mmaciass
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Gliwice
4 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
Araujo nie pokrył przy golu?
1
Co ten Ferran odp....
0
@NerwowyFistaszek dobrze
1
@turhiay podobny scenariusz jak z nami.. są w gazie mimo 0:3 na camp nou
1
@Fake69 Fermin pięknie typa porobił ale biegł jak paralityk... Patrząc na takiego szybkiego Halla który nawet Yamalowi ucieka...
0
@kubix05 to dobrze wygramy z atletico tym razem
1
W końcu ktoś ich sfaulował , brawo Robert
21
@arasz1819 wszyscy macie zajebiscie duże pojęcie ale wypowiedzieć to zawsze chętnie. Co to znaczy być prorosyjskim? a my nie jestesmy prorosyjscy jako Europa? Czy tylko narracja jest antyrosyjska , a czyny to inna kwestia.
Orban bierze ropę z Rosji przez rurociąg przyjaźń który Ukraińcy blokują. Czy Europa też jest prorosyjska wg Was jeśli wciąż :
1) 25% nawozów importowanych do UE pochodzi z Rosji
2) część krajów UE nadal kupuje paliwo jądrowe lub wzbogacony uran z Rosji, bo wiele elektrowni ma rosyjską technologię.
3) rosyjski gaz nadal trafia do UE rurociągami i jako LNG a wartość importu to ponad 15 mld euro rocznie.
Dodam tylko do zwolenników MERCOSUR jak Wy że Brazylia np importuje większość swoich nawozów z Rosji. Kraj Mercosur jest więc prorosyjski wg tej logiki.
0
@maroon mimo wszystko wątpię że państwa europejskie na to pójdą, nawet Hiszpanie, ale takie działania wprowadzą z pewnością swojego rodzaju chaos i niepewność.
0
Ciekawe zagranie Iranu :
"Iran zapowiada otwarcie Cieśniny Ormuz dla państw arabskich i europejskich, które wydalą ambasadorów USA i Izraela – donosi Reuters.
Cieśnina Ormuz jest jednym z najważniejszych punktów strategicznych na świecie. To wąski szlak morski łączący Zatokę Perską z Morzem Arabskim i Oceanem Indyjskim. Każde zakłócenie żeglugi w tym miejscu ma bezpośredni wpływ na globalną gospodarkę.
Przez ten obszar przepływa około 20% światowego handlu ropą naftową. Blokada podnosi gwałtownie ceny ropy i gazu na rynkach światowych."
✍️ Dominik Serwacki – założyciel i redaktor Pigułki Świata
ℹ️ Reuters
Defence 24
0
@Who_you_mam a czemu mam zakładać inaczej, po coś robił kurs. Myślisz że jakby dostał teraz propozycje z City to nie poszedłby? To jest dla mnie synonim bycia poważnym trenerem , w dużym klubie. Po takim wywiadzie gdzie pierze brudy ze swojego czasu w Barcy to tak powiem.. no średnio to wygląda. Poważny trener na bezrobociu raczej trzyma się boku takich afer i dyplomatycznie mówi "ja chcę tylko grać w piłkę"
2
@Aragorn33 Laporta, lubię grubego, ma styl i co by nie zrobił kontrowersyjnego to ma patent na sukces. Absolutnie nie jest krystaliczny, to polityk , no ale ma moją sympatię na tyle na ile znam go z mediów.
6
Szczerze to nie sądziłem że Xavi jest aż tak głupi.. jak chłop po takim wywiadzie chce byc poważnym trenerem ?
1
@July_6_BcN Nie ma tu nikogo o takich umiejętnościach , 99,9proc w najlepszym wypadku odtwarza przepisy z neta (z trudem) a pozostali mają problem ogarnąć jajecznice
1
@Safrani Ci ludzie nie wyglądają mi na biednych, niestety uważam jest to szeroko pojętą winą dobrobytu. Gość coś tam potrafi skakać nie można mu odjąć ale rzucanie się na stół z ciastem w akrobatyczny sposób to już niestety wina tylko i wyłącznie zepsucia (nadmiar dóbr). Narkotyki być może wjechały ale w tym przypadku to również za duzO w dupie..
1
@jacobFCB dokąd ludzkość w swoim dobrobycie dotarła? no właśnie tutaj. Brawo. Dzieci wychowane w takim klimacie będzie jeszcze lepsiejsze.
1
@Andrzej_Majonez jest za cienki na wyższy poziom to jest podstawa (nie za szybki, nie za zwrotny, średni strzał itp) , a potęguje to wszystko niemożność grania pod presją, wtedy już wygląda jak inwalida. Natomiast na ligę się nadaje jak najbardziej biorąc pod uwagę jak słaba obecnie jest La Liga
2
Wygląda na to, że po kilku dniach wojny, różnego rodzaju tabelkach i sumowaniu potencjałów Zachodu i BRICS (ewentualnie SzOW) do polskiej opinii publicznej i komentariatu powoli zaczyna docierać, że największym beneficjentem amerykańsko-izraelskiego uderzenia na Iran jest (będąca razem z Teheranem częścią "obozu państw autorytarnych" i "Osi Zła") Federacja Rosyjska, która zyskuje na zwyżce cen ropy wywołanych zamieszaniem w Cieśninie Ormuz i na Bliskim Wschodzie (w czym na pewno trochę pomógł artykuł w The Wall Street Journal, gdzie wprost postawiono taką tezę).
R. Pyffel
1
@Tasde to prawda, trzeba równiez delikatnie brac pod uwagę że sprawa Epsteina tez może tutaj miec znaczenie, wiele wskazuje na to, że gość był szpiegiem Mosadu (ojciec Giseli jego partnerki na pewno nim był). Chyba to już jest potwierdzone info.
Jak dla mnie to Trump może być w jakiś sposó szantażowany choć wiadomo to moja czysta intuicja. Dowodów nie ma. Należy tez pamiętać że Epstein już raz został uniewinniony.
1
@Safrani ogólnie okazuje się że Amarykanie.. nie bardzo mają środki do zwalczania dronów. Wiadomo że Ukraińcy "jakoś" / "zgrubnie" radzą sobie z dronami ale to jest obrona na zasadzie totalnie nie w stylu amerykańskim czyli chałupnicza niemalże, karabiny na pickupach, rozciągane siatki itp.. Amerykanie nie mają w Zatoce takich środków a już na pewno nie mają na lądzie tylu ludzi, którzy mogliby jakoś temu zaradzić. Ciekawie ile to jeszcze potrwa. Podobno Amerykanom już kończy się uzbrojenie także oby to nie potrwało dłużej niż tydzień.
2
J. Wolski: "Mamy potwierdzenie - Irańczycy trafili w radar TPY-2 baterii THAAD umieszczony w bazie Muwaffaq Salti w Joradnie.
Zdjęcia satelitarne pozostawiają mało wątpliwości co do tego. Co więcej - wydaje się że trafień było kilka. Jest to jeden z większych sukcesów irańskich na początku konfliktu.
Jak Irańczycy odnieśli ten sukces będzie bez wątpienia bardzo interesującym studium przypadku w kilku siłach zbrojnych na świecie a zwłaszcza w USA.
Bo to - delikatniej rzecz ujmując - nie powinno mieć miejsca."
0
@Zoker a Real udowodnił to już w światu w przeszłości za Figo i Beckhama i Ronaldo bodajże.
0
@Eklerek w takich oto kryzysach (i w sumie nie tylko) wciąż najlepsze wydaje się te paliwo do zapalniczek, czy do kuchenek..
4
@Rifek ja pier.. teraz to mi wybiły granice absurdu. Jestem osobą wierzącą ale dla mnie modlitwa to coś raczej intymnego a nie na pokaz, jeszcze z bombardującym iranskie dzieci Trumpem w centrum, wtf [?]
3
@Arden dym byłby gdyby był u Putina, tylko co za różnica
0
@Aragorn33 tak zgadza się. Ogólnie systemy rakietowe i obronne to jest pięta Achillesowa i w zasadzie nie tylko Amerykanów ale całego zachodu. Po prostu Patrioty są najlepsze. SAMPT też są ponoć nieźle ale jednak Patrioty to jest top zdolnosci. Te w wersji PAC3 ponoć radzą sobie nawet z hipersonicznymi rakietami atakujacego. Ale są to stosunkowo drogie systemy i ciężkie w produkcji choć tu oczywiście nie jestem żadnym specem. Bazuje na wiedzy zasłyszanej min od Wolskiego czy płk. Lewandowskiego.
Wiadomo jednak że nikt rozsądny nie będzie zbijał dronow patriotami. Tu możemy opracować własny system i tak jak pisze Rosjanin , w Polsce ma za to odpowiadać min system Narew.
2
@Bobo25 tak jak mówisz dwie strony są zacietrzewione. Myślę że dla obozu Tuskowego również nie byłoby mowy o jakiejkolwiek zmianie w SAFE (na rzecz jakiejś części z NBP i rezerw złota). Kto wie może to nie byłoby głupie :)
A może w myśl Bartosiaka Tusk i Nawrocki tak pięknie grają na "dwa baty" że nawet Polacy są przekonani o ich ślepym zapatrzeniu w swoje stronnictwo :) UE i Amerykanie im ufają a my gramy w swój mecz! tak na prawdę jest to ustalona strategia. Nie doceniamy naszych polityków może a za chwilę zbudujemy naszą bombę.....
1
@Bykunn tak, ja już w tej chwili nie pamiętam więc posłużę się googlem. Na przykład istotne , jak nie NAJistotniejsze rakiety do systemów Patriot, które w zasadzie nie mają 1do1 zamiennika w EU:
Oto aktualne dane dotyczące produkcji:
Produkcja w 2025 roku: Lockheed Martin dostarczył w 2025 roku około 620–700 pocisków Patriot (głównie PAC-3 MSE).
Cele produkcyjne: Planowane jest zwiększenie produkcji do ponad 650 sztuk rocznie do 2027 roku.
Dodam że rakieta najnowszego typu PAC3 kosztuje coś kolo 3mln - 5mln dol.
Dlatego tak istotne jest na co wydamy pieniądze z SAFE, zeby nie poszły w błoto. Pewne systemy są trudno dostępne lub dostępne tylko u USA (jeśli zechcą sprzedać)
4
@Aragorn33 I pytanie czy jak Amerykanie ugrzęzną w Zatoce Perskiej będą w stanie realnie coś sprzedać. Przecież ich przemysł już obecnie nie jest gotowy na pełnoskalową wojnę.
1
@Safrani wyjątkowo trafnie napisane, zgadzam się w 100%.