misterio
Dołączył/a: lipiec 2023
Warszawa
13 obserwujących
3 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
@JimMorrisonFCB raczej nie: https://heroes.thelazy.net/index.php/Fortress
Tytani jak to sobie nucę to chyba D-moll. Taki trochę walc.
4
@Sulimo Heroes 3, zwłaszcza dwa theme'y. Necropolis, bo bazowane na prześwietnym Dies Irae (main theme w filmie "Lśnienie" też) oraz Fortress (nie pamiętam jak to przetłumaczyli), bo jako jedyne nie jest bazowane ani na skali durowej, ani molowej.
9
Ciekawostka. Dziś mija 58 lat od kiedy udało się wykonać pierwsze zdjęcie Ziemi z perspektywy orbity Księżyca (ekspedycja bezzałogowa). Niecałe 3 lata później ludzie wylądowali na jego powierzchni.
0
@Azazel_Pazuzu nie ważne za którego rządu wjechał, ważne za którego defekował. Stop nie imigracji, lecz defekacji!
0
@_catalan Albania, dokładnie nie wiem, bo zakupy + wynajęcie auta w Tiranie i wyjazd w góry pod namiot "na Jana" z dwoma kolegami, ale z tego co się orientuję to na północ. Jeden z nich ma taką zajawkę, że jeździ po jakichś Angolach, Sri Lankach czy Madakaskarach. Ale i w Polsce są miejsca bez zasięgu sieci komórkowej, więc daleko szukać nie trzeba.
0
@Fake69 przecież za kogoś musiała, jakby wypadłaby za Jana Kowalskiego, to przy ostatnich wyborach każdy upatrywałby zbawcy w Janie Kowalskim. X lat wcześniej w szkółce był trzon reprezentacji, która wygrała 3 wielkie imprezy z rzędu oraz najlepszy piłkarz wszechczasów. Padło akurat na Laportę. Teraz mimo, że nadal szkółka produkuje piłkarzy to umówmy się, gdzie im do prime, Iniesty, Busquetsa, Pique, Messiego czy Xaviego.
1
@Fake69 Z kryzysu wyciągnęła nas fantastyczna szkółka, która formowała się już conajmniej od dekady przed Laportą.
1
@_catalan wakacje gdzie nie było nie tylko neta, ale też zasięgu żadnego GSM.
2
@Safrani Ci co go chcieli zapewne nie pamiętają transferowych wtop i sposobu rozstania pod koniec, tylko słyszeli o sześciu pucharach i to im wystarczyło. Tak, jakby można było wejść dwa razy do tej samej rzeki.
0
@partymaker tak szczerze kup Orofar i nie cuduj.
16
Tydzień urlopu bez internetu i telefonu to piękny czas. A po powrocie człowiek się, dowiaduje z Gündoğan no more...
2
@Kgorecki2500 czyli jednak banda trojga?
9
@Rhaan No jak widać dla Bosaka PiS nie ma bliżej do Lewicy. Otwarcie nazywa ich Prawicą.
7
Jeden kandydat na prezydenta ze wspólnego ramienia PiS i Konfederacji? Moim zdaniem bardzo dobry pomysł, czas przestać udawać, że to są dwa osobne ugrupowania. Po prostu łączy je zbyt wiele.
1
@Arden komuś się marzy polski duet w Barcelonie? Więcej w przyjęciu odskakującej piłki na 5 metrów...
3
@fart no, nawet nie ma jak walnąć wymówki.
0
@Stu lepiej nie, bo kontekst cytatu jest taki, że nam 4 walną.
0
A pamiętacie czasy, że porażki winą amigosów? Odszedł ostatni z nich i nic się nie zmienia xD. Co teraz?
0
@Kalin33 korzeń chmarzeń
3
Trzeba anulować puchar, bo przegramy.
2
No to zaczynamy: Flick out!
1
@pioz123 pewnie serwery YT są w stanie udźwignąć większe wymagania co do rozmiaru danych.
0
@Bulbulator jak ktoś kupuje takie rzeczy w biedrze, to powinien być zostawiony na pastwę selekcji naturalnej.
0
@jacobFCB Ordnung.
0
@JarekS Nie mieszam ludzi zdrowych z chorymi, tylko wskazuje Ci, że rezygnacja MKOL z testów płci nie była spowodowana naciskami idologicznymi jakiś środowisk, tylko opieranie oceny płci na 1 wskaźniku, gdy biologia na dziś wyróżnia ich bodajże 8, to czysta głupota. Rezygnacja, więc nie nastąpiła w wyniku lobbingu, a wygranej rozumu i godności człowieka.
A co do osób które wymagają terapii hormonalnej to piękne frazesy, ale albo jest Ci to zabronione ze względów ideologicznych, bo pan Allah się obrazi jak w wypadku Algierki, albo jak u nas będą Ci wmawiać, żeś nienormalny korygując płeć.
0
@JarekS Poczytałeś dezinformację w tym temacie i niemogąc stać bezczynnie postanowiłeś dorzucić więcej dezinformacji? To się ceni!
Te głupoty można skończyć czytać po "Takie testy mogą wykrywać obecność chromosomu Y, co wskazuje na płeć męską". No jakby Ci powiedzieć to nie, mogą być kobiety z Y, np: https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Zesp%C3%B3%C5%82_Swyera
Reszty głupot o jakimś ideologicznym paradigm-shifcie to nawet szkoda komentować.
17
Ciekawostka. Dziś mija 21 lat odkąd doszło do globalnej infekcji systemów operacyjnych Windows XP oraz Windows 2000 przez jedno z bardziej rozpoznawalnych złośliwych oprogramowań - robaka Blaster.
Złośliwe oprogramowanie typu "worm", może się propagować bez ingerencji użytkownika (który np. musi otworzyć załącznik). Ten konkretny w oryginalnej wersji (potem powstawały warianty, które wykorzystywały też inne podatności) wykorzystywał dziurę znalezioną przez polską grupę badawczą zajmującą się bezpieczeństwem o nazwie "Last Stage of Delirium". Zwrócili oni uwagę na to, że w usłudze DCOM RPC można doprowadzić do przepełnienia bufora. Na około miesiąc przed rozpoczęciem infekcji powstała nawet łatka na tę przypadłość, ale na niewiele się to zdało, gdyż w wyniku inżynierii wstecznej (tzw. reverse engineering) najprawdopodobniej chińscy hakerzy i tak wymyślili sposób jak obejść i to rozwiązanie. W efekcie powstał robak, który przez spamowanie z jednej maszyny na drugą wysyłając dane na losowe IP zaczął się namnażać w niesamowitym tempie.
Ciekawostką związaną z tym robakiem był zrzut do postaci hexadecymalnej pliku wykonywalnego, zaszyto w nim bowiem dwie wiadomości. Pierwsza z nich brzmiała "I just want to say LOVE YOU SAN", natomiast druga była skierowana do założyciela Microsoftu:
"billy gates why do you make this possible ? Stop making money and fix your software!!". Robak ten dla tego poza dwoma nazwami "Blaster" oraz "MSBlaster" zyskał też nazwę "LoveSan".
Złośliwe oprogramowanie nie było się też w stanie propagować na maszyny z wersjami serwerowymi oraz 64 bitową wersją Windowsa XP, gdyż te były kompilowane z flagą /GS, co wyrzucało błąd w momencie próby przekroczenia bufora. Nie oznacza to jednak, że nie było związanych z tym konsekwencji. System raportował przekroczenie bufora, a następnie uruchamiał procedurę restartu, jak na załączonym obrazku, więc efektywnie prowadziło to do ataku typu DoS.
15
@Arden @MessiForeverTheBest jak już jesteśmy przy podciąganiu, to u was też na WF była taka patologia, że wymagano iluś tam podciągnięć, ale NIGDY nie było zajęć, żeby siłę w tym kierunku sensownie wyrobić? Np. pierwszy miesiąc jakieś podciągnięcia australijskie, drugi jakieś negatywy, itp. tylko był dzień zaliczenia i w sumie elo.
Tak z perspektywy czasu nie wiem czym się to podejście różniło od tego, że pewnego dnia ktoś by przyszedł na matematykę i z dupy dostał do rozwiązania przebieg badania funkcji na podstawie rachunku różniczkowego, którego nigdy na oczy nie widział.
8
@bartekvisca odrzucając emocje na bok z Amerykanami więcej szczęścia, niż rozumu oraz woli walki, niż realnej wyższości w umiejętnościach. To srebro to i tak bardzo dużo na to co prezentowali. Jakby z top 4 drużyn zrobić tabele i dwumecze, to wątpię, że siatkarze zajęliby w takiej grupie drugie miejsce.
4
Ciekawostka na dziś. ISS, czyli Międzynarodowa Stacja Kosmiczna okrąża Ziemię po orbicie o średniej wysokości 408km i robi to z prędkością 7,66 km/s. Sumarycznie więc, w ciągu 24h stacja znajduje się 16 razy po oświetlonej i 16 razy po nieoświetlonej części naszej planety, a pełne okrążenie zajmuje około półtorej godziny.