5

Będzie jak się zacznie lato.

Można już się śmiać.

16

To nie "Zidane chce" zrobić taki skład za 300 baniek, a jakaś idiotyczna gazeta chciałaby zrobić taki skład Realowi gdyby miała do dyspozycji z 2 mld Euro i gdyby takim PSG nie zarządzał szejk, tylko zwykły Janusz.

0

Ziomuś, mnie nie tylko chodzi o "polskie podziemie niepodległościowe", a o absolutnie każdy film związany z naszym krajem, który pokazuje nasze pozytywne cechy, czyli jest po prostu patriotyczny. W ostatnich latach filmów dobrej jakości pod względem artystycznym było bardzo mało, zamiast tego były filmy typu Historia Roja, Miasto 44, Bitwa Warszawska. Szkoda, że filmy pokazujące nasze wady jak Wołyń, Pokłosie, czy ostatni Kler, pod względem artystyczno-realizacyjnym są na duży wyższym poziomie. Brakuje filmu zrobionego z pomysłem, świetnie wyreżyserowanego i zagranego, który będzie poruszał tematy patriotyczne. Takie Powstanie Warszawskie zasługuje na jakiś wątek w dobrym (!) filmie, ba, nawet katastrofa smoleńska zasługuje na wątek w dobrym (!) filmie, a nie w czymś tak żenującym jak film Krauzego.

Generalnie ten problem dotyka nie tylko filmów, ale też innych gałęzi rozrywki, m.in. gier, czyli czegoś z mojej branży. Polecam materiał z tvgry, który w pewien sposób porusza kwestię, dlaczego produkcje patriotyczne czasem są wstydliwej jakości:

0

Nasza obrona dość często jest dziurawa moim zdaniem, za często. Za często pozwalamy przeciwnikom na wiele sytuacji etc. Jedynie ligowy mecz z Realem był naprawdę fantastyczny pod tym względem. Mam nadzieję, że to ulegnie zmianie, bo czasami jest to jak dla mnie frustrujące jak drużyny nas spychają do obrony i potrafią po prostu zdominować.

2

Perez, wstawaj, ze**łeś się...

1

Nie musisz, ale jak kogoś to interesuje to myślę że warto posłuchać :)
Poza tym JZW jak dla mnie mądrze prawi i warto czasem obejrzeć Jego materiał :)

0

JZW (fan Ajaxu i Realu) nagrał filmik odnośnie Zidane'a w Realu.
20 minut mądrej paplaniny, polecam :)

0

O, potwierdzam. Generał Nil był faktycznie niezłym filmem, ale nie bardzo już pamiętam. Pamiętam jedynie że zrobił na mnie pozytywne wrażenie. Muszę sobie odświeżyć :)
A Kurier postaram się zobaczyć.

3

Cóż, na bank mnóstwo ludzi w tym kraju będzie po stronie księży i ten film wywoła wiele kontrowersji. Ale uważam, że potrzebne są takie filmy. Zresztą, potrzebne są filmy mówiące o naszych narodowych wadach, jak i zaletach. Wydaje mi się, że wtedy ma się zdrowie podejście do kraju, patriotyzmu etc. Generalnie bardzo chciałbym, żeby powstał w końcu porządny film patriotyczny, bo wszelkie Historie Roja i tym podobne badziewia są że-nu-ją-ce.

45

Pewnie Carvajal usłyszał i doniósł mediom.

0

Grabara by się do drużyny Mourinho nadawał. Jeszcze niech do tej drużyny przyjdą np. Ramos, Casemiro, Diego Costa...

8

Perez nie jest zbytnio cierpliwym człowiekiem :)
Poza tym, coś co zawsze podobało mi się bardziej w Barcelonie to fakt, że tutaj przychodzi trener, który musi się poniekąd dopasować do wyjątkowego stylu gry, a w Realu to trener narzuca styl gry. Inaczej grał Real Mourinho, inaczej Real Zidane'a, Ancelottiego, zupełnie inaczej chciał grać Real Lopeteguiego.
Oczywiście, można psioczyć na styl gry Barcelony (sam czasem narzekam...), ale główna myśl stylu gry pozostaje nienaruszona.

8

Chyba tylko w sentymencie. Milan bardzo cenię i życzę im powrotu do grona najlepszych, ale pomijanie w tym wszystkim Barcelony jest idiotyczne, tym bardziej po latach Pepa. Poza tym Barcelona prawie co roku zdobywa co najmniej jedno/2 trofea od 10 (!) lat.
Już tak reasumując, dla mnie Barcelona to najlepszy klub XXI wieku, a Real to najlepszy klub XX wieku. Generalnie najlepszym klubem wszech czasów wg mnie jest Real. Najwięcej Pucharów Europy, (na razie) Mistrzostw Hiszpanii, niesamowity marketing i również wielka historia.
Ale najlepszą drużyną jaką kiedykolwiek biegała po boiskach to Barcelona Guardioli i wątpię że ktokolwiek zrobi na mnie podobne wrażenie. To było coś niesamowitego i niemalże idealnego.

12

Zidane bardzo dużo ryzykuje wchodząc ponownie do tej samej rzeki. Po co ponownie ruszać coś, co było zapamiętane przez kibiców jako rzecz wyjątkowa, wręcz legendarna. Osobiście, nawet gdyby była taka możliwość, to nie chciałbym żeby Guardiola, czy Enrique znowu objęli Barcelonę. Te piękne rozdziały są zamknięte i nie powinno się ich w ogóle ruszać.
Albo Zidane faktycznie sprawi, że jeszcze bardziej pogłębi się Jego uwielbienie wśród Madridistas, albo cała Jego legenda przez część (a może nawet większość) kibiców upadnie.
Moim zdaniem Jego Real nie był jakiś... niesamowicie wielki. Dużo większym respektem (czysto piłkarskim) darzyłem Real Ancelottiego, czy Mourinho, który był naprawdę czasami przerażający. A Real Zidane'a pamiętam jako drużynę po prostu dobrą, okraszoną masą szczęścia i błędów sędziowskich, która do tej pory, w niezrozumiały dla mnie sposób zdobyła 3xLM, bo jak się patrzyło na tą drużynę, to spokojnie można byłą ją mocno skrzywdzić. Dowodem są na to El Clasico, czy np. mecze z Bayernem, czy Juventusem. We wszystkich tych meczach Real poza (tylko) dobrą grą miał jedno: szczęście. I ten aspekt ich tak naprawdę najbardziej ciągnął. Właśnie poprzez szczęście pamiętam Real Zidane'a, a nie poprzez czysto sportową grę. Zobaczymy, czy Real da mi jakieś podstawy by zmienić mój tok myślenia i przyznać: ok, Zidane faktycznie jest świetnym trenerem, a Real pod Jego wodzą gra świetną piłkę. Nie wydaje mi się... no ale zobaczymy. Będzie ciekawie.

1

To jutro Juve odpada z LM i Ronaldo też wraca :D

0

To w takim razie jak to jest mafia, to idąc tokiem rozumowania feiticeira, to lepiej dawać hajs na mafię?
Fajnie :)

1

Rzeczywiście myślisz, że Rydzyk aż tak bardzo pomaga dzieciom i osobom starszym? No w sumie spoko.

https://d-pt.ppstatic.pl/kadry/k/r/1/e0/f0/5594134ef2899_o,size,1068x623,q,71,h,4e2bff.jpg

Zresztą sam jakiś czas temu byłem na zjeździe Radia Maryja w Częstochowie i takiej nienawiści do osób które się nie zgadzają z głoszonymi tam tezami nie ma nigdzie... ale to już temat na inną dyskusje.

A porównanie z wyborczą jest idiotyczne, bo nikt Cię nie zmusza do niczego, to raz, a dwa że wyborcza nigdy nie będzie przez ten rząd finansowana.

1

No i dzięki temu więcej hajsu do własnej kieszenii, dla Rydzyka i na inną propagandę. Niby proste, a jednak genialne :)

3

Między brutto, a netto jest zasadnicza różnica. Poza tym nie zgadzam się, że są to dobre zarobki. Polska powinna czerpać ze skandynawskiego systemu edukacji, bo jest on bardzo mądry. Ale nie będzie korzystać. Raz, że chodzi o kasę, a dwa że duma nie pozwoli.

"Na więcej nie zasługują , szczególnie że większość z nich ma gdzieś przekazanie wiedzy młodym."
Tego nawet nie chce mi się komentować, bo z całym szacunkiem, ale jest to dla mnie cholernie głupie. Nauczyciel to jeden z najtrudniejszych zawodów.

2

"Marek Suski stwierdził, że między pensją nauczyciela dyplomowanego a posła jest niewielka różnica, bo poseł zarabia 8000 zł, a nauczyciel 5000 zł.
Posłowie mają 8 tys. zł brutto pensji podstawowej (do tego dieta ponad 2 tys. zł – red.), więc jeśli nauczyciel dyplomowany ma z kawałkiem 5 tys. zł brutto to jest to nieduża różnica między posłem a nauczycielem."

Świetne porównanie.

1

Jakby ktoś miał ochotę, to na Game Informerze pojawił się fajny artykuł na temat polskiego game devu. Polecam [artykuł po eng].

https://www.gameinformer.com/feature/2019/03/04/polish-powerhouse

0

Oczywiście, ale PKP często jest po prostu memem.
Po wichurach jest dziś dużo późnień (co jest dość zrozumiałe). Niemniej jednak na śląsku zmienił się rozkład jazdy i dziś rano chciałem sprawdzić o której mam pociag. Nie dało się. Bo strona twierdzi, że mój termin podróży jest późniejszy niż termin zmiany rozkładu jazdy. Ja sprawdzałem dzisiaj, na dzisiaj, czyli 11.03, a rozkład został zmieniony 10.03. Tak więc nie mogłem sprawdzić rano o której pociąg jedzie, bo ciągle nie zaktualizowali rozkładów jazdy, mimo że nowy rozkład funkcjonuje od wczoraj. Ciekawe jest to, że od jakiegoś czasu tak jest na stronie PKP i nic z tym nie robią. Wrzucam poniżej fotkę.

https://imgbbb.com/image/rXMg8

7

A gdzie ja napisałem, że to super sędzia?
Podsumowaniem mojej wypowiedzi jest to, że to od Barcelony zależy w większości czy awansuje, a nie od sędziego. Gdyby Barcelona zagrała lepiej z PSG, czy Juve i by awansowała, a Marciniak i tak sędziowałby tak samo, to nie byłoby tutaj teraz płaczu o sędziego.

33

Ale płacz o Marciniaka. Wielu ludziom bardziej chodzi o obawę, że zagramy fatalny mecz, niż o to że sędzia przeszkodzi w awansie. Marciniak nic w zasadzie spektakularnego nie zawinił w kompromitacjach z PSG, czy Juventusem. Sędziował poprawnie, nie przypominam sobie jakichś dużych kontrowersji. To myśmy zagrali tragicznie. Więc na jakiej podstawie jest taki płacz? W większości o to, że Marciniak po prostu przynosi pecha... Jeśli Barcelona zagra swoje (o co jest duża szansa), to nic nie przeszkodzi w awansie.

0

Poniekąd masz rację z tym, że Coutinho pod nieobecność Malcoma ma miejsce w składzie, ale wyobraź sobie, jakiego kopa powinien dostać piłkarz, będąc jedną z głównych protagonistów zwycięstwa i awansu do ćwierćfinału LM. Myślę, że to by dużo bardziej na Niego podziałało, gdyby mecz z Lyonem mu wyszedł, niż jakiś inny mecz ligowy.

0

W sumie byłby to idealny mecz dla Coutinho by się przełamać i ponownie zacząć imponować. Jednak szansa na to jest niestety bardzo mała.

1

jak dla mnie Porto, lub United. W sferze marzeń, City chciałbym w finale. A w półfinale chciałbym byśmy w końcu przeszli to Atletico.

9

A no tak, zapomniałem!
Cudowny Jarosław i rząd. Bez Nich ta gospodarka już dawno by upadła, przecież za PeŁo ludzie jedli trawę.

12

"175 milionów 938 tysięcy 717 złotych zebrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podczas 27. finału, który odbył się w styczniu 2019 roku. To absolutny rekord, bo w zeszłym roku zebrano 126,37 mln zł."

Hejt na WOŚP i Owsiaka znów dał pozytywny skutek :)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?