mmaciass
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Gliwice
4 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@lithotripter no nie no stary jak może taka osoba iść spać, ułozyć te dziecko do snu, czytać mu bajkę, jeśli za plecami robi mu coś takiego? "tak na prawdę to Cię nie chcę". Przecież to szczyt zakłamania wobec własnego dziecka.. Ja to nazywam zwyrolstwem.
0
@Starrk no nie powiem bo bym skłamał.
Jestem jednak tego zdania co Albert Świdziński, niestety ale żyje nam się lepiej w dużej mierze lepiej dzięki sporemu zrządzeniu losu. Niepodległość została nam w sporej mierze dana, nie wywalczona. Choć jakąś tam cegiełkę dołożyliśmy.
Do obecnego stanu rzeczy czyli względnego dobrobytu oczywiście przysłużyła się obecność w strukturach EU których jestem również sporym krytkiem ale to dlatego, ze ta Unia ewoluowała niestety w bardzo złą stronę i nie jest to już ta sama Unia która pozwoliła nam być tu gdzie jesteśmy. Ale to temat na inną rozmowę. Uważam że teraz jest czas na niezależność / pójście własną scieżką (choć wciąż w graniach EU! nie nawołuję do wyjścia ale do refleksji) i tak jest to wykonalne.
Natomiast w skrajnym przypadku (czysta utopia i filozofia) to tak oczywiście widziałbym jakiegoś męża stanu, który tych wszystkich uwłaszczonych przy korycie wpakowałby do pierdla.
0
@lithotripter trzeba być niezłym zwyrolem żeby tak powiedzieć (że żałuje się posiadania dziecka). Współczuję dziecku. Dobrze że jeszcze nie gwałcą jak ta parka z PO z Kłodzka
0
@Fabik87 niczym bracia
2
@BillyButcher ciekawa sprawa z tą Kożuchowską (Wróblewski to mąż Kożuchowskiej). Trafiłem na artykuł, to historia jak z filmu romantycznego, spekatakle, młody Wróblewski, kwiaty, liściki. Jak on się dostał tam gdzie się dostał?
edit. nie ma takiej siły żeby przy tak dużej kasie i władzy nie było akcji typu "zenek ty zakładasz firmę a ja Ci daję robotę, zyskiem dzielimy się 40 do 60". Mam przeczucie graniczące z pewnością że wszędzie tak jest, również w USA i również w strukturach UE. Oczywiście jest to obrzydliwe, a karmią nas złudzeniem praworządności. Czyli rządów prawa, przetargów, konkursów...
Dlatego od lat mówię, niech będzie taki Piłsudski, niech weźmie wszystko, obstawi nawet i kolegami , byle by te państwo rosło (proporcjonalnie do dobrobytu obywateli).
Posłużyłem si,ę chatem by wyciągnąć kilka ciekawych zdań:
„Dyktatura – jeden kradnie i wiadomo kto. Demokracja – kradną wszyscy i nikt nie odpowiada.”
„W dyktaturze boisz się władzy, w demokracji śmiejesz się z niej — i to jedyna różnica.”
„Lepszy jeden zły władca niż stu"
„Jednowładztwo jest szybkie, demokracja jest głośna.”
„Demokracja to ustrój, w którym rządzi wielu — więc nie wiadomo, kto jest winny.”
„Dyktatura – jeden kradnie, demokracja – kradną wszyscy.”
oczywiście z tą dyktaturą to z przymrużeniem oka żeby zaraz Wam nie była potrzebna pewna maść.
@Safrani
1
@Safrani Czyli jak będzie jakaś afera w PIS to też powiesz podobnie, "no nie wiedzieli przecież, dajcie spokój.." . Zasadniczo ja się z Tobą zgadzam żeby nie było ;) jedyne o co wnoszę to konsekwencja :)
4
@Aragorn33
Kuba: - dlaczego tak mocno utrwalona jest opinia, że reprezentujesz model narracji pisowsko-konfederackiej?
Stano:- ponieważ takie osoby jak Ty utrwalają taką opinie
Kuba: ..noo a z czego ona wynika?
Stano: no właśnie chciałbym Ciebie zapytać
Tobie też można by powiedzieć : "ponieważ takie osoby jak Ty utrwalają taką opinie" podobnie jak kapitanowi jastrząbowi.
Pokazywanie syfu, narkomani, złodziejstwa w Berlinie , Marsylii czy Atenach nie jest prorosyjskością.
Dlatego nie czyta się książek , czytając tylko okładki. Książki się czyta i ocenia. Czy czytając nagłowki na onecie typu "katastrofa Kubackiego, tego nikt się nie spodziewał!" też zakładasz z góry że złamał nogę albo coś ukradł? Wiadomo że tytuły niejednokrotnie sa "chwytliwe" i to wszystko. Przed chwilą słuchałem wywiadu z Eugeniuszem C Królem na Didaskaliach dotyczącym dojściu do władzy Hitlera, i na koniec wspomniał że pisze książke. Wiesz jak ma się nazywać? NAJWIEKSZY SUKCES HITLERA. To naukowiec - historyk.
0
@Kapitan hawk następnym razem będzie lepiej.
4
@Kapitan hawk musisz walić konkretnymi manipulacjami bardziej, wtedy będzie większy odzew wiesz. Na przykład "kanał zero na misji, oczernianie europy zachodniej a promowanie rosji jako przykładnego kraju!". wtedy osiągniesz sukces. Znajdą się rycerze chcący wstawić się za prawdą.
5
@Aragorn33 Tobie nie chodzi (o czym wiesz dobrze) tylko o narracji o upadłej Europy ale także sugerowanie że narracja jest równoczesnie prorosyjska co już jest kompletnym kłamstwem i manipulacją.
Jednocześnie CZAS poruszenia przez Ciebie tego tematu nie jest przecież przypadkowy o czym tutaj zwracają uwagę użytkownicy.
22
@PatrykBarca trzeba zabrać się do pracy :) skoro samego wywiadu się nie da obronić, lepiej omijać te dyskusje a uderzyć trzeba od innej strony ;P Czasem mam wrażenie że niektorzy tutaj na prawdę są opłacani z ramienia partii.
1
@Lionel_Messi10 czyli gol w meczu z nami pewny (Villa, Suarez)
1
@Safrani dokładnie tak będzie
2
@urbipl no ewidentnie chcą ich sprowokować do wejścia bo wiedzą jak to się skończy. USA nie wygra więc przegra, a Iran nie przegra więc wygra iksde
1
@Safrani czytałem Silmarillion :) i Hobbita;p niestety na Władcy pozostałem przy filmie po przeczytaniu pierwszej części. Ogólnie z tematyki fantasy czytałem wszystko od Sapkowskiego z Wiedźmińskiej sagi, ale było to wszystko w czasach maturalnych.
1
@Bykunn no powiem Ci nie wynika to z rozmowy, wynika wprost przeciwnie. Choćby dla tego osądu (błędnego w mojej ocenie) warto to zobaczyć a sprawa Kurdej - Szatan której Kuba broni jest tego przykładem jednym z wielu w tej rozmowie. Chłop po prostu wystawił Stanowskiemu do pustej wstawiając się za Sznepf, Kurdej Szatan w kwestii granicy czy sugerując że Stano bierze kasę od PIS na co nie ma dowodów.
"Stanowski: w kwestii granicy , rugałeś mnie przed chwilą za zapraszania Brauna (gdy był kandydatem na prezydenta i przed jego najwiekszymi kontrowersjami), bo sprzyja Putinowi, a postawa Kurdej Szatan deprecjonująca polski mundur i polskiego pogranicznika komu służy? Służy właśnie Putinowi!"
To co w cudzysłowie to akurat moja parafraza, nie "słowo w słowo".
3
@Litman żeby to było takie proste to pewnie by tak zrobili. Tylko Araujo z taką pensją i taką historią wtop i historią chorobową nie jest już takim łakomym kąskiem. Mimo że czasem coś strzeli (to jeden z jego atutów co by nie mówić)
1
@Safrani mnie tylko ciekawi jedna rzecz. Jak Stanowski był w klubie nocnym to był temat na gorące dyskusje, pobudzenie tutejszych popleczników Tuska było delikatnie mówiąc duże. Jak Stanowski zdecydowanie radzi sobie na Maracanie centrolewicy gdzie stadion jest pełny ryczących i wściekłych, przeciwnych Tobie ludzi, jak odpiera zarzuty zostawiając aparatczyka TVNu nagiego to nikt nie chce o tym rozmawiać, nikt nie widział, nikt nie zna, no nie ma zainteresowania ;)
0
@Toretto No :) Ja to też kojarzę tak, że nie robia treści lewicowych bo po prostu nie ma za bardzo chętnych dziennikarzy to robić, bo to się nie ogląda i sami twórcy rezygnują bo po prostu po kilka tysięcy odbiorców działa demotywująco. Nie ma zapotrzebowania na treści lewicowe. Myslę że to wynika również z tego (o czym wyżej) że utrwalona jest opinia przez centrolewicę że kanał Zero jest prawicowy - dlatego nikt tam treści centrolewicowych nie poszukuje. Choć centrowe idee zdecydowanie są tam obecnie, takie ja mam odczucie.
3
@Safrani ja tam wiadomo zdaje sobie sprawę że Stanowski nie jest krystaliczny , natomiast z tej dwójki to bezwzględnie Stanowski. Wojewódzki to dno człowieka i nie lubię go od czasu IDOLA (kiedy jeszcze byłem dzieckiem). Bezczelny od zawsze, niesmieszny a do tego aparatczyk. Choć w miarę bystry jest to też bez przesady. @Deathwing112 bez przesady z tą inteligencją Kuby, to bardziej cząstka jego "imidżu" i krążącej opinii właśnie w jego środowisku. Dla mnie zawsze był burakiem któy chciał błysnąć , co oczzywiście mu się udało i tak jak mówię opini o nim nie zmieniłem od czasów IDOLA i jego wczesnych programów prywatnych.
2
'Rozmowa' Wojewódzkiego ze Stanem no powiem szczerze średnio mnie to interesowało ale kumpel podjarany mówi, zobacz i sam oceń. Ogladam / słucham , no jestem gdzieś w połowie. Narazie wygląda to tak że Wojewódzki nastawiony na ten "wywiad" bardzo ofensywnie, strzela ale niestety pudłuje, brak konkretów, brak czegoś więcej niż jego prywatny osąd, nie ma poparcia w postaci żelaznych faktów, a Stanowski z uśmiechem odbija piłeczkę choć momentami czuć że lawiruje. Mimo wszystko aż nadto wyczuwalna jest chęć zaorania Stanowskiego przez Kubę co kompletnie się nie udaje i zaczyna to wyglądać aż niesmacznie i żenująco bo widać że chłop się stara (Kuba) ale nie umie.
Kuba: czy otwarcie możesz stwierdzić że nigdy nie rozmawiałeś z żadnym politykiem prawicowym nt wsparcia kanału zero?
-tak
Kuba: możesz tak stwierdzić?
-tak
- moze jeszcze raz zadam pytanie: nigdy nie rozmawiałeś z żadnym politykiem prawicowym nt wsparcia kanału zero
- nigdy
- ok, a jak mocno utrwalona jest (...) dlaczego tak mocno utrwalona jest opinia, że reprezentujesz model narracji pisowsko-konfederackiej?
- ponieważ takie osoby jak Ty utrwalają taką opinie
- ..noo a z czego ona wynika?
- no właśnie chciałbym Ciebie zapytać
1
@Lanosss Alvarez za drogi względem jakości, z tej trójki chyba ten Osimhen ;)
1
@pt9 kumpel był zachwycony ale ogólnie też uważam że są ciekawsze rzeczy niż tego typu przepychanki, które nic w świecie nie zmienią..
1
@Safrani https://www.przyslijprzepis.pl/przepis/salatka-sledziowa-z-zoltym-serem
0
@pt9 mieszkam w takiej okolicy i rzadko jadę szybciej przez las niż 110 a często nie szybciej niż 100. Natomiast wiele ograniczeń "teren zabudowany" na pięknych szerokich drogach to jest masakra po prostu. To jest moje zdanie ale ja bym dał w mieście więcej (na obrzeżach miast). W centrum to rzeczywiście szybciej niż 50 i tak nie pojedziesz.
3
@Safrani ale prędkość może być nawet główną przyczyną (choć bardziej jej niedostosowanie do warunków na drodze rzeklbym, ale ok) co nie znaczy że z tego powodu wszyscy mamy jeździć 20km/h. Tutaj jakby dyskusja nie jest jedynie o tym czy prędkość jest ta przyczyną , ale czy nakładanie pierdyliard ograniczeń ma znaczaco to poprawić. Ja jestem za bezpieczna jazda ale też lubię sprawy załatwiać szybko. A nie tracić czas w aucie.
0
@Hosh Po 1 napisałem "Zapominacie że Państwu że tak powiem średnio zależy na tym czy Wy żyjecie" a Ty napisałeś : "Państwu nie zależy czy żyjemy? Co za bzdura xD"
Dalej odechciało mi się czytać. W mojej wypowiedzi chodziło JASNO o to, że Państwo ma w nosie ograniczenie ilości zgonów z wypadków i wierzysz lub nie - NIE PO TO STAWIAJĄ pierdyliardy radarów i ograniczeń. Chodzi o kasę w najwiekszym stopniu. To jest wypadkowa innych czynników ale ilość zgonów rocznie jest zdaje się ostatnim. NIektórych ludzi może powinna policja wyprowadzać na smyczy siku, wtedy czuliby sie bezpiecznie.
1
@Safrani jeszcze jedno mi się podsuwa na myśl: "Toyota Prius najczęściej w PL robi szkody z OC". Czy to oznacza że kierowcy Prius jeżdzą najszybciej, najniebezpieczniej? No nie. Także skorelowanie ilości ograniczeń prędkości z mniejszą ilością wypadków może być (choć nie musi) być tyle samo warte.
4
@Safrani moim zdaniem nie prędkość sama w sobie a brawura a to trochę co inne. Nawalenie ograniczeń na drogach, kamer, to przede wszystkim skok na kasę. Zapominacie że Państwu że tak powiem średnio zależy na tym czy Wy żyjecie. Im zależy na kasie , a im więcej 40stek i 50tek albo 60tek na obwodnicach tym więcej pieniędzy a dopłacacie jeszcze swoim czasem, który jest BEZCENNY. Tyle mam do powiedzenia.
mi to się wydaje że zbyt wielu ludzi tutaj (nie mówie strikte do Ciebie Safrani) lubi po prostu być trzymanym za mordę, są grzeczni i wytresowani, bo przecież dobrze się żyje. To posiedzę sobie dłużej w samochodzie......
Od siebie. 20 lat za kółkiem. Nigdy nie spowodowałem wypadku. Ani stłuczki. Jeżdzę ok 35tys km rocznie. I rzadko kiedy jeżdzę zgodnie z przepisami , bo jakbym miał jeździć wszędzie 40 - 50 gdzie jest to musiałbym godzinke dziennie więcej przeznaczać na życie w samochodzie.
aha i jeszcze dodam, to że mamy miliardy więcej ograniczeń nie musi się wprost przekładać na bezpieczeństwo ({o czym wspominają tutaj rozmówcy, są czujniki w autach, lepsze drogi, wyższa świadomość etc. ), jak ktoś jest mentalnym dzieckiem, mentalnym zabójcą i nie ma za grosz ludzkiego ,zdrowego rozsądku to przecież żadne przepisy tego nie ogarną. Czemu się oszukiwać że ta kolejna 60tka na trzypasmowej obwodnicy coś da?
3
@heniusss czyli idąc tą logika jak akcja z piłką się toczy w polu karnym to w środku pola można walnąć przeciwnikowi w pysk i nie ma faulu, bo nie ma tam piłki ?