misterio
Dołączył/a: lipiec 2023
Warszawa
13 obserwujących
3 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Popitek12 źle postawione pytanie. Najlepszy sędzia w historii piłki nożnej to? Tylko złe odpowiedzi.
4
Ciekawostka. Dziś mija 30 lat od kiedy Andrew Wiles przedstawił dowód dla Wielkiego Twierdzenia Fermata.
Z terminem "Wielkie Twierdzenie Fermata" (czasem nazywanym też "Ostatnim") można czasem zetknąć się w pop kulturze, nie wiem jednak czy każdy kto się z nim spotkał, wie o co chodzi.
Pierre de Fermat w liście do swojego przyjaciela sformuował twierdzenie, że równania diofantyczne postaci a^n + b^n = c^n nie mają rozwiązań dla n > 2. Nie da się więc wskazać takich całkowitych dodatnich a,b,c by zachować np. równanie a^3 + b^3 = c^3. Jednocześnie stwierdził też, że dowód jest "na tyle zaskakujący", że w liście nie sposób go umieścić. Finalnie jak wiele swoich "odkryć", tak i to Fermat pozostawił bez dowodu. Miało to miejsce około roku 1637, a dowód tego twierdzenia został przedstawiony dopiero w 1994. Można by rzec, dla każdego problemu ciągle istnieje nadzieja, że ktoś kiedyś go rozwiąże.
@escarabajo @macio_944 @Kidd
0
@TheNekro94 a to wyjaśnia. Dzięki.
0
@DiSBlaDE Nie rozumiem trochę tej pierwszej ciekawostki. Beztlenowce nie były znane wcześniej?
0
@MesQueUnClub96 Ale te dziewczyny pod koniec dobrze wytypowały, że to nie jego ;P
5
Ciekawostka na dziś. Paradoksalnie musi być krótka, bo zrobiłem sobie weekend rowerowy, więc chyba najlepiej nada się do tego najdłuższy istniejący wzór fizyczny?
https://x.com/mathladyhazel/status/1837194717647491501
Co to właściwie za potworek? Lagranżjan Modelu Standardowego. Model standardowy to próba opisania materii i oddziaływania pomiędzy nią na najmniejszej znanej nam doświadczalnie skali. Jest więc to matematyczny opis tego jak cząstki elementarne, takie jak fermiony (na które składają się kwarki i leptony) oraz bozony oddziaływują między sobą. Choć na pierwszy rzut oka wygląda jak coś, co mówi przed 30-ką, gdy już uzyskasz 50 lat doświadczenia, nie podchodź, to w swojej istocie, nie różni się na przykład od wzoru opisującego powszechne ciążenie: F = G × m x M / r^2. Wzór jest dłuższy, gdyż na ten moment jest kilkanaście znanych cząstek elementarnych.
@escarabajo @macio_944 @Kidd
0
@Seledynowy rachunek to trzeba uregulować na YB.
0
Parafrazując klasyka: 3 zakazy prowadzenia auta to nie morderca, a po 5 się zeruje.
1
@marcin_114 Nie wiem czy był piłkarz, którego nie wyzywano tu po jednym słabszym meczu.
2
@FCBparasiempre nostalgia, pomyśleć że od tego czasu minęło blisko 20 lat.
0
@Murazor Nie sądzę. Rozumiem, że przy jego początkach mogłeś na chleb mówić "pep" i dlatego tyle pamiętasz. Wystarczy sobie przypomnieć jego kiksy, drybling z di Maria, puste przeloty, czy kuriozalne wracanie przodem do bramki, gdy piłka jest w grze. Grał, tylko dlatego, że był wychowankiem.
0
@Kubsoleon jak wytłumaczysz jak siebie wyjaśniam, to będę wdzięczny. Obecna pomoc jest słaba jak napisał OP, więc gdzie to wyjaśnienie. Nie przegrywamy tylko przez Stegena, tylko cała drużyna była słaba.
1
@FCB_dimiC Ahh, bo Barcelona mając w primach Xaviego, Iniestę i Busquetsa i 5 razy bardziej fatalnego Valdesa nie wygrywała czasem 10 na 11.
@Gaz w punkt.
2
Może i najwyższa ocena, to przesada, bo wiadomo, że są kłamstwa, duże kłamstwa i statystyki, ale to też potwierdza, że cała drużyna zagrała po prostu źle, nie tylko Stegen.
6
@Kinginiesta niektórym hejt już dostęp tlenu odcina xP
2
@tbas Nie zgodzę się, że Flick nic nie zmienił w LM. Po pierwsze próbka statystyczna jest za mała. Po drugie, za Xaviego to by nie było 2-1 i walka, tylko 4-0 i uśmiech, że jest wymówka na konferencję pomeczową.
0
@LukaszFan mamy problem od 3 sezonów zarejestrować jednego piłkarza co sezon, a Ty chcesz jakościowych zastępców...
Może mierzyć siły na zamiary, dopasować do nich oczekiwania i nie wylewać swoich żali w internecie?
1
@PatrykBarca ale jak go zwolnimy, to już wtedy puchar nasz?
1
@LukaszFan "Ofiarami, to są kibice". I tu możemy uciąć zdanie, bo faktycznie dawno takich płaczków nie widziałem.
1
@vangoor ale kierując się tutejszą logiką wywalenie tej dwójki to tryplet. Generalnie miała być poprawa po pozbyciu się każdej z osób z tej listy. Where progres?
2
Hipotetycznie. Ter Stegen i De Jong odchodzą. Kto zostanie nową ofiarą La Bamby, jak będziemy maścić mecze? Jako, że w tym zaszczytnym gronie byli już Xavi, Busquets, Alba, Alves, Roberto, Rakitic, to z wypiekami na twarzy nie mogę się doczekać kto do nich dołączy.
3
@lioney10 xD na kursie 1.22 ała.
0
Ale dziś hejterzy będą mieli używania. W końcu można wyjść z jaskini...
2
@Chaoss Flick za 5 meczy. Dziś Stegen. Rambla wydała wyrok.
0
@barcanawieki a ma to znaczenie? Puści to się wyleje na niego hejt.
3
@NeroTFP1 i tak wygląda to nieźle, kiedyś nos opuszczony na kwintę, 4:0 na dziurę i tyle z tego było, bo przecież w 10 gramy.
0
@Technik po co drogi ławkowicz?
0
Aj aj aj... kurcze
1
Ci co narzekali? Wypad płakać w koncie, a nie się cieszyć.
4
8 kolejek, a niektórzy ładnie się już popłakali xD