kejdzi
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Wrocław
6 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Comentateiro Ale przecież my mamy najwięcej sytuacji w lidze
11
Ja nie wiem, przecież to jest niemożliwe. Już kiedyś pisałem że przecież Pedri ani nie jest sprinterem, ani nie pokonuje jakichś wyjątkowych dystansów w meczu. Jeżeli jego mięśnie nie wytrzymują kilku meczów z rzędu to znaczy że a) albo całkowicie źle się prowadzi (jest źle prowadzony) tzn dieta, siłownia, trening itd albo b) jego organizm zupełnie nie nadaje się do profesjonalnego sportu. Przecież ma już swoje lata i co najmniej od kilkunastu jest w profesjonalnym treningu, to jest niemożliwe żeby nie nabrał na tyle masy i mocy w nogach, zwłaszcza że to cały czas są typowe mięśniówki. Kontuzja taka jak u Gaviego może się zdarzyć, pech i tyle dodatkowo połączony z niekompetencją reprezentacyjnych lekarzy. Ale te ciągłe naciągnięcia i naderwania u Pedriego to już przesada.
0
@th@les No właśnie ostatnie MS to świetny dowód tego, że albo jesteś w 100% podporządkowany Messiemu albo nic z tego nie będzie. Tylko problem w tym że to co zadziałało na turnieju to w przekroju całego sezonu już nie wyjdzie.
I to nie jest jakiś zarzut do Messiego, tak już jest po prostu. Jest najlepszym piłkarzem w historii i ma prawo rządzić w drużynie. Tylko że nie wszyscy będą potrafili się podporządkować.
0
@lukkobe Wiesz, ja mam ostatnio duży problem ze znalezieniem gracza “pasującego do Barcy”, bo jaki ten gracz miałby być? Jak przychodził Dembele to wszyscy mówili że nie pasuje do Barcy bo potrzebuje miejsca żeby się rozpędzić, że to gracz na kontry itd. Teraz ostatnio był artykuł “czy tęsknimy za Dembele”. Suarez, którego technika była siermiężna potrafił zrobić błąd na poziomie trampkarza żeby za chwilę strzelić bramkę “stadiony świata”. Busquets z prawdopodobnie najlepszą techniką użytkową świata, jednocześnie wolny jak wóz z węglem i zero mobilności. Pedri który zdaje się do Barcy pasować jak ulał nie ma liczb, a Felix po niezłym początku gra coraz gorzej.
Jestem przekonany że Griezmann pasuje do Barcy, zresztą pierwszy sezon miał niezły. Potrzebował jednak zaufania i swobody ktorej nie mógł dostać przy Messim.
5
@David_Martin Dla mnie najlepszym przykładem tego o czym piszesz to niesprzedanie Rakitica. Niestety, w Barcelonie żyło się sentymentami a Perez jest bezwzględny.
0
@lukkobe Pozwolę się nie zgodzić co do Digna, to był naprawdę super obrońca co udowodnił w Anglii, tylko że po pierwsze mało grał a po drugie Neymar ostentacyjnie grać z nim nie chciał.
0
Nikt chyba nie miał wątpliwości że odejście największych piłkarzy w historii klubu spowoduje problemy. Niestety za czasów (tfu!) Bartomeu zmarnowaliśmy szansę na przemeblowanie składu, choć ja będę uparcie twierdził że to właśnie Messi dołożył swoje trzy grosze do tego że w klubie nie poszło piłkarzom takim jak Griezmann czy Coutinho. I niestety to też Messi był symbolem genu przegrywu który wdarł się do naszej drużyny po Liverpoolu, bo wystarczy zobaczyć jak Messi wyglądał na ostatnich MŚ, a jak wyglądał u nas.
Tylko że w odniesieniu do obecnej drużyny cały czas trzeba popatrzyć na jedną sprawę: co by było gdyby nasi piłkarze tak potwornie nie marnowali sytuacji? Jakie byłoby spojrzenie na grę drużyny gdybyśmy mieli te 5-6 goli więcej? (powinniśmy mieć jeszcze więcej ale nie będę zachłanny). Pewnie wtedy nie byłoby strat punktów z Majorką, Granadą czy Rayo, może byłby remis z Gironą? Cały czas jest ten problem że pomio tego że nasza gra czasami wygląda dołująco to my mamy te sytuacje a drużyna jako całość i napastnicy indywidualnie są liderami rankingów zmarnowanych sytuacji i xG.
Chciałbym zobaczyć nasze wyniki jak nasi napastnicy zaczną wykorzystywać sytuacje choć na przyzwoitym poziomie, może Superpuchar będzie jakąś odmianą.
0
@Midast To może właśnie dają za dużo i Torres chce jak najwięcej strzelać?
0
Barce ratuje Sergi Roberto a Real Vasquez, dziwne rzeczy się dzieją :)
0
@Herbert Zaznaczę że ja celowo mocno upraszczam tą sytuację żeby wytłumaczyć o co mi chodzi.
Dlaczego tak uczepiłeś się tych krajowych federacji? Przecież to nie ma nic do rzeczy. Liga to liga, puchary to puchary. Nie rozumiem dlaczego chcesz narzucić klubom obowiązek grania w rozgrywkach pod egidą uefy, a jak tam by nie chcieli grać to zabraniasz im grać gdziekolwiek indziej. Co ma uefa do lig krajowych? Dlaczego w koszykowce i piłce ręcznej da się grać jednocześnie w ligach krajowych i w euroligach a w piłce miałoby się to nie udać?
0
@Herbert No właśnie tutaj chodzi o złamanie monopolu uefy na organizację życia klubom. O jakich oficjalnych terminach mówimy? Jakim prawem te terminy UEFA ma niby wyznaczać? Kluby które mają prywatnych właścicieli, swoje stadiony, płacą kontrakty piłkarzom itd nie mają żadnego prawa o decydowaniu z kim i kiedy chcą grać.
I jasne jest przecież że jak klub będzie chciał grać w Superlidze, czy jakichkolwiek innych rozgrywkach poza UEFą, będzie musiał z ich rozgrywek zrezygnować.
W koszykówce albo w piłce ręcznej to jakoś działa.
Nie wiem czy Superliga kiedykolwiek powstanie, ale tym wyrokiem UEFA mocno dostała po uszach.
1
@Herbert No nie, ale przecież nie ma obowiązku grania w LM. Zarówno puchar Gampera, jak i Superliga technicznie polega na tym samym, przecież są tam sprzedawane prawa TV, są bilety, kibice, grają kluby poza rozgrywkami UEFA, czyli mogą grać piłkarze nawet niezarejestrowani (było tak kiedyś choćby z Danim Alvesem). Oczywiście skala jest inna ale dlaczego tutaj kluby mogą grać poza uefą a w Superlidze nie? Czym różnią się te wydarzenia poza ilością klubów?
3
No jak mam być szczery to to jest dla mnie szokujący wyrok. Jest jeszcze nadzieja w wymiarze sprawiedliwości. Tu już nie chodzi o to czy Superliga kiedykolwiek powstanie, ale mając taki wyrok w ręku Barcelona i Real są chronieni przed ewentualnymi reperkusjami.
2
@Herbert Ale przecież "konkurencyjne rozgrywki" to nawet puchar Gampera albo np tourne po USA. Czym to się z zasady różni od Superligi?
0
Jakby to była „normalna” sprawa to wyrok mógłby być tylko jeden. Organizacja która nie ma żadnej własności w żadnym klubie nie może rościć sobie monopolu do organizacji rozgrywek. Niestety tutaj nacisk i powiązania są tak wielkie że wyrok pójdzie w tą drugą stronę.
11
Sergi Roberto ratujący mecz po asystach Raphinii i Lewego, Rambla ma zbiorowy zawał :)
5
@pienaar nie bluźnij
1
Ja nie wiem, to jest coś niemożliwego. Przecież Pedri to nie jest ani skrzydłowy ani jakiś sprinter, a cały czas łapie te kontuzje. Przecież to jest niepojęte że po tylu latach profesjonalnego treningu jego mięśnie są tak słabe. To oznacza że albo Pedri po prostu źle się prowadzi albo to że jego organizm nie nadaje się do wyczynowego sportu.
2
Aż się prosi o 4-2-3-1 z Almerią…
0
@Wojtek88 Ale jak bez sensu? Real grający na wszystkich frontach jeszcze z superpucharem za pasem zostaje z Rudigerem i Nacho, gdzie Hiszpan to raczej głęboki rezerwowy a nie gracz pierwszego składu. Ja tam nie narzekam, ale moim zdaniem mocno ryzykują.
10
Ciekawy jestem jak by wyglądały nasze oceny gdybyśmy jakimś cudem wcisnęli gola na 2-1. Oceny dla obrony 5 6 4,5 4 gdzie Valencia stworzyła 1 sytuację na początku (swoją drogą niech ktoś przypomni Araujo że z autu nie ma splonego) a później nie istniała aż do „strzału życia” jak to określili komentujący. Pomocnicy 4 6 5 (swoją drogą Pedri był najsłabszy na boisku i nie wiem skąd „5”) gdzie współczynnik xG wynosił 0,79-3,16 a i tak myślę że powinniśmy mieć większy.
Ja się będę upierał że pomimo ogromnej krytyki która spływa na drużynę gramy lepiej niż to sugerują wyniki.
0
Nie rozumiem dlaczego Perez tak ryzykuje. Mają podobno kupę kasy i miejsce w FFP a zostają z 1 klasowym DC.
0
@Spawar Może dlatego że poprzedni (tfu!) prezes zostawił drużynę w totalnym rozpadzie, z wielką dziurą w budżecie i z gigantycznymi kontraktami?
0
@Cobra303 W sezonie 22/23 do pierwszego miejsca wystarczyło 10 pkt, Sevilla spadała z ligi a Kopenhagi nie ma co komentować. Jak City nie zdobyło mistrzostwa to z pierwszego koszyka trafili Szachtar albo Porto. Poza tym z drugich koszyków nigdy poza 22/23 nie trafili naprawdę mocnego przeciwnika.
Jakby Barcelona miała mieć takie losowania to biorę w ciemno.
0
Akurat wypożyczenie jakiegoś doświadczonego DMC nie byłoby głupie, bo wyraźnie go brakuje. Zostało nam tak naprawdę 4 pomocników do gry bo Gaviego nie ma a Oriol gra wielkie gówno.
7
Jakiś czas temu wysiliłem się na sprawdzenie losowań City w LM, a teraz się wysiliłem drugi raz żeby to odszukać. Mówimy zawsze że Real ma szczęście w losowaniu? To sprawdźmy kogo City miało w grupach.
sezon 17/18 City Szachtar Napoli Feyenoord
sezon 18/19 City Lyon Szachtar Hoffenheim
sezon 19/20 City Atalanta Szachtar Dinamo
sezon 20/21 City Porto Olympiakos Marsylia
sezon 21/22 City PSG Lipsk Brugge
sezon 22/23 City Borussia Sevilla Kopenhaga
sezon 23/24 City Lipsk Crvena Zvezda Young Boys
0
Lipsk dla Realu, ciekawie będzie
1
Nie jest źle, teraz jak PSG złapało RSSS to czekamy na Kopenchagę dla Realu
1
Mogło być lepiej mogło być gorzej
2
@pacior95 Już mi się nawet nie chce odpowiadać na głupoty sugerujące że główną przyczyną naszych słabych wyników jest postawa Lewandowskiego...