroTFP1 ja 30 km w bajkowym klimacie
Szrenica --->Śnieżka --->Karpacz
Piękna przygoda :)

2

@Bobo25 jest tak jak piszesz, ale w przypadku większych gospodarstw. Właśnie ten mąż kuzynki, działa z bratem i kuzynem, mają naprawdę setki hektarów, więc i sprzęt z najwyższej półki. No to tutaj jest to zmechanizowane i nowoczesne. Można powiedzieć, że przyjemnie się robi.
Natomiast teść ma mało pola, ziemniaki wykopuje a my potem chodzimy z wiadrami i zbieramy ;)
Ale żebym nie został źle odebrany, ja tu nikogo nie bronie, bo tak jak Ty chcesz pokazać, że oni nie pracują ciężko koń stop, tak ja chcę pokazać, że też nie wszyscy mają sprzęt za miliony

Osobiście im sam wiele razy mówiłem, żeby sobie dali spokój z tymi truskawkami, zaorał, zasiał kukurydzę czy tam pszenicę i problem z głowy. Jednak chyba po kilkunastu latach ciężko. A i pieniądz też pewnie kusi jak jest dobry sezon.

1

@Bobo25 wiadomo, że zimą to się praktycznie nic nie robi
Ale jak się zacznie tylko ciepłej trochę i jest możliwość wjechania na pole, to działają
Takie truskawki trzeba zasadzić (wrzesień/październik), przykryć folią
Wspomniane miesiące to też czas wykopków
No i tak od marca, do października praktycznie robota standardowa
Przykryć folią truskawki na noc, rano odkryć, hakanie i to kilka razy w roku tego samego bo zielsko tak rośnie. Nawozy, nawadnianie, wyścielenie słomą albo włóknina. Później z 2 miesiące zbieranie.
W między czasie jest też zboże do uprawy.
No i jak wspomniałem, normalnie etat.
@mkord nie każdy ma zmysł do tego, oni z rolniczych rodzin i tak w tym tkwią, mega konserwatywni, więc i o zmiany ciężko.
Ale teściu ostatnie lata poważnie choruje i już się areał mocno zmniejsza tych truskawek

0

@mkord a rolnik to tylko zboże uprawia?
Moi teściowie mają truskawki, to jest przy tym sporo zabawy przez pół roku co najmniej
P.S zboża też trochę mają i przy tym jest faktycznie jak napisałeś, mniej pracy, bo i też hektarów malo

6

@pt9 offtopic
Jak na Podlasiu ktoś powie: "ukradłem rower dla Ciebie"
To ukradł go Tobie, czy ukradł go komuś dla Ciebie?

7

@Klimach fan łatwo się wszystko pisze
Moj teściu jest małym rolnikiem, a w rodzinie mam też męża kuzynki, który ma setki hektarów (większość w dzierżawę)
Teściu pracuje normalnie na etacie, a prace polowe, to drugi etat.
Mąż kuzynki często pracuje po 16 godzin, więc też można powiedzieć, że na dwa etaty.
Patrząc na ich pracę, poświęcenie, oraz czynniki niezależne od nich, nie zazdroszczę ani trochę tych pieniędzy. Moi rodzice pracują na etacie, popołudnia, weekendy wolne, robią co chcą. A oni? Wiosna, lato, cały czas w polu. I ok, ich wybór, przecież nikt im nie kazał, ale krzywdzące są te teksty, o willach, ciągnikach za miliony, wczasach nie wiadomo gdzie, podczas gdy pracują na jakiś Zetorach czy Ursusach, starych polatanych przyczepach (mali rolnicy)
Ci co mają potężne hektary nie mogą sobie pozwolić na taki sprzęt, muszą mieć go z wyższej półki bo inaczej nie byli by wstanie obrobić ziemi

5

@MarioVeB! Za to Ty jesteś geniusz w każdym temacie. Typowy mieszczuch niemający pojęcia o rolnictwie, tylko tyle co wyczyta.
Jakbyś nie był takim ignorantem to byś wiedział, że przez lata bardzo opłacało się magazynować zboże i sprzedawać je dużo później.
A, że teraz jest sytuacja jaka jest, to wielce oświecony Mario będzie drwił z takich "geniuszy"

0

@Xpert77 a ciekawe na ile i za co Salma siedzi (z tej dyskusji co wystawiłeś)
On akurat dość ogarnięty koleś

2

@Kgorecki2500 u mnie bułeczki, pomidorek, sałata, jajko, majonez, szczypiorek i przyprawy :)
Smacznego

0

@Striker a zrobiliby modele kobiece, to by płakały, że za grube i łatwiej je trafić :DDD

2

@Kengo zastanawiam się, czy nie zainstalować znowu Fortuny, doładować sobie z 20 zł i pograć Twoje typy :)

7

Wiem, że suszy Was chłopaki, ale wytrzymacie jeszcze chwilę na tym warsztacie @Deviler @Kessie @Bocheno1 @AFA
@Luciano99 już jedzie https://vm.tiktok.com/ZGeDq147g/

0

@LM10GOAT 86 to zdobywało Atletico i Real, jak mistrza wygrywali :)

1

@TR3YWAY ciężko powiedzieć ile, nie patrząc na inne zespoły. Jakby nie było, to od wyników tych zespołów, zależy ile musimy zdobyć :)

1

@shahman to jest zwykły de_dust, bez 2 :D

0

@shahman do znawców cs'a. Co to za mapa? Place zielonym

1

@NeroTFP1 Lubię. Lubię wracać tam, gdzie byłem już.

Pan Zbigniew był przesympatyczną i bardzo utalentowaną osobą.

2

@Tasde źle na to patrzysz.
Ligę stać na to, tylko wtedy nie będzie można robić wałków

1

@TR3YWAY i to jest najgorsze, że nic nie możesz z tym zrobić, a jak Ty się spóźnisz, to wizyta przepada :)
A jeszcze najlepsze, zawsze człowiek jest przed czasem to siedzi i czeka bo jest obsuwa, a jak raz się spóźni z to akurat jest wszystko zgodnie z planem :D

0

@LaLigaPD przecież ja nikomu nie bronie, zadałem luźne pytanie, ale zapomniałem, że to LR, tu wszyscy tacy porządni, nie zwracają kompletnie uwagi na inne osoby, nie komentują ani nic
A niektórzy jak @Transu96 to nawet problemy z czytaniem ze zrozumieniem mają

0

@Danny Gaucho podałem jej przykład bo jest tutaj osobą znaną i ludzie kojarzą pewnie te tatuaże, ale ogólnie chodzi mi o takie
https://ibb.co/fnDT5m0

A co do całej ręki, to chodzi mi o takie
https://ibb.co/JyRZJph
To jakie Łysy masz imię na ręce?

0

Co myślicie o tatuowanie sobie imienia dziecka/partnerki/partnera na praktycznie całej ręce?
Dla mnie to zajeżdża trochę patologią. Dla porównania żona Messiego ma spoko te tatuaże z imieniami swoich synów, tak dość subtelnie to wygląda.

1

@Popitek12 żeby nie było widać małych jajek od koksu

4

Komentarz usunięty

0

@Arden mimo wszystko dało się zauważyć, że trochę sodówka mu do głowy uderzyła. Poczuł się gwiazdą i to dość mocno.

26

@udarpawarotam nie ma dzieci, bo ludzie cenią sobie spokój, wygodę i beztroskę
Oczywiście warunki, o której mówisz, też są ważne i dlatego w połączeniu tych czynników mamy taki efekt

2

@PatrykBarca tak samo jak bieganie 22 chłopów za piłką :)
Każdy lubi co innego, Ty zaśniesz na szachach, a ktoś na finale MŚ Argentyna-Francja

1

@FcPortoFan1999 musisz trollowac, nie ma opcji :D

6

@Lionel_Messi10 2024? Który trwa niecałe dwa miesiące?

1

@ranger3120 przede wszystkim zależy od stanowiska. Jak do konkretnej branży, przykładowo IT, to bez sensu, a jeśli to pracy na magazynie/budowie itp. to jak najbardziej

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?