0

@lucca87 @kuz
No jak Boga kocham. 2 tygodnie temu w rtv. Specjalne okienko do obliczania rat. Telefon Samsung Galaxy s10 za 2999. 9 rat wychodziło łącznie 3200...
Plus na samym początku mówiłem, że bez żadnych ubezpieczeń i gwarancji.

0

@kuz reklamowali raty 0% w euro rtv. Byłem by wziąć dziewczynie telefon. Jak przeliczylem sobie ilość rat razy kwotę miesięczna to wychodziło 200-300zl więcej.
To samo w media markcie. Gdzie są te raty 0?

0

@Salwik92 dlaczego wersje cyfrowe są droższe? Przecież to pudelkowa można sprzedać,chcą by one zniknęły, to one powinny być droższe.
Plus większa.cena produkcji,koszty sprzedaży.

1

@itmustbejoke hazarda

0

Mimo, że uważam się za wolnosciowca to bardzo kocham zwierzęta i jestem tutaj osobiście rozdarty, bardziej zerkajac w stronę zwierzątek.

160

@Kusco15 oh shit,ktoś właśnie wrócił z jakiejś super lekcji kołcza seksu i uwodzenia xDD

0

Co uważacie o ustawie futerkowej PiSu? PO i Lewica popiera.
Konfederacja przeciwna

9

@Varg po co mi mózg jak mam rower

0

@G9
1. Nie miałbym problemu jakby to było dopisane na karcie. Wtedy po prostu bym tam nie kupił.
2. Co mnie to obchodzi, i tak ceny były wysokie bo przykładowo za piwo z kija płaciłem 18zl.
Ponawiam,napiwek to dobrowolna rzecz.
Piekarz sobie też nie dolicza czy dopisuje na paragonie bo musi zapłacić dodatkowy podatek.

0

@barcelonaLM PiS i dobra ustawa xD?? To jak oksymoron

0

@G9 przez 3 lata studiów byłem dostawca żarcia. Pizzernie,krótki okres w KFC nawet. Nigdy do klienta nie powiedziałem kwoty wyższej niż miałem na paragonie.
Nie dostałem napiwku?
Trudno nie miałem pretensji ani nie mówiłem o żadnych 10%na rzecz obsługi.
Fajnie było dostać kilka złoty, jednego roku nawet zbierałem wszystko do sloika i uzbierało się 800zl.
Ale powtarzam to były jedynie dobrowolne chęci klienta.
Nie dostawalem żadnych pieniędzy od rodziców. Jedynie stypendium i to ile zarobiłem.
Dlatego nie rozumiem tego wymogu płacenia napiwku czy doliczania 10% skoro normalnie to.lezy w obowiązku pracownika za co dostaje wynagrodzenie.
@maroon dokładnie. Dlatego czasami jak płacę gotówką proszę zaokraglic w górę lub daje 2 - 5zl max.
A tutaj na wawelu moja luba pyta kelnerke ile ma ml kawa mrozona, ta pokazuje rękoma jak wygląda kubek i potem chce 10%? Śmieszne

0

@don'T.R.I.P.e Pani za kasa często gęsto też musi towar wykładać na półki, tak mogę dac ten Pani napiwek lecz ona chamsko nie nabija go na terminal bez mojej zgody

0

@Ghotti skoro nedznie żyją to niech zmienia pracę albo niech zdobędą jakieś wykształcenie by podjąć lepiej płatny zawód. Chociaż słyszałem że kelnerzy dziennie potrafią kilka słów zarobić także nie wiem czy tak nedznie żyją.
Nedznie to żyje matka dzieci pracującą na kasie w biedronce, a jej jakoś napiwku nie dajemy
@don'T.R.I.P.e czemu nie dajemy w zabce napiwku? Ci ludzie takie nedznie żyją

0

@Yoshi94 nie rozumiem tego. CI ludzie nie mają pensji? Babka w biurze turystycznym jakoś ode mnie nie wymaga napiwku za obsługę.
@Ghotti ponawiam, Ci ludzie nie mają pensji?

0

@Hubso mam zrobić zdjęcie?

0

@dv7wisnia dokładnie

1

@Hubso jestem teraz na Wawelu,autentycznie. Stoję teraz w biurze informacji turystycznej.

4

Jadłem już w wielu miejscach,ale dzisiaj doznałem szoku na Wawelu.
Obiad,piwko z luba. Przynosi paragon na kwotę 100zl z dopisanym długopisem 110zl.
Kelnerka mówi, że 100zl A z 10% kwoty serwisem 110zl i zaczęła nabijac na terminal 110zl.
Ja takie zaraz zaraz dlaczego na paragonie jest 100zl,napisane długopisem 110zl i muszę dopłacać.
Wydawało mi się to strasznie słabe,że mam płacić za obsługę kelnerska.
I teraz moje pytanie,czy oni nie dostają pensji za swoją pracę?
Daje zwykle 2-5zl napiwku,mam to z czasów studenckich jak dorobialem jako dostawca. Każde kilka złoty cieszyło, ale doliczanie chamskie 10% od razu bez pytania?
Nie wiem może jestem staroswiecki,ale dla mnie to żenada.

3

Najładniejsze miasto w Polsce waszym zdaniem?
Kraków imo

2

Jak będę miał dzieci to nazwę je: La i Rambla

0

@FC1899Barca Trzaskowski i wszystko jasne xDD

0

Pytanie do osób mieszkających w Krakowie.
Mam jutro wynajęty apartament, ale dopiero od godziny 14 mogę sie bookować w rejonie dworca pkp.
Zamierzam w Krk być już około 9 - 10.
Jest gdzieś miejsce gdzie na pewno będzie miejsce parkingowe i zostawie samochód?
Nie musi być darmowe.

0

@Janas11224 co to za specjalizacja

0

@Vhaeraun dokument making A murderer o niesłusznie skazanym

0

@macio_944 ja czuję od samego początku, że cyberpunk będzie klapą, ale czekam spokojnie na premierę :D

2

Nieźle, we wtorek Boniek broni się u Mazurka w rmf, a dzisiaj CBA wpada do PZPN'u xD

3

Oficjalnie już:
Papcio platini w hejt parku 22 września

2

@baczmus chłopie. nawet się nie wybieraj do biura projektów bez doświadczenia na budowie. Potem ja, jako już kierownik robót z uprawnieniami budowlanymi musze się mierzyć z idiotami z biura projektowego, które coś sobie narysowały a potem martw się jak to wykonać.
Teraz ciężko znaleźć dobrych projektantów. Teraz mówię, że są KREŚLARZE, którzy kleją w tym cadzie tylko kopiuj wklej.
A jak pytasz "idioto jak Ty narysowałeś to zbrojenie robiąc monolit słupu z 2 ścianami" to słyszysz "yyyyyy, aaaaa a to jak to zrobić? Powiedz to wydamy KNA na to (karta nadzoru autorskiego)".
Pamiętaj papier przyjmie wszystko, lecz budowa to co innego.

2

@osa91 haha piękne. Rok temu na marszu w Warszawie zostałem wykluczony przez samego organizatora wraz z dziewczyna. Szlismy ubrani w barwy narodowe, nie krzyczelismy żadnych haseł swoich oraz żadnych haseł parady. Po wielu spojrzeniach ludzi zostaliśmy poproszeni na bok do policji i zostaliśmy wykluczeni przez organizatora za tendencje prowokacyjne ( w ogóle śmiech,że można kogoś wykluczyc z manifestacji). Na argumentację usłyszeliśmy prowokację co było błędne bo nic nie krzyczelismy :))) także komuś brak tęczy i orzelek biało czerwony przeszkadzał.

1

@Persyfl byłem w Warszawie i Bydgoszczy i nie dziękuję

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?