Wossi61FCB
Dołączył/a: lipiec 2017
Lublin
14 obserwujących
2 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@beter2 Jak jest ustalona klauzula to nie za bardzo mają jak wydoić
0
Nie no, tego meczu nie da się oglądać...
Między 60 a 72 minutą najpierw była kontuzja gdzie chłop 7 min leżał, potem jedna akcja Boca z zablokowanym strzałem i następnie akcja z czerwoną kartką dla Benfici, po której też były z 4 minuty przerwy xD
2
Najlepsze zaproszenie na drugą połowę. Skoro mamy dzień wolny to chyba trzeba obejrzeć pierwsze w historii minuty tego turnieju:D
2
@Gomess Nie ma opcji.
1
@malicinho Dla mnie największą wadą Nico są jego liczby z tego sezonu, krótko mówiąc bardzo słabe jak na główną gwiazdę drużyny, która zajęła miejsce w top4. Jakoś nie do końca do mnie przemawia argument, że to tylko przez defensywny styl Bilbao, przecież żeby zająć tak wysokie miejsce w tabeli nie wystarczą ci remisy po 0:0, potrzebne są też i zwycięstwa. Plus jak oglądałem Nico w meczu z Barcą to wydawał się często trochę takim jeźdźcem bez głowy (dużo szumu, mało konkretów). Największą zaletą jest natomiast wiek, zgranie z chłopakami od nas no i sam vibe pomiędzy nimi (przyjaźń na miarę Leo i Suareza).
Co do Diaza to liczby w ubiegłym sezonie miał bardzo dobre. Wydaje się dawać mnóstwo konkretów drużynie plus w przeciwieństwie do Nico pracuje w pressingu i obronie. Zaletą byłoby też rozłożenie transferu na raty plus niższa pensją niż u Nico. 28 lat to jest wiek idealny dla piłkarza, a przy młodej kadrze właśnie kogoś takiego potrzebujemy. Do tego też pokazuje, że bardzo mu zależy na transferze do nas, a nam właśnie takich piłkarzy potrzeba, którzy będą wypluwać flaki za te barwy.
Ze względu na wiek i na osobę Hansiego (który na pewno rozwinie Nico, pytanie tylko jak bardzo) ciut bardziej wolę Nico, ale jeśli którykolwiek z nich przyjdzie będę mega zadowolony.
Idealnym dopełnieniem hitowego transferu Nico/Diaza byłoby dodatkowe przyjście Rashforda na wypożyczenie jako zmiennika, uważam że to nie jest niemożliwe. Marcusowi również nie brakuje determinacji w dołączeniu do nas, jeżeli zablokuje wszystkie inne odejścia i zgodzi się tylko na przejście do nas to United nie będzie miało wyjścia, będzie musiało go wypożyczyć. Zbyt dużo zarabia, a United jest teraz w zbyt kiepskiej sytuacji finansowej by wypłacać 350 tys funtów tygodniówki niechcianemu piłkarzowi. Zresztą sam Deco mówił że potrzeba dwóch piłkarzy do ataku i tak wiem że pojawiły się plotki o Perisicu, ale mam nadzieję że to tylko plotki :D
1
@Consigliere Do 15 minuty komentator był zadowolony... 10 sekund później padła bramka ;D
1
@Kondziubarca Obawia się problemów z rejestracją albo wszystkie szczegóły są dogadane ale potrzebna jest duża sprzedaż żeby wpłacić klauzulę
1
@Kgorecki2500 W reprezentacji Rosji zrobił kapitalną robotę
0
@Faro Zanim wykreślili Nico z listy życzeń na 100% odbyły się rozmowy z nim. Nie przekreślasz od tak transferu, który rok wcześniej był praktycznie dogadamy. Nico po prostu nie chce tu przyjść.
0
@Faro W zeszłym roku tak. Skąd wiesz, że teraz nie chce więcej?
3
@Transu96 Przecież Casado, Bernal, Frenkie, Pedri i Gavi to inna pozycja xD
Torre jest za cienki i pewnie odejście definitywnie lub na wypożyczenie, a Olmo to szklanka. Na 10 jeszcze jest przymierzany Raphinha po transferze skrzydłowego.
Ls, śpo, ps- na te pozycje mamy aktualnie Yamala, Raphinhe, Olmo i Fermina. Zapewne przyjdzie jeszcze nowy skrzydłowy, więc jest 5 zawodników, z czego jeden się co chwilę łamie. Jak najbardziej jest miejsce dla Fermina.
1
@Faro Jakim cudem tylko w gazetach skoro doszło do tego etapu negocjacji, że Nico chciał gwarancji, że uda nam się go zarejestrować. Nie dostał takiej gwarancji i transfer upadł. Teraz jesteśmy w lepszej kondycji finansowej niż rok temu, więc tym bardziej dałoby radę opłacić klauzulę, która nie jest jakaś wygórowana. Problem jest jednak taki, że Nico oczekuje takiej pensji, że nawet najbogatsze kluby z Premier League z niego rezygnują.
1
@Faro Jak to nie ma żadnych negocjacji? Przecież połowa zeszłych wakacji to negocjacje z Nico
0
@Rifek Skąd wy bierzecie te pomysły xD
1
@Faro Jakby chciał zejść z pensji to już od dawna by tu był
1
Takich piłkarzy, którzy oddają serce za klub (a takim bez wątpienia jest Fermin) nie można sprzedawać. Takimi którym zależy na klubie właśnie wygrywa się trofea.
2
@Guillegavira No to jakby chciał to by nie żądał kasy z kosmosu
15
@messi33 Sztanga
2
@pasquda Oczywiście, że są argumenty, sportowe na przykład. Wiadomo że wolałoby się Williamsa, ale jego transfer jest poza zasięgiem aktualnie plus sam Williams nie chce tu przyjść, a Luis Diaz wręcz przeciwnie. Jest on świetnym piłkarzem idealnie pasującym do taktyki Hansiego. Też nie róbmy z niego jakiegoś dziadka, ma jeszcze spokojnie 3/4 lata gry na najwyższym poziomie przed sobą. Mamy wielu młodych piłkarzy, paru starszych ale brakuje nam właśnie kogoś w takim wieku 27/28 lat kiedy piłkarz osiąga swój prime. Największą wadą oczywiście pozostaje cena, ale w tych czasach żeby mieć skrzydłowego na klasowym poziomie w swoim primie to trzeba się liczyć z wydatkiem tych 80 milionów.
0
@MsBarca corner second, prawie na samej górze. Myślałem że widok będzie przeciętny ale był bardzo dobry. Bilety po 300 euro.
1
@MsBarca Ta sama odpowiedź :)
6
Wymiana za Rashforda? :)
0
@Sysia11 No to jest jeszcze Ferran jako zmiennik na śn.
0
Mam nadzieję, że De la Fuente po mundialu przestanie trenować Hiszpanię. O ile nie można mu odmówić tego, że trenerem jest bardzo dobrym (wygranie Euro i Ligi Narodów) tak ma on jedną bardzo poważną wadę. Ma tendencję do podejmowania dziwnych oraz nieprzemyślanych decyzji. Widać u niego dużą inspirację u dwóch wybitnych trenerów jakimi są Pep i Enrique. Obaj bardzo często lubią podejmować niecodzienne decyzje, odchodzić od schematu, wymyślić coś niekonwencjonalnego. U De la Fuente widać podobną cechę jednak w przeciwieństwie do obydwu wyżej wymienionych panów nie przynosi to efektów. Już podczas wygranego Euro było blisko tragedii, w meczu z Niemcami zupełnie niepotrzebnie ściągnął Yamala i Nico przy prowadzeniu 1:0 licząc że Hiszpanie to utrzymają. W efekcie chwilę później Niemcy wyrównały i w dogrywce grę Hiszpanii prowadził Merino (na szczęście bardzo fartownie się to skończyło). W turnieju reprezentacyjnym każdy błąd może zdecydować o odpadnięciu. Zupełnie nie rozumiem grania Minguezą, który ma naprawdę sporą tendencję do popełniania baboli. Przecież spokojnie za niego mógłby grać Eric po tak fantastycznej końcówce sezonu. Czemu szansy nie dostał Joan Garcia po takim sezonie tylko broni wciąż przeciętny Simon? (choć dla nas to akurat dobrze, jego klauzula nie wzrosła). Mając dwóch tak fantastycznych piłkarzy jak Fabian i Pedri nie dziwię się totalnie, że próbował grać nimi naraz, ale widząc już enty mecz że to po prostu nie działa to czemu cały czas w to brnie? Jeden może wymieniać drugiego, piłkarza na tej pozycji w co drugim meczu trzeba koło 60/70 minuty ściągnąć ze względu na to że na tej pozycji się bardzo dużo biega. Rotując nimi odpowiednio można pozwolić sobie u obydwu na świeżość, a tak to dzisiaj obaj zeszli zmęczeni jednocześnie po czym gra Hiszpanów zupełnie siadła. Zwłaszcza że na śpo czyli tam gdzie próbuje upchać Pedriego ma przecież też niemały wybór (Baena, Isco, Olmo, Fermin). I o ile rozumiem brak powołania dla Balde tak nie czaję kompletnie czemu ciągle gra Cucurella. Fakt, Euro zagrał bardzo dobre, ale to był jak się okazuje jednorazowy wyskok. Grimaldo za to trzyma cały czas poziom. Hierarchia stoperów też moim zdaniem jest lekko niezrozumiała. Bardzo dobrze, że wprowadza Huijsena, jednak Le Normand to jest aktualny chyba najgorszy powołany stoper Hiszpanów. Vivian zagrał bardzo dobry sezon, Cubarsi również świetny (ostatnio dołek formy stąd rozumiem że akurat teraz nie grał, ale ogólnie to powinien być w podstawie) czy nawet ten Asensio, oni wszyscy są lepsi od Le Normanda. Czemu na dogrywkę gdzie nikt już nie ma siły nie wpuści wybieganego Gaviego lub Fermina? Ogromnym minusem jest też to, że kolejny raz dał się nabrać na Moratę, który ma słabą psychę i w kluczowych momentach się po prostu spala psychicznie. Przed serią rzutów karnych powiedziałem osobom, z którymi oglądałem mecz, że tylko Morata spartoli karnego no i niestety ku#wa miałem rację. Moim zdaniem Hiszpania prędzej czy później naprawdę może się przejechać na tych jego decyzjach i nie zdziwię się jak po prostu tego mundialu przez właśnie coś takiego nie wygrają. Hiszpanie mają teraz naprawdę świetną kadrę o trzonie drużyny z piłkarzami Barcelony na czele. Więc po prostu fajnie by było gdyby ten mundial wpadł :) Ale do tego jest też potrzebny ogarnięty trener i choć De la Fuente za jego warsztat nie można skrytykować, tak problem który opisałem jest moim zdaniem zbyt duży i Hiszpanie powinni go po prostu zmienić. Chciałbym zobaczyć Alguacila w roli selekcjonera, ewentualnie Iraolę. Ale to jak już to za rok, bo Łysy na 100% do mundialu zostanie.
0
@sergio5 Tak dobrze mu szło, ale w przed ostatnim zdaniu tyle sobie stracił...
0
@Mezocyklon87 Nie no akurat co do kebabów to jest przeciętnie niestety:/
1
@Mezocyklon87 I jeszcze zawsze nas burze omijają! Pozdrawiam z tego pięknego miasta :)
4
@esem91 Ciekawe gdzie leci urodzić dziecko
1
@GTBTP Śpd niepotrzebny, mamy pięciu zawodników na dwie pozycje w pomocy (Pedri, Gavi, De Jong, Casado i Bernal). Ja bym sprowadził zmiennika dla Balde, bo Martin to mimo wszystko nie ten poziom, a Balde przynajmniej raz w sezonie lubi sobie wypaść na kilka meczy. Idealnie pojawiła się wczoraj opcja Marmola za kilka milionów, który mógłby też grać na śo. Moim zdaniem powinniśmy go sprowadzić, idealny rezerwowy. A co do tematu skrzydłowych to podobnie jak ty po cichu liczę, że sprowadzą i Rashforda na wypożyczenie i kupią Diaza. Skoro Raphinha ma grać na 10 to przyda się właśnie jeszcze Rashford do rotacji z Diazem i Yamalem. Sezon jest długi i obaj złapią multum minut. Będziemy mieć wedy sześciu piłkarzy (Yamal, Raphinha, Diaz, Rashford, Fermin i Olmo) na trzy pozycje (ps, śpo, ls). Sądzę, że nie jest to niemożliwy scenariusz, ale pod warunkiem, że Rashford przyjdzie na wypożyczenie. Nie obciąży to wtedy aż tak budżetu. Dużym plusem jest to, że obaj bardzo chcą tu przyjść, więc myślę, że podjęliby wysiłek (presja na Liverpoolu i United oraz obniżka pensji) by ułatwili im transfery do Barcy.
Garcia, Marmol, Luis Diaz, Rashford- okienko w naszej sytuacji finansowej genialne, przynajmniej na papierze :)
1
@Rifek Nie do końca w stylu Raphinhi. Raphinha nie ma dryblingu, a Diaz to topka pod tym względem.