mkord
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
5 obserwujących
1 obserwowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@takisobiektos Co dają te krokodylki? Ile goli przed ich wprowadzeniem wpadało po uderzeniach pod murem? 1, 2 w sezonie? Goli z wolnych nie ma bo piłkarzom się nie chce po treningach zostawać i trenować, a samym talentem się nie da.
1
@John_Doe Przecież ugasili go w 1,5 h.
0
@jacob345 Były słuchy, że Błaszczykowski nie chciał pożegnania.
0
@AvadaKedavra Pod względem zarobionych pieniędzy tych 3 bije transfery La Masi z ostatnich 15 lat. Do tego jeszcze choćby Renato Sanches czy choćby nasz Andre G. (chociaż on chyba też zaczynał w Porto, ale tym tokiem rozumowania to Iniesta, Busi czy Pedro też się nie łapią).
PS
jeszcze Ruben Dias mi przychodzi na myśl
0
@Kengo @AvadaKedavra
Ok, tylko kiedy ostatnio La Masia wychowała kogoś dla pierwszej drużyny? Fati? On już jest weryfikowany przez rzeczywistość. Jest Balde, ale z nim też nie wiadomo co dalej, bo możliwe, że się nie rozwinie jak należy (oby do tego nie doszło). Trafiło nam się super pokolenie, ale tak naprawdę La Masia nie przewyższa wcale innych czołowych akademii, jest w ścisłym topie, ale nie przewyższa innych. Do tego mamy wyjątkowy "brak zdolności" do zarabiania na tych, którzy nie wchodzą do pierwszej drużny.
Benfika nie wychowała zawodników pokroju Xaviego czy Iniesty, ale wypuszczają regularnie ludzi do czołowych klubów i zarobili na tym miliony (chyba ponad 300) przez ostatnie lata.
Tacy zawodnicy jak Felix, Cancelo, Guedes czy B. Silva to wychowankowie i to tacy, którzy od początku byli w Benfice a nie jak np. Iniesta, który zaczynał w Albacete.
1
@Ojciec5tkidzieci SzweCki...
0
@Kengo A i tak pewnie obie przebija akademia Benfiki.
1
@BartqRKO niewiele gorzej niż stadion fulham
3
@pioz123 Jak ktoś lubi surowe mięso...
2
@Ojciec5tkidzieci Wystarczyło, że Podolskiego odsunęli od "rządzenia" i klub wyszedł na prostą.
0
@fcbarcafan19 Kiedy Lech grał w 1/2 finału jakiegokolwiek pucharu w europie?
0
@KRISU77 w 93 byli teoretycznym mistrzem przy zielonym stoliku więc 4 razy byli wyżej
1
@FcPortoFan1999 Po poprzednim sezonie to wyszedł im całkiem dobry kolejny.
0
@BulaKG Podobnie jak z zaangażowaniem BVB dzisiaj. Oni chyba serio myśleli, że Koeln załątwi sprawę za nich.
0
@Explode Lewy nigdy jakoś nie utożsamiał się z BVB.
0
@Pedri16Future Dramatyczny występ.
0
BVB pełne pampersy...
0
@VegetaPolska Dlaczego miałby się załamać?
2
@pt9 Niezniszczalny monitor.
0
@szymonekk Przede wszystkim Bernard Tapie, który potrafił "wszystko załatwić"
0
To teraz black power będzie rządzić na stadionach?
0
@Kluivert_P Możliwe, bo po odejściu Sergiego był kłopot na tej pozycji. Były kombinacje z Navarro, był też taki dzieciak (Nano chyba), który miał dobre wejście w 2-3 meczach, ale potem zniknął.
1
@Kluivert_P on grał na prawej obronie, wtedy na lewej był Sergi Barjuan, później chyba Sorin
3
@Kamilos84 Dla potencjalnych kontuzji to bez znaczenia czy 10 czerwca czy za 3 dni.
1
@FcPortoFan1999 Z Nysa to nie do końca Polak.
0
@Tomo1989 Ruscy mieli opcje zaopatrzenia przez mosty w chersoniu, a ich wycofanie przez Dniepr, w wielu miejscach przez prowizoryczne przeprawy mogło ich narazić na wielkie straty. Rzeka jest przeszkodą dla atakujących, na ten moment poza okręgiem chersońskim takiej linii obrony rosja nie ma. Nie wiem w czym Dniepr miał być przeszkodą w obronie dla ruskich, przecież oni mieli zajęte tereny prawie do Mikołajowa i rzeka w kewstii odbicia tych terenów przez Ukraińców nie miała nic do rzeczy.
0
@Tomo1989 Niby racja, z punktu widzenia typowego widzenia strategii, ale z drugiej strony bez tego Ukraińcy bez większych problemów odbili Chersoń i okolice... Na ten moment wydaję się, że mają dużo nowoczesnego sprzętu (na pewno więcej niż o tym oficjalnie wiadomo) i przygotowali wielkie rezerwy ludzi. Jak ma im się udać to tylko przy pierwszym podejściu, jak coś pójdzie nie tak to mogą nie mieć czym odeprzeć ewentualnego kolejnego ataku ruskich.
0
@Tomo1989 Może to miasto było skazane na straty? Tego nie wiemy, ale gdyby go nie bronili to ryscy byliby dużo dalej i wtedy odbijanie terenów byłoby jeszcze trudniejsze. Kontratak musi pójść bo tego oczekują kraje, które ich wspierają i walą w to masę środków. Problemem może być to, że ruscy się go spodziewają i są pewnie gotowi. Nie bez powodu od miesięcy budują linie obrony.
8
@Tomo1989 Moim zdaniem obrona Bachmutu miała dać czas Ukraińcom na zbudowanie sił do kontrofensywy i jednoczesnej budowy linii obrony głębiej o kilka-klikadziesiąt kilomoetró . Strategicznie to miasto miało małe znaczenie.
2
@Criss18Barca To już wynika z popularności i środków jakie dany sport generuje. Piłkę nożną ogląda każdy i każdy ją rozumie, to od zawsze był sport dla pospólstwa (oczywiście nie tylko) i działacze to w pełni wykorzystali.