4

@LatajacyHolender Rummenige to bardzo lubi gadać o cudzych pieniądzach, bo sam ma już wszystko posprzedawane, ostatni raz bodaj w 2014 spłacili długi sprzedając kolejne udziały Allianzowi który już wcześniej miał choćby nazwę stadionu. Do tego ich zarządzanie finansowe jest ładne w krótkim terminie ale w długim Bayern może spaść do zupełnie innej kategorii przez zastój i brak inwestycji w markę w ciągu następnej dekady czy dwóch. Samo za siebie mówi, że Barcelona czy Real w sezonie 19/20 i tak zarobiły dużo więcej niż Bayern, mimo że to Bayern zgarnął wszystkie puchary i od samej UEFA dostał grubo ponad 100 milionów.
Z resztą ich sytuacja finansowa w dużej mierze oparta jest o zdrowie Allianzu a u nich robi się ciepło, bo chociażby od roku trwa śledztw o zamknięcie funduszy i przepalenie miliardów dolarów.

0

@Survier Wystarczą setki, a dokładniej około 200 tysięcy. Droga mleczna zawiera szacunkowo około 400 miliardów gwiazd, a ile jest planet wokół tych gwiazd to nawet trudno sobie wyobrazić. Nie ma sensu rozmyślać o innych galaktykach przy takim ogromie naszego sąsiedztwa.

0

@Kitek1640 Logika tego jest taka, że były silnie zaklęte przedmioty związane z Voldemortem, ale nie mieli pewności co to jest i ile tego jest.
Dalej to naiwne, bo to że się Tom pytał za gówniaka ile horkruksów może stworzyć czemu miałoby oznaczać, że akurat tyle ich zrobił a nie zmienił planów w międzyczasie i nie zrobił ich więcej albo mniej? Ale to tylko książka dla dzieci i młodzieży.

5

@Peszko07 Czyli stopy 120%, ten mechanizm nie jest jedynym rozwiązaniem na likwidację kasy z rynku a do tego w ogóle nie działa, bo NPB podnosi stopy a rząd zwiększa rozdawnictwo i już zapowiedziano bardzo drastyczne podwyżki minimalnej na przyszły rok.

0

@norbi77 No to właśnie, jak sam o tym nie powiedział to w sumie nie wiemy co było jego marzeniem, ale też się nie ograniczajmy, bo kto zabroni człowiekowi mieć wiele marzeń?

0

@norbi77 A zawsze marzył o Realu? Romansował z Realem, ale i też to raczej Real był zainteresowany jego usługami a o tym by Lewy trafił do Barcelony to słyszę chyba pierwszy raz w życiu i nawet na La Rambli trudno znaleźć aż takich marzycieli, którzy by go tu sprowadzali.

1

Tylko nie zapominajcie, że Premier League jest najcięższą ligą gdy trzeba obrażać kluby z Hiszpanii, ale nie jest taka ciężka jak trzeba dyskredytować Guardiolę ;)

0

@DaPidejpi PSG to najpierw musi dojść do 1/4 a to nie jest oczywiste dla klubu, który po zrobieniu największych inwestycji w sporcie wyszedł poza 1/8 tylko 2/6 razy.

0

@escarabajo Wiesz, że nie istnieje większa głupota, niż ocenianie piłki nożnej przez statystyki? Wiesz, że statystyki nie grają?
Wystarczyłoby, byś sobie odpalił ten dzisiejszy hattrick i zobacz przeciwko jakiemu potężnemu "autobusowi" on grał.
Odpal sobie jakiś mecz z LM czy reprezentacji, zobacz jak sobie Mbappe radził z drużyną która ma ułożoną obronę, zobacz sobie choćby z zeszłego roku z City, które nie dawało mu wolnych przestrzeni i chłop znika kompletnie, żadnego wkładu. Nawet możesz sobie przypomnieć nasz drugi mecz z nimi jak Koeman się ogarnął i poprawił obronę, to Mbappe do kieszeni chował nawet Firpo grający poza swoją pozycją.
On potrzebuje ogromnego pola do popisu, wolnej przestrzeni do rozpędzenia się, rzadkiej obrony która przepuści piłkę a jeżeli masz jakikolwiek pojęcie i oglądasz La Liga, to wiesz, że tutaj się wyspecjalizowali w tym, żeby ci miejsca w ogóle nie zostawić.

0

W sumie to ciekawe. Tyle planów, tyle kasy na stole, miał być Mbappe, miał być Haaland a na końcu nie ma nikogo.
Tylko czy to ich strata? Marketingowo pewnie tak, ale za tą kasę można sobie ściągnąć kilku młodych i nieoczywistych, którzy będą mieli odpowiednią głowę do tego by wzmocnić Real. Obiektywny nie jestem bo po prostu Mbappe nie lubię, nie ze względu na umiejętności a po prostu pusty łeb, chamstwo i wybujałe ego, ale uważam, że francuz byłby osłabieniem Realu. Granie przeciwko autobusom mu nie idzie kompletnie a do tego nie ma mentalności zwycięscy a ze swoim gwiazdorzeniem by rozwalił im szatnie, więc przekornie dla wzmocnieniem może być brak wzmocnienia.

1

@Sensible Tyle, że zmarnuje lata na kopaniu się z farmerami. To tak jakbyś poszedł grać do Legii Warszawa i liczył, że kopiąc się po ekstraklasie staniesz się piłkarzem światowej klasy

1

@MesQueUnClub96 Ja dziś wziąłem Norrisa bo pomyślałem, że Magnussen ostatnio słabo sobie radzi...

1

@Sensible Mbappe już młodym piłkarzem nie jest, rocznikowo ma już 24 lata, podpisze kontrakt na kilka lat i nie opuści PSG aż go nie wypełni, bo szejk ma w dupie kasę i nie przyjmie żadnej gotówki jak nie będzie chciał.
A L1 to szklany sufit, już tam się bardziej nie rozwinie bo do rozwoju trzeba wyzwań a poza grą w LM PSG nie ma żadnych wyzwań w lidze.

1

@Momals11 No ale właśnie najemnik. Jeżeli zostanie w PSG to zadecydowały piniążki, władza i lizanie odbytu na jego wybujałym jak jaja emeryta ego zamiast rozwoju sportowego i jakichś ambicji. Ile lat siedział w PSG? Masa i co z tego wyszło? Nic.
A przy okazji chyba nie zauważa, że to ostatni rok głaskania PSG, mistrzostwa w Katarze się skończą i już nikt tak łaskawie patrzeć nie będzie na szejka bo się interesy pokończą.

0

@budel17 No jak dojadą w wyścigu to będzie wiadomo jak się sprawy mają, wszystko zweryfikuje dystans wyścigu i dopiero przy dobrych (i czystych) wynikach Merca będzie można stwierdzić, czy dołączają do walki o podia (bo na mistrza chyba za późno).
Dobrze by było, żeby się do tej walki włączyli.

1

@budel17 Takie oceny po wyścigu można dopiero wyciągnąć, ilość czynników jest tak ogromna, że czas w testach nie ma większego znaczenia.
W Miami też byli bardzo szybcy w testach a później spadli na środek stawki, bo kosztem tej prędkości może być np. zużycie opon które na dystansie wyścigu nie pozwolą im trzymać się blisko czołówki.
Tak było choćby z Alpine, które przez pierwsze kilka wyścigów miało jeden z najszybszych bolidów w stawce, ale okupowało to taką degradacją opon, że ledwo się mieścili w punktach.

1

@ZwyklyKibicBarcy04 Zawsze sam sobie jesteś największym przeciwnikiem.

2

@macio_944 Masz jaja kolego, tyle razy wymieniłeś imię Tego-Którego-Imienia-Na-LaRambli-Niewolno-Wymawiać
Mogliby zrobić coś z pierwszej wojny z Voldemortem, czasy pierwszego zakonu albo losy któregoś z bohaterów. Byłoby świetne jakby zrobili w mrocznym klimacie.

2

@Essos Lahoz akurat to jeden z najlepszych sędziów La Liga. Poprzeczka wysoka nie jest, ale Lahoz jak ma dobry dzień w którym nie musi czuć się ważny to robi robotę.

1

@RobiS Ghosts nawet przyjemny.

0

@aleksandrowielki Im potrzebny jest każdy kawałek terenu zdatny do życia, Rosja to wielki kraj z gówna, większość jego terenów jest niezdatna do użytku, praktycznie żyć da się tylko w południowo-zachodnich rejonach, a za Uralem to już tylko małe ośrodki wymagające ogromnej logistyki zaopatrzeniowej.
Z tego powodu Rosja próbuje odbudować ZSRR atakując Gruzję, Czeczenię, Ukrainę bo się wywinęła a najbliżej w kolejce są państwa bałtyckie i to one pierwsze zostałyby najechane.
I tu zaczynają się schody: Rosja atakuje państwa bałtyckie = idziemy na wojnę jako NATO.
Jeżeli NATO na wojnę nie pójdzie to oznacza koniec paktu
Koniec paktu = atak na Polskę.

0

@Lucassito Dalej masz problem z logicznym myśleniem więc prosić mogę jedynie, byś swoich rad nie wystawiał poza piłkę nożną, bo możesz komuś krzywdę zrobić, radząc odejść ze słabej roboty i dopiero poszukać sobie lepszej.
Raczej się powinno robić rzeczy chronologicznie i najpierw znaleźć kogoś kto się sprawdzi a potem pozbywać się najlepszego zawodnika z tej pozycji.
Durne i dziecinne złośliwości sobie zostaw dla kolegów i nie mów do mnie "jak piszecie" bo jestem tu sam i nigdy nic takiego nawet nie napisałem.
A jak Roberto chce mi zamknąć twarz swoją grą to ja na to czekam z niecierpliwością i bardzo chętnie zobaczę, tylko że on od kilku lat nic mi pokazać nie chce.

0

@Lucassito Chłopie, to jest nasz najlepszy prawy obrońca od czasów jego odejścia, twoje gadanie że już kiedyś był za stary nie ma absolutnie żadnego uzasadnienia poza tym, że tobie się tak wydaje.
W obronie mimo braków dynamiki i tak jest lepszy od Desta czy Semedo, w ofensywie to już niebo a ziemia bo każdą możliwą statystykę ma lepszą w przeliczeniu na minuty niż tamtych dwóch razem wziętych.
A teraz masz super zawodników w jego miejsce: 1. Dest 2. Mingueza 3. Roberto albo lepiej niż Mingueza który jest środkowym - Araujo tam można wepchnąć przecież.
Bo granie zawodnikami, którzy są młodzi daje nam większe szanse na wygranie wszystkiego niż granie starym ale lepszym zawodnikiem... Idź to powiedz Realowi, którego cała pomoc ma +30 lat a za bramki odpowiada gość co ma 34 lata, a Barca? Alves nie grał w pucharach europejskich a nasi młodzi zdolni odpadli z LIGI EUROPY z jakimś po ciężkim oklepie od jakiegoś ogóra z Niemiec. A któż to nam hulał po tym boku wtedy? A no tak, Araujo, Mingueza i Dest i świetnie im poszło, 4 stracone bramki, zero bramek, zero asyst, zero wykreowanego zagrożenia.
Nie wiem której informacji nie rozumiesz gdy ci mówię, że klasowy boczny obrońca jest poza naszym zasięgiem w obecnym momencie a ze wszystkich jacy się przez tą pozycję przewinęli w ciągu ostatnich 5 lat to jedynie Alves pokazuje klasę i nie musisz mi wmawiać żadnych sentymentów, masz na to twarde dane: Semedo 2 bramki i 11 asyst w 8000 minut, Dest 4 bramki i 3 asysty w 5000 minut, Alves 1 bramka i 4 asysty w 1000 minut.

0

@Lucassito Jeżeli w wieku 45 lat będzie grał lepiej niż ktokolwiek inny na tej pozycji to czemu nie? On jest praktycznie za darmo, jego jedyną ambicją jest gra w piłkę, kontrakt można bez spięć rozwiązać w każdej chwili a jakość boiskową wnosi większą niż ktokolwiek kto tu grał od jego ostatniego odejścia.
Chcesz się go pozbyć bo tak, bo jest stary a w jego miejscu będzie ci grał Dest który nic nie wnosi czy Roberto? A może środkowego obrońcę zmusimy do gry na innej pozycji i to będzie lepsze rozwiązanie?

0

@Herbert On chciał grać przynajmniej do zimy, żeby na Mundial się załapać, nie sądzę żeby dawał warunki, że mają go w zimę zwolnić.

0

@Lucassito Tak, pozostawienie nie ma sensu, bo jest słaby, mimo że jest najlepszy ze wszystkich których posiadamy i posiadaliśmy od czasu jego odejścia., zarówno w ataku jak i w obronie. I kim będziesz grał jak nikogo nie kupisz? Sobie możesz woleć grać 3 obrońcami, to nie rozwiązuje problemu.

2

Tylko po co się go w ogóle pozbywać? Jak nie kupimy klasowego bocznego obrońcy to Alves jest naszym najlepszym graczem na tej pozycji, co potwierdzają zarówno statystyki jak i wrażenia z gry, bez niego zostaniemy z kim? Destem i Roberto?

10

@Kismeth Z całym szacunkiem do Lewego, ale do prime Messiego czy Ronaldo będzie mu ciężko sięgnąć. La Liga to nie Bundesliga a Barcelona to nie Bayern. Pula drużyn która będzie się lepiej broniła przed Barceloną jest dużo większa niż tych które mogły się mierzyć z Bayernem.

8

@kuz No mnie poza aspektem sportowym najbardziej ciekawi aspekt socjologiczny, po prostu nie mogę się doczekać tego totalnego spalenia mózgu wśród dużej części fanów Lewego, którzy nagle będą musieli się przesiąść na Barcelonę przez tyle lat plując na ten klub a takich osób jest masa.

4

Jakoś kompletnie nie mogę uwierzyć w Lewandowskiego.
I nie chodzi o to, że transfer nie dojdzie do skutku czy coś, ale o to jak to się odrealnione wydaje, że jakiś Polak idzie do Barcy.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?