1

@adukla nie - uważam, że oba kraje maja tak samo beznadziejne rozumienie pokoju - „pokój jest, kiedy oni maja władze”. A stawianie ich w roli rycerza na białym koniu dopiero jest żałosne. Oczywiście zachodnie media rysują nam amerykańska armie jako bohaterów, ale jednak niosą smierć dla swoich wrogów jak każda inna armia. Tu nie ma co kibicować, trzeba szukać pokojowego rozwiązania. Btw. USA oczywiście bezinteresownie wspomaga słabszych - a teraz patrz jak wyglada krajobraz w Iraku po misji pokojowej… pomagaliśmy wprowadzać tam taki pokój, że brzydzimy sie uchodźcami na granicy z Bialorusia… ja po prostu obiektywnie podchodząc do sprawy stwierdzam - wojna jest zawsze zła, nawet jak my jesteśmy strona

1

@Tasde USA za to prowadzi misje pokojowe na całym świecie? xD tak my robiliśmy z Amerykanami w Iraku (ale uchodźcy w zeszłym roku byli ble), Afganistanie, Kosowie itd. Duże kraje prowadzą wojny i jak spojrzysz na historie to dostrzeżesz, że tak po prostu jest, a Obama za to nawet Nobla dostał - to dopiero było żałosne. Nie ma się co nakręcać na Rosjan bo ponad 100mln obywateli nie ma nic do powiedzenia… tak samo jak 300mln obywateli USA, którzy musza przyglądać się jak ich kraj miesza na całym świecie w walce o wpływy i handel bronią (taki maja przemysł).

4

@CuleLbn u nas jest tylko jedna strona propagandy i każdy liczy na przegrana Rosji. Ja zdaje sobie sprawę, że Ukraina nie jest przygotowana finansowo do działań militarnych i wynik może być tylko jeden, wiec liczę na szybkie pokojowe rozwiązanie, bo innej szansy dla Ukrainy nie ma. Na świecie jednak Rosja ma wielu kontrahentów i nie wszyscy pragną się tak ochoczo dać rozbroić na rzecz Ukrainy jak Polska. Nie chciałbym tylko, żebyśmy nasza postawa stali się aktywna strona wojny, bo przy tej drożyźnie tylko tego nam brakuje do bankructw gospodarstw domowych.

0

@Alberto1031 ojj nasz wielki Dembele to niewypał jak pozostali.. liczby niczym Raphinha, kontuzje niczym Fati, a regularność poziomu jak u FDJ z ubiegłego sezonu…

0

@Bisz ja uważam, że właśnie bez Leo rozwinąłby skrzydła. Co do liczb to w drugim sezonie 20 goli i 13 asyst plus końskie zdrowie to dobry wynik. Wielki Dembele ma obecnie 8 goli i 7 asyst i oczywiście wyleciał na kluczowy moment sezonu, a jego koszt to już w setkach mln. Ansu (6+3), Ferran (5+1), Raphinha (7+9) to jednak po prostu partacze i utopione 120 mln. Nietrafione transfery i przepompowany balonik Ansu to taki Raphinia (Alcantara) 2.0 z jeszcze większymi oczekiwaniami

0

@Magicc89PL i do tego przyjmuje Ukraińców :p

1

@Norbi2021 sam Wołyń to 5x więcej ofiar wśród cywili niż ta „wielka Wojna”. Ukraina od 2014 roku nie zrobiła nic, żeby konflikt rozwiązać, a teraz chce wciągać NATO w pranie swoich zaniedbań. Oby to nie doprowadziło do prawdziwej wojny, bo NATO vS Rosja to trzecia wojna światowa, a to co się dzieje na Ukrainie to po prostu lokalny konflikt. Izrael tak 2000 lat daje radę. Ukraińcy powinni szukać języka ze swoimi braćmi. Tym bardziej, że większość Ukraińców nie zna swojego języka tylko rosyjski….

1

@Muhitos trafiłem tez na ludzi, którzy przyjechali do Polski, a bracia wstępowali jako ochotnicy do armii rosyjskiej… występ w meczu piłkarskim to opoeiedzenie się przeciw Ukrainie? Inaczej to rozumiem, utożsamianie sportu z polityka jest mieszaniem się w konflikt i odszukiwaniem się drugiego dna. Obrażanie wszystkich Rosjan tez jest bez sensu. Podobnie jak Ukraińcy oraz mieszkańcy USA maja życie dalekie od europejskich standardów (dostęp do opieki medycznej i edukacji) i należy im tez współczuć, to nie narody są złe tylko ludzie, którym odbija bo rządzą mocarstwami. Konflikty są złe ale były i będą, a ta Wojna jest stanowczo przedmuchana w mediach. Gdy skończyło się wsparcie, darmowe noclegi, żłobki, przedszkola to się spakowali i wrócili do siebie, zamiast pracować i uczciwie płacić podatki jak my. Skończyło się „bezkosztowne” to już na Ukrainie nie jest tak źle i wracają.

2

@Norbi2021 to samo my robiliśmy w średniowieczu, Ukraińcy na nas 100 lat temu, a w tej wojnie przez rok zginęło tylko 10% cywili w porównaniu do samego powstania warszawskiego… Mocarstwa prowadzą wojny i tego nie zmienimy, a Ty za dużo oglądasz stronniczej TV. Uważam, że Rosjanie tak samo myślą, że to misja pokojowa jak Amerykanie myśleli o Iraku czy Wietnamie… przez 10 lat od rozpoczęcia tego konfliktu Ukraina nie zrobiła nic, aby się dogadać z NATO, ani z Rosja i nikim innym, nie przygotowała się do działań zbrojnych i po części to nieudolny rząd Ukrainy jest winny tej sytuacji.

1

@Barcaa12 każdemu, który nie przyjdzie bo będzie grzał ławę, gdy Busi będzie grał za zaslugi

0

@daniel32778 jak rozumiesz mądrość Danielu

2

Nie rozumiem dlaczego mamy obrażać ludzi, którzy nie wspierają Ukrainy? Jak USA toczy „misje pokojowe” na całym świecie to jest ok i nawet pokojowe nagrody Nobla mogą wpaść… Rosja po ludzku walczy o strefę swoich wpływów, a gdybyście znali Ukraińców nie tylko z tv to mielibyście świadomość, że tam ruchy separatystyczne są nawet wśród rodzin. U mnie przez 8 miesięcy mieszkało 7 osób, na koniec nawet dziękuje im przez gardło nie przeszło, a pokoje zostawili w takim stanie, że nie mogłem w to uwierzyć… zachęcam zwolenników niesienia pomocy do „robienia” czegoś co pomoże mieszkańcom Ukrainy zamiast obrażania tych, którzy po prostu się w konflikt nie mieszają. Ja mam swoje doświadczenia i znam oblicze konfliktu nie z tv, ale i mam obraz tego jak nas traktują osoby, którym pomagamy. @Norbi2021 Ty pewnie rzuciłeś prace i działasz w akcjach humanitarnych na cały etat?:p

1

Swoje już w tej koszulce wybiegał, niech zwolni limit płacowy i zwolni miejsce dla wygłodniałych minut młodych

0

@Bisz dlatego uważam, że niepotrzebnie zostawiliśmy Dembele i pozbyliśmy się Antka „za grosze” i kupiliśmy Ferrara i Raphinie za 120mln… Antek dawał lepsze liczby niż wszyscy Ci nasi pseudo skrzydłowi razem wzięci. No nic pozostaje nam czekać o patrzeć jak Xavi to poukłada, bo jak wymyśli coś z naszym jednowymiarowym atakiem to będzie już dobrze. Absolutnie nie zgadzam się z głosami krytyki wobec pomocników wczoraj - zagrali solidne spotkanie na trudnym terenie. Co do obrońców to Kounde jest mega niepewny na przeklętej pozycji… ter Stegen daje radę, obrona daje radę, pomoc ułożona, więc czekajmy do końca sezonu co Xavi z atakiem zrobi. Jeśli nadal będziemy męczyli spadkowiczów po 1:0 to pora się rozstać, jeśli zacznie to wyglądać to za rok niech nas Europa weryfikuje - nie ma wymówek.
Klopp, Tuchel, Pep to powinny być jedyne nazwiska, które Laporta powinien mieć w notatniku, bo już nie mamy czasu na eksperymenty z DNA.

1

Przykro mi to mówić, ale pomimo sympatii do naszego rodaka - zawalił nam kilka ostatnich spotkań. Bramki zamazują ocenę, ale ostatnio jego przyjęcie piłki, praca w pressingu i dochodzenie do sytuacji po prostu wyparowały. Gdyby wczoraj miał swój dzień to po prostu by strzelił coś z gry. Niestety, ale od MŚ jest bez formy - może brak regeneracji??

0

@Bisz trójząb? Jesteśmy szczerbaci na maxa

2

Przynajmniej bez upokorzenia. Gdyby napastnicy dojechali byłaby szansa na awans. W ataku 200mln i Ansu wyglądali jak kopacze z ekstraklapy… to co było za nimi wyglądało solidnie

5

@Mike3554 Roberto zagrał bardzo solidny drugi mecz z rzędu, staję w jego obronie i uważam, że zespół należy chwalić poza wszystkimi napastnikami na murawie

7

Brakło napastnika, akcje były, ale wykończenia brak. Kessie i Roberto dali solidność, ale Lewy i Raphinia nie dojechali na spotkanie. Bałem się o pomoc, ale to co kuleje 3 miesiące, czyli wykończenie nas dobiło. Stracić 2 bramki z takim przeciwnikiem to nie wstyd, wstydem jest, że nie potrafimy akcji z przodu zamienić na bramki.
Szkoda, bo dobry dwumecz, ale wygrał lepszy.

1

@Heros11 ale w przeciwieństwie do tej trójki wniósł wiele dobrych interwencji

1

@El dominatore niezależnie co grał przez ostatnie dwa sezony nie można go było na tej stronie krytykować - nie prowokuj xD Absolutnie się z Tobą zgadzam, ale jako człowiek też musi popełniać błędy, ale dlaczego on je popełnia w niemal każdym meczu w europejskich pucharach od lat? Tego nie wiem, ale za grę w lidze jestem mu wdzięczny,

0

Kounde, Alba i Robert nie dojechali na wczorajszy mecz. Noty za wysokie. Reszta drużyny nie była tak elektryczna. Oni odpowiadają za wczorajszy brak wygranej. Ogólnie drużyna zagrała dobrze z ciężkim rywalem i mam nadzieję, że wspomniana trójka przyłoży się do rewanżu bo każdy z nich może przechylić golem lub asystą języczek u wagi. Szczelna defensywa to klucz do sukcesu w przyszły czwartek

0

Pedriego szkoda, ale zespół nie może być mniejszy od zawodnika. ManU to równie nieprzewidywalny zespół jak my, wystarczy solidna obrona i pojedynczy przebłysk Lewego - w koncu ściągnęliśmy go na takie mecze! Mamy szansę, ale nie możemy być elektryczni w obronie jak wczoraj! Trzymajmy kciuki

0

@Pustelnik osiągnął wszystko, absolutnie wszystko, ale mam wrażenie, że jeszcze sezon w Europie pogra

5

@MILOSZ_F22 jak Ty z pisownią xD

0

@slayer bądź co bądź wczoraj było niezłe spotkanie z trudnym przeciwnikiem - Koeman w takich po prostu dostawał bęcki. Eksperyment z obrona nie wypalił, ale może uda się przepchnąć 0:1 na old traford

1

@Qaz123 defensywę ułożył, dajmy mu czas. Za Koemana im dłużej tym było gorzej - teraz zmiany idą w dobrym kierunku może i u nas słońce zaświeci xD liga i PK to też będzie sukces, ale LE byłaby pięknym symbolem, że wracamy z dalekiej wycieczki

1

Potrafiliśmy się podnieść po porażkach 4:0 to tym bardziej po remisie można:) wystarczy 1:0 nic więcej do szczęścia nam nie potrzeba! Dziś Xavi przegrał to sptotkanue taktycznie, ale może uda mu się to jakoś poukładać.

0

Kolejny spalony talent, niestety nie zachwyca i obecnie nawet Ferran daje więcej w pressingu. Jak sobie przypomni jak się kopie piłkę to niech domagają się gry, obecnie gracz niemal bezużyteczny

0

Wątpię w gwałt pewnie z jego pozycja w Barcelonie nie miałby problemu ze znalezieniem partnerki na skok w bok. P3wnie ktoś z kibiców lokalnych rywali chce narobić smrodu i zgarnąć odszkodowanie…

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?