misterio
Dołączył/a: lipiec 2023
Warszawa
13 obserwujących
3 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
Ciekawostka na dziś. Efekt Dżanibekowa, zwany też twierdzeniem rakiety tenisowej.
Dla ciał sztywnych mających trzy osie obrotu pierwsza oraz trzecia z nich będą w próżni (lub przy swobodnym spadku) stabilne, natomiast druga nie.
Efekt ten został po raz pierwszy zaobserwowany w próżni przez rosyjskiego astronautę Władimira Dżanibekowa podczas odkręcania śruby motylkowej w 1985, ale co ciekawe był w teorii znany conajmniej 150 lat wcześniej, gdyż w 1834 roku opisał go Louis Poinsot, w oparciu o matematyczne wyliczenia.
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Tennis_racket_theorem
0
@TheNekro94 zmienili strony w wojnie, żeby "wygrać" rzutem na taśmę, więc wszystko się zgadza.
0
@Cule1234 szkoda ich.
1
Państwa osi zamierzają dziś frajerzyć?
1
@Walker Ciekawostka. W dzisiejszej Japonii mało kto żegna się tym zwrotem.
0
@Gronek krok 1. musisz mieć gotówkę.
0
@PIWOSZ89 zaczyna się.
3
@TankerHunter idź się zajmij swoim hobby.
1
@RoberDzik psychiczny zjazd do bazy w kluczowych momentach.
0
@Azi psycha zjechana.
0
Oby się włosi teraz posypali.
1
@NeroTFP1 Niestety, może tak być.
1
Ten japoński libero to jakiś kosmita.
1
@MesQueUnClub96 Grbić zastosował taktyczny master-class.
2
Japonia 2:0, więc dorzucam "Haikyū" na watchlistę. Nie przepadam za takim gatunkiem, ale trudno.
1
@tristan87 Coś się nie zgadza, bo do góry idzie nie tylko metraż sześcienny, ale i opłaty stałe/przesyłowe.
5
Japonia wygrywa, trener noszony na rękach za taktyczną przegraną i robimy złoto. Dobra karuzela xD, a ja jej częścią.
1
@Ojciec5tkidzieci czyli z Twoich wypowiedzi wychodzi, że sekta, którą uważasz za bardziej odklejoną, nie jest bardziej odklejona, tylko bardziej podstępna w przekazie.
Edit. Z takim stwierdzeniem pewnie nawet bym się zgodził, bo ciężko być mniej sprytnym od gaśniczek.
1
@Colon Pod względem czystej melodii świetny, ale sylaby są tak poprzeciągane, że nienaturalnie się tego słucha.
1
@Ojciec5tkidzieci czyli standardowo w jednej frakcji odklejenców zamiatamy pod dywan i "podchodzimy z dystansem", a w innej eksponujemy. Oczywiście zawsze według swojego subiektywnego światopoglądu.
2
@Ojciec5tkidzieci Nie rozumiem jak to, że ktoś kogoś skreśla za przeciwne poglądy jest bardziej odklejone od wiary w tymianek, który leczy raka, śmiercionośną planetę Nibiru czy lewoskrętną witaminę. Uplastycznisz?
1
@tristan87 istnieje przemotywowanie, to czemu nie...
1
@pt9 oby zdążyli przed sesją popołudniową.
0
Oby tylko Bieńkowi nic nie było, bo to duże osłabienie.
0
Co Leon teraz serwuje...
0
Pięknie się to zaczęło, oby tak do końca.
2
@MarFan postawiłeś hipotezę, że brak aktywnego sportu uprawianego przez dzieciaki i siedzenie przed komputerem wpływa na brak sukcesów sportowych. Dostałeś dwa kontrargumenty, które pominąłeś, bo nie umiesz i nie możesz obiektywnie patrząc się do nich odnieść:
1) skoro sukcesy zależą od ilości dzieciaków co uprawiają sport, gdzie są sukcesy dzieciaków lat 90' w piłce nożnej z Polski,
2) dlaczego w krajach Europy Zachodniej, gdzie dzieciaki też siedzą na telefonach są sukcesy.
To ja się wyłączam z dyskusji, bo ona nie ma sensu. Możesz sobie żyć w świecie, że problemem jest siedzenie na kompie, a nie mierność szkolnictwa, selekcji, czy słabe finansowanie.
7
@MarFan W 90' latach dzieciaki były na boisku jak mówisz, wymień sukcesy w piłce nożnej Polskiej kadry od lat 90.
Problemów jest wiele, bo rzadko kiedy czynnik jest jeden, ale komputery czy telefony, to nie jest żaden z nich.
0
@MiloszFCB1899 ten mecz paradoksalnie opłaca się przegrać, a część ze stulejką to ciężko inaczej skomentować niż iks-de.
7
@MarFan ciągle próbuje zrozumieć jak powiązałeś siedzenie przed komputerem i telefonem ze słabym stanem polskiej lekkiej atletyki. To jest jakiś endemiczny problem?