5

i co? i co?? łyso? kaszojad by tylko się darł a nie uratował życie @Comentateiro


14

piękna jest jechanka ostatnio na twitterze xD


0

platforma jak zwykle inteligentnie :D


3

@bezalkoholowy
no bo nie jest takim ściekiem jak kurskiego trzeba to obiektywnie przyznać, ale dalej to jest syf i mogą bronić tego tylko silniczki.

4

czysta woda xD szczujnia


0

@marcin62
To akurat wiem, że nie ich format, ale przynajmniej mogłoby być memicznie. Tracą na tym ich partie, bo młodsze pokolenie jak i 30-39 zmienia swoją orientację z Pis i PO

0

@Kasy niewygodnie bo nie ma sprzyjającego dziennikarza i ludzie będą dzwonić xD?
Jakoś Sikorski mógł wpaść, to samo Żurek

2

i fajnie, szkoda, że tusk i kaczyński nie mają jaj przyjść i otworzyć się na nowe


4

lewy co za kurwa klasa, brawo

12

150 baniek zysku, niecały milion podatku xDDDDDDDDDDDDDDDDDD
co to jest za plucie w twarz, tymczasem ty zapieprzaj na UoP i JDG xD


12

dziwne, mój rachunek za prąd dalej nie jest tańszy o 33%

/photo/1

5

nie no, to już totalna głupota xDD


3

1

@Hosh
Chłopie, GPT to jest najpiękniejsza rzecz do kłótni na tym darmowym portalu.

1

@Hosh
Nie psuj zabawy, GPT jest piękny na la bambi, nawet nie musisz czytać co ktoś napisał. Zaraz tutaj wkleje jak @pax siłował się z GPT
Edit: Nie mogę znaleźć, ale jest dyskusja gdzie @pax siłował się z GPT na kilkanaście stron.

3

@FCB_dimiC
tyle potrafisz xDD idź tam dalej blokować karetki na chodnikach by nie dojeżdżały do pacjentów.
A nóż znowu Cię nagra konfitura i ośmieszy w internecie.

7

@Huck
Drogi nie są projektowane „dla pojazdu”, tylko dla pewnych założeń ruchu i bezpieczeństwa – tzn. dla ogólnej charakterystyki pojazdów dopuszczonych do ruchu w danym kraju.
Nie, nie projektuje się autostrad „dla każdego auta z osobna” – byłoby to niemożliwe i bez sensu.
Projektuje się je dla ruchu mieszanego, czyli tak, żeby każdy dopuszczony do ruchu pojazd mógł bezpiecznie jechać z określoną prędkością projektową (ok. 120 km/h).
Ta prędkość nie oznacza, że przy 121 km/h wszyscy giną, tylko że geometria drogi gwarantuje bezpieczeństwo i widoczność na zatrzymanie właśnie przy tej prędkości, niezależnie czy jedziesz ciężarówką, fiatem czy BMW.

To nie jest tak, że „każde auto ma swoją autostradę” – droga jest kompromisem: ma być bezpieczna dla najsłabszych i wystarczająca dla najmocniejszych.
A to, że Twoje auto „czuje się dobrze przy 200”, nie znaczy, że infrastruktura też się wtedy dobrze czuje.

12

@Huck
No widzisz, prędkość projektowa autostrad i dróg ekspresowych w Polsce to 120 km/h — i ta wartość determinuje ich geometrię: promienie łuków poziomych i pionowych, niwelety widoczność na zatrzymanie, odwodnienie etc.
Drogi nie są projektowane pod 200 km/h, więc argument, że „auto prowadzi się pewnie” przy takiej prędkości, nie ma znaczenia – bo infrastruktura nie jest do tego przystosowana: ani geometria, ani oznakowanie, ani zabezpieczenia energochłonne.
Poza tym, jak wyobrażasz sobie podział prędkości „dla bogatszych”?
Przy jakiej wartości auta mielibyśmy zmieniać dopuszczalne limity – 200 km/h dla BMW, 160 dla Skody, 140 dla Fiata 500?
To nie prędkość konstrukcyjna pojazdu jest tu wyznacznikiem, tylko parametry drogi i percepcja kierowcy.

Na końcu: jeśli przy 130 km/h „zasypiasz”, to nie jest problem prędkości, tylko braku koncentracji i higieny jazdy. Profesjonalni kierowcy potrafią utrzymywać skupienie przez tysiące kilometrów przy 90 km/h.

1

wołam jeźdźców i ekspertów od wyzywania, że nie ma się prawa jazdy, popierania łamania przepisów @FCB_dimiC @Transu96 @Kgorecki2500

16

@Huck
patologią jest kwestionowanie tego xD
Każdy kto jeździ przepisowo nie ma czego się bać.
Najwięcej kwiczą idioci jeżdżący 200km/h po A i S.

6

jedynym ratunkiem w tym kraju dla sądownictwa jest meteoryt xD
neosędziowie, neokrs, respektowanie wyroków, co to jest za patologia


4

@Deviler nie ma sensu oddawać bo salony zaniżają strasznie wartość samochodu

12

@pride1899 zaproszenie powinno być dla osoby + osoby towarzyszącej, ale to od tej osoby czy przyjdzie sama, czy z kimś - wystarczy wtedy poinformować parę młodą wcześniej, że jednak będzie się samemu.
Lecz spotkałem się z patologią w pracy, że zaproszenia poszły do konkretnych osób na wesele ale bez osób towarzyszących xD

5

coraz fajniej się robi xDDD


10

@NeroTFP1 zaraz tutaj wjedzie @Aragorn33 i zrobi litanie wybielającą platformę :D

30

pięknie platforma i pis są w to umoczeni, fanatycy i tak będą bronić


16

@norbi77 niech mi jakiś palacz odpowie, serio nie można wytrzymać, by zrobić to w domu? Trzeba to robić w tak obrzydliwy sposób publicznie?

1

Komentarz usunięty przez użytkownika

1

@tbas @Safrani
Nie ma co dodawać do waszej wypowiedzi.
Mlodzi wszyscy chcą pracować w korpo, najlepiej 4 dni, z kawką, zarabiać 15 netto w Wwa.

A gdy powiesz, że trza ciężko pracować to od razu jesteś dziadersem, milenialsem który został wykorzystany xD eh

8

Dzień dobry w ten piękny dzień


Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?