Tasde
Dołączył/a: grudzień 2018
14 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@kris81 Pograć trochę czym popadnie i sprawdzić czym się gra najwygodniej.
0
@Murazor Bayern musi dużo pracować na ten swój zysk. Masz przykład 2019/2020, gdzie Real i Barca zarobiły dużo więcej niż Bayern, Real odpadł w 1/8, Barca w 1/4.
Z resztą to nie wygląda tak kolorowo jak się wydaje, możesz sprawdzić w internecie ile mają dochodu, za sezon 19/20 po wygraniu LM na czysto zarobili 10 milionów euro, za sezon 20/21 zarobili już tylko 2 miliony euro. Sądzisz, że przy wszystkim co się dzieje na świecie to te zyski na ile im starczą, że sobie mogą pozwolić oddawać piłkarzy za darmo?
0
Dziwny jest ten Bayern, że tak uparcie chce budować sezon w oparciu o piłkarza, który otwarcie nie chce u nich grać a zamiast pieniędzy z pozbycia się problemu zobaczą całe nic, bo jak nie teraz to odejdzie za rok. I nie będzie to ich pierwszy dziwny występ, bo już kilka osób odeszło za darmo.
To na czym oni robią interes i jak chcą się odnaleźć w nowym świecie z nowymi stawkami i inflacją, skoro nie zarabiają kasy? Ich liga jest mało dochodowa a w Europie Barcelona odpadając w 1/4 LM zarobi więcej niż Bayern jak te rozgrywki wygra.
Przyszłe ewentualne długi i inwestycje będą dla nich już sporym obciążeniem mimo zdrowych finansów teraz z prostej przyczyny: do tej pory wszystko spłacali majątkiem klubu ale tego majątku już praktycznie nie ma na sprzedaż.
To jak oni mają zamiar funkcjonować, ile czasu będą jeszcze brali tylko darmowych piłkarzy i jak daleko zajadą na ogołacaniu Bundesligi z najlepszych zawodników?
30
Pamiętaj kogo spotkałeś w 2005 roku w kiblu w Holandii
Nie pamiętaj o czym rozmawiałeś przez 27 godzin z szefem mafii piłkarskiej.
0
@Patrykl145 Nie, leci na żywo a przynajmniej nagranie jest w formie live. Nie zmienia to faktu, że jest w całości ustawiony.
0
@SteuerFreiMoney Szlag cie trafia, bo nie wiesz o czym mówisz. Niewygodność bolidu to są rzeczy, które tobie by kości połamały, mówimy o jeździe pod ciągłymi przeciążeniami sięgającymi 5G, bolidy po zdjęciu nogi z gazu samą aerodynamiką osiągają 1G przeciążenie, w tym sezonie mają problem z podskakiwaniem który generuje pionowe przeciążeni 0,5-0,75G i robi to z częstotliwością 300 razy na minutę. Żadne sportowe auto czy motocykl nie daje człowiekowi takiego wycisku dla organizmu a oni w takich warunkach muszą utrzymać pełne skupienie, koncentracje i precyzje, kręcąc idealnie powtarzalne kółka przez ponad godzinę.
Sam fakt, że ktoś ryzykuje bardziej czy mniej nie sprawia, że jest lepszym kierowcą.
2
@Lucassito Ale to uważasz, że problemu nie da się inaczej obejść? I czy ten problem kiedykolwiek istniał? Skoro do tej pory nie było takiego przepisu, to czemu nikt nie kupował supergwiazd do zespołu juniorów, żeby omijać FFP?
Jak dla mnie, jeżeli realnie chcieliby coś zrobić, to by np. ustanowili FFP tylko dla zawodników powyżej np. U21, żeby nie dławić zespołów i nie zagrażać młodym zawodnikom, bo w tym momencie dużo mniej przychylnie będzie się patrzyć na dzieciaki, jeżeli trzeba będzie kalkulować, że ich pensja obciąży limity. A rzecz i tak rozbija się o to, że La Liga przecież nie ma w tym żadnego interesu i najlepiej dla niej by było, gdyby FFP nikogo nie ograniczało bo rywalem - o którym często sama La Liga wspomina - są kluby państwa, które ograniczeń nie mają. Tymczasem Tebes mówi jedno, a drugą ręką dokręca śrubę zespołom, w teoretyczne imię ich interesów.
0
@Odcinkowy Skąd dane, że większość nie podjęła?
0
@AlbertBenaiges No był tryplet i to jest maszyna do wygrywania? Dominowaliśmy w lidze kilka sezonów, ale nie mieliśmy zbytnio rywala bo taki Real lubił się wysrać na ogórkach, ale w Europie 4 puchary w 20 lat to nie jest jakaś maszyna do wygrywania i to mając taki skład.
0
@Odcinkowy Tak, i cała ta grupka pobiera zasiłki i wraca na Ukrainę a nie np. idzie do pracy w naszym kraju.
2
@el_dbano Gdyby babcia miała wąsy... Nie ma żadnego znaczenia kto by się cieszył a kto nie jakby sytuacje były odwrotne.
Nie Tebes odpowiada za to gdzie jesteśmy i owszem, tylko że sobie teraz spójrz jak to działa, teraz ci Tebes mówi, że Messiego nie zarejestrujesz jak nie podpiszesz CVC, dbają o nasze finanse jednocześnie nas dusząc do ziemi, bo przez brak Messiego Barca straciła ogromne dochody przewyższające jego pensje, straciła też cała liga. A gdzie był ten Tebes jak Bartomeu w te długi wpadał? Nigdzie, w dupie byli i gówno ich to obchodziło a cudownie się obudzili, że trzeba powstrzymać nasze finanse jak się kontrakt z CVC pojawił którego podpisać nie chcemy.
Z resztą można sobie gadać, skoro Real też z Tebesem ma na pieńku i Perez otwartcie mówi, że La Liga działa zarówno przeciwko im jak i nam.
Sytuacja finansowa nie ma nic do rzeczy, Tebes dla własnego wału osłabia ligę i dlatego robi takie restrykcje, nikogo nie obchodzą finanse klubów, bo gdy któryś klub La Liga wpadał w problemy, to zarząd ligi miał to w pompie.
0
@Odcinkowy Chłopie, rozdawnictwo trwa od 7 lat i to jest powód inflacji a nie jakaś grupka Ukraińców, bo mówisz jakby to oni byli problemem gdy realnie wpływ mają marginalny.
0
@TheNekro94 No właśnie to, Iniesta w jakimś niedawnym wywiadzie otwarcie stwierdził, że to jaką mieliśmy ekipę choćby za Guardiolii to była ekipa zdolna wygrać więcej lig mistrzów.
8
Do 45? Czemu nie 105?
0
@AlbertBenaiges Barcelona nigdy nie była maszyną do wygrywania, a nawet więcej bo często nie miała wyników zgodnych ze swoim potencjałem i o tym mówili chociażby Guardiola czy Iniesta.
2
@Lucassito Tak, w trosce o obchodzenie FFP, dlatego te przepisy też dotyczą Torre którego rejestracja też będzie problematyczna mimo że nie rozegrał jeszcze nawet sekundy w którejkolwiek kadrze.
0
@FCBurnley Gdyby nie La Liga? xD Chłopie, Tebes siedział w norze i mordy nie otworzył gdy Bartomeu sypał kontraktami na kredyt na lewo i prawo. Wtedy było wszystko git, żadnego problemu w tych dziwnych kontraktach na wielkie pieniądze, wtedy LL nie widziało powodu do interwencji, ale nagle gdy pojawił się temat CVC którego Barcelona nie chce podpisać to się rzucili dbać o nasze finanse. Całą odpowiedź o co chodzi dostałeś w zeszłym roku, gdy otwarcie powiedzieli, że jedyną możliwością zatrzymania Messiego jest wzięcie kredytu z CVC, tam masz odpowiedź o co troszczy się Tebes, bo ta umowa jest niewiele warta bez największych klubów w lidze i zrobi wszystko, żeby nas do tego przymusić.
Z resztą myślisz, że czemu La Liga w żaden sposób nie próbowała luzować obostrzeń wobec klubów choćby zwiększając limity budżetowe, skoro nawet UEFA poluzowała FFP? Właśnie po to, żeby podstawić kluby pod ścianą. 15 drużyn miało problemy z rejestracją zawodników w zeszłym roku, to wymusiło podpisanie oddania 10% praw na pół wieku w zamian za kredyt.
1
@el_dbano Tyle, że da się to zrobić zupełnie inaczej i np. ograniczyć liczenie FFP przy zawodnikach rezerw U-21. Czy sobie jakaś drużyna tą metodą będzie omijała FFP? A niech omija i gra z samymi dzieciakami.
I to może być jak najbardziej przepis anty-Barca, bo Barca ma z tym problemy a jednocześnie dalej unika umowy z CVC. To jest polityka, nie myśl sobie, że Tebes to robi dla dobra futbolu, bo w obecnej sytuacji La Liga i obecnych warunkach z klubami-państwami interesem ligi byłoby całkowite nieistnienie jakiegokolwiek FFP, tym czasem Tebes dalej próbuje dusić zespoły i w czasach pandemicznych, gdy inne ligi luzują gumkę, to Tebes ją jeszcze dokręca. I teraz spróbuj się zastanowić w jakim celu.
3
@Odcinkowy xD A co ma do tego inflacja? Inflacja szaleje przez rosnące na rynkach ceny surowców, COVID oraz fatalną politykę rządu już od 2016 roku a nie jacyś Ukraincy których niewielki procent pobiera tu świadczenia i wraca do kraju.
1
@Fabik87 Ocenianie post factum, stan na ich przyjście był taki, że za mniej byś nikogo nie ściągnął a mieli ogromną jakość i potencjał, Barca natomiast miała niespodziewaną, wielką dziurę w kadrze do załatania na teraz i sporo arabskiej kasy.
Żyliśmy w takich a nie innych warunkach i trudno to dziś oceniać.
A inna sprawa, że zarząd Bartomeu potrafił zarobić kasę tylko robił to na ultra ryzyku. Barca była kolosem na glinianych nogach, bo notowała olbrzymie zyski jakiekolwiek spowolnienie gospodarcze by nas pozamiatało.
I takim spowolnieniem okazał się COVID, ale gdyby nie on, byśmy byli najbogatszym klubem świata.
4
@Fan2005 Po prostu o nim nie mówią, wirus dalej jest i dalej zaraża i dalej może wyrządzić szkody. Tyle, że już w zeszłym roku mówiono, że omikron to będzie już ostateczna faza wirusa który z nami zostanie na zawsze (w sensie że nie dokładnie omikron, ale jego mutacje będą podobne).
0
@blazeq Źródła podają 11 milionów funtów czyli koło 13 milionów euro.
2
@HighestInTheRoom bo to jest proste, podskakują cały sezon, w Baku podskakiwali mniej niż na początku sezonu gdzie przeciążenia sięgały 1G a teraz zredukowali do 0,75G, ale akurat jak przez cały weekend Mercedes kręcił aferę to Hamiltona plecki rozbolały, nie mógł wyjść z bolidu i cały czas po wyścigu chodził jak kaleka. Przypadek tylko taki, że go dziennikarze widzieli jak chodził normalnie a jak tylko pojawiał się przed kamerą to łapał się za plecy. Dziwne zbiegi okoliczności, nie sądzisz?
4
Ciekawostka z F1
Mercedes chyba właśnie załatwił sobie spadek na środek tabeli a do tego pociągnął za sobą Ferrari dając RBR gwarantowanego majstra xD
Wszystko przez cyrki jakie zaczęli robić po Baku, z tym jak to podskakiwanie jest niebezpieczne dla kierowców, Hamilton udawał, że nie może chodzić i zarządali od FIA działań w kwestiach bezpieczeństwa.
Dziś FIA przychyliła się do petycji Mercedesa, stwierdziła że rzeczywiście podskakiwanie jest niebezpieczne, dlatego zmieniła regulację techniczne i będzie sprawdzać zużycie deski pod autem pod kątem porposingu, jeżeli ten okaże się zbyt wysoki, zespół dostaje DSQ.
No nie pomyśli Toto Wolfa, bo ten liczył, że FIA każe wszystkim podnieść auta, żeby wszyscy stracili tempo xD
Czyli Mercedes który najbardziej skacze jest w czarnej dupie, bo do póki nie rozwiążą problemu całkowicie to muszą ustawiać auto tak, żeby nie podskakiwać, czyli je podnieść i stracić osiągi, problemem jest to też dla Ferrari, bo mimo że u nich ten problem jest mniejszy i nie przeszkadza kierowcom w szybkiej jeździe, to dalej istnieje i to dość mocno, więc i oni będą musieli podnieść auto. Red Bull takich problemów nie ma bo u nich ten efekt jest marginalny.
0
@Survier Skorzystałem jak tylko zaczęli i się zraziłem. Ewidentnie za wcześnie zatowarowali sklep i dostarczyli mi produkty przeterminowane albo bliskie terminu.
Po reklamacji oddali kasę ale tylko za to co było już po terminie, a to że mi przywieźli 4 paczki kurczaka z terminem na dziś to już pod uwagę nie wzięli, bo przecież był wterminie, a to że nie jestem w stanie zjeść 2kg kurczaka w jeden dzień to już nie ważne.
1
@Vebrol I dobrze jadą, z Belgii robi się jakiegoś potwora a oni mają tak gówniany okres teraz, że wyniki z nami w Lidze Narodów to wielka ulga dla trenera.
Ich poziom widać było szczególnie pod koniec meczu, gdy nasi w końcu zaczęli coś naciskać i się Belgowie zaczęli sypać a przecież te nasze akcje to był jakiś cyrk.
Jak tak grającym Belgom przyjdzie zmierzyć się z poważniejszym przeciwnikiem, to oni będą mieli w ogóle pod bramkę podejść a ich obrona będzie bita, tak jak miało to miejsce z Holandią.
Po prostu to nie oni byli silni tylko my bardzo słabi.
7
@BorzyKrzys Wieteska dobry chłopak, a i agenta ma tego samego co Czesio, swój chłop, nie można go o nic obwiniać
1
@mindbender84 No, i dzień dobry. Za rok 50 rocznica tamtych wydarzeń i tamtej kadry.
9
@meg23 Chyba trochę przesadzasz. Griezmann grał słabo, ale na tamten czas dał nam więcej niż Coutinho i Dembele razem wzięci
8
@AdamaTraore Demografia. Co minutę bezpowrotnie znika dwóch rusków, co roku pobijają rekord umieralności od czasu II WŚ, w 2021 umarło niemal 2,2 miliona ruskich a urodziło się raptem 1,3 miliona a trend się nasila, bo w 2021 umarło o 350 tysięcy osób więcej niż w 2020 za to urodziło się o 20 tysięcy osób mniej niż przed rokiem.
Do 2024 zniknie 2.3 miliona osób w wieku produkcyjnym, rośnie grupa emerytów a to wszystko są ich prognozy sprzed wojny.
Teraz gdy już 30 tysięcy młodych rosjan nawozi ziemię na Ukrainie a sankcje dobijają gospodarkę i powiększają i tak skrajne ubóstwo sprawy tylko przyspieszą.
Tym tempem i przy takich tendencjach, za 50 lat zniknie ponad połowa ruskich a kraj się rozpadnie.
Swoją drogą to jest powód tej wojny, walka o tereny zanim rosja nie będzie miała czym walczyć a to jest kwestia dekady, jak nie będzie kim obsadzić armii.